مدل پردهای ساده توری حریر کوتاه و شیک پذیرایی - پارسی زی
مدل پیراهن زنانه شیک و ساده خانگی و مجلسی

مدل پیراهن زنانه شیک و ساده خانگی و مجلسی

مدل پیراهن مدل پیراهن زنانه شیک و ساده خانگی و مجلسی همگی در سایت پارسی زی.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. مدل پیراهن …

مدل لباس زنانه جدید و ایرانی خانگی شیک برای عروسی

مدل لباس زنانه جدید و ایرانی خانگی شیک برای عروسی

مدل لباس زنانه مدل لباس زنانه جدید و ایرانی خانگی شیک برای عروسی همگی در سایت پارسی زی.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. …

مدل بستن روسری شیک و مجلسی لاکچری جدید

مدل بستن روسری شیک و مجلسی لاکچری جدید

مدل بستن روسری شیک مدل بستن روسری شیک و مجلسی لاکچری جدید همگی در سایت پارسی زی.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. مدل …

مدل پردهای ساده توری

مدل پردهای ساده توری حریر کوتاه و شیک پذیرایی

مدل پردهای ساده توری حریر کوتاه و شیک پذیرایی همگی در سایت پارسی زی.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

مدل پردهای ساده توری حریر کوتاه و شیک پذیرایی

مدل پردهای ساده توری حریر

پرده تور یکی از انواع پرده هایی است که به جرات می توان گفت که هرگز از مد نخواهند افتاد. این پرده ها را هم می توان در دکوراسیون هایی با سبک سلطنتی و هم دکوراسیون هایی با سبک مدرن به کار برد. این پرده ها در قرار گیری کنار یالان های بلند می توانند به شدت تجملاتی جلوه کنند. همچنین استفاده از آن ها به تنهایی می تواند یک زیبایی در عین سادگی تمام به وجود بیاورد. در ادامه با مدل های پرده تور بیشتر آشنا خواهیم شد.

مدل پردهای ساده توری حریر کوتاه و شیک پذیرایی

مدل پردهای ساده توری شیک

از انواع مدل های پرده تور می توان به پرده های حریر و گیپور اشاره داشت. که هر کدام از آن ها نیز با تنوع و مدل های متفاوتی در بازار موجود می باشد. که با هر کدام از آن ها به صورت جداگانه آشنا خواهیم شد.

پرده های گیپور: از آنجایی که یکی از عناصر بسیار تاثیر گذار در دکوراسیون خانه ها، پرده ها هستند. بنابراین انتخاب یک پرده مناسب می تواند تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی دکوراسیون فضا داشته باشد. پرده های گیپور یکی از انواع پرده های پر کاربرد در دکوراسیون فضا ها هستند. از این پرده ها معمولا در کنار یالان های تجملاتی در دکوراسیون های کلاسیک استفاده می شود.

مدل پردهای ساده توری حریر کوتاه و شیک پذیرایی

پرده های حریر: این پرده از ظرافت بیشتری نسبت به پرده تور و گیپور برخوردار هستند. از این پرده ها می توان به تنهایی در دکوراسیون خانه های مدرن استفاده کرد. استفاده از این پرده ها در به وجود آمدن زیبایی در کنار سادگی کمک بسیار زیادی می کنند.

مدل پردهای ساده توری حریر کوتاه و شیک پذیرایی

رنگ: نکته ی اولی که در انتخاب رنگ پرده تور از اهمیت برخوردار است. رنگی است که شما می خواهید برای پرده ها انتخاب کنید. پرده های توری در مدل های مختلف را می توان با تنوع رنگی نیز انتخاب کرد. برخی از این پرده ها فقط با رنگ های نباتی و سفید موجود هستند. اما برخی از آن ها در رنگ های مختلف در بازار موجود هستند. یکی از مزیت های پرده تور این است که، اگر بخواهید رنگی آن ها را انتخاب کنید. می توانید در طول روز نور طبیعی را در خانه داشته باشید و در زمان تاریکی هوا، رنگ آن جزوی از دکوراسیون منزل شما می شود. به طور مثال در برخی از دکوراسیون هایی که فقط از یک یا دو رنگ استفاده شده است، رنگ پرده ها را با رنگ کوسن ها ست می کنند.

مدل پردهای ساده توری حریر کوتاه و شیک پذیرایی

قد پرده: یکی از نکاتی که در انتخاب پرده های توری بهتر است به آن توجه داشته باشید قد پرده هاست. درست است که برخی از پنجره ها قدی و برخی کوتاه تر هستند. اما پرده های توری را بهتر است به صورت قدی مورد استفاده قرار دهید. در این صورت می توانید از یالان های ضخیم تر و مجلل در ترکیب با پرده های توری استفاده کنید. همچنین فضای شما مرتب تر و زیبا تر نشان داده می شود. البته در ادامه باید به این نکته اشاره داشت که، پرده های کوتاه برای فضای اتاق خواب مناسب می باشند. و برای فضای پذیرایی بهتر است از پرده های قدی استفاده شود.

