دستگاه ضدعفونی کننده سطوح و محیط آرن 19

دستگاه ضدعفونی کننده سطوح و محیط آرن 19

در ابتدا باید بگوییم دستگاه ضدعفونی کننده سطوح و محیط آرن ۱۹ می تواند با استفاده از نور UV به همراه گاز اوزون سریع ترین …

ترخیص کالا از گمرک

ترخیص کالا از گمرک

تیتر: ترخیص کالا از گمرک ترخیص کالا چیست؟ ترخیص کالا از گمرک به کلیه فرایندها و تشریفاتی گفته میشود که منجر به آزادسازی کالای وارداتی …

معرفی مهارت‌های پول‌ساز

معرفی مهارت‌های پول‌ساز در شرایط فعلی که تورم بالا است، سوال این که کدام یک از مهارت‌ها به ما کمک می‌کند تا شانس بیشتر برای …

بازنشستگی ده ساله: با پرداخت ۱۰ سال حق بیمه حقوق بازنشستگی بگیرید!

C:\Users\11\Desktop\173373_462.jpg

شرایط و قوانین بازنشستگی ده ساله

بیمه بازنشستگی می‌تواند تا حد زیادی دغدغه‌های مالی شما را برطرف کند. همیشه افراد در طول مدت زندگی خود به دنبال راه حلی برای یک آینده بی دغدغه هستند. با استفاده از بیمه تامین اجتماعی و پوشش‌های این بیمه می‌توانید آینده بهتری داشته باشید. پدران و مادران در برخی از مواقع نگران این موضوع هستند که اگر بر اثر سانحه‌ای فوت کنند، آینده فرزندان مجرد آن‌ها چه می‌شود؟ با بازنشستگی ده ساله و حتی بیشتر می‌توان این نگرانی را از بین برد. زیرا در صورت فوت بیمه شده اگر خانواده فرزند مجرد داشته باشد یا همسر فرد در قید حیات باشد، مبلغ بازنشستگی با احتساب برخی کسورات به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

در ادامه درباره شرایط بازنشستگی توضیحاتی خواهیم داد. با ما همراه باشید.

شرایط بازنشستگی

برای مشخص شدن افرادی که شامل بیمه بازنشستگی هستند، دو عامل وجود دارد. داشتن سن مقرر در قانون و احراز سابقه، دو عامل شرایط بازنشستگی می‌باشند.

شرایط بازنشستگی برای آقایان

بازنشسته شدن آقایان شرایطی دارد که به شرح زیر است:

 • آقایان برای بازنشستگی خود، باید به سن ۶۰ سالگی برسند و حداقل سابقه ۲۰ سال کار داشته باشند.
 • مرد‌ها هم می‌توانند در مشاغل سخت، با ۲۰ سال خدمت و بدون شرایط سنی بازنشسته شوند؛ همچنین اگر آسیبی ببینند، حتی می‌توانند زودتر بازنشسته شوند.
 • در صورتی که مردها به حالت طبیعی معلولیت داشته باشند، پس از ۲۰ سال سابقه خدمت و سن ۵۰ سالگی بازنشسته می‌شوند. حال اگر این افراد جانباز یا مجروح جنگ باشند با ۲۰ سال سابقه و بدون شرایط سنی بازنشسته خواهند شد.
 • در حقیقت، بند اصلی بازنشستگی برای آقایان ۳۵ سال سابقه خدمت را در نظر می‌گیرد که بعد از گذراندن سال‌های خدمت، بازنشستگی امکان پذیر است و می‌توان از خدمات و مزیت‌های بیمه تامین اجتماعی استفاده کرد.

شرایط بازنشستگی برای خانم ها

خانم‌ها مانند آقایان دارای یکسری قوانین خاص هنگام بازنشستگی هستند که به شرح زیر می‌باشد:

 • خانم‌هایی که حداقل ۴۲ سال سن داشته و ۲۰ سال سابقه خدمت دارند مشمول بیمه بازنشستگی خواهند شد.
 • افرادی که ۵۵ سال سن دارند و حداقل ۱۰ سال خدمت کرده‌اند، مشمول بازنشستگی ده ساله خواهند شد.( در صورتی که کسری سابقه با پرداخت حق بیمه سنوات کسری به صورت یکجا باشد.)
 • با داشتن ۴۵ سال سن و ۳۰ سال خدمت و سابقه پرداخت حق بیمه، شرایط بازنشستگی امکان پذیر است.
 • خانم‌هایی که ۳۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند، بدون شرط سنی می‌توانند بازنشسته شوند.
 • با داشتن ۲۰ سال سابقه در مشاغل سخت و زیان آور بدون شرط سنی، بازنشستگی امکان پذیر است.
 • ۲۵ سال متناوب سابقه در مشاغل سخت و زیان آور بدون شرط سنی، بازنشستگی را برای خانم‌ها ایجاد می‌کند.
 • با داشتن حداقل ۴۵ سال سن و ۳۰ سال سابقه خدمت و بیمه عادی می‌توان بازنشستگی داشت و از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند شد.

