پولسازی هنری، از نقاشی تا موشن گرافیک - پارسی زی
تعمیر ماشین لباسشویی در کرج با کارباما سرویس

تعمیر ماشین لباسشویی در کرج با کارباما سرویس

تعمیر ماشین لباسشویی در کرج با کارباما سرویس ما می دانیم که خدمات پس از فروش نقش مهمی در آسایش مشتریان ما ایفا می کند، …

عطرکده، ارمغان عطر خوش زندگی

عطرکده، ارمغان عطر خوش زندگی

عطر ها کلید ورود به اعماق ذهن ما هستند و اگر بگوییم امروزه عطر ها و ادکلن ها یکی از مهم ترین قسمت های استایل …

معرفی کامل جلاتو هاوس| آدرس، منو و شماره تماس.

معرفی کامل جلاتو هاوس| آدرس، منو و شماره تماس.

معرفی کامل جلاتو هاوس| آدرس، منو و شماره تماس. شعار جلاتو هاوس: ابرها را بخور. جلاتو هاوس هر کدام از ما، سبک و سلیقهی خاص …

پولسازی هنری، از نقاشی تا موشن گرافیک

از بدو حضور بشر در این کره خاکی، هنر اولین عنصری بود که انسان از آن برای فرار از واقعیت و حتی شناساندن خودش به دیگران، استفاده کرد. دیری نپایید که از همان ابتدا، هنر و کار های هنری تبدیل به یک منبع امرار معاش برای انسان ها شد و این بین هنر های بصری جایگاه ویژه ای در زندگی انسان ها داشتند و دارند. در صدر تمامی این هنر های بصری بدون شک نقاشی قرار داشت که چنان در وجود انسان ها از همان بدو خلقت نفوذ کرده بود که گویی لذت بخش ترین کار ممکن که هر انسان اولیه برای انجام آن میل باطنی داشت، همین هنر نقاشی بود.

در تمامی تمدن ها نقاشی عنصری ویژه چهت به رخ کشیدن تاریخ و عظمت آن تمدن به کار میرفت.

تکامل کاربردی هنر های بصری

پس از گذشت سالیان مختلف و شکفتی انسان ها از کاربرد نقاشی در زندگی، کم کم آثار با ارزشی به دست انسان ها تولید شد و این مهم به جایی رسید که انسان فهمید که میتواند این زیبایی ها را به فروش رسانده و از آن کسب درامد کند. نقاشی دیگر چنان عضوی از خانواده ی تکاملی انسان ها به شمار می آید که اگر مدرنیزه و تکنولوژی به بی رحمانه ترین شیوه ممکن در جان انسان ها نفوذ کند، باز هم این هنر به شیوه ی سنتی به رشد خود با بهترین سرعت ممکن ادامه خواهد داد و قطعا این موضوع از هیچ انسانی در این کره ی خاکی تحت هیچ شرایطی پوشیده نیست. در مورد تاریخ هنر های بصری، در صدر همه آن ها نقاشی پیشنهاد میکنیم حتما در وبسایت مرجع ویکی پدیا تاریخ نقاشی را جستجو کنید و با جزئیات آن بیشتر آشنا شده و به جادویی بودن این هنر جذاب، بیش از پیش پی ببرید.

تکنولوژی و نقاشی

در دنیای امروز همانطور که تکنولوژی و پیشرفت آن بر تمامی ابعاد زندگی انسان ها اثر کذاشته، قطعا هنر های بصری هم دچار تغییر و دگرگونی شده اند؛ هر چند همانطور که گفتیم هنر های بصری سنتی مانند نقاشی هیچ گاه از بین نخواهند رفت و حتی با پیشرفت تکنولوژی راه های جذاب تری برای انجام دادن آن ها پدید خواهد آمد اما چیزی که مشخص است این است که تصویر سازی به واسطه ی پیشرفت تکنولوژی، قله های جذابی را فتح کرده است و یکی از آن قله ها بدون شک موشن گرافیک و هنر های متحرک است که در سالیان اخیر چنان پیشرفت چشم گیری داشته و یکی از قله ها و پله های اصلی دنیای هنر به شمار رفته که حتی نام نرم افزارهایی که این هنر به واسطه ی آن ها انجام میشود به یک برند کاملا شناخته شده، تبدیل گشته اند. به عنوان مثال نرم افزار افتر افکت که تقریبا تمامی اهل هنر با آن آشنایی دارند.

