آیا جوهر تاتو منقضی می شود؟ - پارسی زی
استفاده از سبد پلاستیکی برای ذخیره سازی و نظم دهندگی ابزار و سایر وسایل ها :

استفاده از سبد پلاستیکی برای ذخیره سازی و نظم دهندگی ابزار و سایر وسایل ها :

استفاده از سبد پلاستیکی برای ذخیره سازی و نظم دهندگی ابزار و سایر وسایل ها : تعدادی اقلام مختلف وجود دارد که می توانید از …

آشنایی با جراحی بینی گوشتی؛ مزایا، عوارض و هزینه

آشنایی با جراحی بینی گوشتی؛ مزایا، عوارض و هزینه

آشنایی با جراحی بینی گوشتی؛ مزایا، عوارض و هزینه   امروزه جراحی بینی یکی از رایج ترین عمل های زیبایی به شمار می آید، که …

بهترین برند کولیس دیجیتال و میکرومتر دیجیتال برای خرید

بهترین برند کولیس دیجیتال و میکرومتر دیجیتال برای خرید

کولیس و میکرومتر دیجیتال اندازه گیری های دقیق تری را با رزولوشن های کوچک ارائه می دهد که در مقایسه با ابزارهای اندازه گیری غیر …

آیا جوهر تاتو منقضی می شود؟

ما در زندگی روزمره عادت داریم به تاریخ انقضای محصولات مختلف توجه کنیم. از غذا و نوشیدنی گرفته تا لوازم آرایش و لوازم بهداشتی، اهمیت استفاده از آنها در یک بازه زمانی مشخص را درک می کنیم. اما رنگ تاتو چطور؟ آیا تاریخ انقضا دارد؟ آیا استفاده از جوهر تاریخ مصرف گذشته در تجهیزات تاتو ، برای تاتو شما خطراتی دارد؟

تاریخ انقضا هدف مهمی دارد. آنها زمانی را نشان می دهند که یک محصول به دلیل تخریب شیمیایی یا بیولوژیکی برای استفاده نامناسب یا ناایمن می شود. علاوه بر این، این تاریخ ها نشان دهنده احتمال آلودگی است که می تواند خطرات جدی برای سلامتی ایجاد کند. همانطور که شیر تاریخ مصرف گذشته را مصرف نمی کنید، ضروری است که پیامدهای استفاده از جوهر تاتو پس از تاریخ انقضای آن را در نظر بگیرید.

 

جوهر تاتو چقدر دوام می آورد؟

اکثر تولیدکنندگان جوهر تاتو، تاریخ انقضای جوهر تاتو خود را حدود دو سال می دهند. این اغلب به هنرمندان تاتو زمان زیادی برای استفاده از جوهر قبل از انقضا می دهد، و متوجه خواهید شد که بسیاری از هنرمندان تاتو مدت زیادی قبل از پایان دو سال، جوهر آنها تمام شده است. این امر به ویژه در مورد هنرمندان تاتو که عمدتاً با جوهر سیاه و خاکستری کار می کنند صادق است.

با این حال، اگر به طور منظم تاتو نمی کنید یا از جوهرهای رنگی مختلف استفاده نمی کنید، ممکن است متوجه شوید که مقداری از جوهر رنگی شما پس از دو سال ماندگاری باقی می ماند.

آیا جوهر تاتو منقضی می شود یا خراب می شود؟

در حالی که جوهر تاتو به خودی خود منقضی نمی شود، متوجه خواهید شد که برخی از اجزای جوهر در معرض آلودگی هستند، به خصوص پس از باز شدن. اگر قبلا تاتو کرده اید، جوهر موجود در پوست شما منقضی نمی شود، اما به مرور زمان محو می شود.

به عنوان یک هنرمند تاتو، هرگز نباید از جوهر تاتو استفاده کنید که تاریخ انقضای آن گذشته است. اگر می‌خواهید تاتو انجام دهید، باید این موضوع را با تاتوکار خود بررسی کنید و همچنین بررسی کنید که جوهر به درستی ذخیره شده است، زیرا این امر می‌تواند بر انقضای جوهر نیز تأثیر بگذارد.

