بهترین کتاب های برای خرید آنلاین از انتشارات معروف خیابان انقلاب

بهترین کتاب های برای خرید آنلاین از انتشارات معروف خیابان انقلاب

معرفی انواع کتاب ها: کتاب های موضوعات مختلفی دارند. مثلا تاریخی، رمان، داستانی و ادبیات و فلسفه و … در سایت های مختلف مثل فیدیبو و کتابراه و .. می توانید تمامی این دسته بندی ها را مشاهده کنید.

سروش حبیبی کیست؟

سروش حبیبی، مترجم معاصر ایرانی است که در ۷ خرداد ۱۳۱۲ در تهران به دنیا آمده است و تحصیلات خود را در تهران در دبیرستان فیروز بهرام سپری کرده است. سروش حبیبی از سال ۱۳۲۹ در مدرسه عالی پست و تلگراف مشغول تحصیل بوده است. بعد از تحصیل به خدمت وزارت پست و تلگراف و تلفن درآمد. سپس در وزارت پست و تلگراف رئیس دروس دانشکده مخابرات شد و در تغییر برنامه و تبدیل آن به دانشگاه مخابرات سهم عمده‌ای داشت، و از او به عنوان مجری طرح تشکیل مرکز تحقیقات مخابرات نیز یاد می‌شود. سروش حبیبی در سال ۱۳۳۹ برای ادامه تحصیل در کشور آلمان به دانشکده فنی دارمشتات رفت و به مدت ۳ سال مشغول به تحصیل در رشته الکترونیک و نیز یادگیری و صحبت کردن زبان آلمانی پرداخت. حبیبی، در سال ۱۳۵۱ پس از بیست سال خدمت از وزارت پست و تلگراف و تلفن بازنشسته شد، و در انتشارات دانشگاه صنعتی آریامهر با سمت سرویراستار به کار مشغول شد و به ویراستاری چند کتاب دانشگاهی از جمله فیزیک دانشگاهی پرداخت.

اولین کتاب: صلحی که همه‌‌ی صلح‌‌ها را بر باد داد

صلحی که همه‌ٔ صلح‌ها را بر باد داد روایتی است از وقایعی که به فروپاشی امپراتوری عثمانی در طول جنگ جهانی اول انجامید و مایه‌ٔ تغییر اساسی در خاورمیانه شد و، بنا به عقیده‌ی نویسنده، به شروع جنگی دامن زد که همچنان ادامه دارد. این کتاب تنها به نقش اروپا در خاورمیانه نمی‌پردازد، بلکه تأثیر این دگرگونی در خود اروپا را نیز دربرمی‌گیرد. گاه خواننده را با خود به دل بیابان‌های شبه‌ جزیره‌ٔ عربستان می‌برد و با ماجراجویی‌های لارنس همگام می‌کند و گاه از اختلافات و مناقشات دولتمردان اروپایی در پایتخت‌ ها یشان پرده برمی‌دارد. می‌توان تاریخی را که این کتاب بدان پرداخته سِفر پیدایش قرن بیستم و خاورمیانه‌ی امروزی دانست. این کتاب در سال ۱۹۸۹ منتشر شد و به فهرست نهایی جایزه‌ی پولیتزر هم راه یافت.

لینک سایت برای خرید اینترنتی کتاب صلحی که همه‌‌ی صلح‌‌ها را بر باد داد.

دومین کتاب: کتاب بیگانه

کتاب بیگانه آلبر کامو داستانی است در رابطه با مردی درون گرا به نام مورسو که به واسطه قتلی که انجام داده است زندانی می‌شود و منتظر حکم اعدام خود است. این روایت داستانی در دهه ۳۰ و در الجزایر اتفاق می‌افتد. داستان این کتاب را می‌توان به دو قسمت اصلی تقسیم کرد. در قسمت اول کتاب شخصیت اصلی کتاب یعنی مورسو در مراسم به خاک سپاری مادرش شرکت می‌کند و هیچ ارتباطی با افراد شرکت کننده در مراسم برقرار نمی‌کند و حتی هیچ گونه حالت احساسی و ناراحتی از خود بروز نمی‌دهد. این شخصیت داستان آلبر کامو از این که روزهایش بدون تغییر در حال سپری شدن است بسیار خوشحال و خشنود است. شاید همین رفتار مورسو باعث شده است که با دنیای اطراف خود بیگانه باشد. در این داستان می‌خوانیم که مورسو مردی عرب را در کنار ساحل به قتل می‌رساند و به همین دلیل به زندان می‌افتد. در قسمت دوم این کتاب فرآیند محاکمه شدن این شخصیت بیگانه شروع می‌شود. یکی از بزرگ‌ترین نقطه قوت‌های کتاب‌های کامو را می‌توان دخیل دانستن احساسات خواننده در هنگام خواندن دانست. شما در حال خواندن این کتاب بی‌شک برای لحظاتی هم که شده است خود را جای شخصیت‌های داستان قرار خواهید داد. در سرتاسر این داستان شما هیچ عمل یا رفتار منطقی از شخصیت اصلی داستان یعنی مورسو نخواهید دید، زمانی که قصد ازدواج با مری را دارد یا حتی زمانی که مرتکب قتل می‌شد! جالب است بدانید این کتاب زمانی به شهرت واقعی رسید که ژان پل سارتر مقاله‌ای برای این کتاب با عنوان شرج بیگانه نوشت. اگر سرتان درد می‌کند برای خواندن یک داستان کوتاه فلسفی که شما را به فکر کردن وادارد خواندن کتاب بیگانه آلبر کامو می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

آثار مترجم بزرگ آقای سروش حبیبی

 1. ارباب ها
 2. چشم انتظار درخاک‌رفتگان
 3. سیدارتها
 4. داستان دوست من
 5. لوته و همتایش
 6. موش‌ها و آدم‌ها
 7. سلوک به سوی صبح
 8. خواب نی‌لبک
 9. زنگبار
 10. بانوی میزبان
 11. شب‌های روشن
 12. شب‌های روشن مصور
 13. همزاد

برای خرید کتاب به آدرس زیر مراجعه کنید.

آدرس : تهـران، خیابـان انقـلاب، بیـن دانشـگاه و ابوریحان، روبـه‌روی سـینما سـپیده، پـلاک ۱۱۷۶، واحد ۴ تلفن : ۰۲۱-۶۶۹۵۱۸۸۰

 

هر گونه کپی برداری از قالب و مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.