انواع مختلف جراحی بینی - پارسی زی
بررسی مزایا و معایبی که پاسپورت دومینیکا به همراه دارد!

بررسی مزایا و معایبی که پاسپورت دومینیکا به همراه دارد!

بررسی مزایا و معایبی که پاسپورت دومینیکا به همراه دارد! پاسپورت دومینیکا یکی از معتبرترین پاسپورت‌هاست که با داشتن آن امکان سفر به بیش از …

سایت مشاوره سنتر راه اندازی شد

سایت مشاوره سنتر راه اندازی شد

سایت مشاوره سنتر راه اندازی شد سایت “مشاوره سنتر” به عنوان یک پلتفرم برای ارتباط مستقیم مشاوران متخصص با افراد به منظور ارائه خدمات مشاوره …

با داشتن دستگاه تولید لیوان کاغذی، سودتان را چند برابر کنید!!

با داشتن دستگاه تولید لیوان کاغذی، سودتان را چند برابر کنید!!

با داشتن دستگاه تولید لیوان کاغذی، سودتان را چند برابر کنید!! خط تولید لیوان کاغذی از جمله کسب‌وکارهایی است که با سرمایه‌ای نسبتا پایین قابل …

انواع مختلف جراحی بینی

جراحی بینی زیبایی یک اصطلاح کلی برای توصیف هر نوع جراحی پلاستیکی است که با هدف بهبود یا اصلاح ظاهر بینی بیمار انجام می شود.

با این حال، تعدادی جراحی مختلف بینی وجود دارد. کار با جراح می تواند به شما کمک کند بسته به آناتومی منحصر به فرد و اهداف زیبایی شناختی خود، بهترین گزینه را تعیین کنید.

۱٫ جراحی بینی کاهشی

جراحی بینی کاهش یک جراحی پلاستیک است که برای کاهش اندازه بینی شما طراحی شده است. در طی این جراحی جراح بینی ، بینی شما نیز ممکن است تغییر شکل دهد. بیماران می توانند اندازه کلی بینی را کاهش دهند یا روی نواحی خاصی از جمله نوک بزرگ، قوز یا برآمدگی تمرکز کنند.

چگونه انجام می شود؟ در طی این جراحی بینی، تغییر اندازه اغلب با برداشتن غضروف و/یا استخوان از بینی برای رسیدن به شکل و اندازه دلخواه انجام می شود.

۲٫ جراحی بینی افزایشی

هدف از این نوع جراحی بینی افزایش نسبت های کلی بینی است. این برای بیمارانی انجام می شود که بینی آنها به دلیل ژنتیک منحصر به فرد یا آسیبی که در آن غضروف آسیب دیده است بسیار کوچک است.

چگونه انجام می شود؟ در طی این جراحی پلاستیک، چارچوب زیرین بینی از طریق برش های کوچک اصلاح می کند. سپس بینی با استفاده از غضروف خود بیمار (در صورت وجود) یا کاشت غضروف مصنوعی بزرگ می شود.

۳٫ جراحی بینی پس از ضربه

بعد از اینکه بیمار آسیب دید یا تصادف کرد که بینی او را تحت تأثیر قرار داد، ممکن است لازم باشد از جراحی بینی برای بازگرداندن بینی به شکل و ظاهر اولیه خود استفاده کند. در برخی موارد، بیماران ترجیح می‌دهند از این موقعیت استفاده کنند و اصلاحات زیبایی را نیز در طول عمل انجام دهند.

۴٫ جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی به یک عمل جراحی بینی ثانویه (یا گاهی ثالثه) گفته می شود که به دنبال اصلاح هر گونه مشکل یا اصلاحاتی است که پس از جراحی زیبایی اولیه ایجاد شده است.

جراحی بینی ترمیمی می تواند شامل کوچک کردن یا بزرگ کردن بینی باشد، اما به طور کلی، هدف از این جراحی بینی ترمیمی آناتومی بینی است که ظاهر مناسبی ندارد یا باعث مشکل در تنفس می شود.

مشکلات رایجی که نیاز به جراحی بینی اصلاحی دارند:

انسداد راه هوایی بینی

عمل بیش از حد بینی

بدتر شدن عدم تقارن

شکل دهی ناقص

برآمدگی بیش از حد یا ناکافی نوک

نوک بینی بیش از حد باریک شده است

بافت اسکار ضخیم شده

کاهش بیش از حد یا کاهش ناکافی ارتفاع پل

برای جلوگیری از نیاز به جراحی بینی ترمیمی پیشنهاد میکنیم که از بهترین جراح بینی در تهران کمک بگیرید یکی از پزشکانی که بیشترین میزان موفقیت و رضایت در جراحی بینی را دارا است دکتر حمیدرضا راستی است که پیشنهاد میکنیم سری به سایت ایشان بزنید.

