بهترین نرم افزارERP ایران - پارسی زی
بهترین نرم افزار مدارس

بهترین نرم افزار مدارس

بهترین نرم افزار مدارس سامانه مَدیار در سال ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۱ در طی سه سال پی در پی در رای گیری مردمی به عنوان بهترین …

گریل سیج و آب مرکبات گیری سیج

گریل سیج و آب مرکبات گیری سیج

گریل سیج از محبوب‌ترین وسایل مورد استفاده در رستوران‌ها، انواع فست‌فودها و… است. در گذشته بیشتر گریل در این مکان‌ها استفاده می‌شده‌است. اما این روزها، انواع گریل برای …

برترین وب سایت های حوزه وکالت

برترین وب سایت های حوزه وکالت

برترین وب سایت های حوزه وکالت بهترین سایت انتخاب وکیل، سایتی است که متشکل از تعدادی وکیل متخصص و موفق در تمام حوزه های حقوقی …

بهترین نرم افزارERP ایران

C:\Users\Administrator\Downloads\Enterprise-Resource-Planning-1024x683.png

نرم افزار ERP چیست؟

برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شامل یک طیف وسیع از فرآیندها، روش‌ها و فعالیت‌های سازمانی است. شرکت‌های فعال در صنعت ERP با استفاده از متخصصین و نرم افزار خود، به تطابق با استانداردها و قوانین موجود بین فرآیندهای مالی، لجستیک و تولید، داده‌ها را در یک نرم افزار جامع و یکپارچه جمع‌آوری و ارتباطات بین این فرآیندها را بهبود می‌بخشند.

با آغاز استقرار سیستم ERP، فرآیندهای جاری در سازمان بهبود می‌یابند و تمام اطلاعات مهم در پایگاه‌داده ثبت می‌شوند. همچنین، در زمان پشتیبانی، با آنالیز داده‌ها و ارائه گزارشات در سطوح مختلف، سازمان‌ها را به سمت مدیریت بهینه منابع و افزایش سودآوری هدایت می‌کنند. به این ترتیب، استفاده از نرم افزار ERP برای سازمان‌ها باعث بهبود عملکرد و کاهش هزینه‌های اجرایی می‌شود.

شرکت های برتر ارائه دهنده نرم افزار ERP ایرانی:

نرم افزار ERP یکی از محصولات بسیار مهم و استراتژیک برای صنعت کشورها می‌باشد؛ به همین دلیل فروش این نرم افزار از سمت کشورهای خارجی به ایران مورد تحریم قرار گرفته است؛ در نتیجه، شرکت‌های مانند SAP و… در ایران فعالیت رسمی ندارند. همچنین نرم افزارهای غیر بومی مطابق با ساختار و زبان ایران نمی‌باشد که به دلیل عدم دسترسی به منبع کد، امکان تغییر و سفارشی‌سازی برای نیاز شرکت‌های ایرانی وجود ندارد.

برخی از شرکت‌ها نسخه‌های غیررسمی خارجی را در سازمان‌ها پیاده‌سازی می‌نمایند که در این مقاله فقط نرم افزارهای تماماً ایرانی و بومی باشند.

ترتیب شرکت‌ها بر اساس حروف الفبا می‌باشد.

۱)آوید سامانه رایمون

رایمون، یکی از برندهای مطرح بین شرکت‌های دانش‌بنیان در ایران است که نزدیک به یک دهه در زمینه ERP فعالیت دارد و تمرکز خود را بر حل نیازهای صنایع تولیدی، به خصوص صنایع دارای خطوط تولید پیچیده، معطوف کرده است.

عموماً شرکت‌ها، نرم افزار ERP خود را متناسب با صنعت یا ابعادی خاص طراحی می‌نمایند. در زمان بلوغ یا رشد، سازمان‌ها مجبور به تغییر نرم افزار شوند و هزینه مجددی را پرداخت کنند. از طرفی، نرم افزارهای قابل استفاده برای کسب‌وکارهای بزرگ، قیمت بسیار بالایی دارند و شرکت‌های متوسط و کوچک امکان خریداری آن‌ها را ندارند. نرم افزار تحت‌وب رایمون به گونه‌ای طراحی شده است تا قابلیت پیاده‌سازی از کارگاه تا هولدینگ را دارا باشد که این امر باعث کاهش چشم‌گیر قیمت نرم افزار برای مشتری می‌شود.

