این خواهرها بهترین هستند (12 ویژگی خواهر خوب) - پارسی زی
چشم‌اندازی از حمل و نقل بین المللی

چشم‌اندازی از حمل و نقل بین المللی

چشم‌اندازی از حمل و نقل بین المللی حمل و نقل بین المللی به معنای انتقال کالا، محصولات و خدمات از یک کشور به کشور دیگر …

اتوبار پونک , باربری پونک

اتوبار پونک , باربری پونک

اتوبار پونک , باربری پونک باربری پونک )باربری پونک در تهران( در زمان جابجایی منزل و یا مراکز تجاری یکی از مهمترین نکاتی که به …

پشم سنگ

پشم سنگ

پشم سنگ پشم سنگ ماده عایق الیافی است .که به انگلیسی Rock wool نام دارد.نقطه ذوب آن ۱۴۵۰ درجه سانتی گراد است. پشم سنگ از …

چکیده : خصوصیات یک خواهر خوب را اگر داشته باشید هم خودتان هم اعضای خانواده از این ارتباط سالم لذت می برید. خواهر خوب داشتن یعنی احساس آرامش یعنی بهترین حسی که خیلی ها از آن محروم هستند. پس همراه ما باشید در سایت ایبنا تا ویژگی های یک خواهر خوب را بررسی کنیم و بگوییم خواهر خوب یعنی چی؟

 

خصوصیات یک خواهر خوب

خصوصیات یک خواهر خوب چیست؟

یکی از خوبی های خانواده های سالم و با نشاط این است که اعضای آن به وظایف خود به خوبی عمل می کنند. اگر می خواهید بدانید خواهر خوب یعنی چی ادامه مطلب را مطالعه کنید. یادتان باشد باید به خوبی مطالب زیر را اجرا کنید تا خصوصیات یک خواهر خوب در شما دیده شود.

زمانی را به انجام فعالیت های سرگرم کننده اختصاص دهید

وقتی با هم هستید، زمانی را فقط برای خودتان و خواهر و برادرتان برنامه ریزی کنید. می توانید بیرون بروید یا در خانه بمانید و فقط بیرون بروید. کاری انجام دهید که هر دو از آن لذت ببرید. مانند:

  • یک فیلم را با هم ببینید.
  • بازی تخته ای یا بازی ویدئویی انجام دهید.
  • خواهر خوب داشتن یعنی با هم ورزش کنید.
  • بعد از شام پیاده روی کنید.
  • به پارک بروید.

لازم به ذکر است از دید روانشناسی روابط خانوادگی، فقط انجام این کارها برای خواهر خوب بودن کافی نیست! باید اخلاق خواهر خوب در شما دیده شود تا خواستنی تر شوید. اگر نیاز به مشاوره خانواده دارید از لینک wikiravan.com/family برای ارتباط با روانشناس و مشاور خانواده آنلاین استفاده کنید تا روابط خواهر و برادری شما را بسنجد و بهترین راهکار را ارائه کند.

همدردی حتی بدون همدلی از خصوصیات یک خواهر خوب است

ممکن است منظور خواهرتان را متوجه نشوید. او برای خودش یک گونه‌ی منحصر به فرد و جذاب است. حتی اگر نمی توانید بفهمید چه چیزی ناراحتش کرده، وقتی به شانه ای برای گریه کردن نیاز دارند، با او همدردی کنید. به احتمال زیاد، در وضعیت معکوس، اگر ساعت ۳ هم با او تماس بگیرید، به شما پاسخ خواهد داد. خواهر خوب یعنی وقتی به تو نیاز دارند حضور داشته باشی.

شما و خواهر یا برادرتان سلیقه ها، سرگرمی ها و عادات متفاوتی دارید، اما با این حال هنوز می توانید اوقات خوشی با یکدیگر داشته باشید. دریابید که آنها از چه چیزهایی لذت می برند یا آنها را مهم می دانند. از آن ها بپرسید آیا می توانید دفعه بعد به آن ها ملحق شوید؟

  • مثلا اگر خواهر و برادرتان فوتبال بازی می کنند، از آنها بپرسید بازی بعدی شان کی است تا بتوانید آنها را تشویق کنید.
  • اگر خواهر و برادرتان دوست دارند بازی های ویدئویی انجام دهند، از آنها بخواهید که انجام بازی مورد علاقه شان را به شما آموزش دهند.

همین کارهای ساده باعث می شود خصوصیات خواهر خوب در شما بیشتر دیده شود.

از خصوصیات خواهر خوب : واقعی به حرف های آنها گوش دهید

اخلاق خواهر خوب

به نقل از سایت wikihow.com یکی از مهم ترین راه هایی که باعث می شود فرد احساس کند دوستش دارند، گوش دادن واقعی به اوست. کامپیوتر را خاموش کنید، منتظر تماس نباشید و گوش های خود را در حالت آماده باش قرار دهید. گوش کنید و بشنوید. وقتی همه چیز گفته می شود و تمام می شود، احتمالا تنها موردی است که خواهرتان حتی بیشتر از کت چرمی که فصل گذشته به او دادید، از آن قدردانی می کند.

