انواع چادر مسافرتی و کاربردهایشان را بشناسید تا خرید مناسبی داشته باشید! - پارسی زی
نکات مربوط به قیمت عکاسی تبلیغاتی

نکات مربوط به قیمت عکاسی تبلیغاتی

به طور کلی عکاسی صنعتی به‌ عنوان شاخه ‌ای از عکاسی شناخته می ‌شود که در به نمایش گذاشتن دقیق محصول و یا معرفی انواع …

5 دلیل نوسانات زیاد بازار آهن

5 دلیل نوسانات زیاد بازار آهن

۵ دلیل نوسانات زیاد بازار آهن نوسانات بازار آهن یکی از پدیده‌های پرکشش و پیچیده در صنعت فلزات است که تاثیر وسیعی بر اقتصاد جهانی …

راهنمای مدیکال برندگان لاتاری برتر مهاجر + اطلاعات تماس برتر مهاجر

راهنمای مدیکال برندگان لاتاری برتر مهاجر + اطلاعات تماس برتر مهاجر

به گزارش مجموعه برتر مهاجر: یکی از مراحلی که برندگان لاتاری باید آن را پشت سر بگذارند تا به مصاحبه سفارت برسند، مدیکال است. مدیکال یک سری فرایند پزشکی است که برندگان لاتاری را …

انواع چادر مسافرتی و کاربردهایشان را بشناسید تا خرید مناسبی داشته باشید!

احتمالا تا به حال پیش آمده که به مسافرت بروید و دلتان بخواهد یا مجبور شوید که در طبیعت یا کنار جاده توقف کنید یا حتی شب بمانید. در این صورت باید یک چادر مسافرتی مناسب داشته باشید که جادار و گرم و راحت باشد. چادر مسافرتی، نوعی سرپناه موقت است که برای استفاده در فضای باز طراحی شده است؛ اما نکته مهم اینجاست که انواع چادر مسافرتی کدامند و چه ویژگی‌هایی دارند.

انواع چادر کوهنوردی و مسافرتی

چادر مسافرتی، انواع مختلفی دارد که هرکدام ویژگی‌ها و کاربردهای خودشان را دارند. البته دسته‌بندی چادر مسافرتی بر اساس کاربرد، ظرفیت و غیره متفاوت است. بنابراین در ادامه به مهم‌ترین و پرکاربردترین دسته‌بندی‌ها اشاره می‌کنیم.

برای اینکه از تنوع در خرید انواع چادر مسافرتی بهره‌مند شوید، به وب‌سایت فروشگاه اینترنتی اورامان شاپ مراجعه کنید.

انواع چادر مسافرتی بر اساس نوع کاربری

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های چادرهای مسافرتی که بر اساس آن دسته‌بندی می‌شوند، کاربردشان است.

چادرهای کوهنوردی

این چادرها برای استفاده در ارتفاعات و شرایط آب‌وهوایی سخت طراحی شده‌اند. آن‌ها معمولا از جنس پارچه‌های ضدآب و بادوام ساخته شده و دارای ساختاری هستند که در برابر بادهای شدید مقاومت می‌کنند

چادرهای کمپینگ

این چادرها برای استفاده در شرایط آب‌وهوایی ملایم‌تر طراحی شده‌اند. آن‌ها معمولا از جنس پارچه های سبک‌تر بوده و ساختاری ساده‌تر دارند

انواع مختلفی از چادرهای کمپینگ وجود دارد، اما رایج‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • چادرهای گنبدی: این چادرها به دلیل شکل گنبدی‌شان نامگذاری شده‌اند و نصب آن‌ها آسان است. این نوع چادرها برای کمپینگ‌های تفریحی و استفاده‌های عمومی مناسب هستند
  • چادرهای ژئودزیک: این چادرها از نظر ساختاری قوی‌تر از چادرهای گنبدی هستند و می‌توانند در برابر بادهای شدید مقاومت کنند. چادرهای ژئودزیک برای کمپینگ در شرایط آب‌وهوایی سخت مناسب هستند
  • چادرهای تونلی: این چادرها جادار بوده و برای گروه‌های بزرگ یا خانواده‌ها مناسب هستند. در ضمن آن‌ها برای کمپینگ در آب‌وهوای گرم، گزینه بسیار خوبی محسوب می‌شوند، زیرا تهویه خوبی دارند
  • چادرهای A-frame : کاربری این چادرها ساده و آسان است. به همین دلیل برای تازه‌کارها و کمپینگ های سبک کاربرد دارند

