تحصیل در انگلیس | صفر تا صد شرایط تحصیل در این کشور بی‌نظیر اروپایی - پارسی زی
خانه های پیش ساخته را ارزان بخر

خانه های پیش ساخته را ارزان بخر

خانه های پیش ساخته را ارزان بخر با توجه به گرانی مسکن و سازه های سنتی تکنولوژی به کمک بشر آمد تا بتواند سازه هایی …

مزایای کرایه جرثقیل

مزایای کرایه جرثقیل

مزایای کرایه جرثقیل ایمنی حفظ ایمنی خودرو یکی از اساسی‌ترین قسمت هر کسب و کاری چه برای صاحبان کسب و کار چه برای مشتریان می‌باشد …

5 راهکار برای جلوگیری از خراب شدن دندان ها

5 راهکار برای جلوگیری از خراب شدن دندان ها

۵ راهکار برای جلوگیری از خراب شدن دندان ها پوسیدگی دندان که به عنوان حفره نیز شناخته می‌شود، می‌تواند منبع اصلی درد باشد. فرآیند پوسیدگی …

تحصیل در انگلیس | صفر تا صد شرایط تحصیل در این کشور بی‌نظیر اروپایی

از شرایط تحصیل در انگلیس چه می‌دانید؟

انگلیس با بافت جمعیتی متنوع و موسسات آموزشی معتبر، یک مقصد مهاجرتی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی است. از این رو، سالانه صدها هزار نفر از سراسر جهان، جذب مراکز تحصیلی انگلیس می‌شوند. همچنین برای افرادی که در پی تحصیل به زبان انگلیسی هستند، انگلیس بهترین کشور برای تحصیل است. این کشور با یک سیستم آموزش عالی بی‌نظیر و صدها دانشگاه در سطح جهانی، تجربه‌‌ای برتر را به دانشجویان بین‌المللی، نوید می‌دهد. در این مطلب، به شرایط تحصیل در انگلیس می‌پردازیم.

C:\Users\aa\Downloads\01.jpg

مختصری درباره سیستم آموزشی انگلیس

سیستم آموزشی در انگلیس به چهار بخش اصلی، آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه، تحصیلات تکمیلی و آموزش عالی تقسیم می‌شود. کودکان در انگلیس باید به طور قانونی در آموزش ابتدایی و متوسطه شرکت کنند. یعنی کودکان باید از ۵ سالگی تا ۱۶ سالگی، به طور مستمر تحصیل کنند.

پس از اینکه دانش‌آموزان، دوره متوسطه را به پایان می‌رسانند، این امکان را دارد که به تحصیلات ادامه دهند تا مدارک A-Levels، GNVQ، BTEC یا سایر مدارک را اخذ کنند. لازم به ذکر است که دانشجویان انگلیسی که قصد تحصیل در کالج یا دانشگاه را دارند، باید دوره‌های تحصیلات تکمیلی (Further Education) را بگذرانند.

اکثر دانشجویان بین‌المللی پس از تکمیل دوره‌ای معادل با تحصیلات تکمیلی انگلیس در کشور خود، گزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس را انتخاب می‌کنند. چراکه در این کشور، فرصت‌های تحصیل متنوعی وجود دارد. انگلیس با بیش از ۱۰۰ دانشگاه، دوره‌های آموزشی متعدد برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. جالب است بدانید که در این کشور، حدود یک سوم از کل دانشجویان به نوعی در دوره‌های آموزش عالی شرکت می‌کنند. همین مسئله باعث می‌شود که رقابت برای ورود به موسسات آموزشی، بسیار شدید باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم که برای ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی در انگلیس، زودتر اقدام کنید.

دوره‌های آموزش عالی در انگلیس

اغلب افرادی که قصد تحصیل در انگلیس را دارند، دوره‌های آموزش عالی را انتخاب می‌کنند. در این کشور، اکثر برنامه‌های مقطع کارشناسی بدین شکل هستند که برای به پایان رساندن دوره، باید در مدت سه سال، به شکل مستمر به تحصیل بپردازید. البته یک برنامه تحصیلی خاص با نام “دوره ساندویچ” در انگلیس، رواج پیدا کرده است. مدت زمان این ‌دوره‌ها، چهار سال است که شامل یک دوره یک ساله در محل کار (معمولا در سال سوم تحصیلات) است.

C:\Users\aa\Downloads\02.jpg

در سوی دیگر، دوره‌های تحصیلات تکمیلی یا کارشناسی ارشد معمولا کوتاه‌تر هستند و پس از اتمام دوره کارشناسی، اجازه شرکت در آن‌ها را دارید. برخی از رشته‌ها مانند پزشکی، دامپزشکی، حقوق و ..، برنامه‌های طولانی‌تری دارند که در برخی موارد، تا پنج سال به طول می‌انجامد. لازم به ذکر است که دانشجویان بین‌المللی، هزینه‌های تحصیل در انگلیس را به طور کامل پرداخت می‌کنند و هزینه کل بسته به دوره و مرکز آموزشی، متفاوت خواهد بود.

پیش‌نیازهای تحصیل در انگلیس

هر سطح تحصیلی در انگلیس، بسته به برنامه‌ای که انتخاب می‌کنید، شرایط متفاوتی دارد. جدای از اطلاعاتی که ما در اختیارتان می‌گذاریم، باید به طور خاص در مورد هر دوره‌ای که در نظر دارید، پرس و جو کنید. اما وجه مشترک تمام دوره‌ها و موسسات، این است که متقاضی باید در زبان انگلیسی، مهارت داشته باشد.

