معرفی موزه ملی کوآلالامپور در کشور مالزی

معرفی موزه ملی کوآلالامپور در کشور مالزی

موزه ملی شهر کوآلالامپور به عنوان یکی از معروف ترین و همچنین بزرگترین موزه های موجود در کشور مالزی شناخته می شود. این موزه گنجینه ای بسیار غنی و پربار از میراث فرهنگی و تاریخی این کشور را درا است. موزه ملی مالزی و یا به عبارت دیگر موزه نگارا در قسمت مرکزی شهر کوآلالامپور واقع شده است و مجموعه ای بسیار باشکوه، مجلل و منحصر به فرد است که با سبک مالایی قدیم طراحی و همینطور ساخته شده است. این موزه یکی از مهمترین منطقه های گردشگری در کشور مالزی به حساب می آید. در ضمن بر روی دیواره های ورودی موزه ملی مالزی نقش هایی از نمادهای گوناگون فرهنگ و تاریخ مالزیایی به تصویر درآمده است. موزه کوآلالامپور در یک سوی باغ های دریاچه کوآلالامپور تامان تاسیک پردانا واقع شده است و توانسته است منظره ای بسیار زیبا و شگفت انگیز را در مقابل دیدگان همه به نمایش درآورد. موزه ملی کشور مالزی دارای ۴ قسمت اصلی موسیقی، اسلحه، میراث فرهنگی و همینطور تاریخ طبیعی است.

تاریخچه مختصری در مورد موزه ملی مالزی

موزه ملی کوآلالامپور در قسمت منطقه سابق موزه سلانگور در تور مالزی واقع شده است . موزه سلانگور که پس از تشکیل دولت فدرال کشور مالزی در سال ۱۸۹۸ میلادی بنا شده بود در سال های نهایی جنگ جهانی دوم مورد بمب باران قرار گرفت و شوربختانه گنجینه ها و آثار آن به موزه استان پراک انتقال داده شد و پس از تمام شدن جنگ جهانی دوم و در آستانه استقلال کشور مالزی، توانکو عبدالرحمن نخست وزیر این کشور ایده ساختن و بنای موزه را طرح کرد که نه فقط جایگاه گنجینه ها و آثار تاریخی و همینطور فرهنگی بلکه معرفی برای گونه های جانوری و گیاهی کشور مالزی نیز به حساب بیاید. وی این ایده را اجرایی کرد و در هیمن جهت بنای موزه قدیم سلانگور به صورت کلی خراب شد و کار ساخت موزه کنونی در سال ۱۹۹۵ شروع شد که موزه ملی کوآلالامپور در تاریخ ماه آگوست سال ۱۹۶۳ میلادی به دست سومین پادشاه کشور مالزی افتتاح گردید.

معرفی موزه ملی کوآلالامپور

به گزارش سفر باتو ، موزه ملی نمایشگاهی همیشگی از سیر تغییر و تحول وسایل نقلیه مورد استفاده در دوران های گوناگون تاریخی در فضایی آزاد برای دیدن همگان دائر کرده است. این مکان یکی از بهترین منطقه های توریستی کشور مالزی شناخته شده است. همینطور این موزه دارای ۴ قسمت اصلی موسیقی، اسلحه، میراث فرهنگی و تاریخ طبیعی است و بازدیدکنندگان را با قرون اخیر آشنا خواهد کرد. در قسمت بیرونی موزه نیز وسایل نقلیه، اتومبیل ها و لکوموتیو های بسیار قدیمی در معرض نمایش قرار داده شده اند که در نوع خود بسیار دیدنی است. نکته جالب این است که بدانید موزه ملی مالزی یکی از مهم ترین موزه های این کشور است که دارای قدمتی طولانی است و ساختار منحصر به فرد این موزه از جاذبه های شهر کوآلالامپور به حساب می آید و معماری تلفیقی سنتی و همینطور مدرن فوق العاده ای را دارد و این مطلب به خودی خود نشانگر پیشینه آن است.

کار ساخت موزه ملی مالزی توسط دولت سلانگور و بریتانیا در سال ۱۸۹۸ میلادی به انجام رسیده و در روز ۳۱ آگوست سال ۱۹۶۳ بازگشایی شده است. این موزه متشکل از مجموعه نمایشگاه هایی مثل تاریخ، اقتصاد، هنر و صنایع است که فرهنگ کشور مالزی را معرفی می کند.

این موزه امکانات عالی بسیار زیادی را در اختیار توریست ها و گردشگران قرار می دهد، از آن جمله می توان به پارکینگ، مغازه های کوچک و همینطور اتاق های اجاره ای اشاره کرد. در موزه ملی بازدیدکنندگان اجازه عکس برداری را دارا هستند و می توانند لحظه های شاد خود را ثبت کنند.

گالری های موزه ملی مالزی بخش های مختلفی دارد که عبارتند از :

گالری تاریخچه اولیه که شامل آثار به دست رسیده از تحقیقات و پژوهش های تاریخی و همینطور حفاری های باستان شناسی در کشور مالزی است.
گالری دوران پادشاهی مالزی که در بردارنده آثاری از تمدن و دوران پادشاهی سلاطین مالایی و همچنین آمدن اسلام در کشور مالزی است.
گالری دوران مستعمراتی که این گالری متشکل از آثار باقی مانده از دوران مستعمراتی کشور مالزی از سال ۱۵۱۱ میلادی توسط پرتغالی ها و پس از آن هلندی ها، انگلیسی ها و دوران اشغال ژاپنی ها در طول جنگ جهانی دوم است.
گالری مالزی جدید که در این گالری آثار و سندهایی از دوران جنگ و تلاش جهت به دست آوردن استقلال ملی کشور تا تشکیل مالزی فعلی و همینطور سندهای سیاسی و اقتصادی مالزی قابل مشاهده است.

موزه ملی مالزی در کجا واقع شده است؟

موزه ملی در خیابان دامنسرا و در حوالی باغ های لاک گاردنز قرار گرفته است و در هر روز هفته به غیر از عید فط و قربان از ساعت ۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰ عصر برای برای بازدیدکنندگان دائر است. قیمت بلیط ورودی برای اشخاص غیر بومی و گردشگران، برای افراد بزرگسال ۵ رینگ و برای کودکان ۶ ساله رایگان است.

هر گونه کپی برداری از قالب و مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.