قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در منزل چقدر است؟ - پارسی زی
چه تیپ از بیماری هایی توسط دکتر زنان قابل درمان است؟

چه تیپ از بیماری هایی توسط دکتر زنان قابل درمان است؟

چه تیپ از بیماری هایی توسط دکتر زنان قابل درمان است؟ در صورت بروز مشکلات و بیماری ها، بسیاری از افراد به دلیل اینکه نمی …

هزینه بوکال فت

هزینه بوکال فت

هزینه بوکال فت عمل جراحی بوکال فت برای زیبایی گونه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. گونه‌ها یکی از مهم‌ترین قسمت‌هایی هستند که در زیبایی چهره تأثیر …

اهمیت بهداشت فردی و جلوگیری از مو خوره

اهمیت بهداشت فردی و جلوگیری از مو خوره

به نقل از ویکی پدیا: موخوره یا دوشاخه شدن انتهای مو، ناشی از آسیب فیزیکی (تروما یا حرارت) یا آسیب شیمیایی به مو است و …

قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در منزل چقدر است؟

فیزیوتراپی یکی از روشهای درمان برای برخی از بیماری ها از جمله آرتریت روماتوئید و رماتیسم است. همچنین اگر از دردهای مزمن مفصلی نیز رنج می برید، فیزیوتراپی می تواند روشی موثر برای درمان باشد. بسیاری از کلینیک های پزشکی خدمات فیزیوتراپی را انجام می دهند که قیمت آن بنا به ناحیه مورد نظر متفاوت است.

اما برخی از افراد به دلایلی همچون درد زیاد، مایل به انجام فیزیوتراپی در منزل می باشند. این دسته از افراد به دلایلی چون عدم تحمل درد زیاد، وجود ترافیک های سنگین و غیره مجبور به انجام این کار می شوند. بهتر است بدانید هزینه فیزیوتراپی در منزل با فیزیوتراپی در مراکز درمانی ممکن است متفاوت باشد. بنابراین باید قبل از اقدام به انجام فیزیوتراپی در منزل خود را برای پذیرش قیمت آن آماده کنید. به عنوان مثال هزینه فیزیوتراپی کمر در منزل با هزینه فیزیوتراپی زانو در منزل فرق دارد.

 

همه چیز درباره فیزیوتراپی در منزل

انجام فیزیوتراپی در منزل یکی از روشهای راحت و آسان برای درمان دردهای افراد مسن و سالخورده می باشد. فیزیوتراپی، یک درمان فیزیکی است که با هدف افزایش حرکات فیزیکی، قدرت و عملکرد مفاصل انجام می شود. در واقع افرادی که از فیزیوتراپی در منزل استفاده می نمایند معمولا با سرعت بیشتری بهبودی خود را بدست خواهند آورد.

 

نحوه استفاده از خدمات فیزیوتراپی در منزل

امروزه مراکز بسیاری وجود دارد که خدمات فیزیوتراپی در منزل را ارائه می دهند. برای استفاده از این خدمات بایستی به این مراکز مراجعه کرده و یا با تماس تلفنی خواسته خود را بیان کنید. همچنین بهتر است از نیروهای متخصص و مجرب کمک بگیرید تا با مناسب ترین هزینه و در کمترین زمان بهترین خدمات را برای شما ارائه دهند. بنابراین توجه به این نکته بسیار ضروری است.

 

مزایای فیزیوتراپی در منزل

انجام فیزیوتراپی در منزل با توجه به شرایط کرونا و همه گیری آن از اهمیت بالایی برخوردار است. این روش برای برخی از افراد مزیت دارد که به آن اشاره می کنیم:

 • بسیاری از افراد قادر به حرکت نیستند و حضور آنها در مراکز می تواند بسیار ناراحت کننده و سخت باشد، به همین دلیل از فیزیوتراپی در منزل استفاده می کنند.
 • عدم وجود مسیرهای طولانی و خسته کننده برای بیمار، از دیگر مزیت های این عمل است.
 • تسریع روند بهبود بیمار و نظارت افراد خانواده بر چگونگی انجام فیزیوتراپی از مزیت های دیگر آن است.
 • افرادی که به علت وجود فرزند کوچک نمی توانند از منزل خارج شوند، می توانند از فیزیوتراپی در منزل استفاده کنند.
 • کاهش هزینه های رفت و آمد برای رسیدن به مراکز درمانی، از دیگر مزیت های انجام فیزیوتراپی در منزل است.

