بهترین کتاب‌های شعری که باید بخوانید! - پارسی زی
راه هایی برای کاهش چین و چروک پوست و خط لبخند

راه هایی برای کاهش چین و چروک پوست و خط لبخند

راه هایی برای کاهش چین و چروک پوست و خط لبخند عموما سنین ۲۰ تا ۲۵ سالگی یکی از مهمترین سیکل‌های مراقب پوست صورت برای …

خسارت تاخیر تادیه دین چگونه محاسبه می شود؟

خسارت تاخیر تادیه دین چگونه محاسبه می شود؟

⚖️ خسارت تاخیر تادیه دین چگونه محاسبه می شود؟ خسارت تاخیر تادیه خسارتی است که به دلیل کاهش ارزش پول و بر اثر تاخیر در …

خواص روغن آرگان برای ریزش مو + نحوه مصرف

خواص روغن آرگان برای ریزش مو + نحوه مصرف

روغن تراپی مو یکی از روش های رایج برای کنترل ریزش مو می باشد. روغن آرگان به عنوان یکی از بهترین روغن های گیاهی است …

چکیده : 

 

بهترین کتاب‌های شعری که باید بخوانید!

از کودکی تا به امروز همه‌ی ما با نام شاعران بزرگ ایرانی و داستان زندگی‌شان آشنا شده‌ایم، همیشه نیز در کتابخانه‌هایمان حداقل یک کتاب شعر از این بزرگان را داریم تا در زمان اوقات فراغتمان یا مراسم‌هایی که داریم به سراغشان برویم و از خواندن ابیات زیبایی که دارند، لذت ببریم.

برای داشتن مجموعه‌ای بی‌نظیر از کتاب‌های شعر همراه ما باشید تا به معرفی بهترین کتاب‌های شعر بپردازیم.

آینه در آینه: برگزیده‌ای از اشعار هوشنگ ابتهاج توسط استاد شفیع کدکنی

هوشنگ ابتهاج نیز از محبوب‌ترین شاعرین قرین معاصر بود که متاسفانه در ۱۹ مرداد سال ۱۴۰۱ پس از ۹۴ سال زندگی چشم از دنیا فروبست. او در نوجوانی به دختری ارمنی دل بسته بود و اولین اشعاری که سرود نیز در ارتباز با این دختر بود، در شعرهایی که هوشنگ ابتهاج در سال‌های بعدی سرود نیز می‌توان ردپای این عشق را دید.

هوشنگ ابتهاج، مدتی بود در آلمان زندگی می‌کرد و علت فوت این شاعر بزرگ بیماری ذکر شده است، هوشنگ ابتهاج در ۱۷ تیر ۱۴۰۱ در بیمارستانی نزدیک محل زندگی‌اش بستری شد و پس از مدتی مرخص شد و به منزل برگشت، اما متاسفانه پس از جنگی فراوانی که با بیماری داشت در بامداد ۱۹ مرداد ۱۴۰۱، ساعت ۲:۳۰ دقیقه چشمانش را فرو بست؛ خبر مرگ این شاعر بزرگ توسط دخترش، با پستی که در فضای مجازی منتشر کرد، اعلام شد.

دختر هوشنگ ابتهاج در صفحه‌ی اینستاگرام خود، خبر مرگ پدر را اینگونه منتشر کرد:

« بگردید ، بگردید ، درین خانه بگردید

درین خانه غریبید ، غریبانه بگردید

سایه

سایه ما با هفت‌هزارسالگان سربه‌سر شد»

نظر هوشنگ ابتهاج درباره‌ی مرگ:

جالب است بدانید در مصاحبه‌ای نظر هوشنگ ابتهاج را، درباره‌ی مرگ پرسیدند و او اینگونه پاسخ داد:

«آدما حرص دارن میزنن برای زنده بودن، این به اختیار خودشون نیست هزار عامل هست، یعنی همین حالا اگر این گسلی که اینجا نیست یه خورده اونورتر در یونان هست یا در الجزیره هست، در اینجای اروپا اگر باشه یه تکان بخوره زمین تمام شد، خداحافظ… با هفت هزار سالگان سر به سریم ما! به قول خیام

شما هیچوقت با مرگ رو به رو نمی‌شید، تا زنده‌اید زنده‌اید، اصلا مرگ وجود نداره، موقعی مرگ هست که زنده نیستید، اصلا نمیدونه یعنی چی، از چی می‌ترسید؟ چیزی که نمی‌تونه هرگز اتفاق بیوفته، تا شما هستید اون اتفاق نمیوفته، موقعی اتفاق می‌افته که شما نیستید، به شما دیگه چه مربوطه؟ اون موقع نیستی که اصلا ببینی مرگ چیه، مرگ یعنی اینکه اصلا نیستی… تموم شد!»