C:\Users\11\Desktop\3577.png

بازنشستگی با پرداخت تنها ۱۰ سال حق بیمه

شرایط بازنشستگی با ده سال پرداخت حق بیمه

حداقل سابقه برای احراز بازنشستگی در صندوق بیمه تامین اجتماعی ده سال است که به آن بازنشستگی ده ساله می‌گویند. بنابراین، افرادی که بخشی از سوابق خود را از صندوق‌های دیگر به صندوق بیمه تامین اجتماعی منتقل کرده‌اند، حداقل باید ۱۰ سال سابقه داشته باشند. دقت کنید که دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه در دو سال آخر نباید از افزایش سالانه شورای عالی هیئت دولت بیشتر باشد. در این صورت ملاک مبلغ بازنشستگی ده ساله، ۵ سال آخر خواهد بود. البته اگر این افزایش حقوق و پرداخت حق بیمه با ارتقای شغلی باشد، هیچ ممانعتی ندارد.

حداکثر سقف برای بازنشستگی ۳۵ سال است و بیشتر از آن مبنای محاسبه مستمری قرار نمی‌گیرد.

بازنشستگی ده ساله

در برخی مواقع ممکن است که افراد با توجه به شرایطی که دارند، بخواهد از بازنشستگی ده ساله استفاده کنند که این موضوع را سازمان بیمه تامین اجتماعی بررسی کرده است و برای آن تمهیداتی دارد.

اگر آقایان ۶۰ سال سن داشته باشند و خانم‌ها ۵۵ سال سن، می‌توانند از بازنشستگی ده ساله استفاده کنند.

در این حالت بیمه شده می‌تواند با ۱۰ سال سابقه و بیشتر(۲۰ سال)، درخواست بازنشستگی کند. در این صورت پرداخت مستمری با توجه به میزان سابقه وی پرداخت خواهد شد. این مستمری می‌تواند بین ۱۰ تا ۲۰ روز باشد که با توجه به میزان سال سابقه است.

شرایط بازنشستگی در سال ۱۴۰۰

در سال ۱۴۰۰ افرادی که در مدارس سابقه آموزش دارند با ۳۰ تا ۳۵ سال سابقه بازنشسته می‌شوند. این افراد می‌توانند در صورت نیاز منطقه یک سال بیشتر خدمت کنند.

در مدیریت خدمات، مردان و زنان با ۲۵ سال سن می‌توانند بازنشسته شوند و از خدمات بیمه بازنشستگی استفاده کنند. البته که شرایط سنی ۶۰ سال فقط برای آقایان برقرار است.

در سال ۱۴۰۰ جانبازان مرد نیز با شرایط سنی متفاوت و در سن ۵۵ سالگی بازنشسته می‌شوند.

اگر نیازمند اطلاعات جامعی در مورد بیمه بازنشستگی و تمام شرایط و قوانین آن هستید، پیشنهاد می‌کنیم به لینک زیر مراجعه کنید.

https://bimeh.com/mag/retirement-insurance/

سوابق بیمه و اهمیت بازنشستگی ده ساله

با پرداخت حق بیمه شما می‌توانید مشمول قانون بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی شوید. بازنشستگی ده ساله یکی از خدمات ارزنده صندوق تامین اجتماعی است که برای افراد در نظر گرفته شده تا با دریافت حداقل دستمزد بتوانند دغدغه‌های مالی خود را کاهش دهند.

به طور معمول افرادی که در شرکت‌ها و کارگاه‌های خدماتی کار می‌کنند باید بیمه شوند که این کار توسط کارفرما انجام می‌شود، اما آیا شما به عنوان یک کارگر یا کارمند پرداخت حق بیمه خود را چک می‌کنید یا خیر؟

برای چک کردن سابقه بیمه چند روش وجود دارد تا شما بتوانید از پرداخت حق بیمه و سابقه خود مطمئن شوید. این روش‌ها به شرح زیر است:

 • استفاده از کد #۴* که با این کد وارد برنامه تامین اجتماعی شده و می‌توانید از منو آن استفاده کنید.
 • برای استفاده از این کد باید وارد سایت sabeghe.tamin.ir شده و ثبت نام کنید.
 • بهترین راه استفاده از سایت بیمه تامین اجتماعی است که با وارد شدن به آدرس  es.tamin.ir می‌توان سابقه خدمت را دریافت کرد. کافی است، کد ملی و رمز ورود خود را وارد کنید و در بخش بیمه شدگان سابقه خود را مشاهده کنید.
 • برنامه تامین اجتماعی من را هم می‌توانید دانلود کرده و سوابق خود را بررسی کنید..

بازنشستگی پیش از موعد

بازنشستگی پیش از موعد، می‌تواند با سابقه کاری کمتر اتفاق بیافتد، به طور مثال با سابقه ۱۰ سال یا ۲۰ سال خدمت، بازنشسته خواهید شد.

برای این موضوع کافی است که سابقه کاری بین ۱۰ تا ۱۹ سال داشته باشید. نکته مهمی ‌که در بازنشستگی پیش از موعد باید به آن اشاره کرد، این است که شما به ازای سال‌های سابقه خود حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنید..

C:\Users\11\Desktop\Retirement2.jpg

بازنشستگی ده ساله و شرایط آن

سخن آخر

همانطور که توضیح داده شد و با شرایط بازنشستگی ده ساله و سایر شرایط بازنشستگی، آشنا شدید، احراز بازنشستگی به وضعیت، جایگاه و نسبت افراد بستگی دارد. بنابراین افراد از این جهات بررسی می‌شوند و با توجه به میزان سابقه خدمت و سن، مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

منبع: سایت بیمه دات کام (https://bimeh.com)

 

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 4 آذر 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.