مدل پردهای ساده توری حریر کوتاه و شیک پذیرایی

چند پنجره در کنار هم: اگر در فضای پذیرایی چند پنجره با فاصله های کم از هم وجود دارد. بهتر است از پرده های توری یکپارچه استفاده کنید. به طوری که برای هر پنجره یک پرده در نظر نگیرید. و یک پرده سر تا سری برای همه پنجره های کنار هم در نظر بگیرید. این کار علاوه بر اینکه به ابهت و شکوه فضای شما می افزاید. از به وجود آمدن فضایی شلوغ با چندین پرده در یک دیوار جلوگیری می کند.

مدل پردهای ساده توری حریر کوتاه و شیک پذیرایی

نور فضا: یکی دیگر از مواردی که امروزه در تمامی دکوراسیون های داخلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، بهره گیری از نور طبیعی در فضا است. انواع مدل های پرده های توری یکی از گزینه های بسیار مناسب برای استفاده از نور طبیعی در فضای مورد نظر است. با استفاده از پرده های ضخیم معمولا در طول روز هم امکان استفاده از نور طبیعی وجود ندارد. اما پرده های توری به راحتی نور را از خود عبور داده و در طول روز می توان از نور استفاده نمود. همچنین اگر به دنبال فضایی بهاری و مدرن هستید استفاده از این پرده ها می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

مدل پردهای ساده توری حریر کوتاه و شیک پذیرایی

موضوع دیگر که در خرید پرده باید دقت کنید جنس و مدل والان توری می باشد ، معمولا جنس و مدل والان ها بسیار مهم هست چرا که یک گزینه ی تزیینی به حساب می‌آید و انتخاب سبک و جنس و مدل والان توری مناسب می تواند در دکوراسیون کلی فضا اثر گذار باشد مخصوصا برای پارچه پردهای توری که انواع پارچه پردهای توری را در ادامه برایتان شرح می دهیم.

مدل پردهای ساده توری حریر کوتاه و شیک پذیرایی

اول اینکه جنس های والان پرده توری شامل حریر ، کتان ، مخمل ، ابریشم و ساتن هستند که انتخاب نوع جنس بستگی به سلیقه و نوع دکوراسیون و هزینه ی که می‌خواهید بپردازید دارد به عنوان مثال برای سبک های کلاسیک یا سلطنتی و اتاق های اصلی و پذیرایی میتوانید از پرده حریر یا ابریشم استفاده کنید ولی اگر میخواهید برای آشپزخانه یا اتاق خواب تان مدل والان توری انتخاب کنید جنس های کتان عالی می باشند ، موضوع دیگر در پارچه پردهای توری شکل والان می باشد که معمولا خانه های دکوراسیون مدرن سبک های بسیار ساده دارند و دکوراسیون های کلاسیک معمولا طرح دار هستند.

مدل پردهای ساده توری حریر کوتاه و شیک پذیرایی

از انواع طرح پرده توری می‌توان به پرده حریر و پرده گیپور اشاره کرد که هر یک از آنها دارای تنوع و مدل‌های متفاوتی در بازار هستند. از اصلی‌ترین و مهم‌ترین دلایل محبوبیت و پرطرفدار بودن این مدل از پرده، عبور دادن نور به مقدار زیاد است چرا که فضا را روشن‌تر خواهد کرد. این تایپ از پرده به علت بافت خاصی که دارد نور خورشید را به آسانی از داخل تار و پودهای پارچه خود عبور خواهد داد. یکی از مزایای این نوع از پرده این است که شما می‌توانید از آن در پرده پذیرایی، پرده اتاق خواب و پرده آشپزخانه استفاده خوبی کنید و لازم به ذکر است که این مدل از پرده دارای هیچ گونه محدودیتی در طرز استفاده خود نیست.

