بهترین کشور برای مهاجرت معلمان - پارسی زی
عمل زیبایی لابیاپلاستی 3 میلیون شد

عمل زیبایی لابیاپلاستی 3 میلیون شد

عمل زیبایی لابیاپلاستی ۳ میلیون شد تعریف عمل لابیاپلاستی : لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی واژن است که سبب کاهش حجم لابیاها میشود و همچنین باعث …

وکالت و انواع آن

وکالت و انواع آن

وکالت و انواع آن  وکالت عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین(موکل)، طرف دیگر(وکیل) را برای انجام امر و یا اموری نایب خود …

اظهارنامه مالیاتی

اظهارنامه مالیاتی

اظهارنامه مالیاتی برای ارسال اظهارنامه مالیاتی باید شخصیت های افراد را به صورت حقیقی و حقوقی توسط افراد به صورت مستقیم و مالی و ارزش …

بهترین کشور برای مهاجرت معلمان

 

بهترین کشور برای مهاجرت معلمان

حتما به خوبی می‌دانید که شما با هر شغلی که مهارت و مدرک تحصیلی کافی را داشته باشید، امکان مهاجرت به کشورهای مختلف را دارید. اما انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت معلمان کار سختی است! چرا که فعالیت به عنوان معلم در یک کشور جدید با فرهنگ و زبانی متفاوت، اصلا کار ساده‌ای نیست. از طرفی امکان تحصیلی آینده شغلی خود را نیز باید در نظر بگیرید؛ لذا حتما بررسی بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی را نیز در اولویت قرار دهید.

به علاوه در انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت، باید به فاکتورهای مختلفی مانند میزان درآمد، امنیت بالا، سطح بالای کیفیت زندگی، امنیت شغلی و… توجه کنید. در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین کشور برای مهاجرت معلمان آشنا کنیم، پس از آن به بیان مدارک مورد نیاز و میزان دستمزد در بهترین کشورها برای مهاجرت معلمان می‌پردازیم.

شرایط مهاجرت معلمان

اگر قصد دارید به عنوان یک معلم به کشورهای دیگر مهاجرت کنید، باید شرایط عمومی که اکثر کشورها برای پذیرش معلمان درنظر گرفته‌اند را دارا باشید. این شرایط شامل موارد زیر است:

 • داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی و مقاطع بالاتر مرتبط به همراه تخصص برای تدریس
 • داشتن سابقه کاری در زمینه تدریس در مدارس یا مراکز آموزشی
 • داشتن تسلط به زبان انگلیسی یا زبان رسمی کشور مقصد
 • قبولی در مصاحبه نهایی
 •  امکان اعتبارسنجی و معادل سازی مدارک
 • دریافت ویزای کاری، تعلیمی یا پیمانکاری و …
 • تطابق شرایط فرد با قوانین مهاجرتی و استخدامی

روش های مهاجرت معلمان

وقتی به عنوان یک معلم قصد مهاجرت برای شما جدی می‌شود، روش‌های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش‌ها می‌تواند مسیر شما را برای مهاجرت هموار کند. این روش‌ها شامل موارد زیر می‌باشد:

 • ادامه تحصیل: شما می‌توانید با وجود شغل معلمی برای ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی به کشورهای دیگر مهاجرت کنید. در نظر داشته باشید که رشته مورد نظر باید مرتبط با تدریس و مدرک تحصیلی شما باشد. در این شرایط شما می‌توانید با استفاده از مدرک و مهارت خود در زمینه معلمی نیز فعالیت خود را ادامه دهید.
 • برنامه تعویض: روش دیگری که امکان مهاجرت شما را به عنوان معلم فراهم می‌کند، استفاده از برنامه تعویض معلمان است که طی آن فرد طی یک یا دو سال در یک کشور تدریس می‌کند این برنامه به معلمان کشور دیگر اجازه می‌دهد به کشور اصلی خود برگردند. این توافقنامه باید بین کشورهای مربوطه وجود داشته باشد.
 • کاریابی و مهاجرت بر اساس تخصص: برخی از کشورها امکان معلمان متخصص خارجی را فراهم کرده‌اند. با شناسایی این برنامه می‌توانید موقعیت‌های شغلی پر تقاضا در زمینه تدریس را انتخاب کنید.
 • تدریس در مدارس بین‌المللی: برخی از کشورها برای مدارس بین‌المللی که در آن زبان‌های مختلف تدریس می‌شود، اقدام به استخدام معلمان خارجی می‌کنند. شما نیز می‌توانید با ارسال رزومه و درخواست خود برای تدریس در این مدارس ارائه کنید.

