از چه پایه ای باید به مشاوره کنکور مراجعه کنیم؟ - پارسی زی
کدام گام به گام بهتر است؟

کدام گام به گام بهتر است؟

یکی از کتاب‌های ضروری برای دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی کتاب گام به گام است. در صورتی که دانش آموزان از کتاب‌های گام به …

فیلتر تصفیه هوا چند وقت یکبار باید تعویض شود؟

فیلتر تصفیه هوا چند وقت یکبار باید تعویض شود؟

فیلتر تصفیه هوا چند وقت یکبار باید تعویض شود؟ با افزایش شهرنشینی در سال های اخیر و تمام مزایای آن، اما نمی‌توان از عوارضی که …

خرید لوله پلی اتیلن با بهترین قیمت

خرید لوله پلی اتیلن با بهترین قیمت

خرید لوله پلی اتیلن با بهترین قیمت امروزه استفاده از انواع لوله پلی اتیلن به خاطر مزیت های زیادی که به همراه دارد بسیار افزایش …

انتخاب بهترین مشاوره کنکور

به دانش آموزان حق می دهیم که نگران شرکت در جلسه کنکور باشند. واقعیت این است که با وجود رقابت شدیدی که میان رقبای شما در کنکور وجود دارد، باید حتما برای موفقیت و مطالعه مناسب برنامه ریزی کنید. انتخاب بهترین مشاوره کنکور، یکی از بهترین راه ها برای برنامه ریزی صحیح و رسیدن به اهداف خودتان در سال های منتهی به کنکور است. شاید برای بسیاری از دانش آموزان و والدین آن ها این سوال مطرح شود که از چه پایه ای باید به مشاوره کنکور مراجعه کنند؟ برای اینکه به پاسخ این سوال خود برسید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

از چه پایه ای باید به مشاوره کنکور مراجعه کنیم؟

مشاوره کنکور باید از چه پایه ای شروع شود؟

دانش آموزان برای برنامه ریزی، یادگیری و مطالعه دروس خود نیاز به مراجعه مشاور کنکور دارند. در واقع هیچ دانش آموزی نیست که با نحوه برنامه ریزی اصولی و حرفه ای برای کنکور آشنایی داشته باشد. چون هر دانش آموزی یک بار یا نهایتا دو بار در کنکور شرکت می کند. حتی اگر فردی برای دومین یا سومین بار در کنکور شرکت کند و به نتیجه خوب نرسد، نشان دهنده این است که برنامه ریزی اصولی نداشته و باید حتما برای تغییر در سبک مطالعه خود اقدام کند.

مشاوره کنکور می تواند از هر پایه ای آغاز شود. اینکه یک نسخه برای همه دانش آموزان بپیچیم و از آن ها درخواست کنیم که از پایه دهم یا یازدهم شروع به شرکت در جلسات مشاوره کنند، کار درستی نیست. چون به هر حال شرایط هر یک از دانش آموزان و نحوه مطالعه دروس آن ها با هم متفاوت است. شرکت در جلسات مشاور در هر یک از پایه های زیر می تواند شرایط خاص خودش را داشته باشد.

پایه دهم

پایه دهم اولین پایه ای است که شما باید در متوسطه دوم در آن تحصیل کنید. شروع یک سری دروس جدید و همچنین سبک مطالعاتی که قبلا با آن آشنایی نداشتید، از جمله شگفتی های این پایه برای دانش آموزان محسوب می شوند. ممکن است برخی از دانش آموزان در این پایه تحصیلی دچار افت شوند. نمرات آن ها پایین بیاید و اعتماد به نفس خود را از دست بدهند. مشاوره کنکور در این پایه تحصیلی علاوه بر اینکه باید روی کنکور، تکنیک های تست زنی و از این دسته از موارد کار کند، لازم است که روی کیفیت تحصیل و نمرات دانش آموزان در این پایه نیز تمرکز داشته باشد.

