چرا سیدنی استرالیا این‌قدر معروف است؟ - پارسی زی
فوائد مشاوره روانشناسی و تأثیر آن بر زندگی ما

فوائد مشاوره روانشناسی و تأثیر آن بر زندگی ما

فوائد مشاوره روانشناسی و تأثیر آن بر زندگی ما همیشه از گذشته تاکنون سلامت جسمانی در اولویت انسان ها بوده است، به این دلیل که …

مدت زمان استاندارد استفاده از لنز طبی چشم

مدت زمان استاندارد استفاده از لنز طبی چشم

مدت زمان استاندارد استفاده از لنز طبی چشم مدت زمان استفاده از لنز با در نظر گرفتن برخی از شرایط موجود متفاوت خواهد بود. در …

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه چه موقع است؟

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه چه موقع است؟

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه چه موقع است؟ قهوه نوشیدنی محبوب جهانی است که گاها به دلیل کافئین بالایی که دارد کمی دردسرساز میشود. به …

چرا سیدنی استرالیا این‌قدر معروف است؟

سیدنی در ساحل شرقی استرالیا مستقرشده است و پایتخت ایالت نیو ساوت ولز است. این شهر در اطراف یکی از بهترین بنادر طبیعی جهان ساخته‌شده است و دارای بیش از ۱۰۰ ساحل و پارک‌های متعدد و فضای سبز است. سیدنی بزرگ‌ترین شهر استرالیا است و به‌عنوان میزبان بازی‌های المپیک در سال ۲۰۰۰، احتمالاً شناخته‌شده‌ترین شهر این کشور است.

شهر سیدنی استرالیا

کشور استرالیا یکی از مقاصد خیلی جذاب برای گردشگری و مهاجرت است. این کشور از چند ایالت گوناگون تشکیل‌شده که هر یک از آن‌ها شهرهای خیلی زیبایی دارند. شهر سیدنی یکی از مشهورترین و زیباترین شهرهای استرالیا است. در تمام نواحی حومه شهر جاذبه‌های بکر و طبیعی وجود دارد و برای لذت بردن از یک منظره طبیعی، لازم نیست مسافت زیادی را طی کنید.

آب‌و‌هوای معتدل، وجود موقعیت‌های کاری مناسب، جاذبه‌های گردشگری و تاریخی، اقتصاد پیشرفته و به‌طورکلی شرایط مطلوب زندگی در این شهر، موجب شده تا سالیانه افراد بسیاری برای کار وزندگی به آنجا بروند.

جمعیت شهر سیدنی

سیدنی بزرگ‌ترین شهر استرالیا بوده و پس از میزبانی برگزاری بازی‌های المپیک سال ۲۰۰۰، احتمالاً بیشتر شناخته‌شده است. جمعیت این شهر در سال ۲۰۲۲ و بر طبق آخرین سرشماری‌ها، ۵,۰۵۷,۰۰۰ نفر برآورد شده است. البته جمعیت این شهر به‌سرعت در حال رشد بوده و پیش‌بینی‌شده است که در سال ۲۰۶۰ حتی به بیش از ۷ میلیون نفر خواهد رسید.

شهر سیدنی یکی از متنوع‌ترین شهرهای چند فرهنگی در دنیا شناخته‌شده و بیش از ۴۵% از جمعیت آن را، افراد خارجی تشکیل می‌دهد.

آب‌وهوای شهر سیدنی چگونه است؟

سیدنی دارای آب‌وهوای نیمه گرمسیری مرطوب است، به این معنا که زمستان‌ها معتدل بوده اما در شب هوا خنک است و تابستان‌ها با عصرهایی دلپذیر، گرمایی لذت‌بخش دارد. متوسط​​ حداکثر دما در اوج تابستان ۲۶ درجه و در زمستان ۱۷ درجه است. کمترین دما در شب‌های تابستان ۱۹ درجه و در اواسط زمستان ۸ درجه است.