چادرهای مسافرتی

چادر مسافرتی فنری، نوعی چادر است که به دلیل مکانیزم باز و بسته‌شدن آسان به آن چادر اتوماتیک نیز می‌گویند. این چادرها به دلیل استفاده از فنر در ساختارشان به این نام معروف شده‌اند. چادرهای فنری برای استفاده در سفرهای تفریحی و خانوادگی طراحی شده‌اند. آن‌ها معمولا از جنس پارچه‌های نایلونی هستند و ساختاری دارند که به راحتی برپا می‌شوند.

انواع چادر مسافرتی بر اساس تعداد نفرات

ظرفیت چادرهای مسافرتی نیز یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این نوع از تجهیزات کوهنوردی محسوب می‌شوند.

چادرهای یک نفره

این چادرها، همانطور که از نامشان معلوم است، برای استفاده یک نفر طراحی شده‌اند. آن‌ها معمولا کوچک و سبک هستند و حمل‌ونقل‌شان آسان است.

چادرهای دو نفره

این چادرها برای استفاده دو نفر طراحی شده‌اند و معمولا کمی بزرگتر و سنگین تر از چادرهای یک نفره هستند.

چادرهای سه نفره و بیشتر

این چادرها برای استفاده سه نفر یا بیشتر طراحی شده‌اند؛ معمولا بزرگ و جادار بوده و برای استفاده گروه‌های بزرگ چندین نفره مناسب هستند.

انواع چادر مسافرتی بر اساس فصل

فصل سفر و کمپینگ شما نیز عامل مهمی در انتخاب چادر مسافرتی به شمار می‌آید.

چادرهای سه فصل

این چادرها برای استفاده در سه فصل بهار، تابستان و پاییز طراحی شده‌اند و معمولا از جنس پارچه‌های نایلونی ساخته می‌شوند. این نوع چادرها ساختاری دارند که به تهویه مناسب هوا کمک می‌کند.

چادرهای چهار فصل

این چادرها برای استفاده در تمام فصول سال، از جمله زمستان، طراحی شده‌اند. آن‌ها معمولا از جنس پارچه‌های ضدآب و بادوام ساخته می‌شوند. ساختار چادرهای چهار فصل به گونه‌ای است که در برابر بادهای شدید و بارش برف مقاومت می‌کنند.

The Best Camping Tents of 2024

ویژگی‌های چادر کوهنوردی مناسب

انتخاب چادر کوهنوردی مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا بر روی سلامتی و آسایش شما در طول سفر نقش به‌سزایی دارد. بنابراین باید قبل از خرید چادر مسافرتی با ویژگی‌های آن خوب آشنا باشید. بنابراین در ادامه به برخی از ویژگی‌های مهم چادر کوهنوردی مناسب اشاره می‌کنیم:

اندازه و ظرفیت

چادر باید به اندازه‌ای بزرگ باشد که تمام افراد و تجهیزاتتان به راحتی در آن جای بگیرند. حتما به فضای کافی برای خوابیدن، نشستن و تعویض لباس توجه کنید. وجود پیشانی یا همان فضای اضافی در جلوی چادر، فضایی برای ذخیره‌سازی وسایل اضافی یا پخت‌وپز در مواقع نامناسب آب‌وهوایی ایجاد می‌کند.

وزن

وزن چادر، به‌ویژه در سفرهای طولانی و همراه کوله‌پشتی، از اهمیت بالایی برخوردار است. چادرهای سبک‌وزن معمولا از مواد نازک‌تر ساخته می‌شوند و ممکن است در برابر شرایط آب‌وهوایی سخت مقاومت کمتری داشته باشند.

