بهترین تجهیزات الکتریکی را از کجا خریداری کنیم ؟

بهترین تجهیزات الکتریکی را از کجا خریداری کنیم ؟

تجهیزات الکتریکی مختلفی را می توانید از فروشگاه های مربوطه خریداری کنید. تجهیزات الکتریکی و روشنایی ، بخش مهمی از عناصر تشکیل دهنده یک ساختمان …

معرفی بیبی دوج، ارز دیجیتالی که در سال 2022 سروصدا کرد

معرفی بیبی دوج، ارز دیجیتالی که در سال 2022 سروصدا کرد

معرفی بیبی دوج، ارز دیجیتالی که در سال ۲۰۲۲ سروصدا کرد ارز دیجیتال بیبی دوج کوین، یک توکن نوپاست که توسط طرفداران ارز محبوب دوج …

سمساری چیست و چه کاربردی دارد؟

سمساری چیست و چه کاربردی دارد؟

سمساری چیست و چه کاربردی دارد؟ در تجارت کالای دست دوم ، در شهر برای کار کردن هر شخصی که فاقد مجوز است امری غیر …

قیمت خانه در استانبول به پول ایران

در مورد قیمت خانه در ترکیه به پول ایران اطلاعاتی ندارید؟ اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید خانه در استانبول و کار در استانبول را دارید باید در رابطه با قیمت خانه در استانبول به پول ایران و همین طور اجاره آپارتمان ارزان در استانبول اطلاعاتی را به دست بیاورید.

هزینه زندگی در این کشور نسبت به سایر کشور های اروپایی بسیار کمتر می باشد. بنابراین اکثر افراد ترجیح می دهند تا در این کشور خانه ای داشته باشند. استانبول یکی از بهترین مکان هایی است که می توان در آن خانه ای را خریداری کرد. همچنین قیمت خانه ها در این کشور متفاوت می باشند. هر کدام با توجه به ویژگی های خود قیمت متفاوت دارند.

حداقل چه مبلغی برای خرید خانه در استانبول باید پرداخت کرد؟

آیا قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارید؟ آیا می خواهید در هنگام سفر به ترکیه خانه مستقل داشته باشید؟ اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید باید بگویم که حداقل قیمت خانه در استانبول به پول ایران حدود ۵۵۰ میلیون تومان است.
شما برای سرمایه گذاری یا برای اینکه محلی برای اقامت خود داشته باشید باید حداقل ۵۰۰ میلیون تومان پرداخت نمایید. با این مبلغ می توان در نقطه متوسط شهر خانه ای با متراژ ۵۰ متر خریداری کرد. اما اگر قصد دارید خانه بزرگتر یا با متراژ ۷۰ متر بخرید باید حداقل ۷۰۰ میلیون تومان بپردازید.

خرید خانه و گرفتن اقامت ترکیه

برخی از افراد قصد دارند با خرید خانه اقامت ترکیه را دریافت کنند. در این حالت باید حداقل سه میلیارد تومان پرداخت کرد، تا بتوان اقامت یکساله دریافت کرد.

برخی از افراد فکر تصور می‌کنند که با مبالغی کمتر نیز می توانند اقامت دریافت کنند، اما باید گفت ملکی که برای دریافت اقامت خریداری می شود باید ویژگی هایی داشته باشد.

در صورتی که خانه این ویژگی ها را داشته باشد قیمت آن نزدیک به ۳ میلیارد تومان خواهد بود. برای دریافت اقامت دائم نیز باید ۱۵ میلیارد تومان برای خرید ملک بپردازید. در واقع باید گفت این باور که می توان با ۵۰۰ میلیون تومان خانه خرید و اقامت دریافت کرد غلط است. شما تنها با مبالغ کمتر می توانید صاحب خانه شوید، اما نمی توانید به کمک آن اقامت دریافت کنید.

بررسی قیمت خانه در استانبول به پول ایران در مناطق مختلف

قیمت خانه در استانبول به پول ایران تقریباً ۲۵ میلیون تومان می باشد. در واقع این قیمت برای هر متر مربع است. قیمت خانه ها می توانند در مناطق مختلف نیز متفاوت باشند.

برای مثال در منطقه بیوک چکمجه باید مبلغی حدود ۴۵ تا ۶۰ میلیون تومان برای هر متر مربع پرداخت کرد. همچنین در مناطق ساحلی قیمت خانه ها نیز بیشتر است.

اگر خانه ها لوکس باشند نیز قیمتی فراتر از حد تصور دارند. در منطقه بیلیک دوزو، قیمت خانه در منطقه ساحلی حدود ۷۵ میلیون تومان است اما در مناطق غیر ساحلی می توان خانه هایی با قیمت ۳۶ میلیون تومان خریداری کرد.

خانه هایی با قیمت بالا

قیمت خانه ها در مناطق ماسلاک، شیشلی، لونت، بومونتی، بشیکتاش، ببک، اتیلر، امیرگان و ایستینیه ۱۲۰ میلیون تومان است. قیمت خانه در استانبول به پول ایران در مرکز شهر بسیار بیشتر است.

حداقل قیمت هر متر مربع ۴۵ میلیون تومان است و حداکثر ۱۲۰ میلیون تومان می باشد. هرچه واحد لوکس تر باشد قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. به علاوه واحدهای ویلایی و ساحلی نیز قیمت های زیادی دارند.

هرچه متراژ خانه ها و امکانات آن ها زیاد تر باشد قیمت آن ها زیادتر خواهد بود. هنگامی که قصد خرید خانه دارید حتما در رابطه با ملک مورد نظر تحقیق کنید.

در رابطه با بدهی های بانکی آن نیز اطلاعاتی را کسب کنید. در هنگام انتقال مالکیت نیز سعی کنید در حضور شاهد این کار را انجام دهید. قبل از آن نیز می توانید با مشاورین مجرب مشورت نمایید تا فریب نخورید. اگر میخواهید خانه ای مناسب خریداری کنید حداقل باید ۹۰۰ میلیون تومان پرداخت نمایید.

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیم در رابطه با قیمت خانه در استانبول به پول ایران صحبت کنیم. همانطور که گفته شد حداقل مبلغی که برای خرید خانه باید پرداخت کرد ۵۰۰ میلیون تومان می باشد.

اگر می خواهید خانه مناسب تر و با امکانات متوسط خریداری کنید قیمت آن ۹۰۰ میلیون تومان خواهد بود. هرچه خانه در مرکز شهر باشد قیمت آن زیاد تر خواهد بود. در برخی از مناطق استانبول باید حداقل سه میلیارد تومان پرداخت نمایید تا بتوانید صاحب خانه شوید.

مطلب مفید کار در ترکیه نیز مطالعه کنید.

 

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 30 مرداد 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.