هرچه به غرب برویم، تفاوت‌های دمای شدیدتر می‌شوند. در سمت آفتابی‌تر، سیدنی به‌طور متوسط ​​۱۰۴ روز در سال روشن است؛ وقتی می‌گوییم روشن، منظور یک آسمان آبی کامل است. نگاه اجمالی آفتاب بین ابرهای عبوری در سیدنی بسیار کمتر از انگلستان است و آسمان بیشتر تمایل دارد کاملاً صاف یا کاملاً ابری باشد.

بااین‌حال، در سیدنی ۲۶۱ روز غیر آفتابی وجود دارد که ممکن است باران ببارد. سیدنی معمولاً بین ۸ تا ۱۲ روز بارانی را در ماه تجربه می‌کند، خیلی بیشتر ازآنچه مردم تصور می‌کنند، در این شهر باران می‌بارد. این بدان معناست که سیدنی شهری کاملاً سرسبز است و مانند استرالیای جنوبی خشک نیست.

اقتصاد شهر سیدنی

سیدنی پایتخت مالی، تجاری، کشتی‌رانی و صنعتی کشور استرالیا است. تقریباً ۷۵ درصد از مشاغل تولیدی ایالت نیو ساوث ولز در این شهر مستقرشده‌اند. البته فعالیت‌های تولیدی، تنها حدود یک سوم مشاغل مختلف این شهر را شامل می‌شوند.

وضعیت اقتصاد در شهر سیدنی استرالیا به‌عنوان یک اقتصاد خدماتی شناخته‌شده و از سوی حمایت‌های دولتی، تجارت‌های گوناگون، خرده‌فروشی، حمل‌و‌نقل، سرگرمی، امورمالی و گردشگری، تقویت می‌شود.

هزینه زندگی در سیدنی

هزینه‌های زندگی در استرالیا نسبتاً گران است و کسانی که به این شهر مهاجرت می‌کنند نباید انتظار داشته باشند که پول بسیاری پس‌انداز کنند. بیشتر هزینه‌های ماهانه شما به مسکن می‌رود! این موضوع خصوصاً در مورد مهاجران ساکن در پایتخت سیدنی بسیار صدق می‌کند. هزینه‌های روزانه مانند مواد غذایی و یا غذا خوردن در بیرون از خانه نیز مبلغ خرج و مخارج ماهانه را افزایش می‌دهد.

به‌طورکلی، متوسط هزینه زندگی برای یک مهاجر در سیدنی، تقریباً ۱۴۴۰ دلار استرالیا در ماه است، بدون احتساب اجاره خانه! یک خانواده چهار نفرِ می‌توانند انتظار داشته باشند که تقریباً در حدود ۵۲۲۰ دلار استرالیا در ماه هزینه داشته باشند.

خدمات شهری در سیدنی مانند برق، گاز، آب و اینترنت نسبتاً زیاد است. در ماه‌های گرم به دلیل نیاز به تهویه هوا، صورتحساب‌های برق بالا می‌رود. هزینه‌های خدمات برای یک نفر در یک آپارتمان معمولاً کمتر از ۲۲۰ دلار استرالیا در ماه است. دو نفر که در یک آپارتمان دو خوابه زندگی می‌کنند باید تقریباً ۳۶۰ دلار استرالیا بپردازند.

پیش از مهاجرت بهتر است از قیمت اجاره ملک در سیدنی آگاه شوید. قیمت‌ها بسیار نوسان دارند و ممکن است به نظر برسد که زندگی در اطراف شهر مقرون به‌صرفه‌تر از زندگی در مرکز شهر باشد. تخمین اجاره خانه طبق دو مورد زیر است:

اجاره برای یک نفر ۲،۶۵۰ دلار استرالیا

اجاره برای یک خانواده چهار نفرِ ۴،۸۰۰ دلار استرالیا

حمل‌و‌نقل در شهر سیدنی

سرویس حمل‌و‌نقل در شهر سیدنی استرالیا دارای مجموعه‌ای گسترده از خطوط ریلی، اتوبوس و کشتی‌رانی است. مجموعه خطوط ریلی سیدنی توسط شرکت “CityRail” که تحت نظر دولت ایالت NSW (نیو ساوث ولز) است، اداره می‌شود.