تاریخ انقضای دو ساله راهنمای جوهرهای شماست. با این حال، درست مانند غذایی که به درستی ذخیره نشده است، جوهر ممکن است قبل از تاریخ انقضا خراب شود.

جوهر شما باید در یک محیط استریل بطری شود تا بهترین شروع را داشته باشد و قبل از خروج از کارخانه مطمئن شوید که آلوده نیست. قبل از سرمایه گذاری در جوهر، سازنده و استانداردهای بهداشتی را که آنها استفاده می کنند بررسی کنید.

هنگامی که جوهر را به دست آوردید، باید آن را در مکانی استریل، خنک و تاریک با درب بسته نگهداری کنید. هر بار که جوهر باز می شود، هوا وارد بطری می شود و جوهر را آلوده می کند. اطمینان حاصل کنید که جوهر فقط در صورت نیاز باز می شود، زیرا با این کار آن را تازه تر نگه می دارد.

چگونه بفهمیم جوهر منقضی شده است؟

تشخیص زمانی که جوهر تاتو منقضی شده است دشوار است، به خصوص اگر به طور خاص به دنبال این نباشید. بنابراین، مهم است که همیشه جوهرهای خود را قبل از استفاده از آنها برای تاتو بررسی کنید.

اگر جوهر تاتو شما از تاریخ انقضا گذشته است، باید دور ریخته شود، حتی اگر عالی به نظر برسد زیرا امکان دارد باعث خرابی دستگاه تاتو شما شود. تاریخ انقضا به دلیلی وجود دارد، تا مشتریان شما را ایمن نگه دارند. اگر می دانید که جوهر شما به درستی ذخیره نشده است، باید جوهر را نیز دور بریزید.

گاهی اوقات تنها با نگاه کردن به جوهر می توانید متوجه شوید که جوهر شما خراب شده یا آلوده شده است. جوهر تاتو ممکن است شکافته شده باشد و عناصر جامد و مایع را در بطری جدا کرده باشد یا ممکن است تبخیر شده باشد و جوهر تاتو ضخیم‌تر یا جامدتر شود. اگر متوجه هر یک از این تغییرات در جوهر خود شدید، باید آن را دور بیندازید.

چرا نمی خواهید تاتو با جوهر تاریخ مصرف گذشته داشته باشید؟

جوهر تاتو زمانی که جوهر آلوده باشد غیر قابل استفاده می شود. آلودگی باعث رشد باکتری در جوهر می شود و استفاده از آن در پوست مضر است. این می تواند عواقب جدی هم برای شما و هم برای شخصی که تاتو می کنید به همراه داشته باشد.

مشکل جزئی رنگ‌های محو، کسل‌کننده یا طرح‌های تاتو بدلیل استفاده از جوهر نازک و تاریخ مصرف گذشته است. در حالی که این ممکن است برای کسی که برای تاتو که مدت‌هاست رویای آن را در سر می‌پروراند بد باشد، اما خطرناک نیست.

اثرات خطرناک تر استفاده از جوهرهای تاتو تاریخ مصرف گذشته این است که باعث عفونت باکتریایی می شود. این عفونت می تواند منجر به آسیب شدید تاتو شما و زخم شدن پوست شما به دلیل تورم، چرک و دلمه شود.

عفونت را می توان با مصرف یک دوره آنتی بیوتیک از بین برد. با این حال، استفاده از جوهر تاتو آلوده می‌تواند منجر به سایر مشکلات سلامتی شود که می‌توانند زندگی را تغییر دهند، مانند مایکوباکتری‌های غیر سلی، هپاتیت و کزاز.

چه اتفاقی می افتد اگر از جوهر تاتو منقضی شده استفاده کنید: ۳ اثر

جوهرهای تاتو به طور کلی ایمن و قابل اعتماد هستند، اما برخی از آنها در صورت تاریخ مصرف گذشته، آلوده یا ضعیف می توانند خطرناک باشند. ما اثرات جوهر تاتو منقضی شده بر روی تاتو را بررسی خواهیم کرد، با تمرکز بر سه حوزه اصلی: نتایج کسل کننده، زخم دائمی، و نتایج بد.

