لزوم استفاده از زمین شوی صنعتی در بیمارستان‌ها جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا - پارسی زی
ترفندهای بهینه سازی تصاویر برای افزایش سرعت وبسایت

ترفندهای بهینه سازی تصاویر برای افزایش سرعت وبسایت

چکیده : سرعت بارگذاری بالا یکی از ویژگی های سایت های پیشرفته و موفق محسوب می شود. تصاویر بزرگ و حجیم می توانند سرعت بارگذاری صفحه …

تعمیرگاه ماشین لباسشویی ال جی در تهران

تعمیرگاه ماشین لباسشویی ال جی در تهران

تعمیرگاه ماشین لباسشویی ال جی در تهران تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی، معمولاً بهتر است به مرکز خدمات ال …

درباره هیدرولیک و پنوماتیک

درباره هیدرولیک و پنوماتیک

درباره هیدرولیک و پنوماتیک در خصوص اجزا و قطعات سیستم های هیدرولیک بستگی به استفاده خاص آن دارد ، با این وجود همه سیستم های …

لزوم استفاده از زمین شوی صنعتی در بیمارستان‌ها جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا

اسکرابر صنعتی یا زمین شوی نوعی دستگاه نظافتی است که امروزه از آن برای نظافت مکان های عمومی و صنعتی و درمانگاهی، بیمارستانی و دیگر فضاها برای شستن و ضد عفونی کردن کف زمین و دیوارها، حتی آسانسور و پله ها استفاده می شود. اسکرابر یا زمین شوی صنعتی انواع مختلفی دارد و بر اساس ویژگی های خاصی به دو مدل تقسیم می شود. یکی از این انواع اسکرابر دستی و دیگری اسکرابر با راننده است. از زمین شوی دستی یا اسکرابر دستی برای فضاهای محدود و کوچک که به دلیل محدودیت مساحت اجازه مانور بیشتر با دستگاه نداریم استفاده می شود. همچنین به دلیل سبکی و ابعاد اسکرابر دستی در بیمارستان ها برای استفاده در راه پله ها و راهرو ها استفاده می شود. همچنین اسکرابر دستی به عنوان مکمل شوینده نیز برای اسکرابر با راننده برای چنین فضاهایی مورد نیاز است.

امروزه با همه گیر شدن پاندمی کرونا ویروس و لزوم ضد عفونی هر چه بیشتر فضاهای درمانی مانند بیمارستان و درمانگاه ها و همچنین فضاهای دیگر، نیاز است که برای شستشو و از بین بردن انواع ویروس ها و باکتری ها به جای شستشوی دستی از اسکرابر استفاده شود. زیرا اسکرابرها کار شستن و خشک کردن سطح را بطور همزمان انجام می دهند و آلودگی را به طور سریع در همان نقطه ایجاد شده از بین می برند و بیشتر روی زمین پخش نکرده و از این سو به آن سو نمی‌برند. به همین دلیل نیاز است که در بیمارستان ها از اسکرابر استفاده شود. زیر اگر اینگونه باشد که آلودگی از یک نقطه ایجاد شده مثلا در اتاق عمل یا بخشی دیگر به نقاط دیگر انتقال یابد، باعث سرایت بیشتر آلودگی و بیماری می شود و برای افراد در بخش های دیگر مضر است.

نکته قابل اهمیت دیگر این است که دستگاه نظافت صنعتی اسکرابر دارای مخزنی برای ریختن مواد شوینده و ضدعفونی کننده است. مواد شوینده بعد از ریختن در مخزن دستگاه روی برس پخش شده و به کف انتقال می یابند و باعث از بین رفتن سریع آلودگی می شوند. یکی دیگر از بهترین مزایای استفاده از اسکرابر این است که آلودگی مستقیما به هیچ وجه با پرسنل خدماتی تماس ندارد زیرا آلودگی بوسیله دستگاه نظافت صنعتی جمع آوری و در مخزن جمع می‌شود و در انتهای کار نیز به صورت مکانیزه توسط شلنگ تخلیه، تخلیه می‌شود و در نتیجه برای اپراتوری که از دستگاه استفاده می کند هیچ خطری از نظر تماس مستقیم با آلودگی ندارد و اپراتور می تواند در کمال ایمنی به شستشوی سطوح بپردازد و همچنین برای بقیه افراد مثلا به طور خاص برای افراد حاضر در کادر بیمارستان و کادر درمانی نیز هیچ گونه مزاحمت و بیماری ای ایجاد نمی‌کند. همچنین به دلیل کم صدا بودن انواعی از زمین شوی صنعتی و اسکرابر برای استفاده در فضاهای درمانی یا فضاهایی که ممکن است صدای دستگاه باعث اذیت و آزار افراد بشود استفاده می‌شود که این مورد یک نکته مثبت محسوب می شود که باعث می شود پرسنل نظافتی بدون ایجاد صدا و ایجاد مزاحمت برای بیماران در فضای بیمارستان یا درمانی و برای بقیه افراد در فضاهای کاری در تمام ساعات کاری مشغول به کار باشد.

