مناطق خوب و ارزان تهران برای خرید خانه کدام اند؟ - پارسی زی
خدمات حمل و نقل با کیفیت در تهران

خدمات حمل و نقل با کیفیت در تهران

ارائه خدمات باربری در تهران یکی از نیازهای اساسی است که شرکت‌های باربری آن را ارائه می‌دهند. اغلب افرادی  که به صورت دوره‌ای قصد باربری از تهران …

راهنمای موفقیت در کسب و کار باربری

راهنمای موفقیت در کسب و کار باربری

راهنمای موفقیت در کسب و کار باربری راهنمای موفقیت در کسب و کار باربری می تواند به شما کمک کند تا در این حرفه موفق …

شب ها در کیش را چگونه بگذرانیم؟

شب ها در کیش را چگونه بگذرانیم؟

شب ها در کیش را چگونه بگذرانیم؟ سفر به جزیره کیش در کنار لذت بازدید از جاذبه‌های تاریخی و همه خوش‌گذرانی‌‌هایش در سواحل چشم‌نواز خلیج …

مناطق خوب و ارزان تهران برای خرید خانه کدام اند؟

وقتی صحبت از مناطق خوب و ارزان برای خرید خانه در تهران می شود، شاید با خود بگویند: مگر با این تورم و گرانی، خانه خوب و ارزان هم پیدا می شود؟! بررسی های میدانی ما در املاک آسمان (دکتر ملک) از سطح قیمت مسکن در حال حاضر نشان می دهد که قیمت عمومی مسکن در تهران در مرز حدود یک میلیارد تومان قرار دارد. همچنین قیمت اجاره نیز متاثر از افزایش قیمت خرید مسکن بوده . هم در قیمت خرید و هم اجاره مسکن، شاهد افزایش های چشمگیر و تورم بالایی بوده.

لذا کسانی که مستاجر نقاط بالاشهر تهران بودند، به نقاط ارزان تر در جنوب شهر و حاشیه شهر تهران مهاجرت کرده اند و آنهایی هم که قبلا توان خرید خانه در نقاط بالاشهر را داشتند، اکنون با همان پول ها در نقاط جنوبی، شرقی، غرب، شرق و حاشیه شهر دنبال خرید خانه باشند، یا در بالاشهر با همان پول ، اجاره کنند.البته با اینحال باید بگوییم که با این شرایط امروز هم می توان در تهران، مناطق خوب و ارزان خانه برای خرید یافت.

معمولا حرف از مناطق خوب و ارزان تهران برای خرید خانه، منظور ما صرفا مناطق جنوبی تهران و حتی حاشیه شهر نیست. در کلیه مناطق ۲۲ گانه تهران، مناطق خوب و ارزان وجود دارد. هرچند که باید اعتراف کنیم که به نسبت گذشته یافتن مناطق ارزان تهران برای خرید خانه، یا به طور دقیق تر ارزش پول به شدت کاهش یافته است. با اینحال همچنان میتوانید مناطق خوب و ارزان برای خرید خانه در تهران پیدا کنید.

مناطق خوب و ارزان جنوب تهران

وقتی صحبت از مناطق خوب و ارزان تهران میشود، اولین جایی که به ذهن می رسد، جنوب تهران است. جنوب تهران مناطق ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ تهران است. محله های قدیمی که تهران قبل از اینکه تهران به تدریج به سمت شمال گسترش پیدا کند. امروز هرچند امکانات رفاهی در تمام نقاط شهر تهران اعم از مترو و پارک و… تقریبا یکسان است، اما به لحاظ سطح فرهنگی و بافت جمعیتی ، تفاوت های زیادی بین شمال و جنوب تهران وجود دارد.

از معروفترین محله های مناطق ۶ گانه جنوب تهران میتوان به محله های چهاردانگه، شوش، محله مسعودیه، محله کیانشهر، افسریه، جوادیه، نازی آباد، تختی، یاخچی اباد، یافت اباد، ابوذر، آذری، خلیج فارس، کوی فردوس، شهید رجایی، خانی اباد نو، عبدل آباد، شکوفه، نعمت آباد، اقدسیه، خاوران، جوانمرد قصاب، دولت اباد و… اشاره کرد. اما اگر بخواهیم از میان آنها به مناطق خوب و ارزان تهران برای خرید خانه اشاره کنیم، محله های چهاردانگه ،یافت اباد، خاوران، شوش، نازی آباد، شکوفه، عبدل آباد را میتوان نام برد. قیمت میانگین خرید خانه در این مناطق نیز برای هر متر مربع، بین ۲۵ تا ۳۵ میلیون تومان است.

قیمت خانه در دو محله خاوران و خانی آباد از محله های ارزان تر و مناسب تر است. همچنین از دیگر مناطق خوب و ارزان جنوبی تهران میتوان به شهر ری اشاره کرد که بافت قدیمی دارد ولی در عین حال امکانات بهداشتی و رفاهی خوبی دارد. به ویژه اینکه به اتوبان های مهم و اصلی شهر تهران نیز نزدیک است. میانگین قیمت هر متر مربع خانه در شهر ری نیز بین ۲۵ تا ۳۵ میلیون تومان است.