نتایج تاتو کسل کننده

جوهر تاتو برای تولید رنگ‌های زنده و ماندگار طراحی شده است که زیبایی و معنای تاتو را افزایش می‌دهد. هنگامی که جوهر منقضی می شود، قدرت و سرزندگی خود را از دست می دهد و منجر به نتایج کسل کننده و محو می شود. این می تواند به دلیل عوامل مختلفی باشد، از جمله.

اکسیداسیون: هنگامی که جوهر در معرض هوا و نور قرار می گیرد، می تواند اکسید شود که ترکیب شیمیایی آن تغییر کرده و اشباع آن را کاهش می دهد.

آلودگی: هنگامی که جوهر به طور نامناسب ذخیره می شود یا با رنگ های دیگر مخلوط می شود، ممکن است آلوده شود و بر قوام و دقت رنگ آن تأثیر بگذارد.

بازدارندگی: زمانی که جوهر از دوران اولیه خود گذشته است، می تواند رنگدانه را در پوست ته نشین نکند و در نتیجه رنگدانه های لکه دار یا ناهموار ایجاد شود.

جوهر منقضی شده به روش های زیر بر سایه و کیفیت تاتو تأثیر می گذارد:

 • خطوط محو شده و سایه های محو شده.
 • رنگ های کسل کننده و شسته شده که فاقد عمق و کنتراست هستند.
 • جریان جوهر ناسازگار که باعث ایجاد لکه و رگه می شود.

جای زخم دائمی

در صورتی که جوهر استفاده شده ایمن یا استریل نباشد، تاتو می‌تواند منجر به زخم دائمی شود. جوهر تاریخ مصرف گذشته می تواند از راه های مختلفی برای پوست و بدن خطراتی ایجاد کند، از جمله:

 • عفونت: هنگامی که جوهر به باکتری یا سایر عوامل بیماری زا آلوده شود، می تواند باعث عفونت پوستی شود که منجر به زخم، آبسه یا بدتر شدن آن شود.
 • واکنش های آلرژیک: زمانی که جوهر حساسیت زا باشد یا حاوی مواد شیمیایی مضر باشد، می تواند واکنش آلرژیک ایجاد کند و منجر به زخم، کهیر یا آنافیلاکسی شود.
 • گرانولوم ها: زمانی که ذرات جوهر خیلی بزرگ هستند یا قابل تجزیه زیستی نیستند، می توانند باعث ایجاد گرانولوم، توده یا گره سلولی شوند که در اطراف جوهر ایجاد می شود و منجر به زخم و تغییر رنگ می شود.

جوهر تاریخ مصرف گذشته باعث اثرات طولانی مدت پوست می شود که عبارتند از:

 • آسیب میکروسکوپی به درم ساختار طبیعی و روند بهبودی آن را مختل می کند.
 • التهاب مزمن می تواند عملکرد ایمنی پوست را مختل کند و منجر به فیبروز و اسکار شود.
 • تغییرات سلولی می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست یا سایر اختلالات پوستی را افزایش دهد.

نمونه هایی از افراد مبتلا به اسکار دائمی ناشی از جوهر تاریخ مصرف گذشته:

 • یک زن ۲۳ ساله پس از انجام تاتو با جوهر تاریخ مصرف گذشته که حاوی رنگدانه های قرمز بود، دچار گرانولوم و زخم شد. او مجبور به انجام چندین لیزر درمانی برای حذف جوهر و کاهش جای زخم شد.
 • مردی ۳۵ ساله از جوهر تاتو که به درستی استریل شده بود به عفونت استاف مبتلا شد. او برای ترمیم آسیب های ناشی از این بیماری به آنتی بیوتیک و پیوند پوست نیاز داشت.

