فروشگاه های معتبر باند و سیستم صوتی در ایران

فروشگاه های معتبر باند و سیستم صوتی در ایران

فروشگاه های معتبر باند و سیستم صوتی در ایران باند امروزه یکی از وسایل و تجهیزات پخش کننده صوت و تولید کننده آن است که …

اجاره خودرو در تهران

اجاره خودرو در تهران

آیا تاکنون به اجاره خودرو در تهران فکر کرده‌اید؟ اگر با این سرویس آشنایی نداشته باشید، احتمالاً کمی برایتان عجیب خواهد بود اما جالب است بدانید که …

جوشکاری سیار | موارد استفاده از جوشکاری و آهنگری سیار

جوشکاری سیار | موارد استفاده از جوشکاری و آهنگری سیار

جوشکاری سیار یکی از انواع خدمات جوشکاری می باشد که این روزها طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است. مطمئنا برای همه ما پیش آمده است که …

انواع بیمه عمر مختلط را بهتر بشناسید

با توجه به نیاز های اقتصادی ،جسمی و اجتماعی، انسانها به دنبال راه هایی برای تامین این نیازها هستند؛ شرکت های بیمه با گرفتن مبلغی نسبتا کم و خدمات قابل توجه  رفع دغدغه مردم را پیگیری می کنند.

شرکت های بیمه با ارائه طرح های متفاوت و ایجاد به دنبال تامین این امر و ایجاد ثبات مالی برای مردم برآمدند تا در مواقع  لزوم به فرد بیمه شونده و ذی النفعان آن کمک کنند .

بیمه نامه ها انواع گوناگون و مختلفی دارند که کاربرد آنها کاملا با هم متفاوت است.

در این مقاله قصد داریم بیمه عمر مختلط و انواع آن را به شکلی کلی و ساده تر توضیح دهیم.

بیمه عمر مختلط چیست ؟

فرد مبلغی را سپرده گذاری می کند و ماهیانه یا سه ماه یک بار و یا سالانه حق بیمه پرداخت می کند.  بهترین روش استفاده از این بیمه سالانه است ولی برخی فقها این بیمه را وبا می دانند و این امر منجر به ممنوعیت این بیمه نامه شده است و شرکت هایی از جمله آسیا در حال ارائه خدمات پس از فروش از جمله اعطای وام به دارندگان این بیمه نامه هستند. بیمه بازنشستگی توکو امتیازات ویژه ای دارد.

به طور کل طرح بیمه عمر مختلط به این صورت است که فرد در صورت زنده بودن مبلغی که به صورت پس انداز جمع آوری شده و یا از سرمایه ای که از قبل بین فرد و شرکت بیمه تعیین شده را بعد از پایان قراراداد تحویل می گیرد.

در این نوع بیمه سرمایه مشخص شده بعد از پایان تاریخ قرارداد بیمه نامه به فرد بیمه شده چه زنده و چه فوت شده پرداخت می شود.اگر قبل از تاریخ اتمام قرارداد فرد فوت شود پروسه دریافت حق بیمه هم قطع می شود.این بیمه بیشتر جنبه پس انداز دارد و در صورت نبود خسارت به فرد، بیمه حتما مبلغی را به شما می پردازد.حداقل سن تهیه این بیمه از پانزده سالگی تا حداکثر هشتاد سالگی است.

به طور خلاصه بیمه عمر مختلط قرارداد بیمه ای است که در آن بیمه گر تعهد می کند در ازای پرداخت حق بیمه در صورت فوت بیمه شده در مدت بیمه و یا زنده بودن وی در پایان مدت بیمه، مبلغ بیمه را به ذینفع مندرج در بیمه نامه یا خود فرد پرداخت کند.

کمک میکند پس انداز داشته باشید .

پوشش بیمه ای داشته باشید.

بتوانید بدون دغدغه  با سود کم وام دریافت کنید.

معاف از مالیات می شوید وحتی پول پرداختی هم بدون مالیات است . خرید بیمه زندگی نوعی آینده نگری به حساب می آید.

بیمه عمر کارمندان، نمونه ای از بیمه عمر به شرط فوت

بیمه عمر به شرط فوت توسط کارفرما برای کارمندان صادر می شود و از حقوق ماهیانه کارمند حق بیمه کسر می شود. این بیمه به این صورت است که فرد را تحت پوشش قرار می دهد یعنی  اگر فرد به هر علتی فوت شود سرمایه قابل توجه ای به بازماندگان شخص پرداخت می شود و همچنین در نبود فرد از نظر مالی از خانواده آن فرد حمایت می شود. و همچنین در طول مدت حیات شخص بیمه شده از پوشش هایی مثل نقص عضو و از کار افتادگی و بیماری های خاص و همچنین هزینه های پزشکی و غیره برخوردار است . بیمه عمر به شرط فوت جنبه  سرمایه گذاری و بازنشستگی دارد و در پایان قرارداد شخص میتواند از سود و سرمایه خود استفاده کند.

 

پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه در بیمه عمر به شرط فوت چگونه است؟

بیمه عمر به شرط فوت محدودیتی در خصوص یک یا چند بیمارستان و خصوصی یا دولتی بودن مرکز درمانی ندارد.

این پوشش از سن دوازده سالگی برای فرد برقرار است .

مبلغ هزینه پزشکی که توسط شرکت بیمه پرداخت می شود به صورت سالانه چهل میلیون تومان و متناسب با حق بیمه پرداختی و میزان سرمایه فوت بیمه نامه بستگی دارد. یعنی هرچقدر حق بیمه پرداختی بالاتر باشد و ضریب بالاتر انتخاب شود  پوشش هزینه  پزشکی بیشتر میشود.

مزایا بیمه عمر مختلط

پوشش از کار افتادگی در بیمه عمر به شرط فوت چگونه است؟

این پوشش برای سرپرستان خانوار بسیار حیاتی و ارزشمند است.

وقتی سرپرست خانوار از کار افتاده می شود یعنی خانواده منبع درآمد و پشتوانه مالی و اقتصادی خود را از دست میدهد و زیر فشار مالی قرار میگیرد.

بیمه عمر تا سقف شصت میلیون تومان غرامت از کار افتادگی پرداخت می کند و فرد از کار افتاده تا پایان قرارداد از پرداخت حق بیمه معاف میشود.

این پوشش به شرط اشتغال از پانزده تا شصت سالگی برای فرد برقرار است

موارد تحت پوشش بیمه زندگی خاور میانه

انواع پوشش های بیمه زندگی خاورمیانه

پوشش سرمایه ای فوت عادی

اگر شما تحت پوشش بیمه زندگی خاورمیانه باشید، در طول مدت قرارداد با این بیمه، اگر بنا به هر دلیلی، فوت کنید؛ افراد ذینفع شما از سرمایه ای که شما در این شرکت قرار داده اید، بهره مند خواهند شد. بنابراین پس از فوت، سرمایه گذاری شما محفوظ خواهد بود.

 

پوشش بیمه در هنگام رخداد حادثه

اگر فرد بیمه گذار، جان خود را بر اثر حادثه ای مانند تصادف از دست بدهد؛ علاوه بر اینکه ذی نفعان می توانند از سرمایه گذاری فرد فوت شده استفاده کنند، شرکت مبلغی را به عنوان سرمایه فوت نیز پرداخت می کند. این مبلغ به این دلیل که فوت ناشی از حادثه بوده، تا ۳ برابر فوت عادی آن فرد نیز خواهد بود.

مزایا و شرایط بیمه عمر آسیا

برخورداری از معافیت مالیاتی طبق قانون مالیات های مستقیم

دریافت وام یا امکان برداشت از محل اندوخته بیمه نامه

مشخص کردن ذی نفع قرارداد بیمه

انعطاف پذیری در انتخاب میزان حق بیمه و سرمایه

ضمانت نامه

سرمایه گذاری مطمئن و سودآور و حمایت وتامین آینده خانواده

برخورداری هم زمان از مزایا بیمه ای پس اندازی

امکان تعدیل سنواتی حق بیمه و سرمایه فوت وسایر پوشش های تکمیلی

خیر. درست است که طبق قانون سال ۸۶، بیمه کارگران ساختمانی، بیمه اجباری محسوب می‌شود اما بیمه بیکاری شامل این بیمه‌شدگان نمی‌شود. بیمه کارگران ساختمانی، ساز و کار تقریبا مشابهی با بیمه خویش فرما دارد. به این ترتیب این افراد در زمان از دست دادن غیرارادی شغلشان نمی‌توانند تحت پوشش بیمه بیکاری قرار بگیرند. کارگران ساختمانی به‌علت نوسانات کاری زیاد، موقتی بودن شغلشان و همچنین پرداخت حق بیمه توسط خود فرد بیمه شده (نه کارفرما) مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند.

تاریخچه انواع بیمه عمر به شرط فوت در ایران

به این ترتیب کارگران ساختمانی که این بیمه‌نامه را خریداری کرده‌اند ۳ درصد حق بیمه مربوط به بیمه بیکاری را پرداخت نمی‌کنند.

 

 

 

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 23 دی 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.