چگونه عسل طبیعی را از تقلبی تشخیص بدهیم - پارسی زی
روش صحیح اطفای حریق چگونه است؟

روش صحیح اطفای حریق چگونه است؟

روش صحیح اطفای حریق چگونه است؟ تنها راه در امان ماندن از حریق، خاموش کردن آن است. اما چه راه هایی برای مهار کردن آتش …

آیا کلر در آب خطرناک است؟

آیا کلر در آب خطرناک است؟

آیا کلر در آب خطرناک است؟ در این مقاله به شرح فعالیت کلر زنی در آب اشامیدنی، علت انجام این کار و میزان کلر استاندارد …

چند اصل مهم در طراحی داخلی حتما باید بدانیم

چند اصل مهم در طراحی داخلی حتما باید بدانیم

هنگامی که با اصول اساسی طراحی داخلی آشنا باشید، می‌توانید هر فضایی را به مکانی بی نظیر تبدیل کنید. وقتی در یک اتاق با طراحی …

چگونه عسل طبیعی را از تقلبی تشخیص بدهیم

عسل یکی از شهد های مقوی و از لحاظ خاصیت دارویی و خوراکی بی نظیر است کسانی که اهل مصرف عسل به صورت مداوم هستند در مقابل هزینه ایی که برای خرید عسل می پردازند یکی از دغدغه هایی آنها این است آیا عسل خریداری شده اصل و ارگانیک است یا فیک و تقلبی می باشد.

برای خرید عسل طبیعی اصل باید یک سری نکات را رعایت کنیم تا از بابت خرید و هزینه ایی که میکنیم بهره ایی ببریم.

۱.خرید از فروشنده معتبر یا محل تولید عسل

در مرحله اول سعی کنید عسل را از افراد آشنا و شناخته شده خریداری کنید و از افراد آشنا که به آنها اعتماد داریم  که محصول ناخالص و تقلبی دست به ما نمی فروشند

۲. نوع دیگر آزمایش کردن عسل است ولی این کار برای خرید های جزیی و کم هزینه بردار است مگر اینکه بخواهید در این زمینه خرید و فروش داشته باشید و بخواهید به صورت عمده خریداری کنید و اصل بودن عسل برای کسب و کارتان مهم است.

۳. روش هایی خانگی وجود دارد که بیشتر برای عسل های تقلبی کاربرد دارد و برای عسل های مخلوطی و تغذیه ایی این روش جواب نمی دهد.

۴. شکرک زدن عسل به گفته بعضی از افراد عسل طبیعی شکرک می زند و این بستگی به گیاهی دارد که زنبور از آن تغذیه میکند که در مدت زمانی های متفاوت ممکن است عسل طبیعی شکرک بزند.

عسل خوب و بد و انواع عسل

اگر جزو کسانی هستید که مصرف عسل برایتان مهم است و می خواهید از خواص آن بهره ببرید سعی کنید از عسل مرغوب خریداری کنید در غیر این صورت به جای استفاده از عسل مصنوعی می توانید از شهد های دیگر مانند شهد خرما، شهد انجیر یا غیره استفاده کنید.

عسل هایی که به اسم عسل طبیعی به فروش می رسند توسط زنبور این ماده خوراکی را بدون دخالت انسان از همزیستی در طبیعت و بر گرفته از شهد گل ها و گیاهان بدست می آید. بهترین عسل در کوهستان ها در شکاف کوه ها و صخره ها  بودن استفاده از هیچ ماده غیر طبیعی ساخته می شود این محصول توسط افراد با تجربه جمع آوری می شود و برای فروش وارد بازار می گردد به دلیل محدودیت این عسل قیمت آن در بازار بیشتر از نمونه های دیگر است. ممکن است برخی از افراد سودجوء به اسم  عسل طبیعی عسل های فیک را در بازار می فروشند به همین دلیل توصیه می کنیم عسل اصل را از افراد قابل اعتماد خریداری کنید فقط به قیمت بالا اکتفا نکنید ممکن است عسل طبیعی قیمت مناسب هم در بازار وجود داشته باشد.

عسل خوب نمونه ایی از عسل که است که کیفیت خوبی دارد توسط زنبورداران با استفاده از گذاشتن کندوها در دامنه طبیعت با استفاده از تغذیه زنبور عسل از گل و گیاهان  این شهد بدست می آید.

عسل نامرغوب و فیک به دو روش تولید می شود

در روش نخست زنبور همچنان در تولید عسل دخالت دارد با این تفاوت که زنبور عسل بجای  تغذیه از گل و گیاهان طبیعی از مواد خوراکی مصنوعی تغذیه می کنند در این روش باز هم زنبور با توجه به مصرف خوراکی غیر طبیعی با پردازش طبیعی محصول خود را عرضه می کند.

 روش دوم مقداری از عسل طبیعی را با انواع مختلفی از شیره ها مانند شیره خرما، انگور، کشمش یا مواد گلوکزی مثل آب و قند قاطی کنند

بدترین نوع عسل چیزی است که صد در صد مصنوعی می باشد کلا اصل نیست و یک شهد تقلبی است که از مخلوط کردن مواد گلوکزی با شیره های مختلف بدست می آید خوشبختانه این عسل در کشور ما به ندرت وجود دارد.

روش شناسایی عسل خوب و مرغوب

وجود انواع مختلفی از عسل که هر کدام مربوط به اقلیم خاصی در کشور است شناسایی عسل خوب را دشوار کرده است و با وجود افراد سودجو و  ورود عسلهای نامرغوب و فیک شناسایی و تشخیص اصل خوب را از نمونه های تقلبی مهارت و تجربه می خواهد علاوه بر خرید از مراکز معتبر و افراد قابل اعتماد باید نکاتی را در خرید مد نظر قرار دهید.

1. میزان چسبندگی عسل باید فوق العاده باشد.

۲.پایداری ویژگی ها، عسل خوب و مرغوب  رنگ و بو و طعم آن پایدار است و در حالت اولیه باقی می ماند.

۳. عسل طبیعی میزان رطوبت زیادی ندارد از تشکیل حباب های داخل شیشه عسل هنگام تکان دادن ظرف میتوان میزان رطوبت آن را تشخیص داد.

۴. عطر و بوی عسل طبیعی مطبوع بوده و به خاطر تغذیه از گل های طبیعی رایحه خوشبویی دارند.

 

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 13 بهمن 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.