لیست مشکلات و اشتباهات پایان نامه مدیریت - پارسی زی
خرید لوازم جنسی راه حلی برای لذت بیشتر زوجین

خرید لوازم جنسی راه حلی برای لذت بیشتر زوجین

خرید لوازم جنسی راه حلی برای لذت بیشتر زوجین برای تهیه محصولات در حوزه سلامت و روابط جنسی، فروشگاه زوجیم یکی از بهترین گزینه ها …

از سواحل شمال تا جزایر جنوب با سفرکارت علی بابا

از سواحل شمال تا جزایر جنوب با سفرکارت علی بابا

از سواحل شمال تا جزایر جنوب با سفرکارت علی بابا کارت‌ها اعتبار خاصی برای خرید سفر و خدمات سفر دارند. به کمک کارت سفر هدیه …

چمن مصنوعی ارمغان پیشرفت تکنولوژی برای زیباسازی پیرامون ما

چمن مصنوعی ارمغان پیشرفت تکنولوژی برای زیباسازی پیرامون ما

چمن مصنوعی ارمغان پیشرفت تکنولوژی برای زیباسازی پیرامون ما زندگی مدرن شهری، ساختمان های سربه فلک کشیده، رشد جمعیت، نبود فضای سبز کافی برای کودکان …

لیست مشکلات و اشتباهات پایان نامه مدیریت

هر پایان نامه اگر به شکل صحیحی انجام نشود، دارای یک لیست مشکل و اشتباه خواهند بود. دقت به این لیست به دانشجویان کمک می کند تا اشتباهات متداول دانشجویان قبلی را مرتکب نشوید و بتوانید به درستی مراحل پایان نامه خود را به اتمام برسانید. این لیست شامل کلیه مراحل مهم از انتخاب موضوع تا جلسه دفاع پایان نامه می باشد.

اشتباهات درانتخاب موضوعات

عنوان پایان نامه، موضوع تحقیقاتی نمی باشد و این موضوعات باید علمی و براساس روند مشخص شده ای انتخاب گردد. هر موضوعی، قابلیت انتخاب، نخواهد داشت. موضوعات باید شفاف و در راستای هدف اصلی مشخص و شفافی انتخاب گردند و یک مسئله یا مشکل راحل نمایند.

مشکلات پروپوزال

یکی از مهم ترین بخش های پایان نامه، پروپوزال است که مراحل کلی یا مسیر صفرتا صد پایان نامه در این بخش مشخص می گردد. به طور مثال اگر به دنبال انجام بهترین پایان نامه مدیریت هستید، تمام مراحل از جمله هدف پژوهش، روش تحقیق انتخابی برای دستیابی به هدف اصلی، نوآوری پژوهش، می بابیست در پروپوزال مشخص گردد. کوچکترین اشتباه در هر یک از این بخش ها، به منزله ی ایجاد مشکلات زیادتر در ادامه مراحل پایان نامه می باشد. از طرفی، تصویب پروپوزال های اشتباه، به مراتب سخت تر و سنگین تر از پروپوزال هایی است که هنوز تصویب نشده اند، به دلیل این که، در صورتی که پروپوزال تصویب گردد، امکان تغییر آن به راحتی امکان پذیر نخواهد بود.از این رو، اصلاحیه های پروپوزال را حتما بررسی نمایید.

انجام فصل های پایان نامه

پایان نامه شامل ۵ فصل کلی می باشد. هر فصل میبایست براساس نگارش علمی در هر فصل انجام گردد. فصل اول، کلیات پایان نامه نوشته می شود. در فصل دوم پژوهش، پیشینه تحقیق بررسی می گردد. در فصل سوم، روش تحقیق و جمع آوری داده ها، مشخص می گردد.در فصل چهارم، داده های جمع آوری شده، تحلیل می گردد. در فصل پنجم، نتیجه گیری کلی ارائه می شود.به طور مثال، اگر به دنبال انجام بهترین پایان نامه مدیریت ساخت، هستیم، علاوه بر دانش تخصصی علم مدیریت در پروژه های عمرانی، اصول نگارش علمی را نیز باید مرحله به مرحله رعایت نماییم.

https://mehrdadcivil.com/blog/wp-content/uploads/2020/06/InShot_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B3%DB%B0%DB%B6%DB%B0%DB%B5_%DB%B1%DB%B3%DB%B1%DB%B8%DB%B4%DB%B9%DB%B2%DB%B7%DB%B5-780x470.jpg

مشکلات و اشتباهات در فصل های پایان نامه

هر یک از فصل های پایان نامه، دارای اشتباهات زیادی می باشد. در فصل دوم، پشینه تحقیق از جدیدترین مقالات معتبر باید شناسایی گردد. استفاده از مقالات نامعتبر، خودش بزرگترین اشتباه در انجام فصل دوم پایان نامه می باشد. در زمانی که مقاله ای نامعتبر به چاپ رسیده است و شخص شما از آن مقاله استفاده می کند، در صورتی که آن مقاله از روند غیرعلمی و نادرستی استفاده کرده باشد که در اغلب موارد نیز، این چنین است، شما نیز دنباله رو، اشتباه آن بزرگواران خواهید بود. اگر هزاران یا میلیون ها نفر هم، یک کار اشتباه را در انجام یک پژوهش علمی انجام دهند، باز هم این مورد اشتباه خواهد بود.بنابراین، در دام اشتباهات جمعی گیر نکنید. در فصل سوم، روش تحقیق پژوهش توضیح داده می شود و همچنین داده های پژوهش، در این فصل جمع آوری می گردد. در فصل چهارم، داده های پژوهش، از طریق نرم افزار، تجزیه و تحلیل می گردد. به طور انجام بهترین پایان نامه مدیریت بازرگانی ، در تمام مراحل از نگارش پروپوزال و فصل های پایان نامه، می بایست این اصول را علاوه بر دانش تخصصی علم مدیریت بازرگانی مربوط به هر گرایش تخصصی رعایت کنند. تا در نتیجه گیری معتبری دست پیدا کنند.

