کلینیک اعصاب و روان راه احیا - پارسی زی
جوشکاری سیار | موارد استفاده از جوشکاری و آهنگری سیار

جوشکاری سیار | موارد استفاده از جوشکاری و آهنگری سیار

جوشکاری سیار یکی از انواع خدمات جوشکاری می باشد که این روزها طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است. مطمئنا برای همه ما پیش آمده است که …

راهنمای خرید شیرآلات

راهنمای خرید شیرآلات

راهنمای خرید شیرآلات شیرآلات بهداشتی از لوازمی هستند که در هر خانه و آشپزخانه به صورت طولانی مدت مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع از …

قیمت محصولات محبوب پژو در ایران

قیمت محصولات محبوب پژو در ایران

قیمت محصولات محبوب پژو در ایران پژو شرکت خودروسازی فرانسوی است، که در سال ۱۸۱۰ توسط خانواده‌ی پژو جهت ساخت آسیاب‌های قهوه، در شهر فرانش-کنته، …

کلینیک اعصاب و روان راه احیا

امروزه علل گوناگونی از جمله دسترسی آسان به مواد مخدر باعث گسترش اعتیاد شده است. بنابراین؛ افراد بسیار زیادی در دام آن می‌افتند. پس از گذشت مدت زمانی، تاثیرات گسترده مواد مخدر بر روی زندگی شخص به وضوح دیده می‌شود. آسیب رساندن به سلامت جسمانی، روانی و مختل کردن زندگی عادی فرد تنها تعداد اندکی از دلایلی‌اند که او را به سمت ترک اعتیاد سوق می‌دهند. اما؛ به‌کارگیری روش‌های نادرست در این راه شخص را به درهای بسته می‌رساند. اگر شما هم یکی از افرادی هستید که از وضعیت خودتان خسته شده‌اید و یا یکی از اعضای خانواده‌تان به این مشکل دچار است و به دنبال راهی برای ترک اعتیاد هستید! ما در کلینیک اعصاب و روان راه احیا دست‌ به دست شما می‌دهیم تا با بهترین شیوه مشکلاتتان را حل کنیم.

مدت زمان مورد نیاز برای ترک اعتیاد چقدر می‌باشد؟

معمولا اولین سوال هر فرد پس از تصمیم برای ترک این است که چه مدت لازم است تا اعتیاد از بین برود و به فردی عادی و پاک تبدیل شود؟ در حقیقت به این سوال پاسخ مشخصی نمی‌توان داد. زیرا؛ مدت زمان لازم برای ترک اعتیاد به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله؛ نوع مواد مصرفی، طول مصرف، ویژگی های فرد، روش مورد استفاده و غیره. اما به قطعیت می‌توان گفت هرچه فرد عزم و اراده جدی‌تری داشته باشد و برای رهایی از وضعیت خود تلاش کند؛ سریع‌تر به نتیجه مطلوب می‌رسد.‌

همانطور که می‌دانید، ترک اعتیاد هم مانند بیماری‌های دیگر پروسه درمانی دارد و نمی‌توان یک روزه توقع تمام شدن و از بین رفتن آن را داشت. در این مسیر باید سختی‌ها و مشکلات را پذیرفت و به آینده‌ای روشن‌ و پاک که در انتظار است، فکر کرد. پس اگر قصد پایان دادن به مصرف مواد مخدر را دارید و می‌خواهید به سمت مسیری بهتر قدم بردارید؛ ما در کلینیک اعصاب و روان راه احیا همراه شما خواهیم بود.

چرا ترک اعتیاد بسیار سخت است؟

همانطور که می‌دانید، ترک مواد مخدر به آسانی امکان‌پذیر نیست و افراد زیادی حتی پس از گذشت مدتی به سوی آن باز می‌گردند. برخی از این دلایل عبارتند از:

  1. اعتیاد بر قشر پیشانی مغز اثر می‌گذارد و توانایی تصمیم‌گیری و قضاوت را کاهش می‌دهد. باگذشت زمان، این تغییرات می‌تواند امکان مقاومت در برابر مصرف و در نتیجه ترک اعتیاد را کاهش دهد.
  2. فرد معتاد با مصرف مواد مخدر به علت آزاد شدن دوپامین و‌ دیگر مواد شیمیایی احساس لذت شدیدی را تجربه می‌کند. در نتیجه به طور مکرر به دنبال تجربه بیشتر این حس است.

بعضی‌ها گمان می‌کنند که با گذشت مدت زمان طولانی ترک اعتیاد غیرممکن است. اما؛ قابل ذکر است که با کمک متخصصان این زمینه و به‌کار گرفتن روش‌های مناسب می‌توانند به خوبی از پس آن بربیایند. با مراجعه به سایت کلینیک اعصاب و روان راه احیا می‌توانید با رزرو نوبت به صورت آنلاین با روان‌شناسان ما در ارتباط باشید.

