معرفی مرکز تهیه کود و سموم کشاورزی - پارسی زی
چرا در لایت فارکس ثبت نام کنیم ؟

چرا در لایت فارکس ثبت نام کنیم ؟

در این مقاله به بررسی و همینطور آموزش ثبت نام در لایت فارکس و فعالیت در این بروکر میپردازیم. به طور خلاصه بروکر لایت فارکس …

چگونه به ماندگاری بیشتر عطر و ادکلن کمک کنیم؟

چگونه به ماندگاری بیشتر عطر و ادکلن کمک کنیم؟

چگونه به ماندگاری بیشتر عطر و ادکلن کمک کنیم؟ حس کردن رایحه خوش عطرها برای مدت طولانی فقط با استفاده مجدد آنها، امکان‌پذیر نیست، بلکه …

یک نیم بوت مردانه باکیفیت چه ویژگی هایی دارد ؟

یک نیم بوت مردانه باکیفیت چه ویژگی هایی دارد ؟

در یک هوای بارانی و برفی، نیم بوت مردانه می تواند یکی از گزینه های مناسبی باشد که مانع از خیس شدن پاها می گردد. …

در بسیاری از کشورهای جهان به ویژه کشورهای توسعه نیافته، حدود یک سوم از محصولات در حین داشت و برداشت به دلیل وجود آفات فراوان از بین می‌رود که این آمار قابل تأمل است. تهیه کود کشاورزی از مراکز معتبر به عنوان یکی از راه‌های کلیدی برای جلوگیری از ایجاد آفات بر روی محصولات کشاورزی است. استفاده از کود و سموم شیمایی مناسب باعث از بین بردن عوامل آفت زا خواهد شد که این امر به نوبه‌ی خود باعث افزایش کمی و کیفی محصولات می‌شود.

برای بسیاری از کشاورزان دارای اهمیت است که برای تهیه کود کشاورزی بتوانند یک فروشگاه معتبر را انتخاب کنند. انتخاب یک مجموعه معتبر برای خرید انواع کود و سموم کشاورزی باعث می‌شود تا عوارض انسانی و محیطی آن به حداقل برسد. در صورت تمایل تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا در مورد اهمیت استفاده از کود و سموم کشاورزی مطالب جالب توجهی را با شما به اشتراک بگذاریم.

اهمیت استفاده از کود و سموم ارگانیک

تفکر جهانی در سال‌های اخیر به سمت و سویی شکل گرفته است که بسیاری از افراد در جهان به دنبال داشتن سبد غذایی ارگانیک هستند. این نگرش جهانی دارای پیامدهای مثبت زیادی است که باعث حفظ سلامت انسان، محیط زیست و حیوانات خواهد شد. تهیه کود کشاورزی باکیفیت و بهره‌گیری از سموم ارگانیک باعث خواهد شد تا محیط زیست به شکل قابل توجهی حفظ شود. محصولات ارگانیک کشاورزی زمانی می‌توانند در سبد غذایی خانوارها وجود داشته باشند که از کود و سموم مناسب استفاده شود. بهره‌گیری از آفت‌کش‌های سازگار با محیط زیست باعث کاهش خطرات محیطی شده و سلامت انسان‌ها را تضمین می‌نماید.

کشاورزان و افرادی که در زمینه کاشت و برداشت انواع محصولات و مواد غذایی مشغول به فعالیت هستند باید ضمن تهیه کود کشاورزی مناسب به مفهوم امنیت غذایی توجه داشته باشند. مصرف کود و سموم نیتروژنی و فسفاتی به دلیل تجمع نیترات و کادمیم در محصولات کشاورزی مضر بوده و باعث ایجاد محصولات بی‌کیفیت خواهد شد. در این بین کشاورزان برای این که بتوانند محصولات خود را به صورت بهینه و ارگانیک تهیه کنند نیاز به استفاده از کودهای باکیفیت دارند. رعایت اصول مصرف بهینه کود و سموم کشاورزی باعث غنی سازی محصولات در باغ و مزارع مختلف خواهد شد.

شناخت انواع کودهای کشاورزی ارگانیک

کودهای موجود در بازار به دسته بندی‌های مختلف تقسیم بندی می‌شوند که شناخت هر کدام به کشاورزان کمک خواهد کرد تا در نهایت بتوانند یک انتخاب مؤثر داشته باشند. از انواع کودهای قابل خرید و ارگانیک موجود در بازار می‌توان به کود سورفکتانت، سولفات، کلات، کودهای اصلاح کننده خاک، کود ضد تنش و استرس و غیره اشاره کرد.

تهیه کود کشاورزی برای کشاورزان دارای اهمیت است و برای این که بتوانند به کودهای سازگار با محیط زیست دسترسی پیدا کنند باید بتوانند یک مجموعه معتبر و تخصصی را در زمان خرید انتخاب کنند.

