شرکت پنوال - پارسی زی
راهنمای خرید لیوان تبلیغاتی + چاپ لیوان تبلیغاتی گیفتو

راهنمای خرید لیوان تبلیغاتی + چاپ لیوان تبلیغاتی گیفتو

چرا لیوان تبلیغاتی یک هدیه تبلیغاتی موثر است ؟ همیشه تبلیغاتی موفق و باعث توسعه برندینگ و رونق فعالیت مشاغل می شود که بر پایه …

دلیل نصب پیچ و رولپلاک نما ساختمان چیست ؟

دلیل نصب پیچ و رولپلاک نما ساختمان چیست ؟

دلیل نصب پیچ و رولپلاک نما ساختمان چیست ؟ الو راپل یکی از بهترین مراکزی است که انجام و نصب پیچ و رولپلاک نما ساختمان …

عسل چت|چت|چتروم|چت روم|شلوغ چت|چت عسل

عسل چت|چت|چتروم|چت روم|شلوغ چت|چت عسل

|عسل چت|شلوغ چت چتروم های فارسی شلوغ عسل چت , شلوغ چت چت عسل جزو بهترین چتروم های فارسی شلوغ ایرانی هستند . چتروم چیه ؟ نمیدونین !!!! ادامه …

شرکت پنوال

با پیشرفت زندگی و نوآوری، ابزارها و تجهیزاتی مدرن پا به عرصه ظهور می‌گذارند. این تجهیزات موجب می‌شوند تا کارها به صورت سریع‌تر، آسان‌تر و دقیق‌تر صورت پذیرند. از جمله تجهیزات مهم در صنعت می‌توان به انواع اکچویتورها اشاره نمود که موجب کنترل بهتر سیستم‌ها می‌گردند. اکچویتورها یا عملگرها در انواع مختلف موجود می‌باشند. اکچویتور برقی یا الکتریکی، پنوماتیکی یا بادی و خطی انواعی از اکچویتورها هستند. برای اطلاعات بیشتر درباره اکچویتور برقی در ادامه مطلب با ما همراه باشید. درضمن اگر قصد تهیه انواع اکچویتور یا شیرهای توپی و خطی را دارید، شرکت پنوال با ارائه مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین محصولات در خدمت شما می‌باشد.

اکچویتور چیست؟

در خطوط انتقال آب، گاز و نفت در فواصل معین برای افزایش امنیت، شیرهای کنترل نصب می‌شوند. در حقیقت؛ اکچویتورها تفاوت شیرهای خودکار و دستی را مشخص می‌کنند. ما در خطوط انتقال نیازمند شیرهایی خودکار هستیم تا بدون نیاز به نیروی انسانی، کنترل و تحریک آنان انجام گردد. به این منظور عملگرها بر روی شیرهای صنعتی نصب می‌شوند. اکچویتورها را به دو شیوه تقسیم‌بندی می‌نمایند: ۱- از نظر عامل حرکت ۲- از نظر نوع حرکت. از نظر عامل حرکت به سه دسته اکچویتور برقی، پنوماتیکی و هیدرولیکی تقسیم بندی می‌شوند. تقسیمبندی از نظر نوع حرکت نیز شامل، اکچویتور خطی و دورانی می‌باشد. اگر می‌خواهید بدانید کدام اکچویتور برای شما مناسب است، می‌توانید با کارشناسان پنوال در ارتباط باشید و به تهیه اکچویتورها و شیرهای توپی و برقی مورد نیازتان بپردازید.

اکچویتور برقی

اکچویتور برقی چیست؟

شیربرقی ، محرک برقی، عملگر برقی و اتوماسیون ولو کارگاهی از جمله نام‌ها برای اکچویتورهای برقی می‌باشند. این عملگرها موجب تبدیل جریان الکتریسته به‌ گشتاور می‌شوند و با قرار‌ دادن آن‌ها بر روی شیرهای دستی، شیرها به صورت برقی کنترل می‌شوند. تنها اکچویتورهایی که به صورت ترکیبی با عملگرهای پنوماتیکی و هیدرولیکی استفاده می‌شوند، اکچویتور برقی می‌باشند.

موتور الکتریکی، سیستم کنترلی، گیربکس و سوئیچ حدی اجزای تشکیل دهنده این نوع اکچویتورها هستند. موتور الکتریکی به جهت تامین انرژی مورد نیاز برای انجام کار بکار گرفته می‌شود. گیربکس نیز سرعت موتور الکتریکی را کاهش می‌دهد تا به سرعت دورانی مطلوب برسد. به علت عملکرد برقی، از این اکچویتورها در قسمت‌های دور از دسترس و مکان‌هایی که امکان وجود اپراتور نمی‌باشد، مانند ایستگاه‌های خط لوله و مزارع مخزن استفاده می‌کنند. اگر برای خرید اکچویتور برقی، پنوماتیک، خطی و شیرهای توپی و برقی به دنبال یک شرکت معروف و قابل اعتماد هستید، می‌توانید به سایت پنوال مراجعه و به تهیه محصولات خود بپردازید.

فاکتورهای انتخاب اکچویتور برقی

برای انتخاب صحیح عملگر، باید موارد مختلفی را مد نظر قرار دهیم تا به بهترین وجه نیاز ما را برطرف کند. از جمله مواردی که در رابطه با خرید اکچویتور برقی لازم است مورد توجه قرار دهید، شامل موارد زیر می‌باشد.

۱_ موقعیت و مکانی که قرار است از آن استفاده کنیم.

