نکات فیزیوتراپی در منزل - پارسی زی
تاثیرات تبلیغات در برندینگ و معرفی برترین شرکت های برندینگ در ایران

تاثیرات تبلیغات در برندینگ و معرفی برترین شرکت های برندینگ در ایران

تاثیرات تبلیغات در برندینگ و معرفی برترین شرکت های برندینگ در ایران تبلیغات می‌توانند تأثیر قابل توجهی در برندینگ داشته باشند. شرکت‌های زیادی نظیر گلدن …

المنت رطوبتی هوشمند

المنت رطوبتی هوشمند

المنت رطوبتی هوشمند المنت غوطه ور ، بر اساس انتقال حرارت به مایع عمل می نمایند و با سرعت بالا، مایع را به دمای مورد …

3 مدل مبل خاص که هیچوقت از مد نمیوفته

3 مدل مبل خاص که هیچوقت از مد نمیوفته

۳ مدل مبل خاص که هیچوقت از مد نمیوفته هنگام خرید مبل جدید یکی از مهم ترین عواملی که باید در نظر بگیرید دوام آن …

نکات فیزیوتراپی در منزل

چکیده : وقتی برای اولین بار اصطلاح فیزیوتراپی درمنزل را می شنوید ممکن است شوکه شوید و تعجب کنید: آیا می توان تجهیزات فیزیوتراپی خاصی را به خانه آورد و از آن استفاده کرد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم بله. کلینیک ها بسیار حرفه ای هستند و در زمینه فیزیوتراپی تخصص دارند و به بیماران این امکان را می دهند که در خانه خود ویزیت و درمان شوند.

 

نکات فیزیوتراپی در منزل

بدون شک فیزیوتراپی در منزل یک مداخله درمانی مهم برای بیماران با آسیب های مختلف است که می تواند باعث بهبود توان عضلات و تحرک آنها شود. بسیاری از کلینیک های فیزیوتراپی در مناطق پرجمعیت شهر واقع شده اند و دسترسی به آنها دشوار و زمان بر است. به همین دلیل است که بسیاری از کلینیک ها و سازمان ها خدمات ارزشمندی را در زمینه فیزیوتراپی در خانه برای مراجعان خود ارائه می دهند در این مقاله به طور مفصل به معرفی این نوع فیزیوتراپی می پردازیم تا هیچ سوال بی پاسخی در ذهن شما باقی نماند.

توانبخشی

فیزیوتراپی در منزل با کیفیت بالای درمانی

وقتی برای اولین بار اصطلاح فیزیوتراپی درمنزل را می شنوید ممکن است شوکه شوید و تعجب کنید: آیا می توان تجهیزات فیزیوتراپی خاصی را به خانه آورد و از آن استفاده کرد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم بله. کلینیک ها بسیار حرفه ای هستند و در زمینه فیزیوتراپی تخصص دارند و به بیماران این امکان را می دهند که در خانه خود ویزیت و درمان شوند. این نوع فیزیوتراپی در خانه فواید زیادی دارد و خواص مختلف آن به افراد در بازیابی عضلات و حرکت کمک می کند. این ویژگی ها و فواید چیست؟! در قسمت بعدی مقاله به توضیحات کامل آنها می پردازیم.

فواید فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپی در منزل مزایای زیادی دارد که باعث صرفه جویی در وقت و انرژی شما می شود و امکانات مناسب و کاملی را در اختیار شما قرار می دهد. مهمترین ویژگی ها و مزایای فیزیوتراپی در منزل عبارتند از:

آرامش خاطر برای سالمندان

بسیاری از عزیزان سالخورده علاقه خاصی به خانه و محل زندگی خود دارند و به آن وابسته هستند. آنها در این مکان ها تنش ندارند و می توانند بیشتر روی کار خود تمرکز کنند. فیزیوتراپی نیز یکی از کارهایی است که باید بدون اضطراب و خستگی انجام شود و چه جایی بهتر از خانه خود بیمار; بنابراین این روش درمانی اضطراب آنها را از بین می برد و منجر به توانبخشی در کمترین زمان ممکن می شود.

فیزیوتراپی در زمان دلخواه

بسیاری از کلینیک های معروف در شهرهای مختلف معمولا بسیار شلوغ هستند و گرفتن نوبت در زمان مورد نظر مشکل است. فیزیوتراپی در خانه به شما این امکان را می دهد که یک قرار فیزیوتراپی بسیار نزدیک به زمان مورد نظر داشته باشید. بنابراین نیازی به مراجعه حضوری و تعیین وقت در کلینیک های شلوغ نیست.

عدم نیاز به حضور در مراکز درمانی

بسیاری از سالمندانی که تحت درمان های فیزیکی مختلف قرار می گیرند، اغلب در راه رفتن مشکل دارند. این وضعیت باعث می شود که آنها با ماشین خود به کلینیک فیزیوتراپی رفت و آمد کنند و دچار اضطراب شوند. فیزیوتراپی در منزل این مشکل را به طور کامل حل کرده است. در این روش نیازی به مراجعه حضوری به کلینیک نیست، بلکه تجهیزات لازم برای انجام درمان در منزل بیمار به فیزیوتراپ ماهر تحویل داده می شود.