خواهرهای خوب تولدها و مناسبت های خاص یادشان است

این یک راه آسان و متفکرانه برای نشان دادن اهمیت شماست. در تقویم هر مناسبت خاصی که برای خواهر و برادرتان مهم است مانند تولد، عروسی یا فارغ التحصیلی را علامت بزنید. یک کارت و یک هدیه کوچک بخرید تا به آن ها بفهمانید که به فکرشان هستید.

به خواهر و برادرتان در مواقع نیاز کمک کنید

از ویژگی های یک خواهر خوب همراهی کردن او است. اگر خواهر و برادرتان در مدرسه، کار یا مسائل شخصی مشکلی دارند، با عشق به آنها کمک کنید. اگر آن ها از شما درخواست کمک کردند، به هر طریقی که می توانید کمکشان کنید.

بهترین ویژگی هایشان را گوشزد کنید

از توجه به مهارت ها و موفقیت های خواهر و برادرتان عقب نمانید این از جالب ترین خصوصیات یک خواهر خوب در بین دیگران است. به آن ها بگویید چه زمانی باعث افتخار شما شده اند و چه چیزی را در مورد آن ها تحسین می کنید. این بهترین کار در حق آنهاست. یک اخلاق خواهر خوب صحبت در مورد خوبی های دیگران است که به آن قدردانی کردم می گوییم.

صدایتان را پایین نگه دارید و داد نزنید!

حتی به عنوان خواهر و برادر بزرگ تر، گاهی اوقات می توانیم به دوران هورمونی نوجوانی که بودیم برگردیم و اجازه دهیم احساساتمان از کنترل خارج شوند. روانشناسی می گوید اخلاق خواهر خوب آرامش است نه داد زدن های بی مورد! زمانی که اختلاف نظر وجود دارد، آن را با صداهای نرم حل کنید. به یاد داشته باشید که این همان کسی است که شما را در ۸ سالگی و در ۸۰ سالگی می شناسد.

خواهر و برادرتان را به خاطر کاری که برای شما انجام می دهند تحسین کنید

ویژگی های یک خواهر خوب

وقتی خواهر و برادرتان به شما لطفی کرده یا اگر از شما حمایت می کنند، از آن ها قدردانی کنید. به آن ها بگویید قدردان حضورشان در زندگی‌تان هستید. قدردانی واقعی نه مصنوعی از خصوصیات خواهر خوب و با محبت است که به تمام اعضای خانواده منتقل می شود.

خود را به جای خواهر و برادرتان بگذارید

اگر خواهر و برادرتان با کسی مشکل دارند، از آن ها بپرسید که برای کمک چه کاری می توانید انجام دهید. آن ها ممکن است از شما بخواهند که با طرف مقابل صحبت کنید یا به آن ها در کارهای اداری کمک کنید. اگر خواهر و برادرتان از شما می خواهند که دخالت نکنید، می توانید با اجازه دادن برای صحبت کردن با شما، از آن ها حمایت عاطفی کنید.

ویژگی خواهرهای خوب همراهی واقعی است. این چیزی است که به دیگران احساس امنیت می دهد.

مرزهای خود را قبل از بروز مشکلات مشخص کنید

خواهرهای صمیمی و خوب

انتظار نداشته باشید خواهر و برادرتان ذهن شما را بخوانند. از قبل به آن ها بگویید که چگونه می توانند به فضا و وسایل شما احترام بگذارند. شخصا به آن ها بگویید، یا یک علامت ارسال کنید. در واقع یکی از خصوصیات یک خواهر خوب و واقعی این است که برای خود مرزهایی دارد تا از تنش های آتی پیشگیری کند.

درگیری را به شیوه ای آرام حل کنید

خواهر خوب داشتن یعنی احساس آرامش در خانواده. اگر جنگی درگرفت، سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید. ناله و زاری به شما و خواهر و برادرتان در حل این مشکل کمکی نخواهد کرد. با صدای رسا صحبت کنید، از متهم کردن یا سرزنش دیگران بپرهیزید و سعی کنید روی حل مشکل تمرکز کنید.

از اذیت کردن خواهر و برادرها در مورد موضوعات حساس خودداری کنید

آرامش در یک رابطه خانوادگی طبیعی است، اما باید مطمئن شوید که هرگز موضوعی را که خواهر و برادرتان نسبت به آن حساس هستند، مطرح نمی کنید یا مسخره نمی کنید. به عنوان مثال، اگر خواهرتان در مورد نحوه لباس پوشیدن حالت تدافعی دارد، از مسخره کردن سبک او خودداری کنید. می خواهیم بگوییم ویژگی های یک خواهر خوب چه بزرگ تر باشد چه کوچک تر این است که به بقیه احترام می گذارد، البته اجازه ندهید ارتباط شما خشک و بی روح شود.

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 7 دی 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.