چرا برای آموزش سگ به تشویقی خوب نیازمندیم؟ - پارسی زی
فروشگاه مصنوعات چوبی نصر را بهتر بشناسید

فروشگاه مصنوعات چوبی نصر را بهتر بشناسید

با توجه به گسترش باغ ها و کافه رستوران ها، فعالیت صنایع چوب نصر با تولید تخت های ساده (بدون شبکه های سی ان سی) …

مدیریت بهینه کسب و کار با نرم افزار سی ار ام

مدیریت بهینه کسب و کار با نرم افزار سی ار ام

راه اندازی یک کسب و کار رویای بسیاری از انسان های خلاقی است که دارای خلق و خوی کار آفرینی هستند. مدیریت کارمندان و پرسنل، مشاهده …

تمام اطلاعات سال ۹۹ به روایت تاریخ

تمام اطلاعات سال ۹۹ به روایت تاریخ

تمام اطلاعات سال ۹۹ به روایت تاریخ لحظه تحویل سال ۱۳۹۹هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران : زمان تحویل سال ۱۳۹۹ لحظه سال …

برخی افراد از حیوانات خانگی مثل انواع پرندگان، سگ، گربه و خرگوش نگهداری می‌کنند. نگهداری از این حیوانات در رفع تنهایی و سرگرمی بسیار مؤثر است. سگ یکی از محبوب‌ترین حیوانات خانگی محسوب می‌شود؛ این محبوبیت به این دلیل است که سگ‌ها حیواناتی باهوش، وفادار، احساساتی و قوی هستند.

نگهداری از سگ آسان نیست و قواعد خاصی دارد که نیاز است آن‌ها را به‌خوبی بیاموزید؛ همچنین باید بسیار مسئولیت‌پذیر باشید و بتوانید نیازهای او را تأمین کنید. نگهداری از سگ فقط محدود به غذا دادن، ایجاد مکانی برای خواب و استراحت و خرید تشویقی سگ نیست؛ باید نیازهای سگ را ازنظر روحی و جسمی تأمین کنید. مراقبت از سلامت سگ، مواد غذایی مناسب، آموزش سگ، جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها، سرپناه و فرصتی برای زندگی در محیط امن خانه، آب و غذای سالم ازجمله مهم‌ترین موارد در نگهداری از این حیوان است.

همواره باید برای سگ خود شرایطی ایجاد کنید تا احساس خوشحالی کند؛ این احساس خوشحالی با انجام کارهایی از قبیل بازی کردن، بیرون بردن آن‌ها و به‌طورکلی وقت گذاشتن برای آن‌ها ایجاد می‌شود. نگهداری از سگ در آپارتمان مشکلات بیشتری دارد و اگر در زمان خرید سگ به‌تناسب نژاد سگ با سبک زندگی خود توجه کنید، این مشکلات کمتر می‌شوند. برای این‌که بتوانید از یک سگ در محیط خانه خود نگهداری کنید، باید به او آموزش دهید و در برابر کارهای خوب او را تشویق کنید تا انجام آن کار را ادامه دهد؛ برای این کار باید به خرید تشویقی سگ بپردازید.

آموزش و تربیت سگ یعنی چه؟

سگ‌ها اساساً به محیطی غیر از خانه عادت دارند؛ زیرا در آن فضا پرورش‌یافته‌اند. سگ‌هایی که از مکان‌های مخصوص نگهداری سگ خریداری می‌کنید، در برابر سگ‌های خیابانی و حیواناتی که در محیط‌های دیگر رشد کرده‌اند متفاوت‌اند؛ زیرا مورد تعلیم قرار می‌گیرند. برای نگهداری سگ در محیط خانه باید به او آموزش دهید تا بداند برای زندگی در کنار شما چه‌کارهایی باید انجام دهد و چه‌کارهایی را نباید انجام دهد و با قوانین آشنا شود. مغز سگ آمادگی زیادی برای یادگیری دارد و شما می‌توانید سگ خود را هرگونه که دوست دارید تربیت کنید و هر چیزی را به او آموزش دهید. این آموزش‌ها شامل فرمان‌های ابتدایی مانند بشین، بخواب، برو، بمون، صبر کن و بسیاری موارد دیگر است.

آموزش‌های تخصصی شامل آموزش گارد، شکار، مواظبت از کودک، سگ دستیار اوتیسم و آموزش‌های فانتزی مانند آموزش مُردن، دست دادن، نشستن روی دو پا از مواردی است که بسیار موردنیاز هستند. اگر راه درست تربیت و آموزش سگ را بدانید، این کار برای شما بسیار آسان می‌شود؛ در غیر این صورت نتیجه دلخواه را به دست نمی‌آورید. تربیت و آموزش صحیح برای سگ بسیار مهم است؛ زیرا سگ‌هایی که آموزش ندیده باشند، نمی‌دانند در هر شرایطی باید چه واکنشی نشان دهند و مجبور می‌شوند تصمیمات هیجانی بگیرند. تصمیمات سگ‌ها با تصمیمات ما متفاوت است و ممکن است یک عکس‌العمل از جانب سگ ازنظر ما اشتباه باشد؛ برای مثال، اگر دستشویی رفتن را به سگ آموزش ندهید، ممکن است در هرجایی که بخواهد اقدام به رفع نیاز خود کند. یکی از مؤثرترین اقدامات تربیتی، خرید تشویقی سگ است. وقتی پس از انجام کار خوب به او پاداش دهید او متوجه می‌شود که این کار موردپسند شما بوده است و آن را تکرار می‌کند.

