مرکز تخصصی شنوایی سنجی و تجویز سمعک در ساری - پارسی زی
راهنمای جامع خرید قطعات لباسشویی

راهنمای جامع خرید قطعات لباسشویی

راهنمای جامع خرید قطعات لباسشویی فروش عمده قطعات ماشین لباسشویی همانطور که می‌دانید ماشین لباسشویی جزء وسایلی است که در هر خانه‌ای به شدت مورد …

هزینه هیر فیلر (فیلر مو) در سال 1403

هزینه هیر فیلر (فیلر مو) در سال 1403

هزینه هیر فیلر (فیلر مو) در سال ۱۴۰۳ برای کسانی که به‌دنبال جلوگیری از ریزش موهای خود هستند، همچنین می‌خواهند حجم آن‌ها را افزایش دهند، …

زعفران و لاغری: خواص شگفت‌انگیز زعفران برای کاهش وزن و بهبود متابولیسم

زعفران و لاغری: خواص شگفت‌انگیز زعفران برای کاهش وزن و بهبود متابولیسم

زعفران و لاغری: خواص شگفت‌انگیز زعفران برای کاهش وزن و بهبود متابولیسم زعفران، که به عنوان طلای سرخ نیز شناخته می‌شود، یکی از گرانبهاترین و …

مرکز تخصصی شنوایی سنجی و تجویز سمعک در ساری

تعداد زیادی مرکز تخصصی شنوایی سنجی و تجویز سمعک در ساری وجود دارد. کار کلینیک شنوایی سنجی بررسی وضعیت شنوایی فرد با انجام تست های مختلف شنوایی سنجی است و در صورتی که فرد مشکل شنوایی داشته باشد بهترین راه درمان را پیش روی او می گذارند. تجویز سمعک توسط مرکز تخصصی شنوایی سنجی آوا انجام می شود که در ادامه به بررسی آن می پردازیم. در این مقاله موارد زیر مورد بررسی قرار خواهد گرفت:

  1. مراحل انجام شنوایی سنجی در کلینیک شنوایی سنجی ساری
  2. وظایف شنوایی شناس در کلینیک شنوایی سنجی در ساری
  3. در چه مواردی برای ارزیابی شنوایی به کلینیک شنوایی سنجی مراجعه کنیم؟
  4. تجویز سمعک در ساری
  5. مراحل انجام شنوایی سنجی در کلینیک شنوایی سنجی ساری

در کلینیک شنوایی سنجی ، تست ها و آزمون های متفاوتی گرفته می شود که هر تست قسمت خاصی از سیستم شنوایی را بررسی می کند. در مرحله اول شنوایی شناس مجرای گوش و پرده گوش را با کمک اتوسکوپ چک می کند. در ادامه بعد از معاینه، آزمایش PTA گرفته می شود. که در این آزمایش وضعیت شنوایی و آستانه های شنوایی فرد مشخص می‌شوند. در این آزمایش هدفون مخصوصی روی گوش فرد قرار داده می شود و و صوت های کوتاهی با فرکانس و شدت های متفاوت پخش می شود و فرد با شنیدن این صداها باید به شنوایی شناس اشاره دهد. در مرحله بعدی آزمایش درک گفتار گرفته می شود که در این آزمایش کلماتی در گوش فرد پخش می شود و فرد باید پس از شنیدن آن ها، آن کلمات را تکرار کند. و در نهایت برای بررسی وضعیت گوش میانی و پرده صماخ فرد، آزماش تمپانومتری و رفلکس آکوستیک انجام می شود.

