قیمت میلگرد به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟ - پارسی زی
بهترین آهنگ ها از نظر متن شعر و ترانه

بهترین آهنگ ها از نظر متن شعر و ترانه

این مقاله جای بحث درباره متن شعر و ترانه آهنگ های جدید ایرانی می باشد که با توجه به کارشناسی بودن سایت آی ریتم در …

قیمت آجر نما اصفهان

قیمت آجر نما اصفهان

قیمت آجر نما اصفهان آجر اصفهان کاربرد زیادی در صنعت ساختمان و ساخت بنا داشته و کیفیت ساخت آن برای سازندگان ساختمان بسیار مهم است …

زیباسازی فضای داخلی ساختمان با هنر گره چینی

زیباسازی فضای داخلی ساختمان با هنر گره چینی

زمانی که بخواهید از زیبایی‌های فضای داخلی لذت ببرید باید هارمونی بین عناصر مختلف را رعایت کنید. توجه کردن به بخش‌های مختلف یک محیط داخلی …

قیمت میلگرد به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

میلگرد ها انواع مختلفی دارند که هر کدام در سایزهای متفاوت برای اهداف مختلف استفاده می شوند اما جزو مهمترین تجهیزات و متریال ساختمان سازی به حساب می آیند. سوالی که برای خیلی از شما هم قبل از سفارش میلگرد به وجود می‌ آید، این است که قیمت میلگرد چگونه است. عوامل مختلفی هستند که قیمت میلگرد را تحت تاثیر قرار می دهند که شما باید در مورد آنها به طور کامل تحقیق کنید که ما اطلاعات کاملی را در این باره در اختیارتان قرار می دهیم. پس با ما همراه باشید.

توضیحاتی در مورد میلگرد

قبل از صحبت راجع به قیمت میلگرد بهتر است که راجع به خود میلگرد اطلاعاتی را برایتان ارائه دهیم. قیمت میلگرد بر اساس کیفیت آن متفاوت است. میلگرد مکمل بتن در صنعت ساختمان سازی به حساب می آید. نقش و وظیفه اش این است که سازه های ساختمانی را محکم کند و در نتیجه یک مقاومت و خاصیت چرخشی و کششی در میلگرد وجود دارد و زمانی که به آن نیروی سنگین وارد شود و تحت فشار بالایی قرار بگیرد؛ خرد نمی شود. بلکه این نیرو را انتقال می دهد و به استحکام سازی کمک می‌ کند. دیگر ویژگی که در مورد آن وجود دارد، این است که دمای انبساط نزدیکی با دیگر اجزای ساختمانی دارد و در شرایط جوی مختلف خیلی خوب دوام می آورد‌.

میلگرد آجدار چیست؟

در مورد میلگرد آجدار باید گفت که یکی از مهم ترین انواع میلگرد هستند و شاید خیلی ها بخواهید قیمت میلگرد آجدار را متوجه شوید، باید بگوییم که آنها از شمش و بیلت های فولادی تولید می شوند؛ به گونه ای که تحت عملیات نورد گرم قرار می‌ گیرند. از ضایعات آهن آن ها برای تولید میلگرد ها استفاده می کنند و کیفیت محصول را بالا می برند. استانداردسازی های مختلف روی آنها انجام می دهند تا زمانی که به مرحله اجرایی و فروش برسند. شما به عنوان مشتری مشخصات کامل و آنالیز را ارائه می دهید و مناسب ترین انتخاب برای شما انجام می شود. مواد خام اولیه ای که برای تولید، استفاده می شود روی قیمت‌گذاری آن ها تاثیرگذار است. برآمدگی های تکرار شونده روی میلگرد آجدار وجود دارد که باعث می شود سطح اصطکاک افزایش پیدا کرده و بین میلگرد و بتن درگیری بیشتری وجود داشته باشد و یک ترکیب یکپارچه را به وجود بیاورد‌.

قیمت میلگرد

در مورد قیمت میلگرد باید بگوییم موارد مختلفی هستند که این قیمت‌ ها را تغییر می‌ دهند.‌ کارخانجات مهمی از آنها در سطح کشور ما ایران وجود دارد که میلگردها را تولید می کنند‌. شما می توانید از داخل سایت قیمت ها را متوجه شوید اما قبل از آن باید بگوییم معتبرترین کارخانه تولید کننده میلگردها کارخانه ذوب آهن اصفهان است که بر اساس استانداردهای روسی، میلگردها را تولید می کنند‌. قطر آنها در انواع مختلف متفاوت است که همین موضوع ردی قیمت اثرگذار است و قدرت تولید آنها در ذوب آهن اصفهان به ۴۰ میلی‌متر می‌ رسد.

در واقع میلگرد یک مارپیچ جناغی دارد که در دو نمونه یکنواخت یا جرم مرکب تولید می گردد. کنترل کیفی آنها به صورت یک آزمون کششی برای تست خمش روی محصول است. پیشرفت تکنولوژی در زمینه نورد باعث شده که تولید میلگرد افزایش پیدا کند. در واقع آنها سیستم هایی را طراحی کردند که دما را کنترل می کند‌ و در تولید محصولات سرعت بسیار بالایی را به وجود می‌ آورد و همین باعث می‌ شود که میلگردها جوش پذیری بالایی داشته باشند. هر چقدر این قابلیت در آنها بیشتر باشد، قیمت میلگرد هم افزایش می کند.

نکته مهم دیگر؛ جناغی بودن آج در میلگرد است‌ و در واقع باعث می‌ شود که مزیت بیشتری نسبت به تقاطعات عرضی و طولی داشته باشد. طبق آزمایشاتی که وجود دارد؛ این تقاطع مرکزی برای تنش خستگی میلگرد است که روی کیفیت میلگرد آجدار اثر منفی دارد که حتما روی قیمت هم تاثیرگذار خواهد بود و باید در نظر گرفته شود.

تولید کنندگان میلگرد آجدار در ایران

اگر بخواهیم تولید کنندگان میلگرد ها را در ایران نام ببریم باید بگوییم مهمترین آنها شامل موارد زیر است:

  • کارخانه فولاد کویر کاشان
  • کارخانه فولاد میانه
  • فولاد آناهیتا گیلان
  • مجتمع فولاد روهینا
  • شرکت فولاد کوثر اهواز
  • فولاد ابرکوه یزد
  • مجتمع فولاد خراسان
  • مجتمع فولاد شاهین بناب

کلام آخر

همانطور که در این مقاله متوجه شدید قیمت میلگرد تحت عوامل مختلفی تعیین می شود. همه چیز بستگی به سفارش شما و برند تولیدی دارد که قیمت را تحت تاثیر قرار می دهد. ما در این مقاله به طور کامل راجع به قیمت میلگرد ها و کارخانجات تولیدی آنها در ایران توضیحاتی در اختیارتان قرار دادیم.

 

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 15 خرداد 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.