9 فرق فیشال و پاکسازی، کدام بهتر است؟ - پارسی زی
صفر تا صد راهنمای خرید سماور مسی زغالی؟ بخوانید که کلاه سرتان نرود

صفر تا صد راهنمای خرید سماور مسی زغالی؟ بخوانید که کلاه سرتان نرود

چکیده : سماور مسی باعث اصالت و درخشندگی هر خانه ای خواهد شد. و همین موضوع باعث رغبت استفاده مردم از سماور مسی زغالی می باشد، …

جدیدترین سبک های مبلمان و دکوراسیون با خرید اقساطی و به صرفه از تولیدی مبلین

جدیدترین سبک های مبلمان و دکوراسیون با خرید اقساطی و به صرفه از تولیدی مبلین

جدیدترین سبک های مبلمان و دکوراسیون با خرید اقساطی و به صرفه از تولیدی مبلین استعلام قیمت از واتساپ تلگرام و روبیکا راهنمای خرید طرح …

میلگرد چیست؟

میلگرد چیست؟

میلگرد چیست؟ خرید میلگرد : به محصولات فولادی با سطح مقطع دایره‌ای شکل و دارای طول زیاد نسبت به قطر میلگرد گفته می‌شود. از لحاظ …

۹ فرق فیشال و پاکسازی، کدام بهتر است؟

احتمالا تصور می­کنید پاکسازی و فیشال صورت هر دو یک تکنیک کاربردی برای افزایش طراوت و شادابی پوست هستند، اما باید گفت این دو فرق زیادی با هم دارند که در این مطلب به صورت کامل به آنها می­پردازیم.

اگر سوالاتی همچون اینکه چه زمانی باید از فیشال یا پاکسازی برای پوست خود استفاده کنم؟ یا چه تکنیکی متناسب نیاز پوست صورت من هست؟ ذهن شما را به خود مشغول کرده با ما همراه باشید تا در رابطه با تفاوت فیشال و پاکسازی صورت اطلاعات بیشتری کسب کرده و پاسخ سوالات خود را بیابید.

تفاوت اصلی فیشال و پاکسازی صورت چیست؟

در حالی که افراد زیادی فیشال و پاکسازی را یکی می­دانند باید گفت این دو متفاوت هستند. به عنوان مثال هر دو روش درمانی فیشال و پاکسازی باعث از بین بردن کثیفی، روغن، آلودگی از صورت، گردن و لب­ها می‌شوند. اما یکی از این دو فرآیند علاوه بر پاک کردن چربی­های اضافی، آرایش و کثیفی از روی صورت باعث افزایش خون رسانی، جوانی، شادابی و حفظ PH پوست می­شود که در ادامه بیشتر به آنها می­پردازیم.

پاکسازی

در پاکسازی تمرکز ۱۰۰٪ بر پاکسازی پوست است. در واقع در پاکسازی، پوست به شیوه­ای عمیق و اصولی صرفا تمیز شده و منافذ باز پوست کوچک­تر می­شوند، این در حالی است که فیشال شامل مراحل دیگری نیز هست. پاکسازی منجر به خلاص شدن کامل پوست از کلیه کثیفی­های انباشته شده روی آن، از بین بردن سلول­های مرده پوست، چربی اضافی و سبوم جمع شده در لایه بالایی پوست می­شود.

در واقع این روش درمانی باعث افزایش قدرت جذب مواد مورد استفاده بر پوست می­شود. بدین صورت زمانی که پوست تمیز می­گردد، مواد مغذی سریع­تر جذب پوست می­شوند. این روش در بردارنده پاکسازی عمیق، لایه برداری، بخار دادن به صورت و از بین بردن جوش­های سرسفید و سرسیاه و گاها استفاده از ژل تسکین دهنده است.

فیشال

در فیشال می­توان علاوه بر پاکسازی پوست صورت، از ماساژ و مواد مغذی مختلف همچون آبرسان­ها با هدف افزایش شادابی پوست استفاده کرد. علاوه بر این، لایه برداری اصولی که در فرآیند پاکسازی هم انجام می­شود، در فیشال وجود دارد و از آلودگی­ها و باکتری­های موجود بر پوست می­کاهد. همچنین به افزایش رطوبت، گردش خون و تغذیه پوست منجر می­شود. انجام اصولی فیشیال بر صورت باعث شادابی، جوانی و آبرسانی پوست می­شود و در نهایت پوستی سالم و زیبا برایتان به ارمغان می­آورد. در ادامه به بررسی جامع تفاوت فیشال و پاکسازی صورت می­پردازیم.

وجود ماساژ در فیشال

فیشال در بردارنده ماساژ کامل صورت است که به افزایش خون رسانی پوست کمک می­کند، در حالی که پاکسازی صورت دربرگیرنده هیچ گونه ماساژی نیست. به همین منظور مدت زمان انجام این دو روش درمانی هم متفاوت است. فراموش نکنید ماساژ پوست صورت به شیوه اصولی می­تواند باعث افزایش خونرسانی پوست، شادابی، لطافت، کاهش پیری پوست و چین و چروک­های موجود بر آن شود.

افزایش سلامت پوست صورت

این دو روش به صورت کلی باعث افزایش سلامت و شادابی پوست می­شوند اما فیشال با ایجاد ظاهری سالم و درخشان برای پوست و تنظیم PH آن منجر به حفظ سلامت پوست می­گردد. در ضمن ماساژی که بر صورت انجام می­شود باعث کاهش خطوط ریز، چین و چروک و اسکار آکنه می­شود.

