جمعه , 14 می 2021

کرونا فرصتی برای تغییر روش های آموزشی

امروزه همه گیری ویروس کرونا باعث به چالش کشیده شدن روش های سنتی یادگیری شده است. آموزش مجازی جای خود را به حضور فیزیکی دانش آموزان و دانشجویان در کلاس درس داده است. در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان، کلاس های حضوری تعطیل شده و به صورت آنلاین برگزار می شوند. کامپیوترها، تلفن های همراه و اینترنت فرآیند آموزش را به کلی تغییر داده اند.

پلتفرم آموزش آنلاین

تغییر سریع روش های آموزشی از حضوری به آنلاین

این تغییر روش آموزش با سرعت بالایی رخ داده است. آموزش آنلاین از کم سن و سال ترین کودکان تا جوانان و حتی افراد میان سال را شامل می‌شود. به همین علت، محققان شروع به مطالعه تاثیرات این تغییر روی دانش‌آموزان، دانشجویان، هیئت علمی و کارکنان نظام آموزشی نموده اند.

وضعیت بهتر آموزش مجازی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی

در دانشگاه ها، تغییر رویه آموزش از حضوری به آنلاین، با چالش های کمتری مواجه بوده است. قبل از اینکه کرونا نظام مراودات روزمره را بر هم بزند، آموزش عالی کم و بیش به سمت آنلاین شدن قدم برداشته بود. از مدت ها پیش، اکثر دانشگاه های جهان دوره های آنلاین گسترده ای را به عنوان مکمل آموزش و یادگیری حضوری ارائه داده اند. اما با وجود کرونا، آموزش ویدیویی در حال حرکت به سمت مدارس و سایر آموزشگاه های حضوری نیز  است.

چالش ها و موانع آموزش مجازی

باید بپذیریم که شیوع کرونا معادلات اجتماعی و اقتصادی را تغییر داده است. در این شرایط دغدغه برابری آموزشی بیش از پیش زیر سوال رفته است. دانش آموزان کشورهای کمتر توسعه یافته و کودکان حاشیه نشین شهرهای بزرگ در خطر عقب افتادگی عمیق آموزشی هستند. گرچه زمینه آموزش مجازی در آموزشگاه های عالی و دانشگاه بهتر فراهم است. اما لزوم انجام تمرینات عملی آزمایش و مراجعه به کتب فیزیکی همچنان یک چالش مهم آموزش آنلاین است.

نقش دولت ها در رفع موانع آموزش آنلاین

دولت ها باید بیش از پیش بکوشند که با فراهم سازی بستر اینترنت و نرم افزارهای مورد نیاز و رایگان کردن هزینه ها از گسترش هر چه بیشتر شکاف آموزشی بکاهند. این هزینه کمی است که اکنون باید پرداخت شود تا جلوی سیل عظیم عقب ماندگی یک نسل گرفته شود

پلتفرم های آموزش آنلاین ، یک راهکار مناسب و سودمند

با توجه به ضریب نفوذ گسترده اینترنت در کشور و قابلیت دسترسی به منابع مختلف آموزشی از طریق موبایل، ایده ایجاد بستری برای فعالیت معلم و دانش آموز و استاد و دانشجو در رشته های مختلف درسی و دانشگاهی و هنر و ورزش و مهارت های فردی اخیراً جذاب شده است. به عنوان یک مثال خوب از این پلتفرم ها می توان به پلتفرم آموزش آنلاین یادنوش که محصولی متناسب با نیازهای آموزشی دانش آموزان و دانشجویان ایرانی در روزگار کرونا است اشاره نمود.

سبدی از مزایای کاربردی برای داشتن یک تجربه آموزشی متفاوت

استخدام مدرس برای تدریس آنلاین

از میان پلتفرم های مختلف در زمینه آموزش ویدیویی در ایران ، یادنوش با امکانات مختلفی نظیر آموزش گام به گام، یادگیری تعاملی، ارائه گزارش پیشرفت دانشجو، ارائه گواهینامه پایان دوره، امکان مدیریت دوره آموزشی توسط مدرس و امکان برگزاری تمرین و آزمون آنلاین در حین دوره، در کنار پرداخت بیشترین کارمزد به مدرس نسبت به سایر پلتفرم ها و با پرداخت های منظم خود تمایز خوبی ایجاد کرده است. خدمات این سایت منحصر به رشته و تخصص خاصی نیست و همه افرادی که علم، هنر یا مهارت قابل آموختن به دیگران دارند می توانند در این بستر آموزشی فرم مدرس شوید را در پلتفرم یادنوش تکمیل نموده و فعالیت آموزشی خود را آغاز کنند. به منظور حمایت هر چه بیشتر از جوانان مستعد کشور، کارمزد سایت برای کلیه دوره های آموزشی ثبت شده تا تاریخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ صفر بوده و پرداخت مبلغ فروش دوره ها نیز به صورت فوری انجام می شود.

روش های تماس با یادنوش

تلفن: ۰۲۶۳۴۷۶۲۳۷۹

موبایل: ۰۹۳۷۴۸۸۸۴۰۱

ایمیل: info@yadnoosh.com

آدرس پستی: استان البرز-کیلومتر ۵ اتوبان کرج قزوین-خروجی شهرک صنعتی بهارستان- پارک علم و فناوری البرز- خیابان فناوری ۶

آیدی شبکه های اجتماعی: @yadnoosh

با یادنوش لذت یادگیری را نوش جان کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *