ویپ چه ضرری دارد - پارسی زی
افزونه akismet چیست؟

افزونه akismet چیست؟

افزونه akismet چیست؟ در ادامه آموزش طراحی سایت می خواهیم افزونه ایی برای شناسایی نظرات نا مرتبط را معرفی کنیم. افزونه Akismet یک سرویس مسدود …

خرید لوله پلی اتیلن با بهترین قیمت

خرید لوله پلی اتیلن با بهترین قیمت

خرید لوله پلی اتیلن با بهترین قیمت امروزه استفاده از انواع لوله پلی اتیلن به خاطر مزیت های زیادی که به همراه دارد بسیار افزایش …

نصب بازی هیل کلایمب ریسینگ ویندوز+ خرید الماس

نصب بازی هیل کلایمب ریسینگ ویندوز+ خرید الماس

چکیده : با خرید جم این بازی می‌توانید آیتم‌هایی مانند رنگ و برچسب را برای شخصی‌سازی ماشین خود خریده و خودروهای بیشتری را با خرید جم …

ویپ چه ضرری دارد

امروزه دنیای ویپینگ از تنوع و گستردگی بسیار بالایی برخوردار شده است و همواره بسیاری از شرکت ها اقدام به تولید و توسعه انواع مختلفی از ویپ ها می نمایند. به طور کلی ویپ ها دارای مضرات کمتری نسبت به سیگار های معمولی هستند و در نتیجه می توانند به عنوان گزینه های مناسب تر افرادی به شمار روند که به دنبال روش های جایگزین ترک سیگار هستند. اما این محصولات پر طرفدار با وجود داشتن مزایای خاص خود، قطعاً دارای ضرر هایی نیز برای بدن افراد مختلف خواهند بود و چه بهتر که شما قبل از خرید و استفاده از این محصولات با انواع مضرات آن ها آشنا شده و با یک دید گسترده تر اقدام به خرید آن ها نمایید.

ویپ چیست ؟

قبل از هر چیز بهتر است بدانید این مورد بسیار واضح است که ویپ همانند سیگار دارای مضرات فراوانی برای ریه ها می باشد. در واقع ویپ ها حاوی مواد مضری نیز هستند که بر اثر استنشاق آن ها سلول های ریه افراد دچار آسیب هایی می شوند، از طرفی این مواد باعث آسیب رساندن به سلول های ایمنی دیواره ریه ها شده و در ادامه باعث کاهش مقاوت بدن نسبت به عوامل آسیب رسان خارجی همانند انواع باکتری ها و ویروس ها می گردد. همچنین به طور کلی بر اساس تحقیقات انجام شده ویپ ها دارای مواد شیمیایی نامناسبی برای بدن انسان می باشند که می توانند باعث بروز سرطان ریه و سایر مشکلات ریوی احتمالی شوند. به طور کلی ویپ ها ساخته شدند تا به عنوان سیگار های الکترونیکی جایگزینی برای سیگار های معمولی محسوب شوند و از خطرات احتمالی آن ها بکاهند. این در حالی است که آن ها همانند سیگار نیکوتین را به بدن افراد مختلف وارد می سازند و به همین منظور نیز مورد استفاده افرادی هستند که به دنبال ترک سیگار بوده و به روش های جایگزین تامین نیکوتین مورد نیاز خودشان می اندیشند، اما با همه این موارد با توجه به آزمایشات و تحقیقات انجام شده، همانطور که گفته شد این محصولات تازه وارد در بازار به صورت کامل هم بی خطر نیستند و ممکن است شما را با مشکلات احتمالی مواجه سازند.

اما حال که یکم با ویپ آشنا شدیم شاید بگوییم بخار یا دود آن ها با چه موادی ساخته میشود؟ ایا ضرر زیادی دارد؟

دود یا بخار ویپ از جویس با طعم های مختلف تشکیل میشود که ضرر هایی هم دارد بخاطر شیمیایی بودن آن است.

درست است که سیگار های الکترونیکی و به طور کلی ویپ ها دارای مواد شیمیایی کم خطر تری نسبت به سیگار های معمولی موجود در بازار هستند، اما بر اساس تحقیقات آزمایشگاه های معتبر در سرتاسر جهان، بهتر است بدانید این محصولات بدلیل داشتن نیکوتین می توانند در فرآیند رشد مغزی کودکان و نوجوانان اختلالاتی ایجاد نموده و همچنین چندین نمونه از مواد خطرناک مختلف مثل مواد سرطان زا را در اطراف خود منتشر نمایند و به همین دلیل ویپ ها می توانند خطرات خود را داشته باشند. درست است که با توجه به تکنولوژی های جدیدتر بکار رفته در ویپ ها، امروزه خطرات آن ها به مراتب کمتر از گذشته شده است، اما به طور کلی بهتر است بدانید بر اساس آزمایشات صورت گرفته در این زمینه ویپ ها باعث تضعیف سیستم ایمنی در تمام بدن نیز می شوند که همین موضوع می تواند فرد مصرف کننده را به سمت سایر بیماری های محتمل هدایت کند. علاوه بر آن بهتر است بدانید که مواد موجود در ویپ ها می توانند رادیکال های آزاد بسیاری را در سرتاسر بدن آزاد نمایند که همین موضوع می تواند باعث تغییر در ساختار سلول ها و در نهایت نیز سرطان های مختلف از جمله سرطان ریه شود. اما با توجه به جدید تر بودن و ناشناخته بودن تمام اثرات ویپ ها بر روی بدن انسان در این زمینه ها همواره نیاز به مطالعات و تحقیقات بیشتری احساس می گردد تا انواع مضرات و تاثیرات آن ها بر روی بدن انسان ها آشکار گردد.

پاد ها هم از خانواده ویپها هستند اما تفاوت که پاد ها دارند، راحتی دستگاه و دارای سالت با نیکوتین میباشد.

در پاد ها سالت نیکوتین یا همان مایعی که درون ان هست استفاده میشود که بر خلاف جویس نیکوتین زیادی دارد و میتوان یک روش برای ترک اعتیاد استفاده کرد.

همچنین بهتر است بدانید که ممکن است در نگاه اول ویپ ها روش بسیار مناسبی برای ترک سیگار و تامین نیکوتین مورد نیاز بدن افراد محسوب شوند، اما یافته ها نشان می دهند که استفاده از ویپ در ادامه می تواند باعث استفاده دوگانه از ویپ و سیگار شود که این مورد خود باعث ایجاد خطرات جبران ناپذیری برای بدن افراد خواهد شد. پس با توجه به نتایج ذکر شده و بررسی های انجام شده در این زمینه، همانطور که مشاهده کردید ویپ ها دارای اثرات منفی مشابه سیگار برای بدن هستند و این موضوع غیرقابل انکار است، به عنوان مثال همانطور که مشاهده نمودید ویپ ها باعث سرطان ریه و همچنین انواع آسیب ها به سیستم ایمنی و ریه ها می گردند. در حقیقت با توجه به یافته های اثرات کوتاه مدت مصرف ویپ ها، اینگونه بنظر می رسد که آن ها تنها مقداری کم خطر تر از سیگار های معمولی می باشند. بنابراین بهتر است سعی کنید برای پاسخ به این سوال که ویپ چه ضرری دارد، از جدیدترین یافته های موجود در این زمینه بهره گرفته و با مقایسه مضرات آن نسبت به سیگار، بهترین تصمیم ممکن را برای خودتان اتخاذ نمایید.

 

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 19 اردیبهشت 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.