این در حالی است که پاکسازی صورت را می­توان یک درمان آرایشی با هدف تمیز کردن و لایه ‌برداری پوست دانست. در واقع هدف پاکسازی، افزایش احساس تمیزی و لایه برداری پوست به دور از آلودگی­ها و بهبود ظاهر کلی آن است.

مدت زمان انجام درمان­ها

مدت زمان انجام فیشال و پاکسازی پوست با یکدیگر متفاوت است. به طور کلی فرآیند انجام فیشال یک الی دو ساعت با توجه به مرکز تخصصی سلامت و نوع پوست مراجع کننده به درازا می­انجامد. این در حالی است که پاکسازی پوست پس از ۳۰ الی ۴۵ دقیقه انجام می­شود.

نوع مواد و درمان مورد استفاده در پاکسازی و فیشال

فرآیند فیشال، متناسب با نوع پوست انجام می­شود. به عنوان مثال درمان انجام شده بر پوست حساس با پوست چرب متفاوت است. به همین خاطر گاها در فیشال درمان­هایی همچون لایه برداری که در پاکسازی، صورت نمی­گیرند، انجام می­شوند. شاید اصلی­ترین تفاوت فیشال و پاکسازی صورت را بتوان در تفاوت فرآیند درمان این دو روش دانست.

تفاوت زمان مراجعه برای درمان پاکسازی و فیشال

همانطور که قبلا به این موضوع اشاره کردیم شما می­توانید در منزل پاکسازی را انجام دهید، اما اگر مایل هستید هر هفته برای پاکسازی پوست خود به کلینیک پوست مراجعه کنید، باید گفت پس از ۳ الی ۴ روز برای پاکسازی تخصصی پوست توسط متخصص می­توانید به مطب مراجعه کنید.

البته این فرآیند برای فیشال متغیر است و هر ۲۸ الی ۳۰ روز یک بار نیاز به انجام دارد. در واقع فیشال را می­توان یک بار در ماه یا یک بار در شش هفته انجام داد.

فرآیند پاکسازی عمقی پوست

درمان پاکسازی صورت عمیقا بر از بین بردن آلودگی­های حاصل از محصولات آرایشی یا آلودگی هوا و … تمرکز دارد. این در حالی است که فیشال شامل لایه برداری، بخار پوست، رفع جوش­های سرسیاه و سرسفید و به دنبال آن ماساژ پوست با موادی همچون سرم­ها و مرطوب کننده­های مناسب پوست است.

هزینه متفاوت پاکسازی و فیشال

بد نیست بدانید هزینه پاکسازی پوست به دلیل مدت زمان درمان کوتاه، مراحل کمتر و مواد مورد استفاده بر پوست کمتر از فیشال است. به همین علت افرادی که صرفا خواهان پاکسازی سریع و ارزان پوست هستند، می­توانند از این درمان برای پاکسازی پوست خود استفاده کنند.

مشاوره در پاکسازی و فیشال پوست صورت

برای پاکسازی پوست، مراجعه کننده به هیچ مشاوره­ای نیاز ندارد این در حالی است که فیشال با توجه به نوع پوست، سن مراجع کننده و محصولات مورد استفاده وی متغیر است. به عنوان مثال فیشال پوست حساس دختری ۱۹ ساله با فیشال پوست حساس یک خانم ۵۰ ساله متفاوت است. به همین خاطر متخصصین قبل از شروع فرآیند درمان، مشاوره مورد نیاز را به مراجعه کننده ارائه می­دهند.

مراحل فیشال و پاکسازی

فیشال شامل فرآیند و پکیجی جامع از مراحل مراقبت از پوست است و علاوه بر پاکسازی پوست به تغذیه، آبرسانی، جوانسازی و سلامت آن کمک می­کند. تفاوت فیشال و پاکسازی صورت در نوع مراحل درمان است، به عنوان مثال در فیشال به طور معمول مراحل مختلفی از جمله پاکسازی، لایه برداری و مرطوب کردن پوست با کمک محصولات و تکنیک­های تخصصی نظیر ماسک صورت، سرم و ماساژ صورت می­گیرد.

این در حالی است که پاکسازی به خالی کردن جوش­های سرسیاه و سرسفید کمک می­کند و به کاهش کثیفی­ها و آلودگی­های موجود بر صورت منجر می­شود.

چه زمانی مناسب فیشال یا پاکسازی صورت است؟

با توجه به شرایط صورت و نوع پاکسازی که مدنظر شما است، می­توانید شب­ها قبل از خواب خود به پاکسازی پوستتان بپردازید. این در حالی است که پاکسازی اصولی را باید در مطب انجام داد. البته این ماجرا در فیشال متفاوت است و فیشال صورت را باید نزد متخصص و هر ۲۸ الی ۳۰ روز انجام داد. موضوع مهم بعدی در پاکسازی استفاده از مواد باکیفیت و متناسب با نوع پوست است. به همین علت شما باید با نوع پوست خود آشنایی داشته باشید و متناسب با آن از مواد مدنظرتان استفاده کنید.

انجام روش های مانند فیشال به خصوص اگر شما پوست چربی دارید، یکی از ضروریات خواهد بود. پس چه بهتر که قبل از انجام این روش با آن آشنایی کامل داشته باشید. برای اطلاع از ضرورت استفاده از فیشیال برای پوست چرب شما می توانید این مطلب از سلامت نیوز را مطالعه کنید.

 

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 30 بهمن 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.