راه هایی برای کاهش چین و چروک پوست و خط لبخند

راه هایی برای کاهش چین و چروک پوست و خط لبخند

راه هایی برای کاهش چین و چروک پوست و خط لبخند عموما سنین ۲۰ تا ۲۵ سالگی یکی از مهمترین سیکل‌های مراقب پوست صورت برای …

برای افطار چی بخوریم و چی نخوریم ؟

برای افطار چی بخوریم و چی نخوریم ؟

قرار گرفتن ماه مبارک رمضان در زمان هایی از سال که طول ساعت روزه داری طولانی است نیازمند رعایت مواردی است که باید به آنها …

لحظه جذاب خرید بلیط خارجی برای هواپیماهایی که برروی آب فرود می آیند

لحظه جذاب خرید بلیط خارجی برای هواپیماهایی که برروی آب فرود می آیند

لحظه جذاب خرید بلیط خارجی برای هواپیماهایی که برروی آب فرود می آیند امروزه هواپیماهای زیادی در جهان در حال فعالیت می‎باشند و فراد زیادی …

هوشمندسازی چیست و در چه بخش هایی کاربرد دارد؟

هوشمندسازی جهت بهره‌ گیری از ابزارها و تکنیک‌های فنی و اطلاعاتی برای مدیریت صحیح امور، تسهیل فعالیت‌ ها، ارتقا و اصلاح سبک زندگی، شتاب بخشیدن به اجرای دقیق و حرفه‌ ای ‌تر کاربرد دارد. واژه هوشمندسازی و سیستم‌های هوشمند با یکدیگر ارتباط دارند و به نوعی تکمیل کننده برای هم می باشند. سیستم‌های هوشمند ابزارهایی می باشند که به خوبی قابل درک می باشند و برای هدفمند بودن واکنش نشان می دهند. به طور کلی این سیستم‌ ها به شکل منطقی و همچون یک انسان تفکر می کند و عمل می نماید.هر اندازه این سیستم‌ ها دقیق ‌تر باشد و نزدیک ‌تر به نمونه‌ های انسانی باشد ، هوشمند تر به شمار می رود.امروزه سیستم هوشمند ساختمان به صورت پروتکل های خانه هوشمند انجام می گیرد.

انواع هوشمندسازی

در حال حاضر سیستم های هوشمند سازی زیادی تولید و ارائه می گردد که با توجه به امکانات و ویژگی هایی که دارند مناسب استفاده در یک محیط می باشند. از انواع هوشمند سازی به هوشمند سازی خانه یا محل کار، هوشمند سازی ساختمان و هوشمند سازی صنعتی می توان اشاره داشت.

هوشمند سازی خانه یا محل کار

به علت اختصاصی بودن محیط خانه یا کار می توان از نوع پیشرفته هوشمند سازی جهت افزایش امنیت و رفاه بهره برداری نمود. هوشمند سازی فضا موجب ایجاد یک فضای لوکس و مدرن خواهد شد.درسیستم هوشمند ساختمان ابتدا داده ها به وسیله حسگر دریافت می گردد و بعد فرمان هایی که از قبل تعیین شده است با بهره مندی از کنترل کننده مرکزی پردازش و صادر می گردد و برای اجرا به دستگاه های مصرفی ارسال خواهد شد.

هوشمند سازی ساختمان

به وسیله هوشمند سازی یک ساختمان به خوبی می توان همه تجهیزات الکترونیکی مشترک ساختمان را توسط سنسورها و حسگر ها با برنامه مشخص شده قبلی به شکل یکپارچه تحت کنترل قرار داد. موتورخانه ها، هواسازها، سیستم های سرمایشی و گرمایشی، چیلرها، دوربین های مداربسته، سیستم های حفاظتی، آسانسورها، برق اضطراری و… از مجموعه تجهیزات مربوط به هوشمند سازی ساختمان است.

هوشمند سازی صنعتی

خدمات رباتیک، خدمات پزشکی، خدمات آموزشی، سرگرمی، نقل و انتقالات هوشمند، تشخیص هوشمند و… به عنوان کاربردهای هوشمند سازی صنعتی ببه شمار می رود.

