سنگ قبر رنگی یا سفید بخریم؟ - پارسی زی
زعفران کادوئی مهرانوش

زعفران کادوئی مهرانوش

میدونید با یک سرچ ساده یا سفر به مشهد میشه خیلی راحت زعفران خرید. اما شما چه قدر به کیفیت ، بسته بندی ، زمان …

انواع کیسه خواب و ویژگی‌های آن‌ها را بشناسید!

انواع کیسه خواب و ویژگی‌های آن‌ها را بشناسید!

انواع کیسه خواب و ویژگی‌های آن‌ها را بشناسید! کیسه خواب، کیسه‌ای است که معمولا از مواد عایق پر شده و برای گرم نگه‌داشتن فرد در …

خرید راحت و آرام با سرای دلگشا

خرید راحت و آرام با سرای دلگشا

خرید راحت و آرام با سرای دلگشا وقت‌های زیادی وجود دارد که دلمان می‌خواهد برای خریدی با قیمت مناسب به بازار برویم، اما شلوغی بیش …

همیشه یک رقابت بین رنگ سنگ قبر سفید و رنگی وجود دارد و متفضیان خرید نمی توانند به درستی تشخیص دهند که برای عزیزان خود کدام یک از گزینه ها را خریداری کنند. در بحث خرید سنگ قبر علاوه بر رنگ که تا حدی نشان می دهد که از چه جنسی هستند، مقاومت نیز مسئله مهمی است که باید به درستی مورد ارزیابی قرار بگیرد. در این مقاله قصد داریم برای شما عزیزان این مسئله را از نقطه نظرات مختلف مورد ارزیابی قرار داده و مشخص کنیم در خرید سنگ قبر، کدام عوامل را باید در نظر داشته باشید.

ویژگی‌های بهترین سنگ قبر

هنگامی که از نقطه نظرات مختلف این مسئله را مورد بررسی قرار می دهیم، علاوه بر بحث زیبایی شناختی که در آن، سنگ باید یک دست سفید و یا رنگی باشد، بحث مقاوت، مسئله بسیار مهم تری می باشد. سنگ قبر به صورت مستمر در معرض شرایط محیطی می باشد و باید قابلیت این را داشته باشد که در بلند مدت، سالم باقی بماند. به همین دلیل در هنگام خرید سنگ قبر، باید دو عامل زیبایی شناختی و مقاومت رادر نظر داشته باشید.

انواع رنگ سنگ قبر

از نقطه نظر زیبایی شناختی و رنگ به صورت کلی سنگ های قبر به سه دسته تقسیم می شوند، که هر یک از آن ها مقاومت و شرایط خاصی را دارا هستند. در این بخش به هر یک از آن ها نگاهی می اندازیم

رنگ مشکی

یکی از دو گزینه اصلی برای خرید سنگ قبر است که معمولا از سنگ های گرانیت بدست می آیند. این سنگ های قبر معمولا از نظر مقاومت در سطح بسیار بالایی هستند و یکی از گرانترین و زیباترین گزینه برای افرادی می باشد که به دنبال یک گزینه لاکچری هستند.

رنگ سفید

سنگ های قبر سفید که از مرمر به دست می آیند، در ایران از محبوب ترین گزینه ها می باشند که از نظر قیمت نسبت به رنگ های مشکی گرانتر بوده و از نظر مقاومت سطح پایین تری دارد. سنگ های مرمر در ایران بسیار شایع بوده و در سرتاسر دنیا نیز نمونه های برجسته ای از آن را می توان مشاهده کرد.

رنگ طوسی و قهوه‌ای

یکی از گزینه های خرید سنگ قبر است که به تازگی به شدت محبوب شده است و با ظهور سنگ های قبر نانو و قیمت پایین محبوبیت آن نیز افزایش پیدا کرد. این دو رنگ که معمولا از گرانیت و در موارد خاص تراورتن هستند، به دلیل قیمت های مناسب متقاضیان بسیار زیادی را در طی سالیان اخیر دارد.

تفاوت سنگ قبر سفید و سیاه در چیست؟

علاوه تفاوت های رنگی که بسیار مشهود هستند، در بحث سنگ مزارهای سفید و سیاه بحث مقاومت و تمیزی نیز بسیار مهم می باشند. به عنوان مثال شست و شوی سنگ های قبر سفید نسبت به نمونه های سیاه رنگ بسیار ساده تر هستند و نیاز به تعمیر دوره ای آن ها نیز بسیار کم می باشد. ولی از نظر مقاومت، سنگ های قبر سیاه رنگ گرانیت، بهترین گزینه برای شما هستند..

بهترین سنگ قبر سفید

از نظر بسیاری از کارشناسان، سنگ های قبر مرمر تمام سفید که رگه های سبز بسیار خاص دارند، بهترین گزینه می باشند. این سنگ های مرمر در حرم امام حسین به کار گرفته شده و زیبایی بسیار منحصر به فرد دارد. ولی در طی چندین سال اخیر البته سنگ های نانو تمام سفید تیز محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده اند.

بهترین سنگ قبر سیاه

بدون شک سنگ قبر تمام سیاه شبق را باید به عنوان بهترین گزینه برای خرید سنگ های قبر سیاه در نظر بگیرید. ولی اگر توان خرید چنین سنگ های قبری را ندارید، می توانید گزینه های ارزان تری را نیز در نظر داشته باشید.

سنگ بهشت تولید کننده برتر سنگ قبر در ایران

در بحث تولید سنگ های قبر، باید موارد بسیار متنوعی را در نظر داشته باشید. کارشناسان مجموعه سنگ بهشت همیشه بر آن هستند تا در هنگام خرید اینترنتی و حضوری، بهترین مشاوره ها را در اختیار شما قرار دهند تا بهترین مورد را خریداری کنید.

منبع: مجله اینترنتی ستاره

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 2 اردیبهشت 1403
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.