چرا وقتی این همه فواید مسافرت وجود دارد، بیشتر سفر نمی کنید؟!

چرا وقتی این همه فواید مسافرت وجود دارد، بیشتر سفر نمی کنید؟!

همه مرتباً می گویند سفر چقدر مهم است. این همه هیاهو چیست؟ چرا مردم سفر می کنند و سفر را دوست دارند؟ چرا نزدیک به تعطیلات بلیط هواپیما کیش، استانبول و … به سرعت رزرو می شود؟

از همه مهمتر: چرا باید بیشتر سفر کنیم؟

فواید سفر فقط یکی نیست، سفر شما را از نظر جسمی و روانی تغییر می دهد. بهانه های مختلفی همچون

وجود دارد که شما را از سفر کردن دور می کند. تنها شما هستید که می توانید این بهانه ها و موانع را از جلو راه بردارید و به زندگی بهتر خودتان کمک کنید.

در اینجا برخی از مزایای اصلی سفر ذکر شده است. و من مطمئن هستم که با شروع کار، خودتان فواید بیشتر پیدا خواهید کرد!

سفر سلامت شما را بهبود می بخشد

  • از کاهش استرس
  • تا کاهش احتمال ابتلا به بیماری قلبی
  • جلوگیری از افسردگی و روزمرگی
  • و …

فواید سفر برای سلامتی بسیار زیاد است.

ممکن است تمام روز در محل کار خود روی صندلی نشسته باشید و یا مادر خانه داری باشید که کل روز مشغول فرزندان و کارهای خانه هستید.

برای برخی از افراد سرگردانی و چالش ها در خارج از کشور حتی درمانی برای افسردگی و اضطراب است.

البته، این یک درمان بی عیب و نقص نیست ، اما ممکن است به شما کمک کند هم از نظر جسمی و هم از نظر روانی احساس بهتری داشته باشید.

مسافرت بیشتر احتمالاً تأثیر فوق العاده ای در بهزیستی ذهنی شما خواهد داشت ، خصوصاً اگر عادت به بیرون رفتن از منطقه راحتی خود ندارید.

مسافرت به شما اجازه می دهد از زندگی روزمره خود جدا شوید

این مسئله رابطه نزدیکی با صحبت قبلی دارد. همه ما تمایل داریم آنقدر گرفتار زندگی روزمره خود شویم که گاهی اوقات، زندگی اطراف و دور از کار را به طور کامل فراموش کنیم، با این کار ممکن است آسیب بیشتری به خودمان وارد کنیم.

بعضی اوقات بهتر است دست نگه دارید و یک مسیر متفاوت را انتخاب کنید و سپس به جاده اصلی زندگی ک همان زندگی روزمره است وارد شوید.

ترفند این است که با کمی آمادگی خانه را ترک کنید تا در طول سفر اشتباه نکنید. بعلاوه، اگر در حال انتخاب سفر هوایی هستید، بهتر است زودتر به فکر رزرو بلیط هواپیما خود باشید.

مسافرت شما را باهوش تر می کند

عادت کنید که هر بار که مسافرت می روید کلمات جدید را یاد بگیرید. حتی در سفر های داخلی با این کار بهبودهایی در ظرفیت مغز خود مشاهده خواهید کرد.

سفر به شما کمک می کند تا در مورد خود یاد بگیرید. بعد از چندین سفر مطمئن هستم که شما مجموعه جدیدی از مهارت ها را پیدا خواهید کرد که گمان نمی کردید در درون خود داشته باشید.

سفر درک شما از فرهنگ های دیگر را بهبود می بخشد

انتخاب مقصد و نوع مسافرت ممکن است در هر فرد متفاوت باشد، اما به طور کلی افرادی که مسافرت می کنند همیشه همدلی و درک عمیق تری از فرهنگ های دیگر دارند.

سفر به مرور زمان شناخت شما از دگر فرهنگ ها را افزایش داده و بعد از مدتی به شما حس همدلی می دهد.

مسافرت به شما امکان می دهد غذای شگفت انگیز را امتحان کنید

صحبت از غذا شد، شکم گردی جذاب ترین بخش هر سفری است که می تواند لیست غذاهای شما را نیز گسترده تر کند. این بخش نیز جزئی از فهنگ یک منطقه می باشد.

برخی از وبلاگ نویسان مواد غذایی برای یک غذای خاص هزاران کیلومتر را طی می کنند!

سفر باعث می شود که شما مانند خود را یک ماجراجو احساس کنید

فایده سفر به مکان جدید این است که شما را مجبور می کند با چیزهای ناشناخته روبرو شوید و متفاوت فکر کنید.

نیازی نیست که یک ماه را در جنگل بگذرانید! اگر در یک شهر بزرگ زندگی می کنید، فقط پیاده روی در آخر هفته احساس متفاوتی در شما ایجاد می کند.

ماجراها به تازگی نیاز دارند، بنابراین از منطقه راحتی خود خارج شوید. شاید ترسناک باشد، اما با نگاهی به گذشته، آن را به عنوان بهترین تصمیمی که گرفته اید مشاهده خواهید کرد!

سفر شبکه اجتماعی (واقعی) شما را گسترش می دهد

یکی از دلایل اصلی این که سفر را تا این حد محبوب کرده است برقراری ارتباط با دیگر افراد از طریق شبکه های اجتماعی است.

ایجاد روابط طولانی مدت با افرادی که در خارج از کشور ملاقات می کنید گاهی سخت است، اما این کار دوستان شما را بیشتر می کند و حس خواهید کرد که هر کجای دنیا جایی دارید و به راحتی می توانید سفر کنید.

 

هر گونه کپی برداری از قالب و مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.