چگونگی طراحی و راه اندازی دستگاه سنگ شکن - پارسی زی
روش نگهداری کمپوت خانگی

روش نگهداری کمپوت خانگی

روش نگهداری کمپوت خانگی کمپوت بیشتر در زمانی استفاده می شود که معده فرد برای هضم میوه‌های تازه دچار اخلال می شود ، با استفاده …

علت فاسد شدن مواد غذایی در یخچال چیست؟

علت فاسد شدن مواد غذایی در یخچال چیست؟

فاسد شدن مواد غذایی در یخچال یکی از مشکلات رایج در زندگی روزمره ماست که می‌ تواند تأثیرات مختلفی را بر روی سلامتی افراد داشته …

برترین وب سایت های حوزه وکالت

برترین وب سایت های حوزه وکالت

برترین وب سایت های حوزه وکالت بهترین سایت انتخاب وکیل، سایتی است که متشکل از تعدادی وکیل متخصص و موفق در تمام حوزه های حقوقی …

چگونگی طراحی و راه اندازی دستگاه سنگ شکن

دستگاه سنگ شکن‌ از اصلی ‌ترین تجهیزات برای عمل خردایش می باشد . معمولا با نام سنگ شکن فکی در معادن سنگ کاربرد دارد .این نوع دستگاه سنگ شکن، کانی‌ ها و سنگ‌ های درشت و بزرگ را خرد و کوچک می‌ نماید و به قطعات کوچکتری تبدیل می کند. به طور معمول سنگ شکن‌ ها، عملیات خرد کردن عملیات خورد کردن را از معدن تا به‌ دست آوردن ابعاد مناسب برای ورود به آسیاب های مواد خام را اجرا می کنند.با توجه به رشد جمعیت و رو آوردن به زنندگی مدرن همواره تجهیزات متنوعی طراحی و تولید می گردد.لذا امروزه مراکز معتبر زیادی اقدام به فروش انواع غلطک نوار نقاله و بوش کنگره ای می نمایند.

انواع دستگاه سنگ شکن

سنگ شکن ها همچون سایر ملزومات در انواع مختلفی تولید می شود که از انواع آن عبارت اند از :

سنگ شکن فکی ، مخروطی ، ضربه ای ، چکشی و استوانه ای که هر یک با توجه به جنس مواد، کاربرد متنوعی دارد.سنگ شکن های ثابت در ابتدای خط تولید جای داده می شوند . مواد اولیه توسط کامیون در داخل سیلو فیدر این سنگ شکن ها تخلیه می گردد و پس از خرد شدن به وسیله نوار نقاله راهی محل دپو می گردد. و در نهایت مواد اولیه به ابعاد دلخواه تولید می شود.

دستگاه سنگ شکن فکی

سنگ شکن فکی در دسته سنگ شکن های اولیه قرار می گیرد که در معادن مختلف کاربرد دارد. اندازه سنگ شکن های فکی توسط دهانه ورودی بار در بالای دستگاه تعیین می گردد. سنگ شکن های فکی دارای یک فک ثابت و یک فک متحرک می باشد. حرکت فک متحرک به وسیله شافت خارج از مرکز که توسط سمهه به موتور متصل شده است، تامین می گردد.‌با حرکت فک مواد تحت تاثیر نیروی فشاری و گاه ضربه یا برشی خواهند بود و شروع به خرد کردن می نمایند.

نحوه عملکرد سنگ شکن فکی

دستگاه سنگ شکن به این صورت عمل می کند که سنگ ‌ها را در بین دو فک موجود در دستگاه و تحت فشار و ضربه قرار می دهد و در نهایت موجب خرد شدن آن ها می شود .لازم به ذکر است کهبه علت برخورداری از دو فک در دستگاه به سنگ شکن فکی می باشند. سنگ ها در این نوع سنگ شکن با نیروی برشی و فشاری خرد می گردد.به طور کلی نیرو در دو فک که یکطرف ثابت و طرف دیگر متحرک و یکی صاف و دیگری مواج می باشد قرار می گیرد و در نهایت خرد کردن سنگ ها صورت می گیرد.