یکی دیگر از مزایای دستگاه زمین شوی وجود دو مخزن آب تمیز و آب آلوده به طور جداگانه است که باعث می شود آلودگی ها همانطور که در بالاتر ذکر شد بیشتر پخش نشوند. سطوح مرطوب استعداد جذب بیشتری از آلودگی و ویروس ها را دارند، به همین دلیل بهتر است که سطوح مرطوب نمانند و اسکرابر به دلیل داشتن این آپشن که سطح را همزمان با شستشو خشک می کند مورد بسیار مناسبی برای استفاده می باشد. یکی دیگر از ویژگی های خوب اسکرابر برای استفاده در فضاهای درمانی کاهش نیروی انسانی و بالارفتن راندمان کاری همزمان با صرفه جویی در وقت و زمان و هزینه است. بدین صورت که با استفاده از دستگاه زمین شوی صنعتی می توان نیروهای کاری را برای انجام کارهایی که به نیروی بدنی کمتری نیاز دارند مورد خدمت گرفت و به بدن آنها آسیب جدی ناشی از کار سخت وارد نکرد؛ بر خلاف نظافت به روش سنتی که افراد به مقدار زیادی دچار فرسودگی و خستگی زیاد ناشی از کار می شوند. در نتیجه برای جلوگیری از پیشامد چنین وقایعی و همچنین هزینه های زیادی که باید برای شستشو به روش سنتی برای مواد و سایل و نیروی انسانی در طی زمان پرداخت و در مقابل این همه هزینه کیفیت بالایی را نیز نداشت. به همین خاطر توصیه می شود که حتما به جای هزینه‌های خرد ولی تمام نشدنی نیروی نظافتی سنتی، به صورت یکباره هزینه‌های تهیه دستگاه زمین شوی صنعتی اسکرابر پرداخت شود.

در نتیجه می‌توان به طور خلاصه چنین گفت که استفاده از دستگاه زمین شوی صنعتی اسکرابر در بیمارستان‌ها یک انتخاب دو سر برد است. زیرا هم کادر درمانی و مراجعین بدون خطر در معرض ویروس کرونا قرار گرفتن از محیطی پاکیزه‌تر و بهداشتی استفاده می‌کنند، و هم مدیریت بیمارستان با تهیه این دستگاه‌های زمین شوی صنعتی که کارایی بسیار بالایی هم دارند، دستگاهی تهیه کرده‌اند که دارای ارزش افزوده نیز هست و بر خلاف وسایل نظافت سنتی که با اندکی کار عمر مفیدشان تمام شده و نیاز به جایگزینی دارند، همواره بر ارزش آن در طول زمان افزوده می‌شود. این نکته از نظر اقتصادی بسیار حائز اهمیت است و موجب تصمیم‌گیری بسیاری از مدیران موفق برای مدیریت سرمایه مجموعه‌شان با تهیه دستگاه های نظافت صنعتی شده است.

البته توصیه می‌کنیم برای تهیه دستگاه‌های نظافت صنعتی به ویژه دستگاه‌های زمین شوی صنعتی با متخصصین این امر در ارتباط باشید تا شما را برای انتخاب بهترین مدل‌های دستگاه‌ها و بهترین برندها یاری کنند. شرکت نوین پاک یکی از همین شرکت‌هاست که می‌تواند شما را در زمینه انتخاب بهترین دستگاه‌های نظافت صنعتی یاری کند و به خصوص به خاطر داشتن پشتیبانی قوی،‌ امکان تست رایگان دستگاه در محل شما، و همچنین خدمات پس از فروش و تجهیزات جانبی کاملی که دارد، از بهترین و قابل اعتمادترین شرکت‌های نظافت صنعتی در ایران برای تهیه دستگاه زمین شوی صنعتی است. برای ارتباط با این شرکت کافیست به وبسایت ایشان به آدرس www.novinpak.com مراجعه کنید.

 

آخرین بروز رسانی در : شنبه 11 بهمن 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.