اشراف به زبان انگلیسی

برای اکثر موسسات، سطح درک و مهارت شما در زبان انگلیسی، رکن اصلی در پذیرش است. شما باید اثبات کنید که درک خوبی از زبان انگلیسی دارید. از این رو، برای تحصیل در انگلیس، باید در یکی از آزمون‎های متداول و معتبر زبان انگلیسی شرکت کنید. برخی از آزمون‌های موردقبول مراکز آموزشی انگلیس عبارتند از:

 • تافل؛ آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی
 • آیلتس؛ سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی
 • آزمون UCLES؛ سندیکای امتحانات محلی دانشگاه کمبریج

شرایط ورود به دانشگاه

هر دانشگاه در انگلیس، شرایط ورودی خود را تعیین می‌کند، بنابراین تمامی برنامه‌ها متفاوت هستند. برای شرکت در برخی برنامه‌های تحصیلی در انگلیس، افراد موظف به کسب مدرک با سطح الف (A) هستند و باید بالاترین نمرات را کسب کرده باشند. برای مثال در چهار درس، نمره کامل را کسب کنند یا نمرات معادل در BTEC و GNVQ. بنابراین در یک دانشگاه، دوره‌های مختلف، پیش‌نیازها و الزامات متفاوتی خواهند داشت.

C:\Users\aa\Downloads\03.png

البته برخی دانشگاه‌ها شروطی دارند که همه دانشجویان باید آن‌ها را برآورده کنند. به عنوان مثال، دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج عموما از همه دانشجویان می‌خواهند که در مصاحبه شرکت کنند، اما دانشگاه‌های دیگر چنین شرایطی ندارند.

جالب است بدانید که شما می‌توانید وارد دانشگاه شوید، حتی اگر سطح A را نگذرانده و در سیستم آموزشی انگلیس، تحصیل نکرده باشید. اما باید با مدیران مربوطه تماس بگیرید تا بدانید که چه مدارکی را باید ارائه کنید. در انگلیس، روند پذیرش از طریق سرویس پذیرش دانشگاه و کالج‌ها (UCAS) انجام می‌شود که تمام درخواست‌های را پردازش و دریافت می‌کند. شما باید از طریق UCAS درخواست دهید که مراحل آن به شرح زیر است:

 • ۱ سپتامبر، شروع فصل پذیرش
 • ۱۵ ژانویه، آخرین مهلت ارائه درخواست برای اتباع اتحادیه اروپا
 • ۳۰ ژوئن، مهلت ارائه درخواست اصلی
 • فرآیند تسویه از ۳۰ ژوئن تا ۳۰ سپتامبر

البته همانطور که پیشتر هم اشاره کردیم، روند درخواست در هر دانشگاه متفاوت است. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر، مستقیما با دانشگاه تماس بگیرید. پیش از ارسال درخواست به UCAS، باید تمام مدارک را جمع‌آوری کنید که عبارتند از:

 • نمرات آزمون و شرایط مورد نیاز دانشگاه برای دانشجویان بین‌المللی
 • یک بیانیه شخصی
 • یک مرجع نامه
 • رسید پرداخت به UCAS

ویزای تحصیلی انگلیس

دانشجویانی که قصد اقامت کمتر از ۶ ماه را دارند، باید ویزای ویزیتور دانشجویی را کسب کنند که محدودیت‌های بسیاری دارد. نوع دیگر ویزای تحصیلی انگلیس برای دانشجویانی است که قصد دارند بیش از ۶ ماه در این کشور بمانند. برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس، باید:

 • اپلای بگیرید و در یک دوره معتبر تمام وقت ثبت نام کنید یا در دوره‌هایی که حداقل ۱۵ ساعت مطالعه روزانه و سازمان یافته در هر هفته دارند، شرکت کنید
 • بتوانید هزینه دوره خود را بپردازید، از خود و سایر وابستگان خود حمایت کنید و بدون کار یا نیاز به کمک مالی از دولت بریتانیا، زندگی کنید
 • اثبات کنید که می‌توانید و قصد دارید رشته انتخابی خود را دنبال کنید
 • تضمینی ارائه کنید که پس از اتمام تحصیلات خود، از انگلیس خارج می‌شوید

C:\Users\aa\Downloads\04.jpg

فرصت ایده‌آل زندگی و تحصیل در انگلیس را از دست ندهید

تحصیل در انگلیس، یک گزینه اید‌ه‌آل است. همچنین پس از فارغ‌التحصیلی در انگلیس، چندین مسیر متفاوت در پیش روی شما خواهد بود. برخی از دانشجویان تحصیلات خود را ادامه می‌دهند و در مقطع دیگر مانند کارشناسی ارشد به تحصیل می‌پردازند. در سوی دیگر، جست‌وجو برای کار نیز امری رایج است، به ویژه برای دانشجویان بین‌المللی. در نهایت، باید بگوییم که چه در این کشور بمانید و چه به کشور خود بازگردید، تحصیل در انگلیس، یک فرصت بی‌نظیر است و آینده‌ای روشن را برای شما رقم خواهد زد.

 

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 3 مرداد 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.