تیغ اره نواری چیست و در چه مدل هایی استفاده می شود؟ - پارسی زی
چطور با پروفیل سبک تخت خواب تولید کنیم؟

چطور با پروفیل سبک تخت خواب تولید کنیم؟

چطور با پروفیل سبک تخت خواب تولید کنیم؟ تخت‌خواب پر استفاده‌ترین و مهم‌ترین وسیله در اتاق‌خواب و حتی خانه است. یک تخت‌خواب خوب، مقاوم و …

لیست کامل مراحل ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی ( مخصوص کارفرمایان)

لیست کامل مراحل ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی ( مخصوص کارفرمایان)

لیست کامل مراحل ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی ( مخصوص کارفرمایان) ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی همه شرکت‌هایی که دارای کد کارگاهی بیمه هستند و …

رزرو هتل در شیراز: رزرو ارزان هتل های پنج ستاره تا اقامتگاه ها

رزرو هتل در شیراز: رزرو ارزان هتل های پنج ستاره تا اقامتگاه ها

رزرو هتل در شیراز: رزرو ارزان هتل های پنج ستاره تا اقامتگاه ها شیراز یکی از شهرهای ایران است که در نیمه جنوبی این کشور …

تیغ اره نواری چیست و در چه مدل هایی استفاده می شود؟

تیغ اره نواری یک کالای مصرفی است و در بیشتر موارد برای راه اندازی یک کارگاه ساخت عایق و… استفاده می شود. این تیغ ها می توانند تا حد زیادی هزینه مربوط به تولیدات را کاهش دهند.

افرادی که از تیغ اره نواری استفاده می کنند، بهتر است ابتدا تمایز بین اره نواری و تیغ اره نواری را درک کنند. تیغ اره نواری وسیله ای است که در واقع برشی را در قطعه کار یا موردی که قرار است برش دهید، ایجاد می کند. تیغ های اره نواری معمولی دارای دندانه های قلابی هستند که مواد را از قطعه کار جدا می کنند. اره نواری دستگاهی است که تیغ را حمل می کند. این دستگاه شامل چرخ ها و موتور برای چرخاندن تیغ و یک میز یا وسایل دیگر برای قرار دادن قطعه کار و انتقال آن به داخل تیغ است.

C:\Users\Norozian\Downloads\download - 2023-05-25T051352.467.jfif

پارس خورشید

چگونه از اره نواری استفاده کنید؟

به کمک اره نواری مواد مختلف با تیغ های مختلف به طور موثر و اقتصادی برش داده می شوند. سبک ها و اندازه های مختلفی از تیغ اره نواری وجود دارند که برای مطابقت با هر ماده ای که ممکن است برش دهید، تولید شده اند، بنابراین زمانی که تصمیم به برش قطعه کار می گیرید، مهم است که نوع، اندازه و سبک تیغ را درست انتخاب کنید.

دستگاه اره نواری باید طوری طراحی شود که با تیغ ها و انواع مختلف قطعه کار هماهنگ باشد، به عنوان مثال، تیغ های برش اشکال فولادی بزرگ و پشم چوبی بسیار متفاوت هستند. هنگامی که تیغی را برای برش مواد خود انتخاب کردید، باید دستگاهی را برای حمل آن و پشتیبانی از قطعه کار خود استفاده کنید.

انواع سبک تیغ

اکثر افراد با تیغ سبک «دندان قلاب» آشنا هستند. هنگامی که یک تیغ اره نواری سبک دندان قلابی از مواد قطعه کار عبور می کند، هر دندان مقداری از مواد را جدا می کند. نتیجه یک شکاف در موادی است که تیغ از آنجا عبور کرده است. این شکاف را کرف می نامند. تیغ هایی که با استفاده از دندانه های فشرده تر کار می کنند، تیغ های سبک «برش» نامیده می شوند. این تیغ ها معمولاً گرد و غبار تولید می کنند. یک سبک متفاوت از تیغ، لبه چاقو یا تیغ «برش» است. همانطور که از نام آن پیداست، این تیغ ها با برش دادن مواد بدون برداشتن متریال، قطعات را جدا می کنند. این تیغ ها فقط روی مواد انعطاف پذیر مانند فوم نرم کار می کنند.