مدیریت تولید رایمون همراه با بسته‌های جامع و کامل نرم افزار مالی و لجستیک، با کنترل دقیق بر تولید، موجودی انبار، ورود و خروج منابع به هر مرکز هزینه، از دقیق‌ترین نرم افزارهای بهای تمام شده برخوردار است که از مهمترین دغدغه‌های مدیران می‌باشد. از مزایای نرم افزار رایمون می‌توان به قیمت بسیار مناسب، جامعیت و یکپارچگی بالا، خدمات پشتیبانی قوی، امکانات و کیفیت بالا، رابط کاربری زیبا و آسان، انعطاف‌پذیری بسیار بالا، فرم‌ساز و گزارش‌ساز قوی، سفارشی‌سازی، و اتوماسیون صنعتی، اشاره نمود.

سایت: https://raymoncompany.com

۲) برهان‌سیستم

برهان‌سیستم‌پاسارگاد با اعضای تیمی متخصص در حوزه مالی و نرم افزاری در سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را با ارائه نرم افزار مالی و مدیریتی آغاز کرد و در طی زمان با تولید ماژول‌های دیگر، نرم افزار خود را توسعه داده است. این نرم افزار با استفاده از تکنولوژی مایکروسافت و با ذخیره تمامی اطلاعات در SQL زیرساخت مناسبی برای ارائه خدمات به مشتریان خود فراهم کرده است.

بین مزایای این نرم افزار می‌توان به خروجی به فرمت اکسل در گزارش‌ها، ورود و خروج اکسل در حسابداری، چهار وضعیت یادداشت در سند حسابداری، امکان ضمیمه کردن فایل در اسناد، دسته‌بندی حساب‌ها به دائمی و موقت برای انجام عملیات پایان سال و غیره اشاره کرد.

این نرم افزار شامل محیط ساده و منعطف، مدل‌های محاسباتی، دسترسی به لایه‌های عملیاتی و توان گزارش‌گیری متعدد است که برای مدیران و کاربران مالی بسیار کاربردی است.

سایت: borhansys.com

۳) تیم‌یار

تیم‌یار، در بازه زمانی ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۳ فعالیت خود را آغاز کرده و با تحقیق و تولید نرم افزار تحت‌وب کسب‌وکار وارد بازار شد. در بازه ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۴، با سرمایه‌گذاری بسیار بر روی برندینگ، تبلیغات تلویزیونی، بیلبورد و شرکت در نمایشگاه‌ها، پس از اخذ مجوزات، نرم افزار اولیه خود را تجاری‌سازی و به فروش رساند. در سال ۱۳۹۵، با تغییرات کلی در ظاهر و رابط کاربری، نسخه دوم را عرضه کرد و در سال ۱۳۹۷ با مهاجرت از Firebird به MySQL، نسخه سوم را رونمایی کرد.

در سال ۱۳۹۸ با بازطراحی سایت و سرمایه‌گذاری در دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات اینترنتی، به جایگاه قوی‌تری در بازار دست یافت. در سال ۱۴۰۰ با ارائه نسخه چهارم، گستره فعالیت و خدمات خود را افزایش داد و در حال حاضر، در حال بازنگری مجدد UI و UX نرم افزار خود می‌باشد.

این نرم افزار شامل امکان دریافت گزارشات حاشیه سود خالص و ناخالص، بررسی جریان نقدینگی، بازدهی سرمایه، وضعیت هزینه و درآمد، تعریف دوره‌های مالی و سرفصل حساب‌ها، امکان کنترل و نظارت روی تراکنش‌های مالی و … می‌باشد.

سایت: teamyar.com

۴) داده پردازی آرین سیستم

آرین‌سیستم، شرکتی است که در سال ۱۳۸۳ توسط تیمی از متخصصین تحلیل نرم افزار و حسابداری تأسیس شد و با توجه به نیاز مشتریان، نرم افزارهای مدیریت یکپارچه و حسابداری را توسعه داده و محصولی منعطف و یکپارچه به نام ArianMIS را تولید کرده است.

این نرم افزار تحت ویندوز شامل ماژول‌های متنوعی می‌باشد و این شرکت همچنین نرم افزارهای ابری در حوزه‌های مالی، بازرگانی، منابع انسانی و اداری را نیز در بسته محصولات خود قرار داده است.

شرکت مبنا داده آرین سیستم در سال ۱۳۸۷ به منظور توسعه شبکه تولید و فروش نرم افزار آرین سیستم تأسیس شده است و در سال ۱۳۹۴، توسعه نرم افزارهای نسل سوم را در دستور کار خود قرار داده است.

سایت: ariansystem.net

۵) رایورز

با تأسیس شرکت رایورز و تشکیل واحد تولید نرم افزار در سال ۱۳۶۸، با تولید سیستم‌های ثبت و پیگیری مکاتبات، سیستم حقوق‌دستمزد در سال ۱۳۶۹ و تشکیل تیم پشتیبانی، فروش و تولید نرم افزار حسابداری در سال ۱۳۷۰ وارد بازار شد. در سال ۱۳۷۶ با تولید ۸ نرم افزار دیگر، محصولات خود را تکمیل کرد و با گسترش نمایندگی و حضور در نمایشگاه‌ها، به توسعه محصولات خود پرداخت.

رایورز از شروع فعالیت خود تا کنون چهار نسل محصول را به بازار عرضه کرده است. رویکرد اول و دوم آن بر تکنولوژی‌های مورد استفاده در تولید محصولات MIS و ERP بوده است که در ابتدا بر زیرساخت کاملاً بومی و دست‌ساز متکی بود. این مسیر در اواخر دهه ۷۰ با اتخاذ رویکرد تولید محصولات مبتنی بر زیرساخت استاندارد ویندوز ادامه یافت و سپس به محصولات وب ارتقاء یافت.

یکی از ویژگی‌های بارز رایورز، سیستم گزارش ساز پویا آن است که امکان تهیه گزارشات متنوع را از طریق رابط کاربری به افراد می‌دهد.

سایت: rayvarz.com

۶) همکاران سیستم

همکاران‌سیستم در سال ۱۳۶۶، توسط جمع سه ‌نفره، کار خود را آغاز کرد و فعالیت خود را در سال ۱۳۶۸ با سیستم‌های تحت DOS شروع و در سال ۱۳۷۳، اقدام به تأسیس پناه‌های استانی نمود.

سال ۱۳۷۸، شرکتِ اطلاعات مدیریت را تاسیس و در سال ۱۳۸۰، سیستم یکپارچه اطلاعات مدیریت تحت ویندوز خود را به بازار عرضه کرد.

در سال ۱۳۸۷، تولید سیستم‌های تحت‌وب ERP را آغاز و همزمان شرکت سپیدار سیستم آسیا را تاسیس کرد. همچنین سال ۱۳۸۹ نرم افزار سپیدار، سال ۱۳۹۰ راهکاران، سال ۱۳۹۲ دشت و سال ۱۳۹۵ راهکار ابری خود را عرضه نمود.

همکاران سیستم یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین شرکت‌های نرم افزاری است و محصولات گوناگونی برای کسب‌وکارها در اندازه‌های مختلف تولید نموده که به شرح زیر می‌باشد:

  • سپیدار مناسب کسب‌و‌کارهای کوچک
  • دشت مناسب فروشگاه‌ها
  • راهکاران ابری مناسب کسب‌‎و‌کار‌های متوسط
  • راهکاران مناسب کسب‌و‌کارهای بزرگ

سایت: systemgroup.net

C:\Users\Administrator\Downloads\ERP.jpg

کلمات کلیدی: نرم افزار ERP ، سیستم ERP ، نرم افزار ای ار پی

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 20 فروردین 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.