خوابیدن با صورت آرایش کرده چه ضرری دارد؟ - پارسی زی
پادکست چیست؟

پادکست چیست؟

پادکست چیست؟ به ‌طورکلی تعاریف بسیاری برای پادکست وجود دارد اما می‌توان آن را نوعی محتوای صوتی دانست که با هدفی خاص آماده می‌شود و …

ساعت تحویل سال چگونه محاسبه می‌شود

ساعت تحویل سال چگونه محاسبه می‌شود

ساعت تحویل سال چگونه محاسبه می‌شود با نزدیک شدن به سال جدید و عید نوروز، شما می‌توانید بهانه‌ای جدید برای معرفی کسب و کار خود …

بهترین کتاب‌های شعری که باید بخوانید!

بهترین کتاب‌های شعری که باید بخوانید!

چکیده :    بهترین کتاب‌های شعری که باید بخوانید! از کودکی تا به امروز همه‌ی ما با نام شاعران بزرگ ایرانی و داستان زندگی‌شان آشنا …

قطعا برای شما هم پیش آمده است که آرایش کرده باشید و یادتان رفته باشد زمان خواب آرایشتان را پاک کنید. اما آیا با مضرات این کار آشناییت دارید؟می دانید خوابیدن با آرایش چه صدماتی به پوست شما می زند؟ در این مقاله سعی کرده ایم برای شما بیان کنیم که چرا نباید با صورتی آرایش کرده به رخت خواب بروید. با ما همراه باشید.

می توان گفت نیمی از زنانی که آرایش می کنند حتما برایشان پیش آمده است با وجود آرایشی که در صورتشان است خوابیده باشند. خیلی ها شاید بگویند اگر حتی چند بار با آرایش بخوابند اتفاقی نمیفتد. اما این تفکری غلط و اشتباه می باشد. این کار سبب آسیب های جدی به پوست می شود.

یکی از متخصصان پوست و استادیار بالینی پوست در مرکز پزشکی «مانت ساینای» در نیویورک بیان می کند که «هرچه زمان بیشتری با آرایش بخوابید، آسیب بیشتری به پوستتان خواهید زد. پوست ما، مانند بقیه‌ی بدن ما به‌ صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت است. مهم‌ترین عملکرد پوست در شب، نوسازی و بازسازی خودش می باشد. خوابیدن با ریمل و کرم پودر در شب، جلوی روند نوسازی پوست را می‌گیرد و باعث آسیب به پوست می‌شود. این گفته صحیح می باشد که هرچه بیشتر با آرایش بخوابید، با گذشت زمان به پوستتان آسیب بیشتری وارد می‌شود، اما گهگاهی خوابیدن با آرایش نیز، می‌تواند بر چهره‌ی شما اثرات منفی بگذارد.»

خوابیدن با آرایش

مضرات کلی خوابیدن باصورت آرایش کرده چیست؟

 • ایجاد جوش
 • آسیب دیدن سلول های پوستی
 • از بین رفتن طراوت پوست
 • مختل شدن تنقس پوست
 • چین و چروک زودرس
 • خشک شدن پوست
 • تیره شدن رنگ پوست
 • مختل کردن بازسازی سلول های پوستی
 • حساس شدن چشم ها
 • شکننده شدن مژه ها
 • اگزما پلک
 • ترک خوردن لب ها

در ادامه خواهیم گفت هر ماده آرایشی چگوته به صورت صدمه خواهد زد.

خوابیدن با کرم پودر چگونه به پوست آسیب وارد می کند؟

می دانیم از کرم پودر برای پوشش دهی استفاده می کنند. خوابیدن با آرایش بسیار ضرردار به خصوص کرم پودر سبب جدی ترین آسیب ها به پوست می شود. پس ساختار کرم پودر غلیظ است. ذرات کرم پودرشروع به تجزیه شدن می کنند. توسط فرآیند هایی که رخ می دهد متابولیزه می شوند. تجزیه مواد آرایشی باعث می شود فرآیند نوسازی پوست که بانام میکرو سیرکولاسیون در بین افراد متخصص  شناخته می شود اتفاق نیوفتد. این امر باعث تجزیه کلاژن می شود. شاید جالب باشد که بدانید تجزیه کلاژن سبب چین و چروک و بسته شدن منافذ شود و از طرفی به علت نگه داشتن باکتری در پوست، باعث ایجاد آکنه نیز  می شود.

رژلب و آسیب به پوست لب

رژ لب نیز مانند سایر لوازم آرایشی باقی ماندن آن بر روی لب باعث صدمه زدن می شود. تفاوتی در نوع آن وجود ندارد به هر حال رژلب نباید روی لب بماند.

لب تان را با یک پاک کننده آرایشی پاک کنید و سپس با استقاده از یک نرم کننده، لب هایتان را مرطوب کنید.

چگونه ریمل به چشمان ما آسیب می زند؟

به هر حال خوابیدن با صورت آرایش کرده مضر است. هر لوازم آرایشی به نحوی باعث آسیب زدن می شوند. خوابیدن با ریمل باعث شکنندگی و نازک شدن مژه می گردد. همچنین ریمل، باعث بسته شدن فولیکول ها می شوند و سبب تحریک پوست می شوند. این امر باعث التهاب پلک چشم می شود.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 4 دی 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.