شنبه , 19 ژوئن 2021

از سیر تا پیاز میکروبلیدینگ ابرو؛ فواید و عوارض

میکروبلیدینگ ابرو یکی از جدیدترین روش های آرایش و اصلاح فرم ابروست، که طی چند سال اخیر به شدت مورد توجه علاقه مندان به آرایش دائمی ابرو قرار گرفته است. در این روش فضاهای خالی داخل ابرو و قاب ابرو با طراحی هاشورهای بسیار باریک و مویی، اصلاح و بازسازی می شود. میکروبلیدینگ ابرو مناسب افرادی است که دچار ریزش ابرو شده اند، یا می خواهند فرم طبیعی ابروی آنها زیباتر شود. میکروبلیدینگ یا هاشور ابرو که شیوه جدیدتری نسبت به تاتو ابرو به شمار می رود، ظاهری کاملا طبیعی دارد و تشخیص آن از ابروی طبیعی بسیار دشوار است. دلیل اصلی مجبوبیت هاشور ابرو نیز، همین موضوع است، اما نباید فراموش کرد میکروبلیدینگ ابرو نیز مانند هر روش آرایش دائمی دیگری، فواید و عوارض خاص خود را دارد. اگر قصد دارید بزودی ابروهایتان را میکروبلیدینگ کنید، با ما همراه باشید تا ضمن معرفی کامل این روش، با فواید و عوارض میکروبلیدینگ ابرو آشنا شوید.

میکروبلیدینگ ابرو یکی از شیوه های جدید آرایشی است که در کنار فواید و نکات مثبتی که دارد، در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی یا عدم تسلط پیگمنتر، می‌تواند عوارض جدی نیز داشته باشد.

فواید میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ ابرو یک آرایش دائم برای ابروهاست، که نتیجه آن بسیار طبیعی و واقعی خواهد بود. این روش مناسب خانم هایی است که مایل به کامل تر شدن ابروهای کوتاه، یا داشتن ابروهای پهت و پرپشت هستند، و مهارت استفاده از مداد ابرو یا سایه ابرو را ندارند.

از اصلی ترین مزایای میکروبلیدینگ ابرو می توان به اثرگذاری کوتاه مدت آن اشاره کرد. به این شکل مشکل همیشگی از مد افتادن مدل ابرو و یا تغییر سلیقه خود را که در سایر روش های دراز مدت و با مدت ماندگاری بالا داریم، تجربه نخواهیم کرد. مدت زمان ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو چیزی نزدیک به ۱ سال در بهترین حالت خواهد بود و در صورتی که به مدت زیادی در مجاورت نور آفتاب قرار بگیرید، این مدت می تواند تا ۸ الی ۹ ماه کاهش پیدا کند. نور آفتاب نقش ویژه ای در کمرنگ شدن ابروها و از بین رفتن رنگ به کار بردن شده در میکروبلیدینگ خواهد داشت.

میکروبلیدینگ ابرو، فواید و ویژگی های مثبت دیگری نیز دارد که در ادامه به آنها می پردازیم:

 ۱- عوارض استفاده طولانی مدت از لوازم آرایشی

اغلب لوازم آرایشی موجود در بازار ایران، به جز تعداد محدودی از برندها، حاوی مواد شیمیایی هستند که در دراز مدت برای پوست و مو آسیب رسان خواهند بود؛ از جمله لوازم آرایش ابرو، مانند مداد ابرو، سایه ابرو و ریمل ابرو. یکی از مهم ترین فواید میکروبلیدینگ ابرو، بی نیاز شدن از لوازم آرایش ابروست. یا این کار دیگر نیست در هر بار آرایش صورت، از لوازم آرایش ابرو استفاده کنید و به سلامت پوست و موهای ابرو آسیب وارد شود.

 ۲- زیبایی طبیعی ابرو

میکروبلیدینگ ابرو، به عنوان روشی جایگزین برای تتو ابرو، با ایجاد هاشورهای بسیار ظریف و مشابه فرم طبیعی ابرو روی سطح پوست، ابروها را خوش فرم، پر پشت و کاملا قرینه می کند، پس از دیگر فواید میکروبلیدینگ ابرو، می توان به این مورد اشاره کرد که ابروهای شما همیشه زیبا، آراسته و مرتب است، و نیاز به هیچ آرایش و اصلاحی ندارد. این ویژگی برای خانم های شاغل و پرمشغله که معمولا صبح ها فرصت بسیار محدودی برای آرایش دارند، واقعا ایده آل است.

 ۳- صرفه جویی در زمان

اغلب خانم ها روزانه چند ساعت از زمان خود را صرف آرایش صورت می کنند، یا هر ماه چند بار برای اصلاح و مرتب کردن ابرو به سالن زیبایی مراجعه می کنند، که انجام هر کدام از این کارها، هم از نظر مالی و هم از نظر زمانی، نیازمند صرف هزینه است. اما با استفاده از میکروبلیدینگ، تا حداقل ۳ ماه، نیازی به پرداخت هزینه های مرتب کردن ابروها نیست.