مقاومت در برابر آب‌وهوا

پارچه چادر باید ضدآب و بادوام باشد تا از شما در برابر باران، برف و باد محافظت کند. ستون آب یا همان میزان مقاومت پارچه در برابر نفوذ آب، باید متناسب با شرایط آب‌وهوایی منطقه مورد نظر انتخاب شود. درزهای چادر هم باید به طور کامل آب‌بندی شده باشند تا از نفوذ آب جلوگیری شود.

تهویه

تهویه مناسب برای جلوگیری از تعریق و ایجاد رطوبت در داخل چادر ضروری است. وجود دریچه‌های تهویه در سقف و کناره‌های چادر به گردش هوا و جلوگیری از تراکم رطوبت کمک می‌کند.

ساختار

نوع ساختار چادر بر روی استحکام و مقاومت آن در برابر باد و باران تاثیر می‌گذارد. چادرهای گنبدی به دلیل ساختار خمیده، در برابر باد مقاوم هستند و چادرهای ژئودزیک به دلیل ساختار هندسی، از استحکام بالایی برخوردارند.

برخی ویژگی‌های مازاد چادرهای مسافرتی عبارتند از:

  • وجود جیب‌های داخلی برای ذخیره‌سازی لوازم شخصی
  • محلی برای آویزان کردن چراغ برای روشنایی داخل چادر
  • وجود تور حفاظتی روی در ورودی برای جلوگیری از ورود حشرات

هنگام خرید چادر کوهنوردی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اگر قصد خرید چادر مسافرتی دارید، علاوه بر دانستن ویژگی‌های آن باید به نکات زیر نیز توجه کنید.

قیمت

قبل از خرید، بودجه خود را تعیین کنید. زیرا چادرهای کوهنوردی در تنوع قیمتی بالایی عرضه می‌شوند. از طرفی به تناسب قیمت و کیفیت نیز توجه کنید.

برند

سعی کنید از برندهای معتبر و شناخته‌شده خرید کنید. زیرا برندهای معتبر، خدمات پس از فروش و گارانتی به مشتریان خود ارائه می‌کنند.

امتحان کردن چادر

حتما قبل از خرید چادر، آن را امتحان کنید و مطمئن شوید که به اندازه کافی بزرگ و جادار است. در ضمن به راحتی نصب و جمع‌آوری چادر توجه کنید.

با در نظر گرفتن این نکات، می‌توانید چادر کوهنوردی مناسب برای نیازهای خود را انتخاب کنید.

The 7 Best Camping Tents of 2024 | GearLab

خرید انواع چادر کوهنوردی از فروشگاه اورامان شاپ

اگر می‌خواهید سفری بهاری به کوه و دشت و جنگل داشته باشید و قصد خرید چادر مسافرتی دارید، سری به وب‌سایت فروشگاه اینترنتی اورامان شاپ بزنید. در فروشگاه اورامان شاپ انواع چادرهای کوهنوردی برای انتخاب در اختیار شما قرار می‌گیرد؛ چادرهایی برای همه نوع کوهنوردان، از مبتدی تا باتجربه.

مزایای خرید چادر مسافرتی از فروشگاه اورامان شاپ عبارتند از: قدرت انتخاب گسترده، قیمت‌های رقابتی و خدمات عالی به مشتریان.

اورامان شاپ، علاوه بر چادر، طیف وسیعی از لوازم و تجهیزات کوهنوردی دیگر نیز برای فروش در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد: کیف خواب، کوله‌پشتی، کفش کوهنوردی، لباس کوهنوردی و وسایل آشپزی سفری.

اگر به دنبال خرید چادر کوهنوردی هستید، اورامان شاپ مکانی عالی برای شروع است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چادرهای کوهنوردی اورامان شاپ به وب‌سایت فروشگاه اورامان شاپ مراجعه کرده یا برای مشورت گرفتن از کارشناسان فروشگاه با شماره تلفن ۰۲۸-۳۳۲۴۹۳۳۵ تماس بگیرید.

 

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 26 بهمن 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.