تشویقی برای سگ در زمان آموزش

مهم‌ترین رکن در تربیت سگ استفاده از تشویقی است. سگ‌ها  جایزه گرفتن را دوست دارند و دادن تشویقی به سگ کار درست او را تأیید می‌کند و باعث خوشحالی او می‌شود؛ درنهایت نیز به انجام دوباره آن کار ترغیب می‌شود. تشویقی کاربردهای بسیاری ازجمله  تمیز کردن دندان‌ها و سلامت دهان و لثه‌ها، آموزش و تربیت کردن، تأمین ویتامین‌های لازم و سرگرم کردن سگ دارد. می‌توان گفت خرید تشویقی سگ و استفاده از آن، جزئی از مهم‌ترین اقدامات برای ایجاد پیوند عاطفی بین سگ و شما است.

باید از حداقل ۴ مدل تشویقی متفاوت برای آموزش سگ استفاده کنید که میزان علاقه او نسبت به هرکدام از تشویقی‌ها متفاوت باشد؛ این‌گونه می‌توانید با توجه به علاقه‌مندی سگ خود این تشویقی‌ها را رتبه‌بندی کنید. یکی از این تشویقی‌ها باید موردعلاقه سگ باشد و دیگر تشویقی‌ها نسبت به آن، ارزش کمتری برای سگ داشته باشد. هرگز این تشویقی‌ها را به‌صورت مکرر به او ندهید تا او برای کسب تشویقی لذیذ و موردعلاقه‌اش تلاش کند و فرمان‌های شما را به‌درستی انجام دهد. خرید تشویقی سگ یکی از مهم‌ترین اقدامات برای آموزش این حیوان است. قیمت تشویقی سگ با توجه به تنوع آن‌ها متفاوت است.

انواع تشویقی سگ

تشویقی سگ تنوع زیادی دارد که شما با استفاده از راهنمای خرید تشویقی سگ می‌توانید با توجه به سن، اندازه بدن، نژاد، وزن، ذائقه سگ و حتی قیمت به خرید تشویقی سگ اقدام کنید.

صفحه لیست تشویقی های سگ

این تشویقی‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند:

  • تشویقی‌های نرم:

تشویقی نرم نسبت به دیگر تشویقی‌ها محبوبیت چندانی ندارد؛ اما گاهی با توجه به شرایط جسمی یک سگ ملزم به استفاده از این نوع تشویقی می‌شوید.

  • بیسکوییت‌های تشویقی:

این نوع از تشویقی‌ها، محبوب‌ترین تشویقی ازنظر سگ‌ها هستند. معمولاً اغلب سگ‌ها حاضرند برای دریافت چنین تشویقی، تمام دستورات شما را اجرا کنند.

  • تشویقی‌های رژیمی:

درصورتی‌که تمایل دارید رژیم غذایی سالمی برای سگ خود داشته باشید و یا رژیم خاصی برای او تجویزشده است، می‌توانید از این دسته استفاده کنید.

  • تشویقی‌های شبیه به استخوان:

برای سلامت دندان‌های سگ لازم است که این تشویقی را در برنامه غذایی او قرار دهید.

  • تشویقی‌های گیاهی:

اگر قصد خرید تشویقی سگ برای تأمین ویتامین‌های موردنظر او را دارید، می‌توانید از این تشویقی استفاده کنید. دقت داشته باشید که تشویقی‌های گیاهی هرگز نباید حاوی سیر و پیاز باشند یا بوی این سبزی‌ها را از خود ساطع کنند.

  • تشویقی‌های جویدنی:

این دسته از تشویقی‌های سگ شامل گوشت، استخوان و غضروف حیوانی است. لازم است بدانید که برای تأمین پروتئین‌های موردنیاز بدن سگ، باید اقدام به خرید تشویقی جویدنی سگ نمایید.

سخن پایانی

برخی از اشخاص علاقه زیادی به نگهداری حیوانات خانگی دارند؛ در میان حیوانات خانگی سگ‌ها از محبوبیت بسیاری برخوردار هستند. سگ‌ها حیواناتی باهوش و بسیار وفادار هستند که این ویژگی‌ها آن‌ها را به حیواناتی محبوب تبدیل کرده است. برای نگهداری از سگ در محیط خانه نیاز است به او آموزش دهید تا بداند چگونه می‌تواند در کنار شما زندگی کند، چه‌کارهایی باید انجام دهد و از انجام چه‌کارهایی باید بپرهیزد.

یکی از روش‌های تربیتی سگ‌ها، دادن تشویقی به آن‌ها است. سگ‌ها تشویقی را دوست دارند و شما با تشویقی دادن به آن‌ها باعث ایجاد انگیزه در آن‌ها می‌شوید تا برای کسب تشویقی کار موردعلاقه شما را تکرار کنند. به خرید تشویقی سگ باید اهمیت دهید و حداقل ۴ نوع تشویقی برای سگ خریداری کنید و با توجه به میزان علاقه‌مندی سگ خود نسبت به این تشویقی‌ها آن‌ها را طبقه‌بندی کنید. برای خرید تشویقی سگ می‌توانید به فروشگاه‌های مخصوص و یا سایت‌های اینترنتی اقدام به کسب اطلاعات و خرید نمایید.

 

برچسب ها : تشویقی سگ,آموزش سگ,خرید تشویقی سگ

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 23 شهریور 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.