مهارت این شاعر بی‌نظیر در این بود که به دو سبک کلاسیک و نو، توانایی شعر سرودن داشت و دلیل محبوبیتش در میان جوانان نیز، این بود که مشکلات جامعه و دغدغه‎‌هایی که داشت را در قالب شعر بیان می‌کرد.

گوش کن با لب خاموش سخن می گویم، پاسخم گو به نگاهی که زبان من و توست، روزگاری شد و کس مرد ره عشق ندید، حالیا چشم جهانی نگران من و توست، گرچه در خلوت راز دل ما کس نرسید، همه جا زمزمه عشق نهان من و توست…

هوشنگ ابتهاج

وجود: فاضل نظری

فاضل نظری از محبوبیت زیادی در میان مردم برخوردار است، تا کنون معروف‌ترین و محبوب‌ترین کتاب فاضل نظری گریه‌های امپراطور بود اما پس از انتشار کتاب وجود توسط نشر سوره مهر، این آمار تغییر کرده است.

فاضل نظری در سال ۱۳۵۸ در اراک به دنیا آمد و تا کنون موفق به کسب امتیازات بی‌نظیری شده است، برای مثال او در سال ۱۳۹۳ به عنوان یکی از پنج چهره‌ی شاخص ایران در زمینه‌ی هنر شناخته شد و گزیده‌ای از اشعار او در برخی از کشورها به چاپ رسید.

بخشی از کتاب وجود فاضل نظری:

در دایره‌ی بسته‌ی امیال غریزی

دنبال چه می‌گردی و دلخوش به چه چیزی

در حسرت دریایی و میبینمت ای رود

آن روز که چون موج ز دریا بگریزی

وقتی که قرار است نجنگیده ببازی

دیگر چه نبردی چه جدالی چه ستیزی

نزدیکی ام آموخت که از دیده‌ی معشوق

هر قدر شوی دور همان قدر عزیزی

مستی اگر این بود که ما تجربه کردیم

بهتر که در این جام تهی زهر بریزی…

فاضل نظری

مثل خون در رگ‌های من: نامه‌های شاملو به آیدا

حتما تا کنون درباره‌ی عاشقانه‌های شاملو و آیدا زیاد شنیده‌اید، احمد شاملو از بهترین شاعران معاصر ایرانی بود که پس دو ازدواج ناموفق در سن ۳۹ سالگی با آیدا سرکیسیان آشنا شد و ازدواج کرد.

در کتاب مثل خون در رگ‌های من بیست تا از نامه‌های عاشقانه‌ای که احمد شاملو برای همسرش (آیدا) در ابتدای آشنایی‌شان گفته را نوشته است.

با خواندن این کتاب می‌توانید معنی عشق را با تمام وجدتان درک و لمس کنید، با خواندن نامه‌های عاشقانه‌ی احمد شاملو به آیدا متوجه می‌شوید، می‌توان عاشق شد و عاشق ماند و عاشقانه زندگی کرد.

اگر داستان زندگی احمد شاملو را بخوانید، متوجه می‌شوید پس از آشنایی با آیدا و ازدواج با او، در تمام شعر هایش ردی از عشق وجود دارد. در سال ۱۳۷۹ احمد شاملو چشم از این دنیا فروبست و پس از پانزده سال یعنی سال ۱۳۹۴ همسرش آیدا رضایت به چاپ و انتشار نامه‌های عاشقانه‌ی شاملو را داد.

