جراحی بیماری ها و تومور های مغز و ستون فقرات در کلینیک مغز و اعصاب دکتر مرتضوی - پارسی زی
سنگ پوکه معدنی

سنگ پوکه معدنی

پوکه معدنی که در نتیجه فعالیت های آتشفشانی به وجود می آید به نام های پوکه، زنگ، کیسیر و توف نیز شناخته می شود. با …

راهنمای خرید کوادکوپتر بدون دوربین

راهنمای خرید کوادکوپتر بدون دوربین

راهنمای خرید کوادکوپتر بدون دوربین خرید کوادکوپتر بدون دوربین به عنوان یک ابزار پرهزینه و همچنین یک سرگرمی محبوب برای کاربران مختلف می‌تواند جذاب باشد. …

فروشگاه آنلاین فروش کاشی و سرامیک فلورا استیل

فروشگاه آنلاین فروش کاشی و سرامیک فلورا استیل

این یک راهنمای خرید کاشی و سرامیک برای خانه هایی است که اقدام به نوسازی کرده اند. برندهای مختلف ایرانی و خارجی متفاوتی برای خرید …

جراحی بیماری ها و تومور های مغز و ستون فقرات در کلینیک مغز و اعصاب دکتر مرتضوی

کلینیک جامع مغز و اعصاب دکتر مرتضوی با شماره تماس ۰۹۹۱۸۴۰۰۰۸۴ و آدرس سایت www.mortazaviclinic.com جهت ارائه خدمات پزشکی در خدمت بیماران عزیز است.

دکتر مرتضوی، متخصص جراحی مغز و اعصاب، فوق تخصص قاعده جمجمه و عروق مغز، و مدیر و موسس کلینیک جامع مغز و اعصاب مرتضوی در ایران و آمریکا هستند که علاوه بر تدریس و پژوهش در این زمینه، تومورهای پیچیده و ضایعات عروقی مغز و نخاع را نیز جراحی و درمان می‌کنند.

ایشان پس از گذراندن تحصیلات متوسطه در دبیرستان البرز تهران، به تحصیل پزشکی، تخصص ارتوپدی و فوق تخصص ستون فقرات در دانشگاه Karolinska در استکهلم سوئد پرداخته، و سپس برای کسب تخصص در جراحی مغز و اعصاب به دانشگاه آلاباما در بیرمنگهام آمریکا رفته و زیر نظر اساتیدی چون Mark Hadley، James Markert، Winfield Fisher و Shane Tubbs به تحصیل پرداخته، و در این دوره جوایز متعددی از جمله جایزه تحقیقاتی Richard Morawetz و Beverley Walters را دریافت کرده‌اند. ایشان، دوره فلوشیپ تحقیقاتی پسا دکتری در ترومای و بازسازی عصبی را در Barrow Neurological Institute زیر نظر Nicholas Theodore و Robert Spetzler گذراندند و موفق به کسب جایزه سالانه نخاع انجمن جراحان مغز و اعصاب آمریکا نیز شدند. پس از آن نیز دو فلوشیپ بالینی در رشته جراحی قاعده جمجمه و عروق مغزی را زیر نظر پیشگامان مشهور جهانی جراحی مغز و اعصاب همچون Takanori Fukushima در ژاپن و Laligam Sekhar در دانشگاه واشنگتن در سیاتل آمریکا گذراندند.

برخی ناهنجاری ها و بیماری های مغز و اعصاب که در کلینیک جامع مغز و اعصاب دکتر مرتضوی می توانید در جهت بهبود بیماری خود تلاش کنید :

آنوریسم

چشم انداز زندگی برای افراد مبتلا به آنوریسم

بدون تردید پارگی آنوریسم تهدید کننده زندگی است. اگر آنوریسم در مغز بیمار پاره شود، منجر به سکته می‌شود. چنانچه درمان فوری صورت نگیرد، می‌تواند کشنده باشد. اما اگر فوراً تحت نظر قرار بگیرید، ممکن است نتیجه دیگری رقم بخورد. بسیاری از افراد نیز با توانبخشی و مراقبت‌های دیگر به خوبی بهبود می‌یابند. پزشکان می‌توانند به بیمار در مدیریت آنوریسم‌های کوچکتر و پاره نشده کمک کنند. پزشک وضعیت بیمار را از نزدیک زیر نظر خواهد داشت. دارو یا جراحی می‌تواند خطر پارگی را به حداقل برساند. میزان نتیجه بخشی مراقبت‌ها به نوع آنوریسم بستگی دارد.

انواع مختلف آنوریسم چیست؟

آنوریسم می‌تواند در هر یک از شریان‌های بدن ایجاد شود. می‌تواند در قلب ، شکم، مغز یا پاها ایجاد شود. محل تعیین کننده نوع آنوریسم است. برای مثال آنوریسم شریان مغزی میانی یا MCA بیست درصد از تمام آنوریسم‌های داخل جمجمه‌ای را تشکیل می‌دهند و یا آنوریسم آئورت بسیار شایع ترین است. آنها در آئورت ، بزرگترین شریان بدن تشکیل می‌شوند. آئورت خون را از قلب خارج می‌کند. آنوریسم‌هایی که در شریان‌هایی غیر از آئورت ایجاد می‌شوند، آنوریسم محیطی نامیده می‌شوند.

برای اطلاعات بیشتر به سایت دکتر مرتضوی (www.mortazaviclinic.com ) مراجعه کنید

ناهنجاری شریانی وریدی (AVM)

زندگی با ناهنجاری شریانی وریدی یا AVM چگونه است؟

اکثر افراد دارای AVM هرگز مشکلی نخواهند داشت. اگر علائم تا ۵۰ سالگی ظاهر نشوند، ممکن است هرگز ظاهر نشوند. گاهی اوقات زنان در نتیجه فشاری که حاملگی بر رگ های خونی وارد می کند، علائمی دارند. با این حال، نزدیک به ۱۲ درصد از افراد مبتلا به AVM برخی علائم را دارند. بزرگترین نگرانی مربوط به AVM ها این است که باعث خونریزی شوند. کمتر از ۴ درصد از AVM ها خونریزی می کنند، اما آنهایی که انجام می دهند می توانند اثرات شدید و حتی کشنده داشته باشند. مرگ در نتیجه مستقیم AVM در حدود ۱ درصد از افراد مبتلا به AVM اتفاق می افتد.

برای اطلاعات بیشتر به سایت دکتر مرتضوی (www.mortazaviclinic.com ) مراجعه کنید

 

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 16 اسفند 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.