C:\Users\Norozian\Downloads\How-to-choose-the-correct-bandsaw-blade3.jpg

تیغ اره نواری

شرکت پارس خورشید سال ها تجربه در زمینه ارائه انواع تیغ اره نواری دارد. بر اساس این تجربه، پارس خورشید بهترین تیغ ها را برای برش عایق و سایر مواد با چگالی کم، متوسط و سخت به شما ارائه می دهد. این شرکت در زمینه لوازمی همچون اینورتر، سافت استارتر، ابزارآلات ایمنی و… نیز فعالیت می کند. دستگاه ها و سایر تجهیزات صنعتی این مجموعه با ضمانت به مشتری عرضه می شوند.

انواع تیغ اره نواری

فولاد کربنی: این تیغ اره نواری برای برش استاندارد و ارزان در صنعت عایق استفاده می شود. ½ اینچ(۱٫۲۵ سانتی متر) رایج ترین عرض برای این نوع تیغ ها می باشد. در هر اینچ از این تیغ ۳ دندان وجود دارد. تیغ فولاد کربنی انواع عایق ها را برش می دهد. البته این تیغ بهتر است برای مواد نرم تر مانند فوم اورتان یا فنولیک، پشم معدنی، پشم شیشه، سیلیکات کلسیم و مواد مشابه استفاده شود. تیغ های فولاد کربنی همچنین مواد شیشه سلولی را برش می دهند، اما دندان های آن ها به سرعت فرسوده می شوند و نیاز به تعویض مکرر تیغ دارند. عرض ۳/۸ اینچ تیغ فولاد کربنی وجود دارد. این تیغ برای برش های استاندارد و ارزان به عنوان تیغ همه کاره در صنعت عایق استفاده می شود.

تیغ کاربید: این یک تیغ اره نواری درجه یک در سبک برشی است که ظاهر بیرونی آن شبیه تیغ های فولاد کربنی می باشد، اما نوک هر دندان از یک ماده کاربید سخت الماسی ساخته شده است. این ماده بسیار گران‌تر از تیغ‌های فولاد کربنی است. بسیاری از صاحبان کسب و کار زمانی که طول عمر بالای تیغ کاربید را برای برش شیشه سلولی می بینند، آن را به تیغ های کربنی ترجیح می دهند و متوجه اقتصادی بودن آن می شوند. مدل ۱۰۳ این تیغ برای برش قطعات لوله با شعاع کوچک استفاده می شود. تیغ‌هایی با نوک کاربید سایر مواد عایق نرم‌تر را نیز برش می‌دهند.

تیغ اره نواری لبه گریت کاربید بسیار سریع شیشه سلولی را برش می دهد و مقاومت زیادی در برابر سایش دارد. تعداد کمی از کارگاه ها از این تیغ استفاده می‌کنند، چون هزینه بالایی دارد و با نهایت حساسیت حمل و نقل می شود. این تیغ هنگامی که به درستی و توسط یک نیروی کاربلد و آموزش دیده استفاده شود، می تواند مقرون به صرفه ترین تیغ باشد. N/A یک تیغ بسیار گران قیمت است که فقط برای برش شیشه سلولی استفاده می شود.

نکات مهم در خرید تیغ اره نواری

  • طولی که برای خرید تیغ اره نواری استفاده می کنید، از اهمیت زیادی برخوردار است. این طول باید با نوع برش مطابقت داشته باشد.
  • شما باید عرض تیغ اره نواری را انتخاب کنید. همیشه از عریض ترین تیغ ممکن استفاده کنید، چون این تیغ قوی تر است و فشارهای بیشتری را بدون خم شدن تحمل می کند.

حداقل شعاع منحنی برای هر عرض تیغ به شرح زیر است:

  • ۱۳ میلی متر (۱/۲ اینچ) ۶۳ میلی متر (۲ ۱/۲ اینچ)
  • ۱۰ میلی متر (۳/۸ اینچ) ۲۷ میلی متر (۱ ۱/۱۶ اینچ)
  • ۶ میلی متر (۱/۴ اینچ) ۱۹ میلی متر (۳/۴ اینچ)
  • ۵ میلی متر (۳/۱۶ اینچ) ۱۳ میلی متر (۱/۲ اینچ)
  • ۳ میلی متر (۱/۸ اینچ) ۱۰ میلی متر (۳/۸ اینچ)

فرم و مدل دندانه: سومین عنصری که در خرید تیغ اره نواری اهمیت دارد، فرم و مدل دندانه است. این موضوع به نوع کاری که قصد انجام آن را دارید بستگی دارد. به طور کلی، تیغ دندان پرش برای برش ریپ استفاده می شود، در حالی که تیغ دندان معمولی یا مثلثی برای برش متقاطع استفاده می شود.

C:\Users\Norozian\Downloads\download - 2023-05-26T011634.258.jfif

خرید تیغ اره نواری

 

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 15 آبان 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.