بهترین کشور برای مهاجرت معلمان

در میان کشورهای مختلفی که می‌توانید به عنوان یک معلم به آن مهاجرت کنید، نام‌های مختلفی دیده می‌شود که بهترین آن، کشور کانادا است. پس از کانادا شما می‌توانید به گزینه‌های دیگر مانند آمریکا، انگلیس، استرالیا، عمان، امارات متحده عربی و… نیز فکر کنید.

آنچه باعث می‌شود شما کشور کانادا را نسبت به دیگر کشورها، در اولویت قرار دهید عوامل مختلفی مانند امنیت شغلی، بازار کار عالی، سطح درآمد بالا، برخورداری از سطح بالای کیفیت زندگی در این کشور، امکان دریافت اقامت دائم برای خود و اعضای خانواده، امنیت بالا و… است.

در صورتی که برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک معلم به مشاوره نیاز دارید، می‌توانید با مراجعه به موسسه مهاجرتی معتبری مانند موسسه مهاجرتی بهادرانیان، آگاهانه‌تر در مسیر مهاجرت گام بردارید.

کانادا؛ بهترین کشور برای مهاجرت معلمان

کانادا یکی از بهترین کشورهایی است که معلمان می‌توانند آن را به عنوان مقصد مهاجرتی خود در نظر بگیرند. عوامل مختلفی می‌تواند مسیر مهاجرت شما را به این کشور هموار کند، اما مواردی مانند تجربه تدریس، آشنایی با سیستم آموزشی کانادا، تناسب اندام و عدم سوپیشینه مهمترین و بیشترین تاثیر را در پذیرش شما دارد.

در کنار تمامی این موارد داشتن تمکن مالی نیز به شما کمک می‌کند که مهاجرت آسانتری به این کشور داشته باشید. برای این منظور کافی است در زمان درخواست ویزا، اسناد و مدارکی که نشان دهنده تمکن مالی شما است را به سفارت این کشور ارائه دهید.

بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا برای معلمان

اگر قصد شما انتخاب کانادا برای مهاجرت است روش‌های زیر را پیش رو دارید:

اکسپرس اینتری کانادا برای معلمان

بهترین روشی که می‌توانید در آنجا به عنوان یک معلم کار کنید، برنامه اکسپرس اینتری است. در این روش شما سوابق کاری، سن، مهارت‌های زبان انگلیسی و فرانسه، مدارک تحصیلی و مدارک هویتی خود را برای ارزیابی و امتیازدهی ارسال می‌کنید. در صورتی که موفق به کسب امتیاز لازم شوید، می‌توانید ویزای کاری این کشور را دریافت کنید. حداقل مدرک تحصیلی برای کار به عنوان یک معلم در کانادا، لیسانس است.

برنامه استانی کانادا برای معلمان

علاوه بر اکسپرس اینتری شما می‌توانید از طریق برنامه استانی نیز به این کشور مهاجرت کنید. برای این منظور کافی است یکی از شهرهایی که دارای این برنامه مهاجرتی است انتخاب کنید.آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند و لابرادور، نوااسکوشیا، مناطق شمال غربی، جزیره پرنس ادوارد، ساسکاچوان و یوکان از جمله استان‌هایی است که شما می‌توانید از طریق این برنامه برای مهاجرت اقدام کنید.

برنامه آزمایشی آتلانتیک برای مهاجرت معلمان

این برنامه، روش سومی است که می‌توانید از طریق آن برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایید. این روش نیز مانند روش اکسپرس اینتری مبنی بر سیستم امتیازبندی است. در صورتی که بخواهید رد یکی از استان‌های مناطق آتلانتیک مانند نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا جزیره پرنس ادوارد اقامت داشته باشید، می‌توانید براساس نیاز این استان‌ها درخواست ویزا بدهید. در نظر داشته باشید که تنها کسانی می‌توانند در این برنامه شرکت کنند که حداقل ۱۶ ماه در این شهرها اقامت داشته باشند.