موشن گرافیک و آموزش

انیمیشن ها بدون شک تاریخ عظیمی دارند و میتوان گفت حدود صد سال است که مردم جهان با آن ها نه تنها آشنا شده بلکه به معنای واقعی زندگی کرده اند. در این بین بدیهی است که یادگیری و خبره شدن در این دنیای عظیم، آرزوی قلبی خیلی از انسان ها باشد، لذا این هنر خیلی وقت است که به عنوان یک رشته دانشگاهی مطرح، در مقاطع عالی هنری حاضر بوده و هنرجوهای بسیاری از آن گذر کرده اند، اما میزان محبوبیت این هنر باعث شده تا بسیاری از افراد جهت تاثیر گذاری سریع تر و یا حتی به عنوان شغل یا رشته جانبی آموزش موشن گرافیک را به صورت غیر دانشگاهی فرا گیرند. به این صورت که متخصصین این رشته که دستی توانا در این زمینه دارند غالبا به شیوه های مختلفی اقدام به آموزش این هنر در سطحی گسترده کرده و متقاضیان حوزه خود را با آموزش هایی ناب و کاربردی، آشنا میکنند.

شاید مهم ترین عاملی که خیلی ها را به سمت موشن گرافیک و انیمیشن میکشاند، علاوه بر علاقه ای این دسته از افراد به دنیای هنر های متحرک دارند؛ بازار کاری باشد که در دنیای فعلی بسیار گسترده شده و برای علاقه مندان این حوزه یک منبع درامد بسیار خوب تلقی شده است؛ باشد!

در واقع امروزه انیمیشن ها و موشن گرافیک ها کاربردی فراتر از حد تصور دارند و علاوه بر فضای های معمول خودشان در سینما و حوزه های مربوط به تصویر سازی، در کسب و کار ها نیز استفاده از آن ها بسیار مطرح شده است. تا جایی که باید گفت بیش از نود درصد کسب و کار های کوچک و بزرگ از هنر های بصری، موشن گرافیک و انیمیشن جهت تبلیغات یا نشان دادن قابلیت های مختلف کسب و کار خود به اشخاص ثالث و مشتری های خود استفاده کرده اند و به تاثیر گذاری بی نظیر آن در ذهن مخاطب بدون شک ایمان راسخ دارند و بار ها دیده ایم که حتی در یک کسب و کار کوچک، اطلاع رسانی یا تبلیغ به واسطه ی موشن گرافیک، نه یک بار بلکه چندین بار انجام شده است و همین تکرار در استفاده از این هنر نشان دهنده تاثیر پذیری بالای کسب و کار ها از هنر مذکور است. قطعا یکی از دلایلی که امروزه استفاده از موشن گرافیک بیشتر از هر قسمتی، در بخش تبلیغات دیده میشود، همین تاثیرگذاری و جذابیت آن در انتقال مفاهمیم استکه باعث شده کسب و کار ها سوای این که در چه حوزه ای فعالیت میکنند، به استفاده از موشن گرافیک جهت تبلیغ یا شناساندن خود به مخاطب، استفاده کنند. از کسب و کار های مربوط به خود حوزه ی هنر گرفته تا حتی کسب و کار های حوزه آموزش آنلاین مانند باشگاه اومند همه و همه از موشن گرافیک حتی در ابتدایی ترین ویدئو جهت معرفی کسب و کار خود استفاده کرده اند.

در نهایت نتیجه گیری این مقاله یک چیز است؛ اگر به این حوزه علاقه دارید، در افزایش علم خود در این زمینه درنگ نکنید چرا که فرصت های عدیده و بی نظیری جهت پیشرفت در حوزه مذکور در اختیار شما خواهد بود و قطعا از دنبال کردن آن پشیامان نخواهید شد. باشد که دنبال کردن علاقه و یادگیری مهارت های گوناگون از ویژگی های روزمره تمامی انسان های این سرزمین باشد.

منبع: باشگاه اومند – omandclub.com

 

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 25 خرداد 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.