سیستم هوشمند ساختمان

اجرای سیستم هوشمند ساختمان در هر خانه منجر به آن شده تا افزایش هزینه ‌ها مربوط به هزینه‌های خرید دستگاه و تنظیم آن شود. ولی در مقابل نیز صرفه جویی در مصرف انرژی و نیروی انسانی منجر به آن شده تا هزینه ابتدایی برگشت داشته باشد .همچنین ضمن بر صرفه جویی در مصرف انرژی این سیستم موجب افزایش آسایش افراد ساکن خانه خواهد شدکه شرایطت نیز با توجه به محیط بر می گردد.

سیستم  هوشمند ساختمان که توانایی تنظیم شدن دارد موجب آن شده تا انعطاف بالای این سیستم افزایش یابد. به این صورت که تنظیمات دستگاه‌ها را می‌توان با توجه به نیاز و شرایط خود با تغییرات مواجه نمود و به طور کامل بهینه از آن مصرف نمود. انعطاف در این دستگاه منجر به آن شده تا عمر سیستم‌ های گرمایشی و سرمایشی و روشنایی افزایش یابد و کمترین آسیب به دستگاه‌های موجود در خانه وارد گردد.

کنترل روشنایی در ساختمان هوشمند

کنترل روشنایی به عنوان بخش جدایی ناپذیر در هر خانه شناخته می شود . در سیستم هوشمند ساختمان جهت کنترل سیستم روشنایی تدابیر مختلفی در نظز گرفته می شود .بعضی از کلیدهای هوشمند در جهت کنترل سیستم روشنایی بهره برداری می نمایند.این کلید ها به دو گروه کلید لمسی هوشمند و کلید سنتی هوشمند دسته بندی می شوند. کلید سنتی هوشمند به منظور کنترل محلی می باشد که به شکل مکانیکی انجام می گیرد ولی توانایی اتصال به اینترنت و کنترل از طریق اپلیکیشن خانه هوشمند نیز امکان پذیر می باشد.گروهی از تولیدکنندگان بر این باورند تا از رله ها برای کنترل سیستم روشنایی بهره برداری نمانید. رله هوشمند توسط اپلیکیشن تلفن همراه قابلیت کنترل دارند. بهره برداری از کلید هوشمند و یا رله هوشمند بهترین مورد جهت کنترل سیستم روشنایی می باشد.

پروتکل های خانه هوشمند به چه صورت می باشد؟

پروتکل های ارتباطی خانه هوشمند بر حسب بستر ارتباطی به دو دسته تقسیم می گردد که هر کدام نیز در انواع مختلفی در نظر گرفته می شود.به شکل ساده تر پروتکل زبان ارتباطی میان نودهای مختلف یک شبکه محسوب می شود. تجهیزات استفاده شده در یک شبکه جهت برقراری ارتباط با یکدیگر دارای اصول و استانداردهای خاصی می باشند.به طور معمول فعالیت های انجام شده در شبکه بر حسب تبادل اطلاعات بین تجهیزات مختلف استوار می گردد.

انواع پروتکل های خانه هوشمند

وقتی که یک پروتکل اتوماسیون خانه را انتخاب می نمایید می بایست موارد ذیل را در نظر بگیرید:

سازگاری: این پروتکل‌های مشخص، شما را توسط وسایلی که ممکن است برای شما جذاب نباشند محدود خواهد ساخت.

دسترسی به ارتقا: تکنولوژی اتوماسیون خانه به شکل مکرر در بازار معرف است. داشتن سیستمی که بسیار سازگار با محصولات دیگر می باشد

ملاحظات دیگر: در زمان انتخاب یک پروتکل خانگی هوشمند هزینه، مصرف توان و پهنای باند آن را می بایست توجه داشت.

امروزه مراکز زیادی اقدام به خدمات هوشمندسازی و اجرای سیستم هوشمندساختمان می نمایند.شایان ذکر است که نرم افزار خانه هوشمند به عنوان یکی از راه های کنترل خانه هوشمند می باشد که مراکز نیز آن را در اختیارتان قرار می دهد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به خانه هوشمند دکتر بی ام اس که وب سایت آن doctorbms.com می باشد مراجعه نمایید این مرکز خدمات هوشمند سازی را روی لوازمی همچون پرده ها، روشنایی های منزل ،سیستم صوتی و… اجرا می کند.

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 16 خرداد 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.