غلطک نوار نقاله چیست؟

غلط نوار نقاله به عنوان یکی از ملزومات مهم و کاربردی می باشد که به نوعی در زمان های بسیار گذشته نیز وجود داشته است. تاریخچه پیداش این ملزومات را می توان به دوره غار نشین ها ارتباط داد با این وجو تا قرن بیستم این تکنولوژی به خوبی روشن نشده بود.در نهایت این ایده که گروهی از افراد بطور موثر می توانند یک کالا را از نقطه ای به نقطه ای دیگر حرکت دهند بدون اینکه خودشان حرکت کنند، به واقعیت تبدیل گردید.سیستم نوار نقاله دارای یک دینام غلتک یا رولیک می باشد که به خوبی مواد را حرکت در می اورد و موجب حرکت جعبه ها می گردد، در این سیستم سنسورهایی استفاده شده که هدایت محصولات به سمت دیگر انتقال می دهد.

نحوه عملکرد غلطک نوار نقاله

غلطک نوار نقاله به شکل محرک وارد عمل می گردد. عملا در نوارنقاله ۲ عدد غلطک تعبیه شده است. یکی به عنوان محرک در بخش هد نوار متصل به گیریبکس به عنوان محرک فعالیت در می آید و موجب حرکت تسمه نقاله می گردد و و دیگری متحرک یا همان تیل که در انتهای نوار به عنوان هرز گرد کاربرد دارد. در این خصوص می بایست گفت هر آنچه که طول نوار بلند تر باشد قطر درام محرک نیز بزرگ تر خواهد شد البته قطر درام های محرک و متحرک بعد از طراحی اولیه به نسبت طول , عرض و نوع بار و چگالی و ظرفیت نوار و زاویه نوار متغیر خواهد بود که در مقابل قطر درام قطر شفت نیز قابل تغییر خواهد بود.

بوش کنگره ای چیست؟

بوش کنگره ای و سنگ شکن هیدروکن در جهت سنگ شکنی ثانویه در عملیات های سنگ شکن کاربردی می باشد که عمل خردایش را به شکل فاصله شدن فاصله بین کانکیو منتل انجام می دهد. چرخش شافت سنگ شکن هیدروکن توسط استرینگ و بوش کنگره ای در پایین شافت اصلی انجام می دهد. لازم به ذکر است که جهت تغییر و تنظیم محصول خروجی می توان فاصله بین کانکیو و منتل را تغییر داد.

مشخصات بوش کنگره ای

بهره مندی از بوش کنگره‌ای مناسب عملکرد خوب بوش فولی فولادی و داس کالر را به همراه دارد و موجب ایجاد یک ترکیب مناسب جهت کارکرد مناسب دستگاه می شود. دستگاه سنگ شکن هیدروکن از نوع ثانویه می باشد ولی با این تفاوت که با تغییر تاپشل هیدروکن از آن به عنوان دستگاه سنگ شکن اولیه نیز بهره برداری می گردد. بوش کنگره ای هیدروکن از آلیاژ برنج تولید می گردد.سنگ شکن هیدروکن از نوع مخروطی می باشند که نوعی سنگ شکن ثانویه محسوب می شوند.

امروزه با توجه به رشد صنعت نیاز افراد به لوازم صنعتی و به روز افزایش یافته است . بنابراین مراکز زیادی اقدام به تولیدو فروش انواع دستگاه سنگ شکن و غلطک نوار نقاله می نمایند. ماکان سنگ شکن یکی از مراکز معتبر می باشد که در این خصوص فعالیت دارد. شرکت ماکان سنگ شکن با پشتوانه بیش از ربع قرن تجربه در ساخت و توزیع قطعات انواع دستگاه های سنگ شکن و خطوط خردایش در این زمینه به افراد خدمات رسانی می نماید.

آخرین بروز رسانی در : سه شنبه 17 خرداد 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.