6 خرابی رایج یخچال فریزر سامسونگ - پارسی زی
ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه به روش درست ✅ (فروش با پیامک)

ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه به روش درست ✅ (فروش با پیامک)

ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه به روش درست ✅ (فروش با پیامک) امروزه بازاریابی تبلیغاتی قدرت زیادی در جذب مشتری و فروش و درامد بیشتر دارد …

خرید غذاساز بوش

خرید غذاساز بوش

چکیده : معرفی کامل غذاساز بوش و انواع آن و ویژگی ها   معمولاً آماده سازی و پخت یک غذای لذیذ و خوشمزه در نهایت به …

روشهای شگفت انگیز برای ثبت قانونی شرکت و برند

روشهای شگفت انگیز برای ثبت قانونی شرکت و برند

روشهای شگفت انگیز برای ثبت قانونی شرکت و برند ثبت شرکت و ثبت برند ، برای همه فعالان اقتصادی واژه هایی کاملا آشناست و اکثریت …

آشنایی با خرابی رایج یخچال فریزر سامسونگ کمک می کند تا در صورت خرید این نوع یخچال ، بتونید بهتر از آن استفاده کرده و زودتر برای رفع مشکلات آن اقدام کنید. یخچال فریزر سامسونگ از جمله دستگاه های پرطرفدار با ظاهر مدرن و عملکرد نسبتاً بالا هستند.  با این حال، مانند هر دستگاه دیگری خرابی یخچال فریزر سامسونگ نیز امری بدیهی است .

رایج ترین خرابی یخچال فریزر سامسونگ چیست ؟

۱ . خرابی کمپرسور

کمپرسور وظیفه پمپاژ فریون را از طریق مدار خنک کننده بر عهده دارد. در صورت خرابی کمپرسور، یخچال از کار می افتد.
در صورت خرابی کمپرسور ، یخچال به هیچ وجه روشن نمی شود، در حالی که چراغ محفظه یخچال روشن است. کمپرسور معیوب را باید با یک موتور جدید جایگزین کرد .

۲ . خرابی برد کنترل

در یخچال های مدرن ، برد کنترل عملکرد دستگاه را مدیریت می کند. این قطعه سیگنال ها را از تمام قطعات دریافت و پردازش می کند و همچنین به آنها دستوراتی می دهد. اگر برد کنترل خراب شود، یخچال به درستی کار نمی کند. علل خرابی برد اغلب با نوسانات برق یا رطوبت روی برد مرتبط است.
علائم خرابی برد بسیار متنوع است. اغلب، اگر برد کنترل خراب شود، یخچال روشن نمی شود. علائم زیر کمتر رایج است:

– محفظه یخچال خنک نمی شود.
– یخچال خاموش نمی شود.
– بوی سوختگی از دستگاه به مشام می رسد.
برای رفع این مشکل ، تعمیرکار برد را بررسی نموده تا متوجه شود که چه چیزی معیوب است. اگر اجزاء الکترونیکی از کار بیفتند، تعمیرکار آنها را با موارد جدید جایگزین می کند. کنتاکت های آسیب دیده، مسیرهای سوخته یا پوسیده ریز مدار لحیم می شوند. اگر پردازنده از کار افتاده باشد یا آسیب وارده به برد خیلی زیاد باشد، برد کنترل به طور کامل با یک برد جدید جایگزین می شود.

۳ . آسیب به سنسور یخ زدایی در مدل های No Frost

فرایند یخ زدایی اواپراتور به دستور سنسور یخ زدایی فعال و غیرفعال می شود. در صورت خرابی ،  یخچال وارد یخ زدایی نمی شود و اواپراتور با یخ بیش از حد پر می شود.
اغلب سنسور همراه با سایر عناصر سیستم یخ زدایی مانند فیوز، تایمر یا عنصر گرمایش خراب می شود .
به دلیل خرابی یخ‌ساز، یخچال وارد فرایند یخ‌زدایی نمی‌شود و یخ زیادی در فریزر تشکیل می‌شود. یخ جریان هوای سرد را از اواپراتور به محفظه تبرید مسدود می کند و خنک شدن را متوقف می کند. در این حالت کمپرسور مداوم کار می کند. صدای غیرمعمولی فن شنیده می شود .

۴ . خرابی فیوز سیستم یخ زدایی در مدل های با No Frost

فیوز برای محافظت از سیستم یخ زدایی از گرمای بیش از حد طراحی شده است. این فیوز به دلیل خرابی سنسور یخ زدایی از کار می افتد. اگر یخ‌ساز در حین یخ‌زدایی کار نکند، دما آنقدر افزایش می‌یابد که فیوز ذوب می‌شود، مدار قطع می‌شود و یخ‌زدایی روشن نمی‌شود.
در نتیجه یخ در فریزر تشکیل می شود. در عین حال قسمت یخچال گرم است. موتور عملاً خاموش نمی شود یا با توقف های کوتاه کار می کند. فیوز در اکثر یخچال های نو فراست در همان محفظه سنسور یخ زدایی قرار دارد و با آن تغییر می کند.

۵ . خرابی تایمر یخ زدایی در مدل های بدون فراست

تایمر یخ زدایی، بر اساس سیگنال های یخ زدا، زمان را محاسبه می کند و المنت یخ زدایی اواپراتور را روشن/خاموش و همزمان کمپرسور را خاموش و روشن می کند.
اگر تایمر یخ زدایی خراب شود، فریزر با لایه ای از یخ پوشانده می شود. در عین حال دمای محفظه یخچال بالاتر از دمای تنظیم شده است. موتور بدون خاموش شدن یا با وقفه های کم ، کار می کند. گاهی اوقات این خرابی یخچال های دو محفظه ای سامسونگ صدای غیرعادی ایجاد می کنند.

۶ . خرابی فن در مدل های نوفراست

در یخچال های دارای سیستم No Frost به یک فن برای گردش هوای سرد نیاز است. از اواپراتور واقع در فریزر، جریان هوای سرد از طریق کانال های مخصوص به درون یخچال فرستاده می شود. در اکثر موارد، فن به دلیل نقص در سیستم یخ زدایی از کار می افتد و مانع از چرخش فن می شود، در نتیجه پره های آن می شکند یا موتور می سوزد و این یکی دیگر از خرابی های یخچال دو محفظه سامسونگ است.
با وجود اینکه کمپرسور به طور مداوم یا با وقفه های کوتاه کار می کند، محفظه یخچال به خوبی خنک نمی شود. ممکن است صدای معمولی فن را نشنوید. اگر یخ زدایی اواپراتور No Frost نیز انجام نشد، یک لایه برفکی در فریزر تشکیل می شود.

برای رفع مشکلات یخچال فریزر سامسونگ ، لازم است از تعمیرکاران مجاز و با تجربه کمک بگیرید.
کارباما سرویس ، نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در کرج است که خدمات تعمیر یخچال ایکس ویژن در کرج و تعمیر یخچال ویرپول در کرج را نیز توسط تکنسین های آموزش دیده در تمام مناطق کرج ارائه می دهد. برای درخواست تعمیرکار یخچال سامسونگ در کرج ، با کارباما سرویس تماس بگیرید.
۰۹۱۲۹۰۰۵۱۸۰
www.karbamaservice.com

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 20 دی 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.