مدل پردهای ساده توری حریر کوتاه و شیک پذیرایی

پرده پذیرایی توری حریر: پارچه پرده حریر نسبت به پارچه پرده گیپور و یا توری دارای ظرافت بسیار بیشتری است و می‌توانید از این پرده به تنهایی در دکوراسیون مدرن و شیک امروزی نیز استفاده کنید که هم سادگی خاص خود را دارد و هم زیبایی و چشم نوازی خاصی را به فضای سالن پذیرایی خواهد بخشید.
پرده پذیرایی توری گیپور: همان گونه که می‌دانید پرده یکی از عوامل اصلی زیبایی و جذابیت در دکوراسیون خانه است که حائز اهمیت بسیار زیادی است. پرده توری گیپور از جمله پرده‌هایی است که دارای کاربرد بسیار زیادی است و در کنار آن می‌توانید از والان تجملاتی و اشرافی نیز در دکوراسیون سبک کلاسیک استفاده کنید.
علاوه بر مدل‌های ذکر شده در بخش بالا پارچه پرده پذیرایی توری دارای انواع دیگری نیز است که شامل موارد زیر می‌شود:
پرده توری که به طور معمول برای جلوگیری از نفوذ پشه به داخل خانه استفاده می‌شود، در قسمت جلویی پنجره نصب خواهد شد. این طرح از پارچه توری جنبه زیبایی و دکوری ندارد و تنها کاربرد آن جلوگیری نمودن از نفوذ پشه و حشرات است.

پرده توری در طرح‌های مختلف و تنوع رنگی بسیار زیادی وجود دارد. بعضی از این مدل پرده‌ها در رنگ‌های سفید و یا نباتی در بازار وجود دارند. در صورتی که قصد داشته باشید تورهای رنگی را انتخاب و تهیه کنید، در طو روز نور آفتاب را در خانه خواهید داشت و در شب رنگ آن نیز بخشی از دکوراسیون سالن پذیرایی محسوب خواهد شد. به عنوان مثال شما می‌توانید در بر خی از دکوراسیون‌هایی که در انها تنها از یک و یا دو رنگ استفاده شده است، رنگ کوسن‌ها را با رنگ پرده‌ها ست کنید. یکی از پر کاربردترین رنگ‌ها در پرده‌های پذیرایی توری رنگ سفید است. این رنگ از پرده را می‌توان با هر چیدمان و فضایی ست کرد و همین طور در دکوراسیون کلاسیک نیز دارای جایگاه مخصوص به خود است.

مدل پردهای ساده توری حریر کوتاه و شیک پذیرایی

به طور معمول یکی از دغدغه‌های بزرگ کسانی که پارچه پرده توری را خریداری می‌کنند، طرز شستن آنها است. این دسته از پرده‌ها به علت نوع بافت و جنسی که دارند بسیار آسیب پذیر هستند و در صورتی که به درستی و با اصول مخصوص خود شسته نشوند امکان دارد صدمه ببینند. پارچه توری و حریر به علت نوع الیاف به کار رفته در ساخت آنها بسیار حساس هستند و در صورتی که بیش از اندازه در معرض مواد شوینده قرار بگیرند ممکن است تغییر رنگ دهند و همچنین شکل خود را از دست خواهند داد و ظاهری گرفته به فضای خانه می‌دهند.

مدل پردهای ساده توری حریر کوتاه و شیک پذیرایی

این طرح از پرده‌ها به طور معمول به رنگ‌های روشن در بازار موجود هستند و به همین دلیل باید به طور مرتب شسته و پاکسازی شوند و در صورتی که کثیفی و آلودگی بر روی آنها باقی بماند، حتی با شست و شوی زیاد نیز از بین نخواهد رفت به طوری که حتی امکان دارد پرده آسیب ببیند. جهت شستن و تمیز کردن این تایپ از پرده شما هم می‌توانید آن را به صورت دستی بشویید و پاکسازی کنید و هم می‌توانید برای شستن آن از ماشین لباس شویی استفاده کنید ولیکن باید این نکته را در نظر داشته باشید که در هر دو صورت باید ملاحظات لازم را انجام دهید تا مشکلی برای آن پیش نیاید.

مدل پردهای ساده توری حریر کوتاه و شیک پذیرایی

پس از شستن پرده به صورت دستی، به هیچ وجه آن را نچلانید، چرا که با انجام این کار احتمال پاره شدن آن را چند برابر خواهید کرد. همچنین پس از شستن پارچه پرده توری حتما پیش از نصب کردن آن در جای خود، درزهای پنجره را نیز تمیز کنید تا پرده‌ها مجدد آلوده و کثیف نشوند. در تمیز کردن پرده‌ها حتما از مواد شوینده متناسب با جنس پارچه آن استفاده نمایید چرا که مواد شوینده نامناسب توانایی این را دارد که آسیب بسیار زیادی را به پرده وارد کند. همین طور هرگز پرده توری و یا حریر را در هنگام شست شوی دستی با ناخن چنگ نزنید زیرا سبب پاره شدن آن خواهد شد.

مدل پردهای ساده توری حریر کوتاه و شیک پذیرایی

آخرین بروز رسانی در : شنبه 13 اسفند 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.