مناطق خوب و ارزان شرق تهران

از دیگر مناطق خوب و ارزان شهر تهران، برای آنهایی که تمایل به خرید ملک در جنوب تهران را ندارند، شرق تهران است. زیرا قیمت خرید ملک در این مناطق از مناطق شمال و غرب پایین‌تر است و همچنان جزو مناطق خوب و ارزان تهران به شمار می آید. از جمله مناطق شرق تهران می توان به محله های تهرانپارس، جشنواره، حکیمیه، نارمک، افسریه، پیروزی، رسالت، تهران نو، شمیران نو، ازگل، آهنگ، مجیدیه، سبلان و… اشاره کرد. که از این میان محله های افسریه و پیروزی بهترین گزینه برای خرید خانه و جزو مناطق خوب و ارزان به حساب می آیند. مثلا میانگین خرید خانه برای هر متر مربع در افسریه و پیروزی بین ۳۰ تا ۳۵ میلیون تومان است.

مناطق خوب و ارزان غرب تهران

غرب تهران از مناطقی است که قیمت خانه بالا است. اما این به این معنی نیست که نتوانید در غرب تهران با قیمت مناسب خانه پیدا کنید. در واقع غرب تهران نیز جزو مناطق خوب و ارزان برای خرید خانه است. و بیشتر کسانی که قصد خرید خانه در شمال تهران را داشتند، بخاطر گرانی و تورم، تمایل بیشتری به خرید خانه در غرب تهران پیدا کرده اند. زیرا امکانات رفاهی و بافت فرهنگی آن به شمال تهران نزدیک تر است.

از جمله مناطق غرب تهران میتوان به محله های پونک، شهران، جنت آباد، طرشت، شهر زیبا، سازمان برنامه، مرزداران، باغ فیض، تهرانسر، چیتگر، صادقیه، بلوار فردوس، ستارخان و… اشاره کرد. محله هایی که به مرکز شهر تهران و میدان آزادی دسترسی راحت و آسانی دارند. محله های شهرک فرهنگیان، شهرک آزادی و تهرانسر از مناطق خوب و ارزان خرید خانه به حساب می آیند. مثلا میانگین قیمت هر متر مربع خانه در تهرانسر بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان است. در مقابل محله مرزداران با میانگین قیمت هر متر مربع خانه بین ۶۰ تا ۸۰ میلیون تومان بالاترین قیمت خانه در غرب تهران را دارند.

چرا رهن خانه بهتر از خرید خانه است؟

با افزایش قیمت خانه ها و بالا رفتن هزینه های ساخت و ساز ، افراد کمتری قدرت خرید یا ساخت خانه را دارند و ناچارا به سراغ اجاره نشینی می روند. اجاره نشینی هم به شکل های گوناگونی وجود دارد، از اجاره گرفته تا رهن کامل یا حتی ترکیبی از رهن و اجاره ، بسته به توانایی فرد و توفق بین شخص و صاحب خانه. از شکل های پرطرفدار، رهن خانه است که افراد در قبال استفاده از خانه برای مدتی مشخص (معمولا یک سال) مبلغ، مشخصی را به عنوان رهن به صاحب خانه می‌پردازند و پس از اتمام مدت قرارداد رهن خانه و تخلیه آن، این مبلغ رهن به وی بازگردانده می شود.

قرارداد رهن خانه چیست؟

قرارداد رهن خانه قراردادی است که بین شخص و صاحب خانه، به قولی بین راهن (مالک) و مرتهن (مستاجر). در حقیقت قرارداد رهن خانه، قرارداد اجاره ای با مفاد و جزئیات کامل است که طی آن، رهن خانه برای مدتی معین با مبلغ مشخص، توسط مالک و مستاجر به انجام می رسد. در قرارداد رهن، ابتدا در بند مشخصات، مشخصات فردی طرفین و اطلاعات شناسایی آنها و در بند موضوع رهن، توضیحاتی اعم از مشخصات سند خانه، آدرس و نشانی دقیق ملک، متراژ ساختمان و مشاعات ذکر می شود. در بند مدت قرارداد در خصوص  مدت زمانی که ملک در اختیار مرتهن است، نوشته می شود.

همچنین در بند مبلغ مال ، مبلغی که توسط مرتهن در اختیار صاحب خانه قرار می گیرد قید می شود و  در متن قرارداد رهن خانه، همین بند اقرار به دریافت مبلغ رهن می کند. به علاوه در قرارداد رهن خانه، بندی با عنوان تعهدات مالک وجود دارد که بر اساس این بند مالک متعد می شود که ملک را به کسی دیگر ندهد و همینطور قید می شود که پس از پرداخت مبلغ رهن از مالک به مستاجر، ملک به مالک بازگردانده شود.

مزایای اجاره خانه بدون پیش پرداخت:

اجاره خانه بدون پیش پرداخت از طرف بسیاری با استقبال بی نظیری مواجه است زیرا در این روش نیاز به پرداخت هزینه اولیه بالا نیست و شما می توانید متناسب با بودجه خود ملک انتخاب کنید که اجاره آن مطابق بودجه شماست. اجاره خانه بدون پیش پرداخت همواره مزایای فراوانی دارد، از مهمترین مزایای این روش میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  •    مستأجر میتواند پول خود را در جای دیگری سرمایه گذاری کند و چندین برابر سود نماید.
  •     صاحب خانه میتواند هر ماه وجهی دریافت کند که آن را پس نمیدهد. نیازی نیست که صاحب خانه پس از اتمام قرار داد وجه به مستاجر پرداخت کند.
  •     مشتری در صورت نداشتن وجه پیش پرداخت میتواند با این روش بهترین ساختمان ها را اجاره کند.

 

آخرین بروز رسانی در : شنبه 27 اسفند 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.