چگونه با توجیهات خود برای مصرف مواد مخدر مقابله کنیم؟

گاهی اوقات احساس بدی می‌کنید. زیرا که رفتار شما مطابق معیارهای درست و غلطتان نیست! این احساس می‌تواند شما را برای انجام تغییرات مثبت ترغیب کند. ولی، در برخی موارد بر علیه شما عمل می‌کند. زیرا؛ برای نداشتن احساسات بد سعی می‌کنید تا آن را توجیه کنید. این می‌تواند مانع تصمیم شما برای ترک اعتیاد شود.

برخی از دلایل رایج عبارتند از:

  • انکار: این مشکلی محسوب نمی‌شود.
  • مقایسه: پسرعموی من بیشتر از من مواد مخدر مصرف می‌کند.
  • سرپیچی: من ترجیح می‌دهم زندگی کوتاه‌تر و شادتری داشته باشم.
  • اطلاعات غلط: سرطان در خانواده ما وجود ندارد یا می‌تواند اهداف دارویی داشته باشد، بنابراین اشکالی ندارد.

اگر شما هم هر بار با این افکار خودتان را گول می‌زنید و به دنبال راهی برای خلاصی از آن هستید. مراجعه به روان‌شناس به شما کمک می‌کند تا با احساسات ناخوشایند خود کنار بیایید و افکار غیر‌منطقی که شما را درگیر می‌کند، از بین ببرید. همانطور که می‌دانید، ترک اعتیاد کار ساده‌ی نیست! ولی، با کمک افراد متخصص آسان‌تر می‌گردد. در نتیجه؛ اگر به دنبال روان‌شناسانی خوب می‌گردید تا در این راه همراه شما باشند، ما در کلینیک اعصاب و روان راه احیا در خدمت شما هستیم.

مشکلات اجتماعی مصرف مواد مخدر

مصرف مواد مخدر نه تنها بر سلامت شخصی فرد تاثیر می‌گذارد، بلکه‌ موجب مشکلات در ارتباطات اجتماعی او نیز می‌شود. فردی که مواد مخدر و الکل مصرف می‌کند به علت تغییر در خلق‌وخو خانواده و دوستانش را از خود دور می‌کند. گاهی در موارد حادتر به علت نداشتن پول برای تهیه آنچه می‌خواهد به دزدی دست می‌زند. سرقت پول، چک، برداشتن داروهای مخدر در خانه و فروش وسایل ارزشمند موجود تنها برخی از این موارد می‌باشند. همچنین چنین فردی بسیاری از موقعیت‌های شغلی را از دست می‌دهد. زیرا؛ کارفرمایان زیادی هستند که فرد مبتلا اعتیاد را استخدام نمی‌کنند. بنابراین؛ اگر می‌خواهید به ترک اعتیاد بپردازید و به این مشکلات خاتمه دهید، کلینیک اعصاب و روان راه احیا با به‌کارگیری روش‌های صحیح حامی شما در این مسیر می‌باشد.

چگونه اعتیاد خود را کنار بگذاریم؟

اولین گام در ترک اعتیاد، تصمیم و اراده برای انجام آن است. در ادامه باید شیوه‌ای که می‌خواهید با آن ترک کنید را انتخاب کنید. یکی از بهترین روش‌ها، مراجعه به کلینیک مناسب است. سپس باید از مواردی که باعث می‌شوند دوباره به مصرف روی بیاورید دوری گزینید.‌ برای مثال؛ دیگر به مکان‌هایی که در آنجا مواد مخدر مورد نیازتان یافت می‌شود، مراجعه نکنید یا با دوستانی که به اعتیاد دچارند قطع ارتباط کنید. برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با روان‌شناسان ما می توانید از سایت کلینیک اعصاب و روان راه احیا دیدن فرمایید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا در رابطه با ترک اعتیاد، تاثیرات آن بر زندگی شخصی و اجتماعی اطلاعات مختصری ارائه کنیم. همانطور که گفتیم؛ اعتیاد می‌تواند حتی پس از ترک، شما را به سمت خود بکشد و مانند بیماری نیست که برای همیشه درمان شود و از بین برود. بنابراین؛ حتی پس از ترک هم باید مراقبت‌های لازم را انجام دهید تا دوباره در دام اعتیاد گیر نیفتید. برای مطالعه مطالب بیشتر و پادکست هایی مربوط به ترک اعتیاد حتما به سایت کلینیک اعصاب و روان راه احیا مراجعه نمایید.

 

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 17 بهمن 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.