تمهیدات اپلیکیشن استادکار در زمان شیوع کرونا

تمهیدات اپلیکیشن استادکار در زمان شیوع کرونا غلبه بر کرونا با دانش استارتاپی اگر در این روزهای قرنطینه و فاصله‌گذاری اجتماعی، یکی از وسایل ضروری …

آموزش افزایش شانس قبولی در لاتاری گرین کارت آمریکا 2024

آموزش افزایش شانس قبولی در لاتاری گرین کارت آمریکا 2024

آموزش افزایش شانس قبولی در لاتاری گرین کارت آمریکا ۲۰۲۴ آموزش بالا بردن شانس قبولی در لاتاری گرین کارت آمریکا ۲۰۲۴ توسط سایت ایرانیان لاتاری …

معرفی موسسه آموزش کنکور ونوس

معرفی موسسه آموزش کنکور ونوس

موسسه ونوس یکی از موسسات با تجربه و معتبر در زمینه آمادگی داوطلبان برای کنکور است. این مجموعه به دلیل بهره گیری از اساتید با تجربه و …

آداب و رسومی که در عقد ایرانی برگزار می شود

نحوه اجرا و برگزاری مراسم عقد و ازدواج در جای جای دنیا مراسم خاص خود را دارد. در ایران نیز آداب و رسوم عقد ایرانی به شیوه خاص برگزار می شود.

در ایران باستان و آداب و رسوم عقد ایرانی از گذشته تا به امروز، وقتی دو نفر به یکدیگر علاقمند می شوند و می خواهند در کنار یکدیگر یک زندگی زیبا بسازند. با هم پیمان زناشویی می بندند و با یکدیگر عهد می بندد تا پایان عمر با وفاداری و عشق در غم و شادی کنار هم زیباترین زندگی را بسازند.

همواره برپایی مراسم عقد و عروسی در تمام دنیا با جشن و پایکوبی برای خانواده ها و اطرافیان عروس و داماد ها همراه بوده و هست. در هر اقلیمی برای برپایی مراسم عقد آداب و رسوم خاصی را اجرا میکنند و طبق سنت و آیینی که دارند این مراسم مقدس را اجرا میکنند.

در ایران عزیز ما هم عروس و داماد ها مراسم و آداب عقد را به شیوه های گوناگون و طبق سنتی که به آن پایبند هستند در کنار اعضای خانواده و دوستان خود مراسم را برگزار میکنند. برای برگزاری مراسم عقد شیک و زیبا نیاز به یک سالن عقد شیک، مجلل و باشکوه است. تا با برنامه ریزی خوب و عالی تمامی تشریفات مراسم عقد را یک به یک انجام دهند تا شیک ترین مراسم عقد را در بین همه فامیل برگزار کنند.

برگزاری مراسم عقد ایرانی بدون پذیرایی از مهمانان امکان ندارد. ایرانیان همیشه به مهمان نوازی شهره بوده اند. یک ایرانی اصیل در برگزاری مراسم عقد نیز از مهمانان عزیزی که در پیوند با شکوه و عقد آریایی دو زوج جوان شرکت میکنند، به بهترین شکل پذیرایی میکنند. باید کام مهمانان با انواع شربت و شیرینی، شیرین تر شود تا بهترین و خاطره انگیزترین شب را برای خود و عروس و داماد رقم بزنند.

بهترین سالن عقد ها در جای جای شهر بزرگ تهران در خدمت همه زوج های جوان هستند. تا بهترین و باشکوه ترین عقد ایرانی را برایشان در سالن عقد های لوکس برگزار کنند. یکی از سالن عقد های بسیار زیبا و لوکس در منطقه مرکزی و شرق تهران سالن عقد ایرن است.

وسایل مورد نیاز برای چیدمان سفره عقد در مراسم عقد ایرانی

به جرات میتوان گفت که سفره عقد مختص به ایران است و در دیگر جاهای دنیا این سنت اجرا نمی شود. سفره عقد زیباترین و سنتی ترین قسمت برگزاری مراسم عقد ایرانی است که ما ایرانیان به برگزاری آن در دنیا شهره هستیم. از قدیم وسایل و متریال داخل سفره عقد مشخص و معین بوده فقط امروزه ظروف و نحوه چیدمان را لوکس تر کرده اند و با تزئینات جلوه و شکوه بیشتری به سفره های عقد داده اند. البته برخی هنوز مایلند به همان شیوه سنتی و ساده، سفره عقد مراسم خود را بچینند که البته در نوع خود بسیار زیباست . aghdiren.com

در سنت قدیم ایران هر کدام از وسایل سفره عقد دارای معنا و مفهوم خاصی است و به منظور نماد خاصی در سفره عقد قرار میگیرند. در این قسمت هر کدام از وسایل سفره عقد را با ذکر نماد آن در سفره معرفی میکنیم:

آینه و شمعدان: آینه نماد زلالی و روشنایی است، شمع و شمعدان نماد گرمی پیوند زوج هاست.

عسل: عضو جدا نشدنی سفره عقد عسل شیرین و گواراست که نماد شیرین کامی عروس و داماد است.

شاخه نبات: شاخه نبات نیز به مانند عسل عضو مهم سفره عقد است که باز نماد شیرینی پیوند دو جوان است که در عقد نامه نیز در کنار مهریه جایگاه خاص خود را دارد.

بادام: در سنت قدیم و اجداد ما بادام را نماد نوه و نوادگان زیاد تلقی کرده اند.

گردو: پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها گردو را نماد دوام و طول عمر عروس و داماد معرفی می کنند این از آنجا نشات گرفته که طول عمر درخت گردو بسیار طولانی است.

نان سنگک، پنیر و سبزی: وجود نان در سفره عقد در کنار پنیر و سبزی نماد وعده غذایی و برکت سفره عروس و داماد است.

تخم مرغ: درست به مانند بادام، تخم مرغ نیز نماد تولید مثل و تعداد زیاد فرزند است.

سکه: سکه نیز در سنت ایرانی نماد خیر، برکت و رزق و روزی است که در سفره هفت سین ایرانی ها هم جایگاه ویژه ای دارد.

گل: گل همیشه و همه جا نشانگر عشق و محبت بین افراد بوده و هست در سفره عقد نیز با تزیین جای جای سفره با رز های سفید، عشق و محبت بین عروس و داماد را نشان میدهند.

حلقه: حلقه در همه جای دنیا بین عروس و داماد ها وجود دارد و بعد از اجرای مراسم عقد و بستن پیمان بین زن و شوهر در دستان یکدیگر به نشانه پایبندی به ازدواج به انگشت دست چپ یکدیگر میکنند.

بهترین و با شکوه ترین سفره عقد ها را در سالن عقد پاسداران در منطقه غرب تهران برای برگزاری مراسم عقد آریایی شما عزیزان تدارک دیده اند با انتخاب این سالن، باشکوه ترین مراسم عقد را بین دوستان و اقوام خود خواهید داشت.

آداب و رسومی که هنگام اجرای مراسم عقد در کنار سفره عقد اجرا می شود

ایرانی ها هنگام اجرا شدن مراسم عقد ایرانی در کنار سفره عقد، مراسم های خاصی را به ترتیب و طبق سنت ایرانی انجام می دهند.

پای ثابت هر سفره عقدی ساییدن قند روی سر عروس و داماد است. در تزیین سفره عقد همیشه دو کله قند کوچک با تزیینات زیبا وجود دارد که با ساییدن قندها به یکدیگر توسط یکی از اقوام یا دوستان که نماد پاشیدن شیرینی و سفیدی به زندگی عروس وداماد است مراسم برگزار می شود.

بعد از پایان گرفتن مراسم و تشریفات سفره عقد پدر و مادرها و دیگر حاضرین در سالن عقد به عروس و داماد، هدایایی را به عنوان چشم روشنی تقدیم میکنند. و بعد از آن با یکدیگر به جشن و پایکوبی می پردازند و این پیوند خجسته را تا پاسی از شب جشن میگیرند .

اگر میخواهید بهترین مراسم عقد را با بهترین پذیرایی از مهمانان داشته باشید. برگزاری مراسم عقد خود را از صفر تا صد به برگزار کنندگان بهترین مراسم عقد در سالن عقد سهروردی در منطقه شهرک غرب بسپارید و دیگر نگران هیچ چیز نباشید.

سالن عقد سهروردی با در اختیار داشتن تمام امکانات لوکس و زیبا، و همچنین ارائه بهترین خدمات پذیرایی در خدمت شما عروس و دامادهای عزیز هستند.

باشد که خوشبخت و پیروز باشید

 

آخرین بروز رسانی در : شنبه 23 بهمن 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.