10ایده طراحی دکوراسیون اداری مدرن - پارسی زی
پردرآمدترین دوره برنامه نویسی در تبریز

پردرآمدترین دوره برنامه نویسی در تبریز

پردرآمدترین دوره برنامه نویسی در تبریز اگر می خواهید بدانید در پردرآمدترین آموزش برنامه نویسی تبریز آموزش ببینید و پر کاربردترین زبان های برنامه نویسی را بشناسید …

اقدامات لازم جهت ثبت لوگو و علامت سازمانی

اقدامات لازم جهت ثبت لوگو و علامت سازمانی

اقدامات لازم جهت ثبت لوگو و علامت سازمانی در بازار پر رقابت امروز، لازمه بقا در بازار کسب و کار با ماندگاری در بازار مشتریان …

بهترین دستگاه های تصفیه آب در بازار ایران

بهترین دستگاه های تصفیه آب در بازار ایران

برای خرید بهترین مارک دستگاه تصفیه آب در ایران نیازمند تحقیقات و جمع آوری اطلاعات در رابطه با این دستگاه ها هستیم. برند های مختلفی …

۱۰ایده طراحی دکوراسیون اداری مدرن

طراحی دکوراسیون اداری به سبک مدرن، یک روش بسیار کارآمد برای بهینه سازی فضای اداری به حساب می آید. در ادامه شما را با چند ایده برای انجام یک طراحی حرفه ای، آشنا می کنیم.

ایده هایی جذاب برای طراحی شرکت به سبک مدرن

پیروی از روتین ها را کنار بگذارید

در دفاتر کاری مدرن، خبری از دیوارهای مسدودکننده نیست. در این دفاتر پلان کلی باز و آزاد طراحی می شود. طوری که ارتباط میان کارمندان به طور کامل حفظ شود. اما اگر انجام این کار برای شما به جهت نیاز به تمرکز در محیط، ممکن نیست، می توانید به جای استفاده از دیوار، از پارتیشن اداری استفاده کنید. پارتیشن های شیشه ای بهترین گزینه برای تفکیک صحیح فضای اداری به حساب می آید. این پارتیشن ها کمک می کند تا ضمن تقویت ارتباط بصری، فضای اتاق از هر جهت ایزوله باشد.

در دکور اداری خود فضاهای چند منظوره بسازید

یکی از دلایلی که از سبک مدرن در دفاتر کاری کوچک استفاده می شود، قابلیت این سبک در چند منظوره ساختن فضاهای اداری است. با انتخاب سبک مدرن به راحتی می توانید به بهینه سازی فضا پرداخته و از یک محیط کوچک، چندین کاربری مختلف ایجاد کنید. در این حالت فضای اداری به گونه ای طراحی می شود که یک اتاق علاوه بر اینکه کارکرد فعالیت دو کارمند را دارد، قابلیت تبدیل به اتاق کنفرانس را نیز داشته باشد. یا حتی برای استراحت کارمندان نیز فضای مناسبی به نظر برسد.

از معجزه رنگ های روشن کمک بگیرید

سبک مدرن ماهیت ساده و مینیمالی دارد. در این سبک خبری از تزئینات اضافه و جاگیر نیست. خوشبختانه رنگ ها نیز از طیف رنگ های روشن یا خنثی استفاده می شود. این هارمونی رنگ نه تنها به شرکت شما جلوه ای لوکس و جذاب می بخشد، بلکه در ترکیب با نور زیاد و متریال سبک، به بزرگنمایی محیط نیز کمک می کند. معمولاً در طراحی دکوراسیون اداری به سبک مدرن، از یک تا دو رنگ خنثی و یک تا دو رنگ شاد و انرژی بخش استفاده می شود.

اگر دفتر کار شما رسمی و سنتی است، می توانید رنگ هایی همچون بژ، طوسی، کرم و سفید را به عنوان رنگ غالب یا رنگ نیمه غالب استفاده کنید. اما در دفاتر کاری نوآور، رنگ هایی همچون سفید و کرم با رنگ های شادی همچون سبز، بنفش، زرد، نارنجی و حتی قرمز ترکیب می شود.

برای انتخاب بهترین رنگ برای طراحی دکوراسیون شرکت، لازم است تا با روانشناسی رنگ ها و همچنین رنگ های مکمل، آشنا شوید. چرا که استفاده از برخی رنگ ها خاص در شرکت، منجر کاهش تمرکز شده و راندمان کارمندان را کاهش می دهد.

استفاده از متریال های سبک را در اولویت قرار دهید

در اجرای سبک مدرن در دفتر کار، از متریال های سبک و ساده استفاده می شود. این متریال ها که عمدتاً شامل شیشه، چوب ساده، فلز، پارچه و تکستچرهای مینیمال می شوند، در ترکیب با رنگ های روشن، جلوه ای زیبا و شکیل ایجاد می کنند. به هیچ وجه در سبک مدرن شاهد بکارگیری چوب های منبت کاری شده، نقوش برجسته فاخر و متریال های سنگین نخواهیم بود. پس شما نیز تلاش کنید تا ساده ترین و البته شیک ترین متریال ها را در دفتر کار مدرن، به کار بگیرید.