حمل‌و‌نقل با اتوبوس‌ها نیز در کل منطقه گسترش‌یافته‌اند و به‌طور منظم به مردم خدمات‌رسانی می‌کنند. البته گاهی به دلایلی ازجمله کمبود نسبی سرویس‌ها، موردانتقاد قرار می‎‌گیرد.

خطوط راه‌آهن این شهر دارای یک خط ریلی سبک است که از ایستگاه مرکزی تا لیلیفیلد امتداد داشته و همچنین یک خط ریلی دیگر در اطراف منطقه خرید اصلی و بندر دارلینگ دارد.

علاوه بر این، یک شبکه گسترده جاده‌ای از آزادراه‌ها و بزرگراه ها نیز وجود دارد که تمام این منطقه بزرگ را به هم متصل می‌کند. فرودگاه بین‌المللی کینگزفورد اسمیت، فرودگاه اصلی سیدنی است و فرودگاه کوچک‌تر بانکستون، عمدتاً به هوانوردی خصوصی و عمومی اختصاص دارد.

فرهنگ در شهر سیدنی استرالیا

فرهنگ غنی شهر سیدنی با هنر و زیبایی‌شناسی ادغام شده و این مسئله از تمام نقاط این شهر کاملاً معلوم است. به هر کجای شهر که نگاه کنید، اماکن و سالن‌هایی را می‌بینید که برای برگزاری تئاترها، کنسرت‌ها و اجراهای ملی و بین‌المللی ساخته‌شده و از سال‌ها پیش پذیرای اجراهای منحصر‌به‌فردی بوده‌اند.

ساختمان اپرای سیدنی نه‌تنها ازنظر تاریخی، بلکه به‌عنوان یک مرکز فرهنگی نیز شناخته می‌شود. در این مکان نه‌تنها اجراهای اپرا، بلکه نمایش‌های متعدد موسیقی، تئاتر، رویدادهای گوناگون و غیره نیز اجراشده‌اند.

کار در سیدنی

خیلی از افراد ساکن سیدنی، برای تأمین هزینه اجاره به‌طور تمام‌وقت کار می‌کنند، پس اگر می‌خواهید کاری پیدا کنید، باید زودتر آماده شوید. فرصت‌های شغلی درزمینهٔ نشر، حقوق، امورمالی، فنآوری اطلاعات و مهندسی، تجارت، ساخت‌وساز و موارد دیگر به فور وجود دارند.

اگر برای جستجوی کار به‌عنوان یک نیروی ماهر به استرالیا نقل‌مکان می‌کنید، خوب است ارزیابی کنید که آیا مدارک لازم برای کار در رشته خود را در استرالیا دارید یا خیر! درهرصورت، وضعیت اقتصادی و شغلی در سیدنی خیلی خوب است و مهاجران مشکلی بابت کار در این شهر نخواهند داشت.

آیا سیدنی امن است؟

مانند بیشتر شهرها، سیدنی عاری از جرم نیست اما مکانی کاملاً امن است. در قانون آمده است که هیچ‌کس مجاز به داشتن اسلحه (اسلحه گرم یا سرد) نیست. یکی از بزرگ‌ترین دلایل خشونت در سیدنی، مشروبات الکلی است اما دولت چند سال پیش مجموعه‌ای از محدودیت‌ها را برای نیو ساوت ولز اعمال کرد و خشونت‌های ناشی از الکل در خیابان‌ها به مقدار بسیار زیادی کاهش‌یافته است. درهرصورت، برای رشد و پرورش فرزندان در محیطی امن، سیدنی فوق‌العاده است.

در این مطلب، هر آنچه درباره آب‌‎و‌هوا، تاریخچه، فرهنگ، اقتصاد وزندگی در سیدنی استرالیا لازم است بدانید را ارزیابی کرده‌ایم. شهر سیدنی که مرکز ایالت نیو ساوث ولز است، از شهرهای بزرگ و البته شناخته‌شده در این کشور است. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران مجرب ما در ویزاپیک در تماس باشید.

منبع این مطلب

آخرین بروز رسانی در : جمعه 9 دی 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.