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت معلمان

همانطور که می‌دانید کانادا یکی از کشورهای پهناور با شهرهای بسیار بزرگ است. از همین رو انتخاب شهر محل اقامت و کار شما باید پیش از مهاجرت مشخص شود. برای انتخاب بهترین شهر کافی است شرایط نیازمندی شهرهای مختلف را به شغل معلمی ارزیابی کنید. از جمله شهرهای کانادا که نیازمند استخدام معلم هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

استان مورد نظر در کانادارشته‌های مورد نیاز برای تدریس
انتاریومعلم دبستان، کالج، دبیرستان، نقاشی، زبان انگلیسی و فرانسه، ریاضی، فیزیک و هنر
بریتیش کلمبیامعلم زبان، دبستان، کالج، ریاضی، زبان انگلیسی و فرانسه، مهدکودک، موسیقی و ورزش
کبکمعلم زبان انگلیسی و فرانسه، دبیرستان، ریاضی، دبستان، مهدکودک، فیزیک
آلبرتامعلم دبیرستان، دستیار معلم، معلم زبان انگلیسی، هنر، ریاضی، علوم و معلم مهد کودک

 

اگر شما موفق شوید به عنوان معلم به کانادا مهاجرت کنید، با فعالیت در این رشته می‌توانید درآمد خوبی داشته باشید که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

رشتهمیزان درآمد سالانه به دلار کانادا
معلم ریاضی و علوم۸۰ تا ۹۰ هزار دلار
معلم زبان دوره متوسطه۴۴ هزار تا ۸۴ هزار دلار
معلم دبیرستان۴۲ هزار تا ۸۳ هزار دلار
معلم دبستان۷۸ هزار تا ۱۲۲ هزار دلار
معلم کامپیوتر۴۲ هزار تا ۹۱ هزار دلار

 

مزایای مهاجرت به کانادا برای معلمان

از مهمترین مزیت‌هایی که به عنوان یک معلم در کانادا از آن بهره‌مند می‌شوید، عبارت است از:

 • درآمد بالا
 • بازار کار مناسب
 • دریافت اقامت دائم از همان ابتدا برای فرد متقاضی و خانواده وی (در مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری)
 • امکان دریافت پاسپورت و شهروندی کانادا
 • امکان ادامه تحصیل و کار پس از اتمام تحصیلات

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت معلمان

زمانی که تصمیم شما برای مهاجرت به عنوان یک معلم به کشورهای مختلف قطعی شد، باید پیش از هر اقدامی مدارک زیر را برای ارائه به سفارت کشور مقصد ارائه کنید:

 • مدارک تحصیلی مرتبط به همراه ریز نمرات
 • ارائه سوابق کاری
 • پاسپورت معتبر
 • انجام آزمایشات پزشکی
 • ارائه پاسپورت‌ها و گواهی نامه‌های مورد نیاز برخی از کشورها
 • ارائه مدرک زبان معتبر

 

میزان درآمد معلمان در کشورهای دیگر

یکی از مهم‌ترین دلایلی که معلمان را به مهاجرت ترغیب می‌کند، سطح درآمد بالا و برخورداری از کیفیت بالای زندگی در آن کشورها است. سطح درآمد معلمان در کشورهای مختلف تا حد زیادی مناسب و بالا به شمار می‌آید. در ادامه به میزان دستمزد معلمان در کشورهای مختلف اشاره می‌شود.

 

کشورمیزان درآمد سالانه
آلمان۶۳ هزار یورو
کانادا۱۰۰ هزار دلار
امریکا۶۰ هزار تا ۸۰ هزار دلار
هلند۶۰ هزار یورو
عمان۲۷۰ هزار ریال عمان
قطر۱۰۸ هزار ریال قطر
ترکیه۷۸ هزار لیر ترکیه
امارات۴۲ هزار دلار

سوالات متداول

بهترین کشور برای مهاجرت معلمان کدام کشور است؟

کانادا

 

مزایای مهاجرت معلمان به کانادا چیست؟

 • درآمد بالا
 • بازار کار مناسب
 • دریافت اقامت دائم از همان ابتدا برای فرد متقاضی و خانواده وی (در مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری)
 • امکان دریافت پاسپورت و شهروندی کانادا
 • امکان ادامه تحصیل و کار پس از اتمام تحصیلات

 

بهترین روش های مهاجرت به کانادا برای معلمان چیست؟

 • اکسپرس اینتری
 • برنامه استانی
 • برنامه آزمایشی آتلانتیک در کانادا

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 30 شهریور 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.