با انتخاب مبلمان اداری مدرن یک شاهکار خلق کنید

در دفاتر کاری مدرن، از مبلمان های مدرن و مینیمال استفاده می شود. این دسته از مبلمان ها، شکل ظاهری بسیار ساده ای دارند. اما همزمان بسیار شیک و جذاب نیز بنظر می رسند. در ظاهر مبلمان های مدرن از اشکال انتزاعی و خاص برخوردار بوده و بیشترین تناسب را با رنگ و طرح حاکم بر محیط مدرن دارند. به طور معمول در ساخت این مبلمان ها از پارچه استفاده می شود. از آنجایی که این مبلمان ها ابعاد کوچک و جمع و جوری دارند، فضای زیادی اشغال نخواهند کرد. همین امر خرید و استفاده از مبلمان مدرن در دفاتر کاری کوچک را به یک امتیاز بزرگ در جهت بهینه سازی فضای اداری، تبدیل کرده است.

ایجاد سیرکولاسیون را فراموش نکنید

برای اینکه تردد کارمندان و مشتریان در فضای شرکت دردسر ساز نباشد، لازم است تا به شکل عمدی، یک مسیر برای تردد ایجاد کنید. بهتر است در مرکز شرکت خود از یک ست اداری برای پذیرایی از مهمانان ایجاد کنید. سپس مسیرهایی را برای دسترسی به این محیط ایجاد کنید. خط مسیر شما می توانید درست پیرامون این محیط مرکزی ایجاد شده و دسترسی به سایر فضاها همچون آبدارخانه و سرویس بهداشتی را ممکن سازد. توصیه می کنیم بسته به ابعاد فضای کار از یک مسیر عریض برای تردد استفاده کنید. شما می توانید با مطالعه مقاله بهترین طراحی دکوراسیون اداری به سبک مدرن، با اصول طراحی شرکت با سبک مدرن، بیشتر آشنا شوید.

یک ترکیب و چیدمان حرفه ای خلق کنید

آیتم موثر دیگر، چیدمان صحیح و ایده آل مبلمان های اداری است. واقعیت این است که هرقدر مبلمان شما شیک و شکیل باشد، تا زمانی که به شکل حرفه ای چیدمان نشده باشد، عملاً کارکردی نخواهد داشت. بر همین اساس توصیه می کنیم در چیدمان مبلمان ها فواصل استاندارد را در نظر بگیرید. همچنین با در نظر داشتن اصل نظم و تعادل، مانع از به هم ریختگی در چیدمان مبلمان اداری شوید. بهتر است با ایجاد یک چیدمان یکپارچه، مانع از منقطع شدن چیدمان شوید. این تکنیک می تواند به افزایش حس تعادل در محیط کمک دهد. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه چیدمان دفتر کار، مقاله مربوط به بهترین طراحی دکوراسیون اداری به سبک مدرن در لینک https://www.tasnimnews.com/fa/news/1401/12/16/2864161/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%A8%DA%A9-%D9%85%D8%AF%D8%B1%D9%86 مطالعه کنید.

از اکسسوری های مدرن و لوکس استفاده کنید

اگر دقت کنید در بسیاری از دفاتر کاری مدرن، از عناصر طبیعی و ساده، به عنوان یک اکسسوری اداری استفاده می شود. در واقعیت این المان های تزئینی به افزایش حس پویایی در محیط کمک کرده و جلوه دکوراسیون را نیز بهبود می بخشند. استفاده از این عناصر ساده ترین و کم هزینه ترین روش برای اضافه کردن اکسسوری به محیط کاری است. اما در کنار این شما می توانید انواع مختلف اکسسوری های مدرن و ساده همچون تابلو، آینه، فرش، پرده و … را نیز به دکوراسیون اداری خود اضافه کنید. در نهایت این دکوراسیون بسیار شیک جلوه کرده و حس حضور در منزل را در کارمندان تقویت می کند.

از معجزه نور طبیعی روز کمک بگیرید

در عموم دکوراسیون های مدرن، از نور خورشید برای روشن کردن فضا، استقبال می شود. شما نیز می بایست از نورگیرهای طبیعی شرکت بیشترین استفاده را ببرید. برای اینکار لازم است تا استفاده از پرده های ضخیم را کنار گذاشته و با حذف عوامل مسدود کننده نور، مسیری برای ورود آن ایجاد کنید.

در طراحی سیستم نورپردازی دفتر، حرفه ای عمل کنید

اگرچه استفاده از نور طبیعی روز کارکرد ویژه ای در افزایش حس شادابی در محیط و پاکسازی آن دارد، اما به هیچ وجه نباید به این میزان نور، متکی بود. بلکه می بایست به طراحی حرفه ای نور از طریق طراحی سیستم نورپردازی مصنوعی پرداخت. با طراحی صحیح نور، می توان ضمن افزایش کیفیت دکوراسیون، میزان بهره وری کارمندان را نیز تحت تأثیر قرار داد. بدین منظور بهتر است تا علاوه بر نورپردازی محیطی، برای هر میز کار یک سیستم نورپردازی مجزا تعبیه کرد و کنترل میزان شدت نور را به خود کارمندان سپرد.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 4 اسفند 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.