  • کود اصلاح کننده خاک

این نوع از کودها باعث بهبود وضعیت فیزیکی خاک شده و باعث افزایش نفودپذیری خاک خواهد شد. اگر بخواهید با استفاده از کودهای مناسب ظرفیت نگهداری آب و ساختار زمین خود را افزایش دهید می‌توانید خرید این نوع از کود را در برنامه خود قرار دهید. اصلاح ترکیب‌های موجود در خاک باعث رشد مناسب گیاهان و درختان خواهد شد که این امر برای ایجاد محصولات ارگانیک دارای اهمیت است.

  • کود سورفکتانت

تهیه کود کشاورزی سورفکتانت به دلیل داشتن ترکیبات شیمیایی پیچیده بسیار مهم است. این نوع از کودها با ترکیب خصوصیات آب باعث کاهش سطح کشش آب شده و به دلیل داشتن مواد افزودنی فراوان برای از بین بردن انواع آفت‌ها مناسب هستند. سورفکتانت به دلیل داشتن خصوصیات فراوان باعث کاهش کشش سطحی خاک شده که این امر انرژی را بین سطوح مختلف تغییر می‌دهد.

  • کود سولفات

اگر بخواهید با تهیه کود کشاورزی مناسب به رشد محصولات خود کمک بسزایی داشته باشید، بهتر است کود سولفات را در برنامه خرید خود قرار دهید. مواد معدنی موجود در این کود به رشد گیاهان کمک خواهد کرد. کود سولفات به انواع مختلف تقسیم بندی شده که از مهم‌ترین آن می‌توان به سولفات منگنز، سولفات مس، سولفات منیزیم، سولفات روی و غیره اشاره کرد.

  • کود کلات

کود کلات یکی از کودهای حیاتی برای رشد گیاهان و درختان است که با توجه به داشتن مواد مغذی فراوان می‌تواند ریزمغذی‌های مفید را در اختیار گیاهان قرار دهد. این کود از ترکیب مواد معدنی و مفید منگنز، آهن، کلسیم، روی و مس تشکیل شده است. از مزایای تهیه کود کشاورزی کلات می‌توان به افزایش دسترسی گیاهان به مواد مغذی، توقف رشد پاتوژنی گیاهان، کاهش مسمومیت خاک و برداشت محصول باکیفیت اشاره کرد.

انواع سموم کشاورزی مناسب

سموم کشاورزی برای رشد محصولات مختلف گیاهی بسیار مفید هستند که در انواع مختلف در بازار وجود دارند. سموم حشره کش، حلزون کش، علف‌ کش، قارچ کش، کنه کش و موش کش از جمله سموم باکیفیت بازار هستند که برای ایجاد یک محصول ارگانیک و کاملاً بهداشتی مورد استفاده کشاورزان قرار می‌گیرند. سموم بیان شده با داشتن ماده شیمایی مختلف و فرمولاسیون متفاوت قادر هستند تا انواع حشرات و آفات را از بین ببرند.

برای کشاورزان مهم است که برای تهیه کود کشاورزی و خرید انواع سموم باکیفیت یک مجموعه معتبر را جهت خرید انتخاب کنند. در بین فروشگاه‌های ارائه دهنده محصولات کشاورزی می‌توان به مجموعه سپاهان کشت اشاره کرد.

معرفی کود کشاورزی سپاهان کشت

شرکت سپاهان کشت با هدف بهره‌گیری از دانش و فن‌آوری نوین علم کشاورزی در ارتقاء سطح کیفی خدمات به تلاشگران عرصه کشاورزی، فعالیت خود را از تاریخ ۹۰ آغاز نموده و در راستای نیل به این هدف اینک مفتخر است تا به معرفی فروشگاه اینترنتی لوازم کشاورزی و باغبانی در سطح کشور بپردازد. سموم کشاورزی سپاهان کشت با داشتن کیفیت بالا مورد توجه بسیاری از کشاورزان و باغداران قرار دارد.

اگر به دنبال تهیه کود کشاورزی مناسب هستید و قصد دارید محصولات خود را با بهترین قیمت خریداری کنید می‌توانید به فروشگاه سپاهان کشت سر بزنید.

این مجموعه با تلفیق علم، تجربه و تکنولوژی به منظور ارائه خدمات به کشاورزان در جهت استفاده اصولی از منابع آب و خـاک، کاربرد بهینه کود، سموم و روش های مبارزه بیولوژیک ایجاد شده است. وجود بخش مشاوره در فروشگاه سپاهان کشت به افراد این امکان را می‌دهد که در صورت نیاز بتوانند با مشاوران تخصصی ارتباط برقرار کرده و محصولات مورد نظر خود را خریداری کنند.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 1 تیر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.