نکات خرید انواع کرکره برقی ، جک بازویی درب پارکینگ و دزدگیر اماکن

نکات خرید انواع کرکره برقی ، جک بازویی درب پارکینگ و دزدگیر اماکن

استفاده از انواع سیستمهای حفاظتی و امنیتی، تجهیزات هوشمند سازی ساختمان و اتوماسیون شامل جک درب پارکینگی ، کرکره برقی ، دوربین مداربسته ، درب شیشه …

استانداردهای جهانی در مقاوم سازی ساختمان

استانداردهای جهانی در مقاوم سازی ساختمان

استانداردهای جهانی در مقاوم سازی ساختمان امروزه، با توجه به نیاز جامعه در جهت ساخت سازه‌ها و ساختمان‌های بتنی، فلزی و مصالح بنایی، روش‌های مختلف …

با کمک وب سایت شابش خانه‌ی ایده‌آل خود را سریع تر پیدا می کنید!

با کمک وب سایت شابش خانه‌ی ایده‌آل خود را سریع تر پیدا می کنید!

با کمک وب سایت شابش خانه‌ی ایده‌آل خود را سریع تر پیدا می کنید! تهران، شهری پرجمعیت و با اقشار مختلف است. سبک زندگی و …

آیا دو زبانگی بر بهبود لکنت تاثیرگذار است ؟

لکنت زبان که به آن اختلال روانی دوران کودکی نیز گفته می شود – یک اختلال گفتاری است که شامل مشکلات مکرر و قابل توجهی در روانی و جریان گفتار طبیعی است. لکنت زبان در میان کودکان خردسال به عنوان بخشی طبیعی در رشد گفتار و زبان رایج است. کودکان خردسال ممکن است زمانی که توانایی‌های گفتاری و زبانی آن‌ها به اندازه کافی رشد نکرده باشد، دچار لکنت شوند. بیشتر کودکان، این لکنت رشدی را پشت سر میگذرانند. با این حال، گاهی اوقات لکنت زبان یک اختلال مزمن است که تا بزرگسالی ادامه می یابد. این نوع لکنت زبان می تواند بر عزت نفس و تعامل با افراد دیگر تأثیر بگذارد.

دو زبانگی و لکنت

لکنت زبان از یک ناروانی بیش تر است. لکنت زبان همچنین شامل فشار و احساس منفی در رابطه با حرف زدن است. این مسئله ممکن است که مانع حرف زدن با دیگران شود.

شما ممکن است بخواهید لکنت زبان خود را پنهان کنید. پس شما ممکن است هنگام گفتن کلمات یا موقعیت های خاص اجتناب کنید. مثلا درصورتی که لکنت زباتان افزایش پیدا کند، نمی خواهید با تلفن حرف بزنید. موقعیت هایی مانند صحبت کردن در جمع یا صحبت کردن با تلفن می تواند به ویژه برای افرادی که لکنت دارند دشوار باشد.

سوال بسیاری از والدین این است که علت لکنت چیست؟ یک علت مشخص برای لکنت زبان وجود ندارد. در واقع لکنت یک اختلال چند فاکتوری ست. علل احتمالی شامل موارد زیر است:

سابقه خانوادگی: بسیاری از افرادی که لکنت زبان دارند، در اعضای خانواده یک فرد دارای لکنت زبان دارند.

تفاوت های مغزی: افرادی که لکنت زبان دارند ممکن است تفاوت های کوچکی در نحوه عملکرد مغزشان در حین گفتار داشته باشند.

خیلی از افراد ترس را علت اصلی لکنت زبان میدانند اما باید توجه کنید که ترس عامل بروز لکنت زبان است.

پسرم لکنت زبان گرفته چه کار کنم ؟

تنها متخصص درمان لکنت زبان آسیب شناس گفتار و زبان یا گفتار درمانگر است. به ویژه درمانگر تخصصی لکنت یعنی گفتاردرمانگری که صرفا در حیطه ی لکنت مشغول به کار بوده است. به یاد داشته باشید که ممکن است افراد غیرمتخصص و سودجو و فریبکار با عناوینی مانند درمان قطعی لکنت زبان یا درمان لکنت زبان با شبیه سازی ذهنی توجه شما را جلب کنند .

از جمله جدیدترین روش درمان لکنت زبان می توان به دارو ها و روش های جدید گفتار درمانی و استفاده از دستگاه های مدرن اشاره نمود. تحقیقات در خصوص درمان لکنت زبان ادامه دارد و دانشمندان روز به روز به روش های درمانی و تکنیک های کامل تری برای درمان دست پیدا می کنند. اما چیزی که تا کنون اثبات شده اثر بخشی و وموثر بودن جلسات گفتار درمانی و بی نتیجه و بی فایده بودن استفاده از دارو و دستگاه های مدرن است.

جدیدترین روش درمان لکنت کدام است؟

گفتار درمانی تنها روش علمی و موثر برای درمان لکنت زبان می باشد. به همین جهت می توان به این روش برای درمان اعتماد بیشتری داشت. ژنتیک و محیط، ۲ علت اصلی لکنت می باشند. لکنت یک اختلال چند فاکتوری است که چندین مورد در بروز آن نقش دارند و تنها یک علت واحد ندارد.

جدیدترین روش درمان لکنت زبان استفاده از برنامه های درمانی مبتنی بر شواهد علمی می باشد. هر یک از برنامه های درمانی در گذر زمان به شکل تکاملی خود رسیده است و جا برای پیشرفت کامل تر هر یک از روش ها وجود دارد. تشخیص یک علت برای اختلال لکنت زبان معنی ندارد و دو فاکتور اصلی ژنتیک و محیط در بروز لکنت نقش دارند. روش اصلی درمان که شرکت در جلسات گفتار درمانی می باشد در درمان این اختلال بسیار موثر و مفید می باشند.

درمان سریع لکنت زبان موضوعی است که بیشتر والدین در زمان برخورد با اختلال گفتاری فرزندان خود پیگیر آن می باشند. باید به این نکته توجه نمود که لکنت زبان نوعی اختلال در گفتار است که مربوط به قسمتی از مغز می باشد. در نتیجه درمان این اختلال نیاز به زمان دارد. افراد بزرگسال و یا والدین کودکان دارای لکنت باید به این موضوع توجه نمایند که با راه های درمانی زیادی برای درمان برخورد خواهند کرد . اما تمام این راه های درمانی بر لکنت زبان تاثیر نخواهند گذاشت. یادتان باشد راه خیلی سریع و چند روزه ای برای درمان لکنت زبان وجود ندارد.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 16 شهریور 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.