دست‌های تو در دست من است. امید تو با من است. اطمینان تو با من است. چه چیز ممکن است بتواند مانع پیشرفت من شود؟ کوچکترین لبخند تو مرا از همه‌ی بدبختی‌ها نجات می‌دهد. کوچک ترین مهربانی تو مرا از نیروی همه‌ی خداها سرشار می‌کند … یقین داشته باش که احمد تو مفلوک و شکست خورده نیست. تمام ثروت‌های دنیا، تمام لذت‌های دنیا، تمام عالم وجود، برای من در وجود ” آیدا ” خلاصه می‌شود. تو باش، بگذار من به روی همه‌ی آن‌ها تف کنم. بگذار به تو نشان بدهم که عشق، عجب معجزه‌ای است. تو فقط لبخند بزن. قول بده که فقط لبخند بزنی، امیدوار باشی و اعتماد کنی. همین!

اسیر فروغ فرخزاد

فروغ فرخزاد در سال ۱۳۱۳ به دنیا آمد و از محبوب‌ترین زنان شاعر ایرانی در میان جوانان است؛ فروغ در شعرهایش از آزادی زنان می‌گوید و دغدغه‌ی خود را دائما آزادی زنان میخواند، او ۵ دفتر شعر منتشر کرد و توانست در چندین تئاتر و یک فیلم به کارگردانی ابراهیم گلستان بازی کند، فروغ را در سال ۱۳۴۵ در سانحه‌ی تصادف چشم از دنیا فروبست.

می‌روم خسته و افسرده و زار

سوی منزلگه ویرانه خویش

بخدا می‌برم از شهر شما

دل شوریده و دیوانه خویش

خیال خام پلنگ او: حسین منزوی

حسین منزوی در سال ۱۳۲۵ به دنیا آمد، او نیز دغدغه‌های اجتماعی خود را در قالب شعر بیان می‌کرد و همواره حامی مردم بود، از معروف ترین آثار حسین منزوی کتاب شعر حنجره‌ زخمی تغزل است که توانست برنده‌ی بهترین شاعر جوان دوره شعر فروغ شود.

حسین منزوی فعالیت های بسیاری در رادیو داشت و مدتی مشغول به نوشتن و اجرای برنامه‌های کتاب روز و یک روز شعر و… بود، همچنین مهارت بالایی در ترانه سرایی داشت و بسیای از ترانه‌هایی که می‌نوشت توسط علیرضا افتخاری، همایون شجریان و… خوانده شد.

خیال خام پلنگ من به سوی ماه جهیدن بود

و ماه را ز بلندایش به روی خاک کشیدن بود

پلنگ من دل مغرورم پرید و پنجه به خالی زد

که عشق ماه بلند من ورای دست رسیدن بود

حسین منزوی

خرید کتاب دست دوم شعر با قیمت ارزان تر

اگر پس از آشنایی با این شاعرین بزرگ و شعرهای بی‌نظریشان، قصد خرید کتاب‌هایشان را دارید، پیشنهاد می‌کنم به جای خرید کتاب نو، اقدام به خرید کتاب دست دوم کنید تا با صرف هزینه‌ی کمتری کتاب‌هایتان را خریداری کنید.

با خرید کتاب دست دوم هزینه‌ی کمتری پرداخت می‌کنید و می‌توانید کتاب‌های بیشتری بخرید و در دنیای شاعرهای مختلف و شعرهایشان غرق شوید.

معمولا همه‌ی افراد با خواندن شعر یاد خاطره‌ای خواهند افتاد یا خواندن برخی از ابیات ممکن است آنها را به گذشته و چندین سال پیش ببرد، با خرید کتاب دست دوم شعر شما می‌توانید در تاریخچه‌ی کتاب‌ها و خوانندگان‌شان شریک شوید و حس آنها را هنگام خواندن این ابیات لمس کنید!

همچنین پیشنهاد دیگری که برایتان دارم فروش کتاب‌های شعرتان است، کتاب‌های شعری که دیگر نمی‌خواهید نگه دارید را بفروشید تا افرادی که خواهان این کتاب‌ها هستند، توانایی خرید این کتاب‌ها با قیمت ارزان را داشته باشند.