وظایف شنوایی شناس در کلینیک شنوایی سنجی در ساری

وظایف شنوایی شناس در کلینیک شنوایی سنجی آوا شامل غربالگری شنوایی نوزادان و کودکان، پیشگیری از آسیب شنوایی و انجام غربالگری در مراکز کارگاهی، نظامی، اردوگاه‌ها و غیره و ارائه مشاوره شنوایی ‌شناسی به آن ها، آموزش عمومی درباره عوامل موثر در ایجاد اختلالات شنوایی و تعادل بدن مثل ازدواج فامیلی، انواع آلاینده ‌ها و غیره، انجام معاینات بالینی و تست های رفتاری و فیزیولوژیک، بررسی وزوز گوش و درمان آن با استفاده از روش ‌های غیر دارویی و غیر جراحی، انتخاب، تجویز و ارزیابی ابزار کمک شنوایی، مدیریت و اجرای برنامه‌ های توانبخشی ادیولوژیک مانند گفتار خوانی، رشد مهارت‌ های شنیداری و ارائه مشاوره شنوایی ‌شناسی در این زمینه، اجرای توانبخشی شنوایی برای افرادی که کاشت حلزون انجام داده اند، نظارت داشتن و پیگیری اجرای درست روش ‌های برقراری ارتباط بین کم شنوایان، مربیان و غیره، تجویز تجهیزات صوتی مناسب و روش ‌های تنظیم و بهبود کیفیت صدا در محیط‌ های آموزشی مربوط به افراد مبتلا به اختلالات شنوایی، انجام پروژه ‌های مختلف در زمینه شنوایی و تعادل و همچنین همکاری در اجرای پژوهش ‌های این چنینی و مدیریت و اداره کلینیک شنوایی سنجی در ساری است.

در چه مواردی برای ارزیابی شنوایی به کلینیک شنوایی سنجی در ساری مراجعه کنیم؟

معمولا تا زمانی که عوارض کم شنوایی در افراد دیده نشوند به فکر مراجعه به کلینیک شنوایی سنجی و درمان خود نیستند. همانطور که می دانید اختلالات کم شنوایی مانند بسیاری از بیماری های دیگر اگر دیر درمان شوند امکان دارد درمان مناسب و کاملی برای آن ها صورت نگیرد. بنابراین توصیه می کنیم در صورت مشاهده درد در ناحیه گوش یا اطراف آن، ترشحات غیر طبیعی گوش، احساس پری در گوش ها، سرگیجه و احساس سبکی سر و گیجی، به زحمت شنیدن صداهای آهسته، مشکل در شنیدن صدای نجوا یا درگوشی، نشنیدن صدا در شلوغی، بلند حرف زدن، تلویزیون یا رادیو را با صدای بلند گوش دادن، داشتن سابقه فامیلی کم شنوایی، وجود افراد کم شنوا در خانواده، داشتن سن بالای ۵۰ سال، کار کردن در مکان های پر سر و صدا، مصرف داروهای کلیوی و احساس ناراحتی هنگامی که صداهای بلند می شنوید، به کلینیک شنوایی سنجی در ساری مراجعه کنید و از خدمات درمانی و تجویز سمعک در ساری بهره مند شوید.

 

  1. تجویز سمعک در ساری

تجویز سمعک معمولا در مراکز شنوایی سنجی انجام می شود. پیشنهاد ما به شما این است که برای تجویز سمعک به کلینیک شنوایی سنجی آوا مراجعه کنید. کلینیک شنوایی سنجی آوا یک کلینیک معتبر و با سابقه در زمینه شنوایی سنجی است و انواع خدمات غربالگری و تست شنوایی، نوار گوش و تجویز سمعک را توسط شنوایی شناس متخصص و زبر دست انجام می دهد. بهتر است به وبسایت آوا اودیولوژی به نشانی avaaudiology.ir مراجعه کنید و از خدمات تخصصی این کلینیک شنوایی سنجی در ساری بهره مند شوید. کلینیک تخصصی شنوایی آوا یکی از پیشرفته ترین مراکز در زمینه تجویز سمعک است و در این کلینیک انواع سمعک با قیمت مناسب و بهترین کیفیت در انواع برندها به شما ارایه می شود. به صراحت می توان گفت که آوا اودیولوژی یکی ار بهترین مراکز در زمینه تجویز سمعک است.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 16 فروردین 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.