 ۴- طراحی ابرو مناسب فرم صورت

یکی دیگر از فواید میکروبلیدینگ ابرو، قربنه سازی ابروها و هماهنگ کردن آن با فرم صورت مراجعین است. با توجه به اینکه طول ابروها، فرم و قوس طبیعی آنها نقش مهمی در زیبایی صورت دارند، و به نوعی قاب چهره محسوب می شوند، تخصص و مهارت میکروکار در نحوه طراحی خطوط ابرو، بسیار مهم است؛ در این خصوص پیشنهاد ما به شما مراجعه به مراکز تخصصی میکروبلیدینگ و فیبروز، مانند مرکز میکروبلیدینگ ابرو مهری ماه است.

یکی از فواید اصلی میکروبلیدینگ ابرو، طراحی فرم ابروها به شکل دلخواه افراد است که زیبایی دوچندان به صورت افراد می بخشد.

عوارض میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ ابرو روشی کاملا بدون ضرر و غیرتهاجمی است، که در واقع به عنوان یک روش ساده و مناسب برای اصلاح فرم ابرو و زیبایی بیشتر آن شناخته شده است. اما در صورتی که این کار توسط یک متخصص و با رعایت کامل اصول و نکات بهداشتی انجام نشود، عواقب خوبی به دنبال نخواهد داشت و باعث بروز عوارض جبران ناپذیری خواهد شد. مهم ترین عوارض میکروبلیدینگ ابرو عبارتند از:

 ۱- امکان آلرژی

اگر قبلا نسبت به الکل یا مواد بی حسی موضعی حساسیت کرده اید، این احتمال وجود دارد که به جوهر مخصوص میکروبلیدینگ، کرم‌های بی‌حس‌کننده و یا الکل های قوی مخصوص ضدعفونی کردن نیز حساسیت داشته باشید، پس حتما پیش از اقدام به این کار، با ابرو کار خود مشورت کنید.

 ۲- مشکلات ناشی از عدم رعایت بهداشت توسط پیگمنتر

از عوارض بسیار مهم و غیر قابل چشم پوشی میکروبلیدینگ، عدم رعایت بهداشت توسط فرد پیگمنتر ، مانند استفاده نکردن از دستکش نو، عدم شستشو و ضدعفونی کردن مناسب ابزارهای مورد استفاده و عدم تسلط کافی در استفاده از دستگاه میکروبلدینگ و صدمه به ابروی مشتری است. در حین انجام میکروبلیدینگ، باید برای هر شخص از یک سوزن و مواد کاملا یکبار مصرف استفاده شود.

 ۳- خونریزی در صورت عدم تسلط پیگمنتر

در میکروبلیدینگ، از تیغ استفاده نمی شود، بلکه از یک قلم همراه با سوزن های متنوع، برای ایجاد یک خط شبیه به تار موی ابرو طبیعی استفاده می شود. در صورتی که فرد پیگمنتر سوزن را در نقطه صحیحی فرو نکند، یا در برش پوست ابرو دقت لازم را نداشته باشد، علاوه بر اینکه به سلول های فولیکول ابرو آسیب جدی وارد می کند، موجب پارگی عروق خونی ابرو و خونریزی ابرو می شود.

لازم است برای انجام میکروبلیدینگ ابرو به مراکز معتبر و افراد متخصص مراجعه کنید تا درگیر عوارض خطرناک آن نشوید

 میکروبلیدینگ ابرو مناسب چه کسانی است؟

میکروبلیدینگ ابرو مناسب خانم هایی است که ابروهای بسیار کم پشت یا کوتاهی دارند، به لوازم آرایشی ابرو حساسیت یا آلرژی دارند، به آرایش ابرو با مداد، سایه یا ریمل مسلط نیستند، و افرادی که وقت کمی برای آرایش یا استفاده از لوازم آرایشی دارند. اگر دارای بیماری های پوستی یا بیماری های خاص هستید، یا تحت شیمی درمانی و استفاده از دارو هستید، یا در ساده ترنی حالت، پوست بسیار چربی دارید، میکروبلیدینگ ابرو برای شما مناسب نیست.

نکات مهم درباره میکروبلیدینگ ابرو

بعد از انجام میکروبلیدینگ یا هاشور ابرو، برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید، لازم است یک سری نکات را رعایت کنید. حتما تا ۷ روز از برخورد آب با ابروهایتان جدا خودداری کنید. از پماد ترمیم کننده زخم روی هر دو ابروی تان بمالید. تا چند روز از انجام هرگونه فعالیتی که منجر به تعرقیق صورت، یا کمبود آب در بدن، یا حضور در مقابل نور مستقیم آفتاب خودداری کنید.

در این مقاله به بررسی و ذکر فواید و عوارض میکروبلیدینگ ابرو پرداختیم و تمام زوایای آن را برایتان شفاف سازی کردیم. با مطالعه دقیق این موارد درمی یابید که میکروبلیدینگ ابرو برای شما مناسب است یا نه.

برگرفته از مجموعه تخصصی خدمات زیبایی مهری ماه (https://mehrimahbeauty.com)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *