قیمت فوق العاده ورق سیاه 2 میل در آهن حامی - پارسی زی
همه آنچه که درباره طراحی و ساخت سایت باید بدانید

همه آنچه که درباره طراحی و ساخت سایت باید بدانید

در گذشته شاهد سایت‌های کاملا ساده و یکنواختی بودیم.امروزه با پیشرفت تکنولوژی‌های طراحی وب در ساخت سایت با تغییرات و پیشرفت های زیادی مواجه شده ایم. به …

قیمت پروتز پا زیر زانو چقدر است؟ آیا بیمه هزینه ساخت آن را پرداخت می کند؟

قیمت پروتز پا زیر زانو چقدر است؟ آیا بیمه هزینه ساخت آن را پرداخت می کند؟

قیمت پروتز پا زیر زانو چقدر است؟ آیا بیمه هزینه ساخت آن را پرداخت می کند؟ پروتزها را با توجه به نوع اندام قطع شده …

یکتا خاک مجری پروژه های  تست خاک ، تست بتن و تست جوش 

یکتا خاک مجری پروژه های  تست خاک ، تست بتن و تست جوش 

یکتا خاک مجری پروژه های  تست خاک ، تست بتن و تست جوش آزمایش خاک آزمایش خاک قبل از شروع ساخت و ساز توسط افراد متخصص انجام می …

قیمت فوق العاده ورق سیاه ۲ میل در آهن حامی

شاید برای شما هم سوال باشد که ورق سیاه ۲ میل چه کاربردهایی دارد و چه عواملی به قیمت ورق سیاه ۲ میل بستگی خواهد داشت در ادامه این مقاله به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

در ابتدا اگر بخواهیم یک توضیحی در رابطه با ساخت این محصول به شما عزیزان بدهیم چند ویژگی کلی است که باعث می‌شود که آشنایی با این چند مورد کفایت کند:

  • این محصول به شکل رول شده و در گرید آلیاژی ST37 می‌باشد.
  • ورق سیاه ۲ میل، از مواد مصرفی به خصوصی استفاده شده است.
  • پایه ساخت این محصول نورد سرد است و به همین دلیل قابل توجه مشتریان می‌باشد.
  • ضخامت کلی آن ۲ میلی متر است.

تولید ورق سیاه ۲ میل به این صورت می‌باشد که بر روی یک تختال تولید می‌شود. تختال یک محصول نیم ساخته و جنس آن فلزی است و در نورد گرم تولید می‌شود. تختال با دمای ۱۲۸۰ درجه سانتی گراد وارد کوره شده و پس از آن فولادی که حرارت دیده را از بین دو غلتک عبور داده که حرکت این دو غلتک در دو جهت مخالف یک دیگر می‌باشد.

این حرکت باعث کاهش ضخامت و همچنین افزایش ابعاد فولاد خواهد شد. بهبود خواص فیزیکی و مکانیکی ورق خروجی به علت فشاری است که این دو غلتک بر قطعات فولادی ایجاد می‌کنند و در آخر ورق‌ها در ابعاد معینی بریده می‌شود که به روش کلاف پیچ در بازار عرضه می شود.

یکی از مهم ترین کاربرد ورق سیاه ۲ میل در قطعات و فرآورده های فولادی است مانند انواع پروفیل فولادی و ساختمانی که در ادامه کاربرد های دیگر آن را بیان می کنیم: ورق سیاه ۲ میل در ساخت ورق های پانچ، صنایع فلزی سنگین، زهوارهای فولادی، تسمه، انواع مقاطع فولادی مثل تیر ورق، ناودانی، سپری، نبشی…، تجهیزات ساختمانی و ترافیکی مثل گاردریل، در صنایع کشتی سازی برای مخازن آن تجهیزات دریایی، صنایع تانکرسازی و در ذخیر کردن مشتقات نفتی، لوله های نفتی و برای ساخت رینگ چرخ در صنعت خودرو کاربردهای دیگراین محصول می باشد.

قیمت ورق سیاه ۲ میل به چه عوامل بستگی دارد؟

عوامل یکسانی بر روی قیمت تمام محصولات آهن آلات، فولادی، ورق سیاه ۲ میل تاثیر می‌گذارد. در ادامه به عواملی که بر قیمت ورق سیاه ۲ میل تاثیر گذاراست را مورد بررسی قرار دادیم ولی باید به این نکته اشاره کنیم که به شرایط مختلفی بستگی دارد و قابل پیش بینی نمی باشد و همین دلیل قیمت دقیق ورق سیاه ۲ میل را نمی توان بیان کرد.

  • نرخ ارز
  • تورم
  • قیمت روز آهن در ایران وجهان
  • رونق صنایع وابسته و مصرف کننده
  • زمان سفارش از مشتری
  • هزینه حمل و نقل

و البته به عرضه و تقاضای آن هم بستگی دارد.

تاثیر نرخ ارز بر روی قیمت ورق سیاه

این مورد یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت ورق سیاه ۲ میل است، البته نوسانات ارزی بر روی قیمت ورق سیاه ۲ میل در کشورهای خارجی هم تاثیر دارد.

همچنین ارزش پول ایران در سال‌های اخیر نسبت به ارزهای خارجی مثل یورو و دلار کم شده است، به همین دلیل قیمت ورق‌های فولادی افزایش پیدا کرده است.

کیفیت کارخانه تولید کننده:

کیفیت ورق تولیدی یک کارخانه از عوامل تاثیر گذار بر قیمت ورق است. بر این اساس که به عوامل مختلفی مانند جنس آن، فرآیند تولید، نیروی کار در تولید ورق نقش دارند که در ادامه هر کدام رو مورد بررسی قرار می دهیم:

فرآیند تولید:

طراحی که برای محصولات انجام می‌شود تاثیر مهمی بر قیمت ورق دارد و همچنین چه نوع دستگاهی برای ساخت این محصول استفاده می‌شود یکی دیگر ازعوامل تاثیر گذار بر قیمت ورق می‌باشد.

مواد اولیه:

برخی از مواد اولیه نسبت به بقیه مواد قیمت کمتری دارند یا بلعکس، پس در نتیجه از چه مواد اولیه ای برای تولید ورق استفاده شود، تاثیر زیادی بر قیمت آن دارد.

نیروی کار:

تعداد کارکنان درگیر برای تولید ورق، میزان فعالیت فیزیکی برای آن انجام می دهند و همچنین موضوع دیگری که مهم است مهارت کارگران بر روی برخی از دستگاه‌ها می باشد که بر روی هزینه نهایی تاثیر گذار است.

ولی برخی از تولیید کنندگان این محصول بر روی دستگاهایی که توسط کامپیوتر کنترل می‌شود کار می‌کنند و نیازی به نیروی کار ندارند.

ضخامت ورق:

ابعاد و ضخامت ورق‌های تولید شده قطعا عامل تاثیرگذار بر قیمت آن است.

وضعیت بورس:

سهام خیلی از کارخانه‌های تولید کننده ورق در اوراق بهادر و بازار بورس کشور عرضه شده است و به همین دلیل بر روی قیمت محصولات کارخانه ها تاثیر خواهد گذاشت پس از دیگر عوامل موثر در قیمت ورق وضعیت بورس می باشد.

میزان واردات و صادرات:

محصولاتی که در داخل کشور تولید می شود هزینه کم تری دارد ولی هنگامی که تورم بالا باشد باعث می شود هزینه نیروی انسانی افزایش پیدا می کند که در نتیجه قیمت محصولات بالا می رود.

برخی از مواد اولیه از خارج کشور وارد می شود که همین موارد باعث افزایش هزینه تولید می شود.

و در آخر هر چه قدر تقاظا صادرات محصولات مورد نیاز برای تولید بیشتر باشد با توجه به تورم قیمت ورق افزایش پیدا خواهد کرد.

هزینه حمل و نقل:

مواد اولیه‌ای که برای تولید ورق‌ها استفاده می‌شود حجم زیادتری نسبت به محصولی که تولید شده است دارد به همین دلیل برای جابه جایی حجم زیادی که این محصولات دارند، باید از وسایل نقلیه‌ای مثل کشتی استفاده کرد که در نتیجه به سوخت نفت نیاز دارد. در واقع هزینه حمل و نقل یکی از مهم ترین عامل بر تاثیر قیمت ورق را به همراه خواهد داشت.

این محصول به علت آن که در ایران تولید می‌شود به راحتی قابل دسترس مصرف کنندگان این محصول می‌باشد. قیمت ورق سیاه دو میل را به صورت روزانه می‌توانید از سایت آهن حامی مشاهده کنید.

 

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 11 دی 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.