کم مصرف ترین ماینرها با تراهش بالا - پارسی زی
هدست گیمینگ استیل سریز

هدست گیمینگ استیل سریز

هدست گیمینگ استیل سریز امروزه ما گیمر ها برای اینکه بیشترین لذت را از بازی های خود ببریم نیاز است که از گجت های گیمینگ …

نمایندگی سامسونگ تهران کجاست + ویژگی های خدمات تعمیرات

نمایندگی سامسونگ تهران کجاست + ویژگی های خدمات تعمیرات

سامسونگ یکی از برندهای معتبر و محبوب در جهان است که محصولات متنوعی از جمله تلفن‌های همراه، تلویزیون، لوازم خانگی و سایر دستگاه‌های الکترونیکی تولید …

روش های کسب درآمد از تولید محتوا

روش های کسب درآمد از تولید محتوا

روش های کسب درآمد از تولید محتوا تولید محتوا به معنای ایجاد و ساخت محتوای قابل مصرف و ارزشمند است که می‌تواند به صورت متنی، …

مقدمه کم مصرف ترین ماینرها با تراهش بالا

در این مقاله سعی داریم بهترین ماینرها با مصرف برق کم و بازدهی بالا یا همان تراهش بالا به شما معرفی کنیم که در ابتدا به مبحث ماینر و تراهش یا هشریت می پردازیم و سپس چند ماینر به همراه خصوصیات آنها جهت بررسی معرفی خواهیم کرد.

ماینر چیست؟

ماینر رایانه ای با قدرت پردازش بالا می باشد که معمولا دارای مصرف برق زیادی است و همچنین حرارت زیادی تولید می کند. دستگاه های ماینر دارای اجزای مختلف همچون هشبرد که عملیات پردازش و ماین را انجام می دهد و پاور که وظیفه تامین برق قطعات را بر عهده دارد و کنترل برد که وظیفه هماهنگی و اتصالات بین قطعات ایجاد میکند و سایر قطعاتی همچون دسته سیم و فن و کابل را شامل می گردد.

هشریت یا تراهش چیست؟

تراهش یا هشریت معیاری برای سنجش قدرت دستگاه ماینر می باشد که از طریق آن می توان دریافت که دستگاه ماینر چه میزان سرعت جهت حل هش برای دریافت پاداش برخوردار است. بلاک های بیت کوین که حاوی تراکنش های صورت گرفته در شبکه می باشد، قبل از این که به بلاکچین اضافه گردند ابتدا توسط ماینرها هش صورت می گیرد و پس از تایید به بلاکچین اضافه می گردند.

در این قسمت به معرفی چند ماینر که دارای مصرف برق پایین و قدرت تراهش بالایی هستند می پردازیم

 

 

ماینر Whatsminer M30S 110Th

یکی از ماینرهایی که مصرف برق آن نسبت به درآمد مناسب است و دارای صرفه اقتصادی می باشد می توان به ماینر Whatsminer M30S 110Th اشاره نمود. این ماینر دارای الگوریتم SHA-256 است و که قدرت تراهش معادل ۱۱۰ خروجی دارد. این دستگاه ماینر به نسبت قدرت خروجی آن دارای مصرف برق ۳۴۷۲ وات است و در مقایسه با دیگر ماینرها بازدهی بیشتری دارد که کاملا مقرون به صرفه است، یعنی با قیمت فعلی بیت کوین این دستگاه ماینر ۳۲۰ میلیون تومان (۳۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان) قیمت دارد و درآمدی معادل ۱۰ میلیون تومان (۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان) خروجی آن می باشد. همچنین برای مشاهده درآمد ماینرها می توانید از ماشین حساب ماینر وبسایت ایران ماین استفاده نمایید.

این ماینر همانند دیگر ماینرها دارای دو فن که یکی ورودی هوای خنک و دیگری وظیفه خروجی هوای گرم را بر عهده دارند که با این کار عمل خنک کنندگی ماینر صورت می پذیرد. برق ورودی این دستگاه نیز ۲۲۰ ولت است و اتصال اینترنت آن هم از طریق کابل Ethernet  صورت میگیرد.

 

 

ماینر Whatsminer M31S 80th

ماینر بعدی که قصد معرفی آن را داریم، ماینر Whatsminer M31S 80th است که نسبت به ماینر Whatsminer M30S 110Th دارای هزینه و درآمد کمتری است زیرا قدرت تراهش دستگاه ماینر پایینتر است یعنی ۸۰ تراهش که ۳۰ تراهش کمتر از M30s 110Th قدرت دارد. برای خرید این ماینر باید ۱۴۰ میلیون تومان (۱۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان) هزینه نمود و درآمد این دستگاه ماینر نیز ۷ میلیون تومان (۷٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان) است که برقی معادل ۳۳۶۰ وات مصرف دارد و به نسبت مصرف و درآمد ماینر Whatsminer M30S 110Th 3 میلیون تومان (۳٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان) درآمد کمتر ولی مصرف برق تقریبا مشابهی را دارند.

 

 

خرید و مشخصات ماینر  Whatsminer M21S 58th

ماینر Whatsminer M21S 58th برای افرادی معرفی می شود که سرمایه کمتری دارند و نیاز به درآمد ثابت از بازار ارزهای دیجیتال می باشند. قیمت این دستگاه ۶۰ میلیون تومان (۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان) است که درآمدی معادل ۴٫۵ میلیون تومان (۴٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان) دارد. مصرف برق این ماینر ۳۳۶۶ وات است که مصرف مشابهی با دیگر ماینرهای با تراهش بالا دارد. پس ماینر Whatsminer M21S 58th به نسبت دستگاه ماینر تراهش بالا از نظر مصرف برق و بازدهی آن صرفه اقتصادی کمتری دارد.

 

نتیجه گیری کم مصرف ترین ماینرها با تراهش بالا

با توجه به دستگاه های ماینر معرفی شده که از طریق وب سایت ایران ماین نیز قابل سفارش است، از نظر مصرف برق، توان و درآمد حاصله دستگاه ماینر Whatsminer M30S 110Th از نظر مصرف برق با دیگر دستگاه ها مشابه است ولی درآمد بسیار بیشتری می توان از آن کسب نمود. ولی با توجه به اینکه برخی افراد سرمایه زیادی ندارند، می توانند دستگاه های با تراهش پایین تر تهیه کنند تا از درآمد ثابت حاصله از بازار ارزهای دیجیتال بهره مند گردند.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 8 تیر 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.