۲_ سایز شیرآلاتی که عملگر بر روی آن‌ها قرار می‌گیرد.

۳_ نوع شیر موجود

۴_ در نظر گرفتن فشار سیال داخل خطوط

۵_ گشتاور تولیدی و ولتاژ ورودی

۶_ قطع و وصلی کامل یا تدریجی بودن اکچویتور

بدین ‌ترتیب با در نظر گرفتن این موارد می‌توانید اکچویتور برقی مورد نظر خود را انتخاب نمایید و در سایت پنوال، از بهترین تامین‌کننده‌ها در این زمینه، سفارشات خود را به ثبت برسانید. پس اگر نیازمند اکچویتور پنوماتیک، برقی، خطی، شیر توپی و برقی هستید، ما در سایت پنوال آماده ثبت سفارشات شما می‌باشیم.

خرید اکچویتور برقی

مزایا و معایب استفاده از محرک‌های برقی

همان طور که می‌دانید، استفاده از هر وسیله‌ای دارای مزایا و معایبی می‌باشد و اکچویتور برقی نیز از این مسئله مستثنا نیست. بنابراین‌ در ادامه به تشریح مزیت‌ها و معایب این عملگرها می‌پردازیم.

مزایا:

۱_ تجهیزات تمیز و بدون آلودگی و نشتی می‌باشند، چرا که از برق استفاده می‌کنند.

۲_ سایز کوچک و مناسبی دارند.

۳_ قطعات کمی دارند. بنابراین؛ هزینه نگهداری آن‌ها بسیار کم‌تر است.

۴_ به علت استفاده از جریان برق، دارای بازده بالا می‌باشند.

۵_ از دوام بالایی برخوردارند.

معایب:

۱_ نسبت به دیگر اکچویتورها دارای قیمت بالاتری می‌باشند.

۲_ ماندن در وضعیت قبلی، در صورت قطع جریان الکتریکی.

۳_ در صورت نیاز به تعمیر، احتمالا باید قطعه‌ای از آن را تعویض نمود.

اگر تصمیم دارید تا اطلاعات بیشتری بدست آورید، با کارشناسان ما در پنوال در ارتباط باشید. اگر تصمیم به تهیه انواع اکچویتور از جمله؛ اکچویتور برقی، اکچویتور بادی یا پنوماتیک، خطی و یا شیرهای برقی و توپی را دارید، برای اطلاع از قیمت‌ها به سایت پنوال مراجعه نمایید.

تفاوت شیر برقی با شیرهای مجهز به عملگر برقی

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که تفاوت شیر برقی با شیر مجهز به اکچویتور برقی چیست؟ در ادامه مطلب به این سوال پاسخ می‌دهیم.

شیرهای برقی: این شیرها تنها دارای دو وضعیت باز یا بسته می‌باشند. همچنین توسط بوبین، در یک مقطع زمانی مشخص و به کمک جریان سیال کار می‌کنند. از دیگر موارد سرعت قطع و وصل جریان سیال مورد نظر می‌باشد که فورا و به سرعت انجام می‌گردد.

شیرهای برقی مجهز به محرک برقی: این شیرها می‌توانند جریان سیال را تنظیم‌کنند. مورد دیگر اینکه شیرهای مجهز به محرک برقی در مواجه با غلظت بالا بهتر از شیرهای برقی عمل می‌کنند. اما؛ اگر سرعت قطع و وصلی مد نظر است، شیرهای برقی انتخاب مناسب‌تری هستند. زیرا؛ قطع و وصل جریان در شیرهای مجهز به محرک برقی مدت زمان کوتاهی طول می‌کشد.

اگر نیازمند شیرهای برقی، توپی و یا اکچویتور برقی، خطی و یا پنوماتیک هستید، با مراجعه به سایت پنوال، تجهیزات مورد نیاز خود را با بهترین قیمت و کیفیت تهیه نمایید.

شیر برقی

شیر توپی با عملگر برقی

شیر توپی یا بال ولو، شیری است که در آن یک گوی کروی با چرخیدن خود باعث عبور یا مسدود شدن جریانات سیال می‌شود. برای استفاده از شیر توپی با اکچویتور برقی مناسب باید موارد گوناگونی از جمله غلظت، دما، فشار و موارد دیگری در نظر گرفته شوند‌. برای اطلاعات بیشتر درباره انواع اکچویتورها و شیرهای توپی و خطی به سایت پنوال مراجعه کرده و ثبت سفارش کنید.

کمپانی پنوال و خرید اکچویتور برقی

در این مقاله سعی کردیم، درباره اکچویتورها به ویژه اکچویتور برقی اطلاعاتی را خدمت شما ارائه کنیم. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت پنوال مراجعه نمایید. شرکت پنوال با شروع فعالیت تخصصی از سال ۱۳۶۴،‌ در تلاش بوده است تا باکیفیت‌ترین تجهیزات را جهت رضایت مشتریانش به بهترین شکل ارائه کند. بنابراین؛ اگر به انواع اکچویتور و شیرهای توپی و برقی نیازمند هستید از محصولات پنوال غافل نشوید. چرا که محصولات این کمپانی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و به خوبی می‌توانند نیازهای شما را رفع نمایند. از طرفی قیمت خرید اکچویتورها و شیرهای صنعتی، در مجموعه پنوال بسیار مناسب است. زیرا؛ با خرید مستقیم از پنوال، واسطه‌ها را حذف کرده و هزینه اضافی پرداخت نخواهید کرد. محصولات باکیفیت، مرغوب و قیمت مناسب را از پنوال بخواهید!

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 18 بهمن 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.