چرا بیماران جراحی بینی را انتخاب می کنند؟

عدم تقارن قابل مشاهده در خارج از بینی به احتمال زیاد نشان دهنده ساختارهای نامرتب در داخل است. چنین بی‌نظمی‌هایی می‌توانند جریان آزاد هوا را مختل کنند و مانع از آن شوند و تنفس را به کاری دشوارتر از آنچه باید باشد تبدیل می‌کنند. در بسیاری از موارد، تصحیح مشکل داخلی منجر به تغییر بیرونی ظاهری و زیبایی‌شناختی می‌شود.

رینوپلاستی فانکشنال

مشکلات رایجی که در بیمارانی که به دنبال جراحی بینی عملکردی هستند مشاهده می‌شود، شامل مسیرهای بینی است که بیش از حد باریک هستند و یک انحرافی در قسمت وسطی بینی از غضروف معروف به سپتوم است. سپتوم فرد ممکن است به دلیل رشد طبیعی خود نامرتب باشد یا ممکن است به دلیل ضربه از تراز خارج شده باشد.

به روشی که برای صاف کردن سپتوم به عنوان سپتوپلاستی گفته می شود. قرار دادن غضروف به‌گونه‌ای که به‌جای زاویه‌دار بودن در مرکز بینی، به‌طور عمودی قرار گیرد، می‌تواند به هوا اجازه دهد راحت‌تر در هر سوراخ بینی حرکت کند. معمولا در بینی های استخوانی بیشتر دیده می شود و نیاز به بهترین جراح بینی استخوانی دارد.

یکی دیگر از مشکلات رایج عملکردی شامل آلرژی ها، هورمون ها یا عفونت های سینوسی است که باعث بزرگ شدن شاخک های بینی می شود. این ساختارها به دلیل شکل پوسته مانند آنها به عنوان مخروط بینی نیز شناخته می شوند، هوا را در حین حرکت در مجرای بینی گرم و مرطوب می کنند.

توربینات ها از استخوان، رگ های خونی و سایر بافت ها ساخته شده اند و در سه جفت هستند: دو جفت برتر، دو میانی و دو جفت تحتانی. اگر شاخک های تحتانی – که پایین ترین و بزرگترین ساختارها هستند – متورم شوند، می توانند جریان هوای بینی را در سمت راست و چپ بینی ببندد.

جراحی بینی کاهش توربین می تواند این مشکل را حل کند. این روش شامل برداشتن بافت برای ایجاد فضای بازتر است که اجازه عبور هوا را می دهد.

جراحی زیبایی بینی

بیمارانی که به دنبال جراحی زیبایی بینی هستند نیز اغلب عدم تقارن را به عنوان مشکلی که می خواهند اصلاح کنند ذکر می کنند. بینی که به سمت چپ یا راست کج می‌شود، خم می‌شود یا بیش از حد به یک سمت مایل است، می‌تواند توجه را به خود جلب کند و ظاهر صورت را بهم بریزد، به‌ویژه زمانی که بقیه اجزای صورت به طور متقارن در یک راستا قرار گرفته باشند.

سایر مشکلات زیبایی که جراحی بینی می تواند برطرف کند عبارتند از سوراخ های بینی بیش از حد پهن، نوک بینی که گرد و یا افتاده  است و برآمدگی یا فرورفتگی در پره های بینی و یا تیغه بینی. مردان و زنانی که احساس می‌کنند که بینی‌شان «خیلی بزرگ» است، اغلب متوجه می‌شوند که یک ویژگی خاص وجود دارد که تناسب ندارد.

اغلب اوقات، اصلاح یک ناحیه کلیدی می‌تواند نتایجی را به همراه داشته باشد که باعث می‌شود کل بینی با چشم‌ها، دهان، پیشانی و سایر قسمت‌های صورت تعادل بهتری داشته باشد – از جمله فاصله بین این عناصر، زوایای آنها نسبت به یکدیگر و موارد دیگر.

دوران نقاهت

صرف نظر از ویژگی‌های رویه‌ای، بیماران جراحی بینی باید انتظار داشته باشند که تقریباً یک هفته پس از جراحی از آتل استفاده کنند. این کار بافت‌های بینی را در جای خود نگه می‌دارد و اطمینان حاصل می‌کند که در ترازهای جدید خود به درستی ترمیم می‌شوند.

کبودی و تورم نیز قابل انتظار است که حدود دو هفته طول می کشد. هنگامی که پوست به رنگ معمولی خود بازگشت و تورم کاهش یافت، نتایج زیبایی واضج ترخواهد بود. با این حال، توجه داشته باشید که بهبودی بینی ممکن است زمان زیادی طول بکشد، بنابراین وضوح کامل بینی ممکن است برای چند ماه یا شاید حتی یک سال اتفاق نیفتد.

آیا جراحی بینی برای شما مناسب است؟

رینوپلاستی می تواند یک عمل تغییر دهنده زندگی باشد و جای تعجب نیست که رینوپلاستی به طور مداوم رو به افزایش است و هر ساله انجام می شود. اگر فکر می کنید رینوپلاستی برای شما مناسب است، حتما از پیج و سایت دکتر حمیدرضا راستی دیدن فرمایید . ایشان با موفقیت بسیار در جراحی های بینی به عنوان یکی از بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در تهران شناخته می شوند.

 

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 4 بهمن 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.