سفر با حیوان خانگی به استرالیا - پارسی زی
چطور یک دف متاع پور با کیفیت و ارزان بخریم؟

چطور یک دف متاع پور با کیفیت و ارزان بخریم؟

برای نوازندگی و سبک موسیقی‌های مختلف از سازهای متنوعی استفاده می‌شود. دف جزء سازهای پرطرفدار در موسیقی ایرانی هستند. دف نیز یکی از سازهایی است که بیشتر برای موسیقی سنتی مورداستفاده …

اتاق فرار و هرآنچه باید درباره آن بدانید

اتاق فرار و هرآنچه باید درباره آن بدانید

شاید شما نیز مثال مرگ دست جمعی بهتر از جشن تنهایی» را شنیده باشید؛ به همین دلیل بازی‌ها و سرگرمی‌های گروهی همیشه مورد توجه افراد …

داشتن چهره ای جذاب با محصولات آرایشی وولند

داشتن چهره ای جذاب با محصولات آرایشی وولند

داشتن چهره ای جذاب با محصولات آرایشی وولند لوازم آرایشی و بهداشتی ویترین بسیاری از فروشگاه ها را به خود اختصاص داده اند و این …

سفر با حیوان خانگی به استرالیا

یکی از پرطرفدارترین مقاصدی که ایرانیان برای مهاجرت آن را انتخاب می‌کنند کشور استرالیا می باشد و قطعاً برای اکثر افرادی که حیوان خانگی دارند، جدا کردن آنها همانند یک عضو خانواده بسیار سخت خواهد بود و ترجیح می‌دهند تا به روش های مختلف بتوانند حیوان خود را به کشور آمریکا ببرند.

شرایط و قوانین کلی برای ورود سگ به استرالیا وجود دارد که می‌توان به میکروچیپ، واکسیناسیون کامل، آزمایش تیتر هاری، مجوزها و فرم ها و جداول درخواستی این کشور، دریافت مجوز ورود، انتقال به واسطه روشهایی نظیر کارگو و مسافر و…. اشاره کرد. این نکته نیز به خاطر داشته باشید که هر نفر حداکثر می تواند دو سگ را به همراه خود به کشور استرالیا ببرد. هر کدام از این موارد باید به صورت جداگانه بررسی شوند و برای حیوان انجام شود (حداکثر تعداد حیوانات خانگی همراه مسافر برای حیواناتی نظیر گربه و سگ دو قلاده و پرنده زینتی ده قطعه می باشد).

قبل از اینکه در مورد جزئیات بردن حیوانات خانگی به استرالیا صحبت کنیم بد نیست بدانید شرکت حمل و نقل حیوانات خانگی ایران پت تراول به شما کمک می کند تا بتوانید به صورت قانونی پس از طی مراحل مختلف حیوان خانگی‌تان را به مقصد مورد نظر انتقال بدهید.

ایران پت تراول با بهره مندی از دامپزشکان برجسته و مشاوران حقوقی و همچنین برخورداری از روابط گسترده با شرکتهای بین المللی حمل و نقل حیوانات خانگی توانسته است این چالش را در خصوص انتقالات حیوانات به نقاط دیگر در دنیا، در کشور ایران برطرف نماید و در خصوص بردن حیوانات خانگی به استرالیا و مقاصد دیگر مدارک لازم را تنظیم و اخذ نموده تا افراد بتوانند بدون دغدغه حیوان خانگی شان را به مقصد مورد نظر ببرند.

گواهی سلامت

یکی از اصلی ترین مواردی که برای انتقال و بردن حیوانات خانگی به آمریکا ضروری می‌باشند دریافت گواهی سلامت حیوانات خانگی است. اگر که شما شرکت حمل و نقل حیوانات خانگی معتبری را انتخاب کرده باشید قطعاً آنها به خوبی این گواهی را برای حیوان شما تنظیم و ارائه می‌کنند تا هیچ مشکلی در خصوص انتقال حیوان وجود نداشته باشد.

به صورت کلی اعتبار گواهی سلامت یک هفته بوده است و توصیه می‌شود که مسافران چهار روز قبل از سفر خود یا همزمان با خرید بلیط سفرشان به منظور دریافت گواهی سلامت حیوانات خانگی اقدام نمایند. اگر که شما بتوانید به صورت کامل مدارک حیوان را آماده کنید و به اداره دامپزشکی مراجعه نمایید قطعا موفق به دریافت گذرنامه و گواهی سلامت حیوان خواهید شد.

تیتر هاری

برای انجام تست آنتی بادی هاری یا تیتر هاری بین ۱ تا ۳ ماه زمان خواهد برد و البته ممکن است علاوه بر این مورد حیوانات دیگری به روش های درمانی بیشتری نیاز داشته باشند. باید از آخرین واکسن هاری حداقل بیست و هشت روز گذشته باشد و این تست بین دو زمان واکسن هاری اعتبار داشته است. باید مطمئن شوید که پیش از جراحت یا همزمان با آن میکروچیپ گردیده باشد چرا که در غیر این صورت نیاز به واکسینه مجدد وجود دارد.

یکی از سوالاتی که بسیار در خصوص بردن حیوانات خانگی به استرالیا پرسیده می شود هزینه گذرنامه است. به خاطر داشته باشید که هر کدام از مراحل دریافت مدارک یا تیتر هاری و آزمایشات دارای هزینه متغیری هستند و بهتر است در این رابطه با دامپزشک و شرکت ایران پت تراول مشورت کنید.

دریافت گذرنامه حیوان خانگی نیاز به زمان دارد و باید شش ماه قبل از اینکه سفرتان را انجام بدهید برای شروع پروسه دریافت گذرنامه حیوان خانگی اقدام کنید.

میکروچیپ

نشانه گذاری یا میکروچیپ به زبان ساده یک تراشه الکترونیکی بارکد دار است که در زیر پوست حیوان خانگی قرار می گیرد. این بارکد با کدی که بر روی لیبل شناسنامه حیوان خانگی درج شده همسان است و نشان میدهد که حیوان خانگی شناسنامه دارد.

انجام واکسیناسیون برای حیوانات

قطعا یکی از موارد ضروری که به منظور انتقال حیوانات خانگی به استرالیا لازم است انجام واکسیناسیون است. باید برای حیوان تمام واکسن های ضروری تزریق شده باشد.

گذرنامه حیوانات خانگی

حیوان خانگی که وارد اتحادیه اروپا و دیگر کشورها میشود یک سند مشترک تحت عنوان پاسپورت حیوان خانگی دارد و این گذرنامه لازم است. دامپزشک رسمی می تواند بعد از اینکه بررسی های اسنادی و جسمی را بر روی حیوان خانگی انجام بدهد به صورت کلی این نتیجه را تحت عنوان گذرنامه صادر کند.

به منظور بردن سگ یا گربه به کشورهای دیگر نیاز به مدارکی چون شناسنامه و پاسپورت سگ یا گربه، انجام تست خون به منظور اندازه گیری تیتر آنتی بادی هاری، ارائه فیش واریزی برای هر حیوان، واکسیناسیون هاری، برگه واکسیناسیون، کارت میکروچیپ، دفترچه بهداشتی و کپی از آن، گواهی سلامت دامپزشکی، اصل گذرنامه مسافر و یک کپی از آن وجود داشته است.

ایران پت تراول شرکت حمل و نقل حیوانات خانگی در ایران است که کمک می کند تا شما بتوانید حیوانات خانگی تان را به مقصد مورد نظر ببرید.

 

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 21 دی 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.