زیر نظر داشتن روند درمان

زمانی که یک فیزیوتراپیست متخصص به منزل بیمار مراجعه می کند، علاوه بر نظارت دقیق بر روند درمان و بهبودی بیمار درمکان دلخواهی از منزل او، می تواند تجهیزات مورد استفاده توسط بیمار را نیز کنترل کند. به عنوان مثال، بهتر است از صندلی هایی استفاده کنید که ویژگی های خاصی مانند ارتفاع مناسب، پایه کوتاه و نرم و … داشته باشد. برای افزایش سریعتر قدرت عضلات بدن، فیزیوتراپیست ها می توانند تمامی تجهیزات مورد استفاده سالمندان را ببینند و توصیه های ارزشمندی برای تسریع بهبودی بیمار به شما ارائه دهند. به عبارت دیگر استفاده از این روش منجر به مراقبت شخصی و موثر از سوی فیزیوتراپ خواهد شد.

فیزیوتراپی در منزل

حضور اعضای خانواده در روند درمان

بدون شک حضور کودکان یا نزدیکان سالمندان به آنها اشتیاق مضاعف برای گذراندن مراحل مختلف فیزیوتراپی را ایجاد می کند و انگیزه بیشتری برای تکمیل جلسات درمانی در افراد باعث می شود بنابراین فیزیوتراپی در منزل این امکان را به سالمندان می دهد که هر مرحله ازآسیب ها بتوانند درمان فیزیوتراپی را طی کنند. جدای از همه اینها، در صورت بروز هرگونه مشکل ناگهانی و غیرمنتظره، اعضای خانواده می توانند به فیزیوتراپیست متخصص کمک کنند.

عدم حضور بیمار در هوای آلوده

در بسیاری از شهرها هوا برای کودکان و افراد مسن بسیار ناسالم است. به عبارت ساده تر، حضور سالمندان در هوای آلوده، مشکلات تنفسی را به مشکلات دیگر آنها می افزاید. بنابراین فیزیوتراپی در منزل می تواند تا حد زیادی از بروز این مشکلات جلوگیری کند.

فیزیوتراپی در منزل با بیمه

بسیاری از کلینیک های معتبر و حرفه ای به نفع بیماران خود، فیزیوتراپی در منزل با بیمه را ارائه می دهند تا بتوانند از هزینه های درمان بیماران قدری بکاهند.

مناسب ترین حالت فیزیوتراپی در منزل

فیزیوتراپیست ها از روش های درمانی مختلفی برای کمک به بهبود بیماران استفاده می کنند. از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

الکتروتراپی

تمرین درمانی

طب سوزنی

فیزیوتراپی در منزل با لیزر

و…

اما بهترین و موثرترین روش فیزیوتراپی در خانه چیست؟ برای پاسخ به این سوال لازم است شما را با تحریک الکتریکی یا Electrostimulation آشنا کنیم. این روش یکی از جدیدترین و موثرترین روش های فیزیوتراپی است که امروزه توسط متخصصین در منزل نیز انجام می شود. این روش مزایای زیادی دارد که از آن جمله می توان به:

از تحلیل رفتن عضلات جلوگیری کنید

ماهیچه ها را برای بازسازی سلول های عضلانی تحریک می کند

بهبود عملکرد حرکتی در افراد مبتلا به ضایعات نخاعی را باعث می شود.

و…

باید توجه کرد که این روش دردی را بر اثر عبور برق از بافت های بدن ایجاد نمی کند ولی ممکن است بعد از جلسه فیزیوتراپی، بیمار کمی درد، تورم و سوزش پوست را احساس کند. در بیشتر موارد، این تکنیک درمانی به تنهایی مورد استفاده قرار نمی گیرد، بلکه در ارتباط با سایر تکنیک های دستی خاص کار می کند. تحریک الکتریکی قدرت عضلانی را در سالمندان افزایش می دهد.

بازتوانی

فیزیوتراپی در خانه بهتر است یا در کلینیک؟

در قسمت اول مقاله به فواید کامل فیزیوتراپی در منزل و مقایسه آن با کلینیک پرداختیم. اما یک دلیل وجود دارد که چرا افراد از انجام فیزیوتراپی در خانه خودداری می کنند و آن هزینه است. بیایید خیالتان را راحت کنیم. هزینه فیزیوتراپی در منزل و کلینیک در تهران یکسان است و تفاوت چندانی با هم ندارند. هزینه فیزیوتراپی در کلینیک با در نظر گرفتن هزینه ایاب و ذهاب همانند منزل می باشد. از این رو، منطقی تر است که شما فیزیوتراپی در منزل را انتخاب کنید و از مزایای نامحدود آن بهره مند شوید.

فیزیوتراپی در منزل با ایران فیزیو

ایران فیزیو یکی از تخصصی ترین مراکز فیزیوتراپی در منزل بوده و با ارائه خدمات بسیار جامع رضایت بیماران خود را تضمین کرده است. این سیستم ویژه ترین روش فیزیوتراپی را با مدرن ترین تجهیزات ارائه می کند. ایران فیزیو یکی از سیستم های تخصصی فیزیوتراپی است که خدمات خود را با بهترین قیمت به تهرانی های عزیز ارائه می دهد.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 29 شهریور 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.