 

انجام فیزیوتراپی در منزل به ‌صرفه است یا خیر؟

یکی از دغدغه های اصلی افراد قبل از انجام فیزیوتراپی در منزل، عدم اطلاع از هزینه فیزیوتراپی در منزل است. خوب است بدانید که هزینه فیزیوتراپی در منزل مقرون به صرفه است. دلیل آن هم این است بسیاری از هزینه های رفت و آمد در این میان حذف می شود همچنین بیمار بیشتر احساس راحتی می کند. سعی کنید مرکزی را انتخاب کنید تا فاصله آن به منزل شما نزدیک باشد. هزینه فیزیوتراپی در منزل به عوامل مختلفی نیز بستگی دارد از جمله:

 1. ناحیه مورد نظر برای انجام فیزیوتراپی
 2. دولتی یا خصوصی بودن مراکز درمانی
 3. فاصله کلینیک درمانی تا منزل شما
 4. تعداد جلسات درمان

 

 

هزینه جلسات فیزیوتراپی در منزل

هزینه هر جلسه فیزیوتراپی در منزل ممکن است بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان باشد. این قیمت به صورت حدودی است و برای اطلاع دقیق از هزینه فیزیوتراپی در منزل بهتر است با مراکز درمانی ارتباط برقرار کنید. همچنین هزینه فیزیوتراپی در منزل با توجه به نوع تعرفه از جمله دولتی یا خصوصی بودن مراکز می تواند متفاوت باشد.

 

 

هزینه فیزیوتراپی کمر در منزل

کمر یکی از ناحیه های اصلی در بدن است که وجود درد و آسیب در آن باعث مختل شدن امورات زندگی می شود. اگر کمردرد شما به صورت سطحی باشد بنا به دستور پزشک نیازی به فیزیوتراپی نخواهد بود اما اگر درد شما به گونه ای باشد که نتوانید تحمل کنید انجام فیزیوتراپی و بهبود وضعیت شما از مهمترین کارهاست.

برخی از مهمترین نشانه های کمردرد عبارتند از:

 • وجود دردهای عضلانی و خفیف در اطراف کمر
 • تیر کشیدن ناحیه کمر
 • درد شدید در کمر و انتقال آن به پاها
 • درد کمر ناشی از راه رفتن و ایستادن و یا بلند کردن اجسام سنگین

 

برخی از کمردردها به صورت سطحی است و با کمی استراحت برطرف می شود اما در برخی مواقع درد چنان شدید است که برای فرد غیرقابل تحمل می باشد و باید به سرعت تحت درمان قرار بگیرد.

هزینه فیزیوتراپی کمر در منزل به عوامل مختلفی از جمله نوع بیمه بیمار، ناحیه درگیری درد در کمر، نوع روش مورد استفاده برای درمان و تعداد جلسات بستگی دارد.برای اطلاع دقیق از هزینه فیزیوتراپی در منزل باید با مراکز درمانی ارتباط برقرار کنید.

 

هزینه فیزیوتراپی زانو در منزل

زانو از اعضای مهم در بدن است که وجود درد آن باعث ناراحتی در کل اندام بدن می شود. اگر درد در زانو ناچیز است که با استراحت کردن برطرف می شود نیازی به مراجعه به پزشک نیست. اما اگر درد آنقدر زیاد است که امان شما را بریده است بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا با تشخیص صحیح درمان را شروع کنید.

در برخی مواقع پزشک، فیزیوتراپی را برای درمان تجویز می کند که شما بنا به شرایط خود می توانید از خدمات فیزیوتراپی در مرکز و یا منزل خود بهره مند شوید. هزینه فیزیوتراپی زانو در منزل با توجه به نوع درد و بیمه و فاصله مرکز تا منزل و روش های مورد استفاده ممکن است متفاوت باشد.

 

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.