 

نتایج بد

جوهر تاریخ مصرف گذشته همچنین می تواند منجر به تاتو بدی شود که می تواند باعث خجالت، ناامیدی و حتی پشیمانی شود. یک تاتو کثیف دلایل مختلفی دارد، از جمله:

 • جوهر بی کیفیت که محو می شود، لکه دار می شود یا اجرا می شود.
 • کاربرد جوهر ناسازگار یا ناهموار که نقص، شکاف یا اعوجاج ایجاد می کند.
 • واکنش های آلرژیک یا نامطلوب که باعث خارش، تورم یا دلمه می شود.

عفونت باکتریایی

یکی از مهم ترین خطرات استفاده از جوهر تاریخ مصرف گذشته تاتو، ایجاد عفونت های باکتریایی است. پیوندهای منقضی شده می توانند حاوی باکتری های مضری باشند که در محیط منقضی شده رشد می کنند. هنگامی که به پوست تزریق می شود، باکتری می تواند به سرعت وارد جریان خون شود و باعث ایجاد طیف گسترده ای از مشکلات، از جمله:

 • تحریکات و بثورات پوستی.
 • تورم و قرمزی در اطراف محل تاتو.

سپسیس، که می تواند تهدید کننده زندگی باشد.

انواع باکتری جوهر تاتو تاریخ مصرف گذشته

جوهر تاتو منقضی شده می تواند به یک انکوباتور برای باکتری هایی تبدیل شود که معمولاً بی ضرر هستند. با این حال، هنگامی که آنها به پوست تزریق می شوند، می توانند مشکلات سلامتی ایجاد کنند. موارد زیر انواع رایج باکتری هایی است که می توانند در جوهر تاریخ مصرف گذشته تاتو رشد کنند و اثرات مضر آنها بر بدن:

 • استافیلوکوکوس اورئوس: این می تواند باعث عفونت های مضر، از جمله کورک، زرد زخم و سلولیت شود.
 • سودوموناس: می تواند باعث بثورات پوستی و عفونت های فرصت طلب شود، به ویژه در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند.
 • استرپتوکوک پیوژنز: مسئول عفونت‌هایی مانند گلودرد استرپتوکوکی و مخملک است و می‌تواند باعث زگیل و سلولیت شود.

بیماری های عفونی

یکی دیگر از خطرات مهم جوهر تاتو منقضی شده، گسترش احتمالی بیماری های عفونی است. جوهر تاریخ مصرف گذشته می تواند حامل ضروری پاتوژن های خونی باشد که می تواند از طریق سوزن منتقل شود و به طور بالقوه منجر به مشکلات شدید سلامتی شود. در اینجا برخی از بیماری های عفونی که ممکن است در اثر استفاده از جوهر تاتو منقضی شده ایجاد شود، آورده شده است:

 • HIV: ویروس نقص ایمنی انسانی (HIV) در صورت عدم درمان می تواند باعث ایجاد ایدز شود. می تواند از طریق خون آلوده موجود در جوهر منقضی شده تاتو منتقل شود.
 • هپاتیت B: این یک عفونت ویروسی است که بر کبد تأثیر می گذارد. از طریق تماس با خون آلوده، مانند استفاده از جوهر تاتو منقضی شده، قابل انتقال است.
 • هپاتیت C: این عفونت ویروسی می تواند منجر به آسیب طولانی مدت کبد شود. اگرچه نسبت به هپاتیت B کمتر مسری است، اما همچنان می تواند از طریق جوهر تاتو منقضی شده منتقل شود.

 

مطالعات موردی

نمونه هایی از افرادی که به دلیل تاریخ مصرف جوهر تاتو به بیماری های عفونی مبتلا شده اند بی سابقه نیستند. به عنوان مثال، مردی در بریتانیا پس از تاتو با جوهر تاریخ مصرف گذشته به HIV و هپاتیت B مبتلا شد. زنی در ایالات متحده پس از دریافت تاتو از یک فرد غیرحرفه ای که در آن جوهر تاریخ مصرف گذشته استفاده شده بود، به هپاتیت C مبتلا شد.

 

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 23 اسفند 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.