از سیر تا پیاز بازی های گروهی

از سیر تا پیاز بازی های گروهی

شاید بتوان گفت یکی از راه هایی که می توانید از خستگی و روزمرگی زندگی خود تا حدودی رها شوید دعوت دوستان و نزدیکانتان به بازی های گروهی باشد. شما با یک دورهمی ساده و دوستانه می توانید اطرافیان خود را به یک چالش خاص دعوت کنید و در میان دوستان خود از لحظات زندگی خود لذت ببرید. در این نوشته از سیر تا پیاز بازی های گروهی را شرح می دهیم.

بازی گروهی مافیا

بازی مافیا یک بازی گروهی پرطرفدار است که در سال ۱۹۸۶ توسط دیمیتری دیویدوف کشف شده است. این بازی در ابتدا در دانشکده روانشناسی مسکو اجرا شده و سپس به سرعت در دیگر مکان ها نیز گسترش یافته است. الگوی اصلی این بازی تقابل میان خیر و شر است و به اعتقاد خالق آن بعد روانشناسی بسیار محکمی دارد. از جمله این موارد می توان به نکات اشاره کرد که بازی مافیا می تواند به بچه ها آموزش دهد که حق را از اشتباه تشخیص دهند. علاوه بر این می تواند افراد را مجبور کند تا با صحبت کردن از حق خود دفاع کنند و روشی مناسب برای بهبود فن بیان است. در واقع اگر این بازی به صورت مستمر انجام شود باعث می شود که افراد به مرور لحن قاطع پیدا کنند و بیاموزند که چه طور قانع کننده در جمع صحبت کنند. این بازی می تواند افراد کم حرف را نیز به چالش بکشد و باعث شود که آن ها اجتماعی تر شوند. همانطور که مشاهده می کنید، مافیا تنها یک بازی برای سرگرمی نیست بلکه این بازی با تکیه بر مطالعات روانشناسی طراحی شده و اهداف زیادی را با خود به همراه دارد. به همین دلیل است که این بازی در سراسر جهان طرفداران بسیاری دارد.

برای شروع این بازی افراد در نقش های گوناگون مافیا، شهروندان، پلیس و دکتر قرار می گیرند که رهبری این گروه را فردی به نام خدا بر عهده دارد. خدا وظیفه رهبری کل گروه را بر عهده دارد. این بازی در دو بخش شب و روز انجام می شود. به هنگام شب با اعلام خدا مافیا از خواب بیدار می شوند و یک نفر را می کشند . پس از آن توسط خدا به ترتیب دکتر و پلیس بیدار می شوند و نقش خود را بازی می کنند. به هنگام روز همه افراد از خواب بیدار می شوند. حال باید مشخص شود که در شب چه اتفاقی افتاده است؟ افراد بازی با یکدیگر مشغول بحث و گفتگو می شوند در نهایت با رای گیری نتیجه مشخص می شود و یک نفر مجبور به ترک بازی می شود. این بازی در فازهای شب و روز ادامه میابد تا در نهایت یکی از این دو گروه شر یا خیر پیروز میدان شود.

اگر می خواهید اطلاعات جامعی در مورد نحوه انجام بازی های گروهی و قوانین آن ها مانند فال تاروت و … بدست آورید به وبسایت بازیزا مراجعه کنید.

همچنین اگر قصد خرید ماشین شارژی، موتور شارژی و اسباب بازی های گوناگون را دارید، بازیزا می تواند به عنوان یک مرجع کامل دنیای اسباب بازی، جهت مشاوره، انتخاب و خرید محصول در کنار شما باشد.

هر گونه کپی برداری از قالب و مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.