همچنین هر سال میزان زیادی از کتاب های شعر به چاپ مجدد می‌رسند و می‌توان گفت به همان میزان نیز، کتاب‌های شعر دور ریخته می‌شوند یا با بازیافت محتوایشان میمیرد.

می‌توانیم با فروش کتاب‌هایمان، از قطع درختان برای تولید کاغذ و به دنبال آن چاپ بی‌رویه‌ی کتاب‌ها جلوگیری کنیم، بیایید با خرید و فروش کتاب دست دوم حامی محیط زیست باشیم.

خرید و فروش کتاب دست دوم در کجا و چگونه؟

یونی بوک با راه اندازی بستری آنلاین برای خرید و فروش کتاب دست دوم توانسته چالش خرید و فروش کتاب دست دوم در کجا و چگونه را پاسخ دهد.

در سایت یونی بوک، شما با ساخت یک پنل کاربری می‌توانید اقدام به فروش کتاب دست دوم کنید، فرقی ندارد کتابی که قصد فروشش را دارید در چه ژانری باشد، شما می‌توانید کتاب‌های درسی و کنکوری و دانشگاهی، شعر و رمان و… را با قیمت دلخواهتان به عنوان کتاب دست دوم دانشگاهی و… بفروشید.

دانشجویان، دانش آموزان کنکوری، علاقه‌مندان به حوزه‌ی کتاب و اهل کتاب، می‌توانند هر نوع کتابی که مدنظر دارند را با قیمت بسیار مناسبی به صورت کتاب دست دوم از سایت یونی بوک خریداری کنند.

بهترین کتاب‌های شعری که باید بخوانید!

مزایای خرید و فروش آنلاین کتاب دست دوم

علت اینکه پیشنهاد ما خرید و فروش آنلاین کتاب دست دوم است، به خاطر مزایایی است که به همراه دارد، برای خرید و فروش آنلاین کتاب دست دوم شما تنها نیاز به اینترنت و یک موبایل، تبلت یا سیستم دارید، با صرف چند دقیقه زمان و چند کلیک ساده در سایت یونی بوک، کتابتان را می‌فروشید یا کتابی که می‌خواهید را خریداری می‌کنید.

مهم نیست ساعت چند است یا شما در کجا هستید، همیشه می‌توانید برای خرید و فروش کتاب‌هایتان اقدام کنید، در صورت خرید کتاب دست دوم، درب منزل کتابتان را تحویل بگیرید و در صورت فروش کتاب دست دوم، کتاب‌تان را درب منزل تحویل بدهید تا به دست خریدار کتاب برسد.

خرید و فروش کتاب دست دوم در یونی بوک

مراحل ثبت نام در سایت یونی بوک بسیار ساده است، ابتدا وارد سایت https://unibook.shop/ شوید، یک اکانت کاربری برای خودتان بسازید، برای فروش کتاب‌هایتان تنها نیاز است نام کامل کتاب یا عکس کتاب را برای فروش بگذارید، تیم یونی بوک اطلاعات کتاب شما را کامل می‌کند، سپس کتاب شما برای فروش در ویترین سایت یونی بوک قرار می‌گیرد. برای خرید کتاب نیز با چند سرچ ساده در این سایت می‌توانید به کتاب مدنظرتان دسترسی پیدا کنید و با ثبت سفارش کتابتان را خریداری کنید.

سخن آخر

شعر از کودکی تا بزرگسالی همراه ما است، از کودکی برای ما شعر می‌خواندند و به ما یاد می‌دادند، ما شعر می‌خواندیم تا محبتمان را ابراز کنیم، توانایی‌مان را نشان دهیم، بزرگ‌تر می‌شویم و باز شعر همراه ما در زندگی است، عاشق می‌شویم شعر می‌خوانیم و حتی در زمان کهن سالی نیز باز شعر همراه ما است.

حواستان باشد هیچ‌ چیزی نباید شما را از شعر دور کند، اگر دغدغه‌ی قیمت کتاب‌های شعر را دارید، همراه یونی بوک باشید و از کتاب دست دوم استفاده کنید.

یونی بوک همراه همیشگی شما در خرید و فروش کتاب دست دوم آنلاین

«پایان»

آخرین بروز رسانی در : شنبه 22 مرداد 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.