https://mehrdadcivil.com/blog/wp-content/uploads/2020/09/InShot_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B3%DB%B0%DB%B7%DB%B2%DB%B1_%DB%B1%DB%B3%DB%B2%DB%B0%DB%B4%DB%B8%DB%B7%DB%B9%DB%B6-780x470.jpg

تشخیص کپی برداری

کپی برداری شامل برداشتن جملات از پایان نامه ها دیگران می باشد. نوشتن پایان نامه، نیاز به بررسی و تحلیل مقالات پیشین تا فصل دوم دارد و این به معنی کپی برداری یا برداشتن عین جملات نخواهد بود. این جملات باید به زیان ساده و خلاصه، تبدیل شوند و در متن پایان نامه ما قرار بگیرند. از طرفی در فصل چهارم و پنجم پایان نامه، استفاده از جملات پژوهش های پیشین، به منزله ی تقلب و سرقت ادبی می باشد، به دلیل این که، در این دو فصل نهایی، می بایست داده های پژوهش ما جمع آوری و سپس تحلیل و نتیجه گیری گردد.

تشخیص داده سازی در پایان نامه

تشخیص داده سازی در پایان نامه، در فصل چهارم و پنجم مشخص می گردد. ارائه جملات نامرتبط یا استفاده از داده های اشتباه و ناهمگن با فصل های قبلی، یکی از بزرگترین نشانه های تشخیص داده سازی می باشد. همچنین عدم داشتن نرم افزار تحلیل داده ها و عدم جمع آوری اطلاعات مورد نیاز، نیز از جمله مواردی است که نشانگر داده سازی در پایان نامه می باشد. در صورت تشخیص داده سازی، کلیه فصل های پایان نامه می تواند توسط استاد راهنما یا داوران جسله دفاع، رد گردد. به دلیل این که، فصل جمع آوری داده ها، اجرای روش تحقیق و نتیجه گیری نهایی، از مهم ترین بخش های هر پایان نامه علمی هستند و عدم اجرای آن ها به منزله ی عدم پیاده سازی مراحل کلی پایان نامه می باشد.به طور مثال، انجام بهترین پایان نامه مدیریت گردشگری، نیازمند شناسایی متغیرهای مؤثر بر پژوهش گردشگری و سپس جمع آوری اطلاعات در یک یا چند بخش گردشگری و جمع آوری اطلاعات و سپس تجزیه و تحلیل آن ها و در نهایت، نتیجه گیری نهایی می باشد.

https://mehrdadcivil.com/blog/wp-content/uploads/2023/12/InShot_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B3%DB%B1%DB%B2%DB%B2%DB%B7_%DB%B2%DB%B3%DB%B5%DB%B4%DB%B3%DB%B8%DB%B5%DB%B9%DB%B3-min-780x470.jpg

مدت زمان لازم برای مشخص کردن پایان نامه های اشتباه

مشخص کردن پایان نامه های اشتباه، نیازبه مدت زمان کمی برای تشخیص دارد. تشخیص پایان نامه های اشتباه که ناشی از کپی برداری، داده سازی، عدم جمع آوری اطلاعات مورد نیاز، عدم تحلیل داده ها با نرم افزار و عدم رعایت اصول و مراحل پایان نامه، می باشد، منجر به این است که اساتید در مدت زمان کوتاهی، متوجه این مشکلات و اشتباهات شوند که در این صورت کل مراحل پایان نامه، رد می گردد.

آگاهی از نحوه برون سپاری های پایان نامه به دیگران

اگر قصد برون سپاری پایان نامه به دیگران را دارید، قبل از آن با مراحل علمی پایان نامه، آگاه باشید تا دچار مؤسسه های تقلبی و غیرعلمی نشوید . در این صورت زمان و هزینه شما تلف نمی گردد. به دلیل این که کوچکترین اشتباه در هر مرحله از پایان نامه، منجر به دوباره کاری واصلاحیه های علمی می گردد. از طرفی ارتباط با محقق انجام دهنده پایان نامه نیز از موارد مهم برای پرسیدن سؤالات و آموزش های تخصصی پروپوزال و پایان نامه می باشد.

پایان نامه مدیریت ورزشی با آموزش(مهرداد سیویل) mehrdadcivil.com

بهترین مرکز انجام تخصصی و حرفه ای پایان نامه(مهرداد سیویل)

اگر به دنبال مشاوره، آموزش و انجام پروپوزال خود با کیفیت بالا هستید می توانید با شماره ارتباطی ۰۹۱۳۳۸۶۲۷۷۶مهندس حمصیان در تلگرام و واتس آپ در تماس باشید(اولویت با پیامک های تلگرامی است).

همچنین اگر به دنبال آموزش و آگاهی کامل مراحل انجام پروپوزال یا پایان نامه و جلسه دفاع حرفه ای هستید می توانید از دوره ها و مشاوره های تخصصی در سایت مهرداد سیویل استفاده نمایید.

 

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 28 فروردین 1403
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.