پایه یازدهم

در پایه یازدهم دانش آموزان تا حدی با نحوه مطالعه در متوسطه دوم آگاهی پیدا کرده اند. استرس و اضطراب آن ها کاهش پیدا کرده و می توانند با تمرکز بیشتری در امتحانات خود شرکت کنند. شاید بتوان بهترین زمان مراجعه به مشاوره کنکور را پایه یازدهم دانست. چرا که بخش زیادی از دروس پایه یازدهم در تست های کنکور وجود دارند. علاوه بر این امتحانات این پایه روی نتیجه کنکور تاثیر بسیار زیادی خواهند داشت. مراجعه به مشاوره کنکور در این پایه تحصیلی می تواند به برنامه ریزی درست و همچنین ساماندهی فکری دانش آموزان کمک کند.

پایه دوازدهم

پایه دوازدهم آخرین پایه تحصیلی دانش آموزان در متوسطه دوم است. شاید بتوان کلیدی ترین و مهم ترین پایه تحصیلی متوسطه دوم را همین پایه دانست. دانش آموزان باید هم روی امتحانات پایان ترم خود تمرکز کنند، هم روی تست زنی کنکور. حتما باید در این پایه در جلسات مشاوره کنکور شرکت کرد. در غیر این صورت هم اعتماد به نفس دانش آموز کاهش پیدا می کند، هم از سایر رقبای خود عقب می افتد.

مشاوره کنکور باید از چه پایه ای شروع شود؟

بهترین زمان برای مراجعه به مشاوره کنکور

از قدیم گفته اند که هر زمان ماهی را از آب بگیری، تازه است. پس اگر چند ماهی به کنکور مانده و وقت زیادی برای برنامه ریزی و مطالعه ندارید، از دریافت خدمات از مشاوره کنکور غافل نشوید. بهترین زمان برای مراجعه به مشاور کنکور برای هر کسی می تواند متفاوت باشد. برخی از افراد ممکن است با چند ماه مراجعه به مشاوره به نتیجه ای که می خواهند برسند، اما بعضی از افراد نیاز به زمان بیشتری برای مراجعه به مشاور کنکور دارند.

بهترین زمان برای مراجعه به مشاوره کنکور زمانی است که قصد برنامه ریزی برای کنکور را دارید. ممکن است برخی از دانش آموزان درس خواندن برای کنکور را از تابستان پایه دهم شروع کنند، بعضی از دانش آموزان نیز یک سال مانده به کنکور شروع به درس خواندن می کنند. هر زمانی که تصمیم خود را برای شروع مطالعه درسی برنامه ریزی شده برای کنکور گرفتید، حتما به مشاور مراجعه کنید.

بهترین زمان برای مراجعه به مشاوره کنکور

تاثیر مشاوره کنکور روی نتیجه کنکور و امتحانات

برخی از والدین تصور می کنند که مشاوره کنکور فقط وظیفه هدایت داشتن آموزان برای موفقیت در کنکور را دارد، اما واقعیت این است که مشاوران کنکور می توانند روی نتیجه امتحانات دانش آموزان نیز تاثیر داشته باشند. بنابراین، نباید مراجعه به مشاوران کنکور لزوما در پایه تحصیلی دوازدهم باشد. می توان از همان بدو ورود به مقطع متوسطه دوم در جلسات مشاوره شرکت کرد و اثر آن را در نتیجه نهایی کنکور مشاهده نمود.

بهترین مشاوره کنکور در ایران با مستر کنکور

اهمیت مراجعه به مشاوره کنکور از جمله مسائلی است که همه افراد آن را درک می کنند. اما باید بدانید که مراجعه به مشاور کنکور فقط برای رفع تکلیف قابل قبول نیست. باید یک مشاور با تجربه، با سابقه و متخصص را انتخاب نمایید. مهندس عباس زاده، بهترین مشاور کنکور در ایران است که خدمات خود را به بهترین شکل ممکن به شما ارائه می کند. می توانید با مراجعه به مستر کنکور از بهترین خدمات مشاوره در این زمینه استفاده کنید.

 

آخرین بروز رسانی در : پنج شنبه 14 تیر 1403
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام پارسی زی و لینک مستقیم بلا مانع است.