چهارشنبه , 12 می 2021

لوازم آرایش برای پوست های خشک

در صوتیکه لوازم آرایش برای پوست های خشک درست انتخاب نشود، به راحتی شاهد آثار پوسته پوسته شدن پوست می شویم که ممکن است در شرایطی به وجود آید که وقت آرایش مجدد را نداریم و ممکن است این موضوع به حدی شما را کلافه کند که حتی قید مهمانی رفتن خود را بزنید… یا اینکه این عارضه حتی باعث خارش پوست و قرمزی پوست شما شود. حالا باید چکار کرد؟ بهترین لوازم آرایش برای پوست خشک چه برندی ست؟ از چه نوع کرم پودر و پنککی باید استفاده کرد؟ از چه کرم مرطوب کننده ای استفاده کنیم؟ آیا راه پیشگیری قطعی از خشکی پوست وجود دارد؟ با ما همراه باشید تا به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم.

کرم پودر

کرم پودر مناسب برای پوست خشک یا مختلط، کرم پودرهای مایع است. شما هرگز نباید به سراغ خرید کرم پودرهای فونداسیونی بروید. چون این دسته از کرم پودرها، بدلیل نداشتن مرطوب کننده به خشکی بیشتر پوست شما کمک می کنند. حالا در زیر برای شما دسته بندی انواع فونداسیون را معرفی می کنیم تا بیشتر در این مورد آشنا باشید:

فونداسیون مایع:

این فونداسیون تخصص اش برای پوست های خشک است. البته خود فونداسیون های مایع به دو دسته تقسیم می شوند:
۱- فونداسیون مایع مرطوب (دارای مرطوب کننده)
فونداسیون مایع بدلیل داشتن مرطوب کننده برای پوست های خشک بسیار مناسب است. برای پوست هایی که دهیدراته هستند و آبرسانی صورت آنها ضعیف است باید حتما از این کرم پودر استفاده کنند. البته این کرم پودر برای پوست های مختلط هم مناسب است.
۲- فونداسیون مات
این نوع فونداسیون برای پوست های چرب مناسب نیست اما افرادی که دارای پوست خشک و مختلط دارند می توانند این کرم پودر استفاده کنند. فونداسیون های مات و نیمه مات پوشانندگی نسبتا پایینی دارند و باید حتما با پنکک فیکس شوند.

فونداسیون پودری:

اگر قصد آرایش سنگین را دارید باید از فونداسیون پودری استفاده کنید. این نوع فونداسیون برای پوست های چرب و براق بسیار مناسب است، به این دلیل که نمیگذارد پوست براق و دفرمه نمایان شود و از عرق کردن بیش از حد صورت جلوگیری میکند. این فونداسیون کمک می کند که آرایش شما ثابت بماند. اما برای عزیزانی که دارای پوست خشک هستند این نوع کرم پودر باید با احتیاط استفاده شود و حتما در زیر کرم پودر از مرطوب کننده استفاده کنید.

فونداسیون فومی:

این نوع فونداسیون بدلیل پخش شدگی و سازگاری راحت با تمامی پوست ها، قابل استفاده برای انواع پوست می باشد و اگر پوست شما خشک است و علاقمندید از این نوع فونداسیون استفاده کنید، باید بگوییم برای پوست شما هم مناسب است اما بهتر است زیر این فونداسیون هم کمی مرطوب کننده استفاده کنید.

پنکک

برای استفاده از پنکک باید از مرطوب کننده حتما استفاده کنید. بعد از مرطوب کننده هم باید از سی سی کرم استفاده کنید. این کرم پوشش دهی خوبی میدهد و میتوانید اکثر لک های خود را بپوشانید. بعد با یک اسفنج مرطوب با حالت ضربه ای پنکک را روی صورت خود پخش کنید. این کار را از پیشانی شروع کرده و به سمت چانه ادامه دهید. مهم ترین خصوصیات یک پنکک مناسب برای پوست های خشک، موارد زیر هستند:

  • ضدآب
  • ضدجوش
  • پوشش مناسب
  • دارای بافت نرم
  • شفاف کننده

برای خرید پنکک های قیمت مناسب می توانید در کمپین آف بازی شرکت کنید. این کمپین در سایت مو تن رو برگزار می شود و تخفیف های هیجان انگیزی دارد که می توانید با یک سبد خرید بزرگ و به صرفه، تجربه شیرینی از خرید لوازم آرایش با قیمت به صرفه داشته باشید.

رژگونه

برای پوست های خیلی خشک و حساس بهتر از بافت رژگونه هم مانند بافت کرم پودر، مایع باشد یا اینکه دارای مرطوب کننده زیادی باشد. با اینکه رژگونه های مایع عموما به خوبی روی پوست جذب نمی شوند، اما می توانید مقدار کمی از این نوع رژگونه را استفاده کنید بعد با یک پد، به آرامی روی گونه های خود ضربه بزنید و سعی کنید رژگونه را جذب پوست خود کنید. البته اگر روی گونه های خود دچار خشکی نمی شوید و درجه خشکی پوست شما کم است، می توانید از رژگونه های مایع هم استتفاده کنید.

کانسیلر

همانطور که تا این قسمت از مطلب با ما همراه بودید و متوجه اهمیت استفاده از لوازم آرایش مناسب برای پوست خشک شده اید، باید بدانید که انتخاب کانسیلر مناسب برای پوست های خشک هم بسیار مهم است. چون کانسیلر دقیقا در جاهایی از پوست استفاده می شود، که پوست های خشک بسیار مستعد خشک شدن هستند. استفاده از کانسیلر کرمی بسیار مناسب افرادی ست که پوست خشکی دارند. این نوع کانسیلر، یک نمای ساتنی و مخملی روی صورت ایجاد می کند که هم زیبایی خاص خودش را دارد، هم سب تحریک پوسته پوسته شدن بخش های مختلف صورت نمی شود.

هایلایتر

هایلایتر یک راه حل بسیار موثر برای محو بخش های خشک شده پوست است. اگر آرایش شما تمام شده و حالا بدنبال راه حل سریعی برای محو بخش های پوسته شده پوست تان هستید، می توانید از هایلایتر کمک بگیرید. دو نوع کانسیلر مناسب برای پوست های خشک، کانسیلرهای استیکی و کرمی است. که هر دو برای پوست های دهیدراته مناسب و کاربردی می باشند.

رژلب

برای جلوگیری از آسیب دیدن لب های خشک، پوسته شدن ، باید از بالم لب استفاده کنید. یا اینکه از رژلب های مایع یا رژلب های ساتنی استفاده کنید. البته بهتر است، قبل از آرایش لب، در صورتیکه لب های شما پوسته پوسته شده است، بهتر است با یک پنبه آغشته به شکر و آب، لایه برداری لب را انجام دهید. این کار باعث می شود لایه های مرده لب از بین برود.

بهترین برندهای لوازم آرایشی

اگر برندهای لوازم آرایشی را به دو قسمت ایرانی و خارجی تقسیم کنیم، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم. البته این برندها، جزء برندهای نسبا گران قیمت لوازم ارایشی هستند اما بدلیل کیفیت مرغوب آنها، و همچنین داشتن عوارض جانبی کمتر، آنها را معرفی می نماییم

لوازم آرایشی ایرانی معروف

۱- سینره

۲- کالیستا
۳-هیدرودرم

۴-این لی
۵-مای

لوازم آرایشی خارجی معروف

۱- اوریفلیمOriflame

۲- مایبیلینMaybelline

۳- مک MAC

۴-بایوردما Bioderma

۵- ایوروشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *