خرید لوازم آرایش چشم اورجینال

خرید لوازم آرایش چشم اورجینال

اگر بخواهیم به مسائل مربوط به خرید لوازم آرایش بپردازیم، اطمینان از اصل بودن برندهای انتخابی را باید مهم ترین نکته در خرید دانست.

این نکته از آنجایی حائز اهمیت است که لوازم آرایشی رابطه مستقیمی با پوست، مو و چشمان ما دارد و در نتیجه نامطلوب بودن کیفیت آن ها می تواند به سادگی سلامتی ما را به خطر بیندازد. با توجه به این موضوع سعی داریم به نکاتی در خصوص لوازم آرایش مربوط به چشم که برای خریدشان باید با دقت بیشتری نیز عمل کنیم بپردازیم.

چشم ها را می توان به نوعی مرکز زیبایی چهره دانست و آرایش درست و زیباتر نشان دادن این عضو صورت، به زیبایی هرچه بیشتر خانم ها کمک می کند. همانطور که گفته شد در خصوص خرید لوازم آرایشی مربوط به چشم باید با دقت بیشتری عمل کرد چرا که جدا از ارتباط با زیبایی صورت، استفاده از لوازم متفرقه یا تاریخ گذشته می تواند خطرات جبران ناپذیری را برای چشم ها داشته باشد.

در ادامه این مطلب در خصوص هر یک از لوازم مورد نیاز آرایش چشم به صورت جدا توضیح می دهیم.

خط چشم

خط چشم در رده لوازم آرایشی قرار دارد که اگر مهارت کافی استفاده از آن را داشته باشید و برند مناسبی را خریداری کنید، تاثیر مستقیمی در زیباتر دیده شدن چشمانتان می گذارد.

خط چشم ها به دسته های زیر تقسیم می شوند:

خط چشم مدادی که همانطور که از نامش پیداست شبیه مداد است و خیلی ها از آن به دلیل طریقه مصرف ساده اش استفاده می کنند.

خط چشم مایع از آن دست لوازم آرایشی است که استفاده از آن به مهارت نیاز دارد و اگر ترفندهایش را بلد باشید می توانید نیمی از مسیر زیبایی چشمانتان را فقط با خط چشم طی کنید.

خط چشم ماژیکی که در اصل بین خط چشم مدادی و مایع قرار دارد. استفاده از آن آسان است اما ماندگاری خط چشم مایع را ندارد.

خط چشم ژلی یا کرمی که برای استفاده نیاز به براش مخصوص دارند و به صورت جداگانه باید آن را تهیه نمود. این خط چشم مرطوب نیست و به سرعت خشک می شود و نیاز به سرعت عمل در استفاده دارد. همچنین به دلیل نداشتن رطوبت بیشتر مناسب افرادی با پوست چرب است.

احتمالاً با این توضیحات مختصر از انواع خط چشم آشنا بوده اید، اما اگر قصد خرید خط چشم را دارید باید در ابتدا یک فروشگاه معتبر را انتخاب کرده و از اصل بودن کالاهایش مطمئن باشید. البته نکته دیگری نیز در رابطه با خرید خط چشم وجود دارد که نباید نادیده گرفته شود:

ماندگاری خط چشم از موارد حائز اهمیت است و برای اینکه یک خط چشم با ماندگاری بالا بخرید، توصیه ما به شما خط چشم های ضد آب است. استفاده از این خط چشم ها نگرانی شما را از کمرنگ شدن و ریختن خط چشم از بین می برد. همچنین به یاد داشته باشید که اگر خط چشم را از برند معتبری تهیه نمایید، برای پاک کردن آن نیز به مشکل بر نخواهید خورد و به سادگی قابل پاک شدن هستند.

سایه چشم

سایه چشم از محصولات پرطرفدار دیگر برای دو چندان سازی زیبایی چشم هاست. در هنگام خرید سایه چشم باید به رنگ پوست، مو و چشمانتان توجه کنید و حتی برای هرچه بهتر بودن خرید می توانید از یک مشاور زیبایی کمک بگیرید. همچنین در هنگام خرید سایه چشم به صورت حضوری، حتماً از تستر و امکان امتحان کردن آن روی پوست استفاده نمایید.

سایه ها به چهار نوع: سایه چشم پودری، سایه چشم مدادی، سایه چشم کرمی و سایه چشم مایع تقسیم می شوند.

اما در هنگام خرید سایه چشم نیز باید به خرید از برندهای معتبر توجه کنید. سایه چشم از آن دسته از لوازمی است که قیمت های متفاوتی دارد و قیمت های بالاتر به دلیل استفاده از رنگدانه های با کیفیت تر و ماندگارتر است. در مجموع می توان گفت برای خرید سایه چشم هرچه بیشتر هزینه کنید خیالتان راحت تر است.

ریمل

ریمل نیز از آن دسته از لوازم آرایشی است که با تنوع فراوانی همراه شده است. برای خرید ریمل مناسب باید ابتدا بدانید که چه خواسته ای از آن دارید.

نخستین توضیحی که در خصوص خرید ریمل باید داد توجه به جنس برس است. برس ها دو دسته نایلونی (حالت سیمی پیچ خورده و مناسب برای حجم دادن مژه) و پلاستیکی (دارای دندانه های پلاستیکی و برای جدا کردن مژه ها) دارند.

بحث دیگر سایز برس است! اگر به فکر حجم دادن مژه هایتان هستید از برس های بزرگ استفاده کنید چرا که این برس ها مواد را با غلظت بیشتری روی مژه ها قرار می دهند. اما اگر می خواهید تمیزتر و دقیق ریمل بزنید از برس های کوچک استفاده کنید تا مژه های ریز و کوچک نیز رنگ بگیرند.

نکته دیگر در خصوص ریمل ها این است که ریمل ها یا با پایه آب هستند یا ضد آب. ریمل هایی با پایه آب روی مژه ها سنگینی نمی کنند، آن ها را به هم نمی چسبانند و به سادگی نیز پاک می شوند. اما اگر به دنبال ماندگاری بالا در ریمل هستید به سراغ انواع ضد آب بروید چرا که این ریمل ها به سادگی یا با عرق کردن و اشک ریختن پاک نمی شوند.

و در آخر باید اشاره کرد که در خرید ریمل با دقت زیادی جلو بروید چرا که تصمیم خرید شما با سلامتی چشم ها و مژه هایتان ارتباط مستقیم دارد و ممکن است خرید ریملی با برند متفرقه، جدا از ایجاد حساسیت های چشمی، باعث ریز مژه هایتان نیز بشود!

 

هر گونه کپی برداری از قالب و مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.